Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

15/1992. (XII. 30.) BM rendelet

az 1993. évi társadalombiztosítási képviselőválasztás választói nyilvántartásának előkészítéséről

A társadalombiztosítási képviselők választói nyilvántartásának előkészítéséről a Kormány felhatalmazása alapján - figyelemmel a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény 6. §-ára, 7. § (3) bekezdésére, 10. §-ára és 47. §-ának (2) bekezdésére - a következőket rendelem:

1. §

A választók nyilvántartásának összeállításához az 1992. évi LXVI. törvényben meghatározott személyiadat- és lakcímnyilvántartás adatait kell felhasználni.

2. §

(1) A jegyző, a körjegyző, a fővárosi kerületi jegyző (a továbbiakban: jegyző) az illetékességi területén bekövetkezett anyakönyvi és lakcímváltozásokat - a nyilvántartásán történt átvezetés után (várakozó állomány) - minden hét hétfő déli 12 óráig - amennyiben az adatváltozásokat helyben rögzítik, minden hét szerda déli 12 óráig - küldi meg az illetékes Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatnak (a továbbiakban: TÁKISZ).

(2) A TÁKISZ - a rögzítési és előfeldolgozási feladatok elvégzése után - a lakcím és anyakönyvi adatokat hetente, legkésőbb csütörtökön 24 óráig az Országos Személyiadat- és Lakcímnyilvántartó Hivatalhoz (a továbbiakban: OSZH) továbbítja.

(3) Az OSZH a központi rendszerét hetente karbantartja, erről az érintett TÁKISZ-t, a jegyzőt a karbantartás befejezését követő hét csütörtök 24 óráig értesíti.

(4) A TÁKISZ - az OSZH által hetente megküldött karbantartó állománnyal - a területi adatbázist minden hét péntekig aktualizálja, annak megtörténte után a helyi számítógépes nyilvántartások karbantartó állományát elkészíti és - legkésőbb a területi adatbázis karbantartását követő egy héten belül - az érintett jegyzőnek megküldi. A fővárosi kerületi számítógépes nyilvántartások karbantartását az OSZH végzi.

(5) A TÁKISZ - az OSZH értesítésében megjelölt karbantartó ciklus után - a helyi polgármesteri hivataloknál működő lakcímsorszám törzs aktualizálásáról - legkésőbb az értesítést követő egy héten belül - gondoskodik.

(6) A jegyző hajtja végre az OSZH által megküldött gépi tablók folyamatos feldolgozását (egyeztetés az anyakönyvvel, a kartonok besorolása, az állományok aktualizálása, a hibalisták javítása).

3. §

(1) Az OSZH a jegyzők által - a TÁKISZ útján - küldött értesítések alapján a szótárállományainak karbantartását folyamatosan végzi.

(2) A TÁKISZ az OSZH által megküldött lakcímszótár-karbantartó listák alapján - az OSZH értesítésében megjelölt karbantartó ciklus után - köteles adatbázisán a település- és közterületnév, valamint házszámvonzatú változások véglegesítését haladéktalanul átvezetni, majd - ezt követően - a helyi számítógépes rendszerek által használt szótárak telepítéséről gondoskodni.

(3) Az OSZH a választók nyilvántartásának előkészítése előtt - az 1993. január 15-ig megküldött - lakcím- és szervszótárt érintő változásokat szótárrendszerén átvezeti. 1993. január 15-e és 1993. március 31-e között a szótárak karbantartását szüneteltetni kell.

4. §

(1) A községi jegyző az anyakönyvekbe bejegyzett legutolsó folyószámokat (1992. december 31.) 1993. január 5-ig, a városi, fővárosi kerületi jegyző 1993. január 11-ig közli a TÁKISZ-szal. A TÁKISZ, illetve a fővárosi kerületi jegyző az adatokat 1993. január 15-ig küldi meg az OSZH-nak.

(2) A jegyző a várakozó állományból 1992. november 15-ig keletkezett és visszajelzés nélküli eseményekkel érintett személyek személyazonosító jelét 1993. január 5-ig megküldi a TÁKISZ-nak, amely az adatokat legkésőbb 1993. január 8-ig továbbítja az OSZH-nak.

(3) A jegyző a lakcímszótár felülvizsgálatát, pontosítását - különös tekintettel az illetékességi területén bekövetkezett közigazgatási és területszervezési változásokra - 1993. január 8-ig elvégzi és az eltéréseket közli a TÁKISZ-szal. A TÁKISZ az adatokat 1993. január 11-ig továbbítja az OSZH-nak.

(4) A jegyző a többször megkísérelt, de eredménytelen javítások iratanyagát - az 1992. október 15-ig bekövetkezett események tekintetében - a TÁKISZ útján az OSZH-nak folyamatosan, de legkésőbb 1993. január 15-ig megküldi.

(5) A jegyző által 1993. január 5-ig megküldött, a feldolgozásból vélhetően kimaradt, visszajelzés nélküli személyi szám lapok másodpéldányait a TÁKISZ 1993. január 8-ig továbbítja az OSZH-nak.

5. §

(1) A TÁKISZ és - a főváros tekintetében - az OSZH a szavazóköri címjegyzék előkészítése érdekében a területi, illetőleg a központi rendszer címállományát 1993. január 8-ig felülvizsgálja és a jegyző részére 1993. január 12-ig megküldi.

(2) A jegyző a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról szóló 1990. évi LXIV. törvény alapján létrehozott szavazóköri címjegyzéket - a TÁKISZ (a fővárosi kerületek tekintetében az OSZH) által készített címjegyzék alapján felülvizsgálja és 1993. január 20-ig az eltéréseket közli a TÁKISZ-szal, illetőleg az OSZH-val. A TÁKISZ, illetve az OSZH haladéktalanul elvégzi a javításokat és 1993. január 26-ig - jóváhagyásra - megküldi a jegyzőnek. A jegyző a jóváhagyott szavazóköri címjegyzéket legkésőbb 1993. január 29-ig küldi meg a TÁKISZ-nak, illetve az OSZH-nak.

(3) A jegyző külön rendeletben foglalt szabályok szerint alakítja ki a munkahelyi szavazóköröket és állítja össze a választói nyilvántartást.

6. §

(1) A köztársasági megbízott - hivatala útján - az 1992. évi LXVI. törvény 8. §-a alapján ellenőrzi e rendelet végrehajtását a jegyzőnél és a TÁKISZ-nál.

(2) A köztársasági megbízott illetékességi területén szervezi e rendelet végrehajtásához szükséges képzéseket, továbbképzéseket.

(3) Azoknak a feladatoknak az ellátásáról, amelyeket e rendelet a TÁKISZ hatáskörébe utal, a fővárosban a 19/1991. (1. 29.) Korm. rendelet 5. §-a alapján a főjegyző az általa kijelölt szervezet útján gondoskodik.

(4) A fővárosi kerület jegyzője a 2. § (1) bekezdésében, a 3. § (1) bekezdésében és a 4. §-ban meghatározott feladatokat a Fővárosi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálat útján teljesíti.

7. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Boross Péter s. k.,

belügyminiszter