Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

14/1993. (XII. 6.) BM rendelet

az országgyűlési képviselők 1994. évi választására a választói nyilvántartás és a szavazókörök technikai előkészítéséről

Az országgyűlési képviselői választások állami feladatainak megszervezésére irányuló - az 1989. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Vjt.) 53. §-ában meghatározott - feladat végrehajtása érdekében, az 1994. évi országgyűlési képviselő választás lebonyolításához szükséges választói nyilvántartás és a szavazókörök technikai előkészítésére a következőket rendelem el:

A személyiadat- és lakcímnyilvántartás vezetésével kapcsolatos általános és különös feladatok

1. §

(1) A jegyző a helyi személyiadat- és lakcímnyilvántartás vezetésével kapcsolatos feladatokat a 146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. r.) 9. §-a alapján, a nyilvántartás vezetésével kapcsolatos szakmai szabályok betartásával és az e rendeletben foglallak figyelembevételével látja el.

(2) A jegyző az illetékességi területén bekövetkezett anyakönyvi és lakcímváltozások, valamint a közigazgatási és területszervezési változások adatait - a helyi nyilvántartáson történt átvezetés után (várakozó állomány) -hetente küldi meg az illetékes Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatnak (a továbbiakban: TÁKISZ), illetőleg a fővárosban a Fővárosi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatnak (a továbbiakban: FÁKISZ).

(3) Az Országos Személyiadat- és Lakcímnyilvántartó Hivatal (a továbbiakban: OSZH) által megküldött adatváltozások (gépi tablók és személyi nyilvántartó kartonok) feldolgozásáról (egyeztetés az anyakönyvvel és a várakozó állománnyal, a személyi kartonok besorolása, az állományok aktualizálása, a hibalisták javítása stb.) a jegyzőnek folyamatosan kell gondoskodnia.

(4) Helyi számítógépes nyilvántartás esetén a jegyző a TÁKISZ (a fővárosban a FÁKISZ) állal megküldött karbantartó állomány adatait, annak megérkezésétől számított két munkanapon belül vezeti át a helyi adatállományon.

2. §

(1) A köztársasági megbízottak és a TÁKISZ-ok a területi nyilvántartás vezetésével kapcsolatos feladatokat a Korm. r. 11. §-a alapján, a vonatkozó szakmai szabályok betartásával és az e rendeletben foglaltak figyelembevételével látják el.

(2) A TÁKISZ (a fővárosban a FÁKISZ) a jegyzők által megküldött adatváltozásokat összegyűjti, rögzíti, illetőleg feldolgozza és a beérkezéstől számított két munkanapon belül az OSZH-hoz továbbítja.

(3) A TÁKISZ a területi adatállományt az OSZH által megküldött karbantartó állománnyal - annak megérkezését követő két munkanapon belül - aktualizálja. Ennek alapján a helyi számítógépes nyilvántartások karbantartó állományát elkészíti és azt - legkésőbb a területi adatbázis karbantartását követő három munkanapon belül - az érintett jegyzőnek megküldi. A fővárosi kerületi számítógépes nyilvántartások karbantartásához szükséges állományok elkészítését az OSZH végzi.

(4) A TÁKISZ - a fővárosban a FÁKISZ - folyamatosan gondoskodik a helyi rögzítőrendszerek szótárállományának karbantartásáról.

3. §

(1) Az OSZH a személyiadat- és lakcímnyilvántartás központi adatállományát a jegyzők által - a TÁKISZ útján - megküldött adatokkal hetente karbantartja. Ennek eredményéről az érintett TÁKISZ-t és - a 2. § (3) bekezdésében érintettek kivételével - a jegyzőt, a karbantartás befejezését követő hét csütörtök napján, 24. óráig értesíti.

(2)[1] Az OSZH és a TÁKISZ a választás kitűzésének napjától a névjegyzék közszemlére tételének napjáig az általa vezetett címnyilvántartáson területszervezési változásokat nem vezethet át.

(3)[2] A TÁKISZ és az OSZH a választás kitűzését megelőző hét hétfői napjáig érkezett területszervezési változások adatait folyamatosan karbantartja. A TÁKISZ, illetve a főváros esetében az OSZH gondoskodik - szükség esetén a jegyző bevonásával - a területszervezési változások karbantartás utáni adatainak a szavazóköri címjegyzéken történő átvezetéséről. A módosított szavazóköri címjegyzéket a TÁKISZ, illetve az OSZH haladéktalanul megküldi az illetékes jegyzőnek.

A szavazókörök területi beosztásának előkészítése

4. §

(1) A TÁKISZ - a főváros tekintetében az OSZH - a szavazókörök területi beosztása (szavazóköri címjegyzék: település, utca, házszám) előkészítése érdekében a jegyző részére 1993. december 13-ig megküldi a rendelkezésére álló címállományt, kiegészítve az adott címen lakóhellyel rendelkező nagykorú magyar állampolgárok számával és - tájékoztató jelleggel - a társadalombiztosítási képviselők 1993. évi választásakor kialakított szavazókör sorszámával.

(2) A jegyző a szavazókörök területi beosztását soron kívül felülvizsgálja és megteszi a szükséges intézkedéseket a szavazókörök kialakítása érdekében úgy, hogy az legkésőbb a választás kitűzésétől számított tíz napon belül rendelkezésre álljon. A szavazókörök kialakításakor a választójogosultak számának megállapításakor a Vjt. 36. §-ának (2) bekezdését kell alkalmazni úgy, hogy az egy szavazókörbe tartozó választópolgárok száma az 1200 főt ne haladja meg.

(3) A (2) bekezdés szerinti felülvizsgálat után a jegyző a szükséges módosításokat, valamint azt, hogy egyes szavazókörök mely országgyűlési egyéni választókerületbe tartoznak - haladéktalanul, de legkésőbb a külön rendeletben meghatározott időpontig - közli a TÁKISZ-szal, illetve a fővárosi kerületi jegyző az OSZH-val. Ennek alapján az (1) bekezdésben meghatározott szervek a javításokat haladéktalanul elvégzik.

(4) Ha a településen számítógépes nyilvántartás működik, az (1)-(3) bekezdés szerinti egyeztetési eljárás a helyi felülvizsgálat után a helyes körzetállomány adatainak adathordozón történő megküldésével is teljesíthető, a fővárosi kerületek kivételével.

Vegyes rendelkezések

5. §

(1) Az országos választási munkacsoport vezetője az OSZH-nál, a területi választási munkacsoport vezetője a TÁKISZ-nál és a jegyzőnél ellenőrzi az e rendeletben foglaltak végrehajtását.

(2) A területi választási munkacsoport vezetője szervezi a választás lebonyolításával összefüggésben a köztisztviselők képzését, továbbképzését.

6. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Dr. Boross Péter s. k.,

belügyminiszter

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította az 1/1994. (I. 27.) BM rendelet 3. §-a. Hatályos 1994.01.28.

[2] Beiktatta az 1/1994. (I. 27.) BM rendelet 3. §-a. Hatályos 1994.01.28.

Tartalomjegyzék