Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

8/1996. (VII. 31.) HM-BM együttes rendelet

a honvédelmi és a belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvételének egyes szabályairól

A doktori eljárásról szóló 47/1994. (IV. 1.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 14. §-ában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

Általános rendelkezések

1. § E rendelet hatálya a Honvédelmi Minisztériummal és hivatalaival, háttérintézményeivel, valamint a Magyar Honvédség szervezeteivel (a továbbiakban együtt: HM) és a belügyminiszter irányítása alatt álló szervekkel (a továbