Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

8/1994. (III. 10.) FM rendelet

a szőlő- és gyümölcstermesztésről, valamint a borgazdálkodásról szóló 1970. évi 36. törvényerejű rendelet végrehajtására kiadott 40/1977. (XI. 29.) MÉM rendelet módosításáról

Az 1970. évi 36. törvényerejű rendelet 13. § (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján, az érdekelt miniszterekkel egyetértésben és az érdekképviseleti szervek véleményének figyelembevételével, a többször módosított 40/1977. (XI. 29.) MÉM rendeletet (a továbbiakban: R.) az alábbiak szerint módosítom:

1. §

Az R. a következő 7. §-sal egészül ki:

"7. § (1) Európai szőlőfajta saját gyökerű szaporítóanyagával telepítést és pótlást kizárólag filoxéra-immúnis homoktalajra szabad engedélyezni és végrehajtani. A talaj filoxéra-immúnis tulajdonságát az illetékes növényegészségügyi és talajvédelmi állomás szakvéleményével kell igazolni.

(2) Nem filoxéra-immúnis homoktalajon európai szőlőfajta saját gyökerű szaporítóanyagának ültetése árutermő szőlőben a rendelet 6. § (1) bekezdése szerint pótlásnak nem minősülő tőkehiány megszüntetésére, továbbá házikerti szőlőben is tilos."

2. §

(1) Az R. 13/A. §-ának (1) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A bor cukortartalmának kialakítására - a (2)-(4) bekezdésben foglalt megkötésekkel - felhasználható a must, a töményített must és a sűrített must."

"(3) A bor cukortartalmának kialakítása során az édesített bor összes alkoholtartalma - a (4) bekezdésben foglalt kivétellel - legfeljebb 2,0 térfogatszázalékkal lehet magasabb, mint édesítés előtt."

(2) Az R. 13/A. §-a a következő (4)-(5) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A 13. § szerint javított bor cukortartalmának kialakításához csak must használható fel, úgy, hogy az édesített bor összes alkoholtartalma nem lehet magasabb, mint édesítés előtt.

(5) A bor cukortartalmának kiegészítése bejelentési kötelezettség alá esik."

3. §

Az R. a következő 13/B. §-sal egészül ki:

"13/B. § (1) A must és bor savtartalmának növelését rendkívüli időjárású években a földművelésügyi miniszter külön rendeletben engedélyezi.

(2) Az (1) bekezdés szerint engedélyezett esetekben

a) a savtartalom növelésére borkősav használható fel;

b) a borkősav hozzáadásával a must savtartalma legfeljebb 1,5 g/l-rel, a bor savtartalma 2,5 g/l-rel növelhető, de az így kezelt mustból erjesztett borban újabb savnövelés nem alkalmazható;[1]

c) ha az engedélyező rendelet másként nem rendelkezik, a 13. § szerint javított termék savtartalmának növelése nem alkalmazható;

d) a savtartalom növelése és a savtompítás ugyanabban a termékben kizárják egymást;

e) a savtartalom növelése csak a szüret évének utolsó napjáig alkalmazható;

f) a savtartalom növelése bejelentési kötelezettség alá esik."

4. §

Az R. 15/B. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) E rendelet 13. §-ának (4) bekezdésében, 13/A. §-ának (5) bekezdésében, a 13/B. § (2) bekezdésének f) pontjában és a 15/A. § (1) bekezdésében előírt bejelentési kötelezettséget a 8. számú melléklet szerinti formában kell teljesíteni. A bejelentést az OBI-hoz kell benyújtani úgy, hogy az a végrehajtást legalább 3 nappal megelőzően beérkezzen."

5. §

Az R. 17. §-ának (2)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) Palackozott borok címkéjén és kiegészítő címkéjén fel kell tüntetni az alábbi adatokat:

a) a 18. § (1) bekezdésében és a 28. §-ban foglalt rendelkezések szerint kötelezően előírt megnevezések és jelölések;

b) a betöltött bor névleges térfogata;

c) a palackozó cégneve és székhelye;

d) a bor tényleges alkoholtartalma;

e) a cukortartalomnak megfelelő jelölés;

f) a bor színére utaló jelölés;

g) a palackozás időpontja;

h) szabványazonosító jelzet;

i) vonalkód vagy ETK-jelzet;

j) külkereskedelmi forgalomba hozatal esetén a Magyarországra utaló jelölés;

k) ha a bor nem Magyarországon szüretelt szőlőből származik, a termelő országra utaló jelölés.

(3) Palackozott borok címkéjén és kiegészítő címkéjén megengedett az alábbi adatok feltüntetése:

a) a 18. § (1) bekezdésében és a 28. §-ban foglalt rendelkezések szerint feltüntethető megnevezések és jelölések;

b) védjegy;

c) az eladásban részt vevő neve, emblémája;

d) a termelő neve, ha nem azonos a bor előállítójával (palackozójával);

e) ajánlás a fogyasztónak a bor alkalmazására;

f) tájékoztatás a fogyasztónak a termelőhelyről, készítésmódról, termelőről, palackozóról, a termék jellegéről, összetételéről, történetéről.

(4) A (2)-(3) bekezdésben meghatározottakon kívül tilos más adatok, jelölések feltüntetése, azoknak más adatokkal összetéveszthető vagy a fogyasztó megtévesztésére alkalmas módon való alkalmazása. Tilos továbbá a fogyasztók megtévesztésére alkalmas bármilyen ábra vagy rajz alkalmazása.

(5) Must vagy bor palackozására létesített üzemben más italt vagy folyékony terméket palackozni csak akkor szabad, ha az OBI azt határozatban engedélyezi. Az engedély iránti kérelemben meg kell adni a más ital vagy folyékony termék pontos megnevezését. Az engedélyt meg kell tagadni akkor, ha a más termék palackozása összeegyeztethetetlen a borászati technológiával. Az engedélyt vissza kell vonni, ha e rendelet előírásainak megsértése kapcsolatban van a más termék engedélyezett palackozásával."

6. §

Az R. 18. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Származási hely, fajta, évjárat vagy a készítés módja miatt megkülönböztetésre érdemes palackozott minőségi borok állami ellenőrző jeggyel láthatók el. A 28. § (6) bekezdésében meghatározott "Bikavér" borok és a muzeális borok - akkor is, ha ezek minőségi borok -, valamint a különleges minőségű borok csak állami ellenőrző jeggyel hozhatók forgalomba."

7. §

Az R. 24. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(4) Aki borpárlatot jogosultan állít, vagy állíttat elő a) a magas fokú, a középfokú és a közvetlen lepárlású borpárlat készítésére szánt nyersanyagot - az (1) bekezdésben foglalt borseprő kivételével - a lepárlás megkezdése előtt;

b) a lepárlás során nyert magas fokú és középfokú borpárlatot felhasználás vagy értékesítés előtt minősíttetni köteles. Az OBI a minősítésről határozatot ad ki. A minősítés iránti kérelmet a 15. számú mellékletben meghatározott adatok közlésével az OBI-hoz kell benyújtani. A kérelemhez tételazonos mintát kell csatolni. A minta számára, vételére, zárására a termékre vonatkozó mintavételi szabvány előírásai érvényesek. A mintáért ellenérték nem követelhető. A minősítő vizsgálatért díjat kell fizetni."

8. §

(1) Az R. 26. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Fogyasztási borpárlatot csak "borpárlat" vagy "brandy" termékelnevezéssel lehet megjelölni. Olyan italt, amelyet nem a 23-25. § előírásai szerint állítottak elő, tilos olyan magyar, illetve idegen elnevezéssel jelölni, amely annak borból vagy borpárlatból való származására utal.

(3) Különleges megkülönböztetésre érdemes fogyasztási borpárlatot állami ellenőrző jeggyel kell ellátni. Az ezzel kapcsolatos eljárásra a 18. § (3) bekezdése és a 20-21. §-ok előírásai az irányadóak azzal az eltéréssel, hogy a származási bizonyítványt a 24. § (4) bekezdésében meghatározott minősítő határozat helyettesíti."

(2) Az R. 26. §-a a következő (4)-(7) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A borpárlat palackján - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - állami zárszalagot kell alkalmazni. Az állami zárszalag díjköteles. A visszaadott zárszalagért térítés nem követelhető.

(5) Az egyedi sorszámozású állami zárszalag annak tanúsítására szolgál a fogyasztó és az ellenőrzés részére, hogy a minősített mintával azonos termék az előállítására vonatkozó különleges szabályoknak megfelel. Az állami zárszalag leírását a 16. számú melléklet tartalmazza.

(6) Az állami zárszalagot a forgalomba hozatali engedéllyel együtt az OBI adja ki. Az OBI nyilvántartja az állami zárszalag sorszám szerinti forgalmát és készletét. A zárszalag kiadását és visszavételét forgalomba hozatali engedélyenként kell nyilvántartásba venni.

(7) A termelő (palackozó) az állami zárszalagot kizárólag a forgalomba hozatali engedély szerint minősített mintával azonos tétel eredetjelölésére használhatja sorszám szerint. Az állami zárszalagról a termelő (palackozó) sorszám szerint köteles folyamatos nyilvántartást vezetni, és a felhasználásról összesítő kimutatási küldeni az OBI-nak. A minősített tételre fel nem használt állami zárszalagot az OBI-nak kell visszaszolgáltatni a minősített tétel letöltésének befejezésétől számított két héten belül."

9. §

Az R. 27. §-ának (3) és (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A borok és borpárlatok közfogyasztásra csak akkor hozhatók forgalomba, ha azokat az OBI e rendelet, valamint szabvány, ennek hiányában egyéb minőségi előírások alapján előzetesen megvizsgálta, minőségét megállapította, és megfelelőnek minősítette. Az OBI a minősítésről határozatban dönt."

"(5) Közfogyasztásra tilos forgalomba hozni

a) olyan mustot, bort és borpárlatot, amely a szabvány vagy e rendelet előírásainak nem felel meg;

b) a hibás, romlott, beteg, hamisított vagy olyan bort, amelyet a megengedett anyagoknak meg nem engedett mértékű felhasználásával állítottak elő, illetőleg kezeltek;

c) a törkölybort; továbbá

d) a 3. számú mellékletben nem szereplő szőlőfajtából készült mustot és bort, kivéve, ha az a 4. § (3) bekezdés c) pontjának hatálya alá tartozó, vagy a telepítés idején érvényes jogszabály szerint engedélyezhető szőlőfajta terméséből készült."

10. §

Az R. 28. § (1) bekezdése a következő rendelkezéssel egészül ki:

"(1) ... Aki nem palackozott bort közfogyasztás céljára forgalomba hoz, annak rendelkeznie kell a bor származását, minőségét tanúsító bizonylattal."

11. §

Az R. a következő 28/A. §-sal egészül ki:[2]

"(1) Fogyasztási borpárlat 27. § (3) bekezdésében előírt minősítése iránti kérelemben fel kell tüntetni a gyártáshoz felhasznált terméknek a 24. § (4) bekezdésében előírt minősítéséről kiállított határozat számát. A minősítés iránti kérelmet a 15. számú melléklet szerint kell benyújtani.

(2) Tilos magas fokú és középfokú borpárlatot közfogyasztás céljára forgalomba hozni.

(3) A nem palackozott fogyasztási borpárlat kiszerelési egységének címkéjén (függő címkéjén) a termék megnevezése mellett az "OBI" betűjel és a forgalomba hozatalt engedélyező határozat számát fel kell tüntetni."

12. §

Az R. 29. §-a kiegészül a következő (2) bekezdéssel:

"(2) Közfogyasztás céljából forgalomba hozott bort és borpárlatot kísérő okmánnyal (számla, szállítólevél) kell ellátni. A kísérő okmányon fel kell tüntetni az "OBI" betűjelet és a forgalomba hozatalt engedélyező határozat számát."

13. §

Az R. 30. §-a kiegészül a következő (5) és (6) bekezdésekkel:

"(5) Aki magas fokú vagy középfokú borpárlatot továbbfeldolgozás céljából másnak értékesít, az értékesített termékkel együtt köteles az OBI minősítő határozatát (másolatát) - az értékesített mennyiség rávezetésével - átadni, egyidejűleg köteles az értékesítésről a minősítő határozatra hivatkozva és a hektoliterfokban kifejezett mennyiség közlésével az OBI-t haladéktalanul értesíteni.

(6) Az (5) bekezdésben foglalt rendelkezést értelemszerűen alkalmazni kell a fogyasztási borpárlat átdolgozása vagy nem közfogyasztási célú értékesítés esetén is."

14. §

Az R. 31. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:[3]

"(5) A külkereskedelmi forgalomba kerülő palackozott borok címkéjén nem kötelező feltüntetni a 17. § (2) bekezdésének e)-i) pontjaiban meghatározott adatokat és jelöléseket."

15. §

(1) Az R. 1. számú melléklete, 3. számú melléklete, 6. számú melléklete a rendelet 1. számú mellékletében foglaltak szerint módosul.

(2) Az R. a rendelet 2. számú mellékletében foglalt 15. számú és 16. számú melléklettel egészül ki.

16. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - a kihirdetést követő 8. napon lép hatályba. Egyidejűleg az R. 28. §-ának (11) bekezdése hatályát veszti.

(2) A rendelet 26. §-a (2) bekezdésének és 1. számú melléklete III/1. pontjának e rendelettel megállapított szövege 1995. január 1-jén lép hatályba azzal, hogy az ITJ 88-27-2 cikkcsoportszám alá sorolt brandyre a rendeletnek a fogyasztási borpárlatra vonatkozó rendelkezéseit e rendelet hatálybalépésétől alkalmazni kell.

(3) A korábban külön engedély alapján előállított ITJ 88-27-1 cikkcsoportszám alá sorolt brandy ezzel a megjelöléssel 1994. december 31-ig forgalmazható.

Dr. Szabó János s. k.,

földművelésügyi miniszter

1. számú melléklet a 8/1994. (III. 10.) FM rendelethez

1. Az R. 1. számú mellékletének III. fejezet 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. Fogyasztási borpárlat (brandy) az a legalább 38,0 térfogatszázalék szesztartalmú ital, amelyet e rendelet 24. § (3) bekezdése és 25. §-a előírásai szerint állítottak elő."

2. Az R. 3. számú mellékletének A) jelű táblázatában

- a Bianca törlendő a Kiskunsági borvidék oszlopából;

- a Chardonnay "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Pusztamérgesi körzet és Mórahalmi körzet oszlopába;

- a Cserszegi fűszeres "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Csongrádi körzet, Kisteleki körzet, Pusztamérgesi körzet, Mórahalmi körzet, a Balatonmelléki borvidék és a Pannonhalma-Sokoróaljai borvidék oszlopába;

- az Ezerfürtű "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Kiskunsági borvidék oszlopába, illetve törlendő

a Pannonhalma-Sokoróaljai borvidék oszlopából;

- a Hárslevelű "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Somlói borvidék oszlopába;

- a Karát törlendő

a Szekszárdi borvidék Szekszárdi körzet oszlopából;

- a Királyleányka "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Hajós-Vaskúti borvidék, a Móri borvidék, az Etyeki borvidék,

a Szekszárdi borvidék Szekszárdi körzet és a Villány-Siklósi borvidék oszlopába;

- a Kövidinka "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Pusztamérgesi körzet és Mórahalmi körzet oszlopába;

- a Kunleány törlendő a Kiskunsági borvidék és a Hajós-Vaskúti borvidék oszlopából;

- a Leányka törlendő a Soproni borvidék oszlopából;

- az Olaszrizling törlendő a Móri borvidék oszlopából;

- az Otellonel muskotály "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Hajós-Vaskúti borvidék, a Móri borvidék és

a Szekszárdi borvidék Völgységi körzet oszlopába, illetve törlendő a Soproni és

a Pannonhalma-Sokoróaljai borvidék oszlopából;

- a Pinot blanc "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Mátraaljai borvidék oszlopába;

- a Rajnai rizling "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Badacsonyi borvidék és a Móri borvidék oszlopába;

- a Rizlingszilváni "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Kiskunsági borvidék,

a Hajós-Vaskúti borvidék,

a Csongrádi borvidék Csongrádi körzet,

a Badacsonyi borvidék és

a Bükkaljai borvidék oszlopába,

illetve törlendő

az Egri borvidék oszlopából;

- a Sauvignon "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Badacsonyi borvidék,

a Balatonfüred-Csopaki borvidék

a Balatonmelléki borvidék,

a Soproni borvidék,

a Pannonhalma-Sokoróaljai borvidék és

a Szekszárdi borvidék Szekszárdi körzet oszlopába;

- a Sárga muskotály "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Dél-balatoni borvidék oszlopába;

- a Szürkebarát "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Balatonfüred-Csopaki borvidék, az Etyeki borvidék, az Egri borvidék oszlopába, illetve törlendő

a Villány-Siklósi borvidék oszlopából;

- a Tramini "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Balatonfüred-Csopaki borvidék, a Somlói borvidék és

a Szekszárdi borvidék Völgységi körzet oszlopába, illetve törlendő

a Mecsekaljai borvidék Versendi körzet és az Egri borvidék oszlopából;

- a Zalagyöngye törlendő a Kiskunsági borvidék oszlopából;

- a Zefir "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő az Etyeki borvidék oszlopába,

illetve törlendő

a Mecsekaljai borvidék Versendi körzet oszlopából;

- a Zengő törlendő

az Etyeki borvidék oszlopából;

- a Zenit "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő az Ászár-Neszmélyi borvidék Tatai körzet és

a Balatonmelléki borvidék oszlopába;

- a Zöldveltelini "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Balatonmelléki borvidék,

a Soproni borvidék,

a Szekszárdi borvidék Szekszárdi körzet, a Mecsekaljai borvidék Pécsi körzet és a Bükkaljai borvidék oszlopába;

- a Bíborkadarka törlendő

a Soproni borvidék oszlopából;

- a Blauburger fajta - a Bíborkadarka után új sorba - bejegyzendő

a borvidéki oszlopok üresen hagyásával;

- a Cabernet sauvignon "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Mátraaljai borvidék oszlopába;

- a Kadarka "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Mórahalmi körzet oszlopába;

- a Kékfrankos "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Pusztamérgesi körzet, a Mórahalmi körzet és a Bükkaljai borvidék oszlopába;

- a Medina törlendő a Kiskunsági borvidék oszlopából;

- a Pinot noir fajta - a Merlot után új sorba - bejegyzendő, "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel

az Etyeki borvidék, a Soproni borvidék, a Dél-balatoni borvidék és

a Szekszárdi borvidék Szekszárdi körzet oszlopába;

- a Zweigelt "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel bejegyzendő

a Csongrádi borvidék Csongrádi körzet, a Mórahalmi körzet és

a Bükkaljai borvidék oszlopába.

3. Az R. 3. számú mellékletének B) jelű táblázatában

- a Blauburger fajta - a Bíborkadarka után új sorba - bejegyzendő, a termőhelyi oszlopok üresen hagyásával;

- a Pinot noir fajta - a Merlot után új sorba - bejegyzendő, a termőhelyi oszlopok üresen hagyásával.

4. Az R. 3. számú mellékletének C) jelű táblázatában

- az Anita fajta - az Afuz Ali után új sorba - bejegyzendő, "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel;

- a Nero fajta - a Mathiász Jánosné muskotály után új sorba - bejegyzendő, "kiegészítő fajta" (0) jelöléssel.

5. Az R. 6. számú mellékletének A/2. fejezete kiegészül a következő p) ponttal:

borkősav", a megjegyzés oszlopban: "Rendkívüli évjáratban a földművelésügyi miniszter külön rendelete szerint."

2. számú melléklet a 8/1994. (III. 10.) FM rendelethez

"15. számú melléklet a 40/1977. (XI. 29.) MÉM rendelethez

A minősítés iránti kérelem tartalma

1. A minősítendő termék megnevezése és ITJ száma.

2. A minősítendő termék előállításához felhasznált anyagok megnevezése, mennyisége (hektoliterfokban), ITJ száma és az OBI minősítő határozatának száma.

3. A minősítendő termék mennyisége (hektoliterfokban).

4. A minősítendő termék forgalomba hozatalához használandó palack űrmérete és mennyisége.

5. A minősítendő termék palackozásához igényelt zárszalag mennyisége (db).

16. számú melléklet a 40/1977. (XI. 29.) MÉM rendelethez

Az állami zárszalag leírása

Alakja: téglalap Mérete: 130 x 13 mm

Színezése: lila világos árnyalatai, rozettázva, középső kör alakú mezőben az állami címerrel

Feliratozás:

- a bal oldali szalagmezőben:

CONTROLE D'ETAT HONGRIE

- a jobb oldali szalagmezőben:

ÁLLAMI ZÁRSZALAG, alatta betűjel és évszámjel, 7 számjegyű egyedi sorszámmal."

Lábjegyzetek:

[1] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1994/49. száma. Megjelent 1994.05.07.

[2] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1994/49. száma. Megjelent 1994.05.07.

[3] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1994/49. száma. Megjelent 1994.05.07.

Tartalomjegyzék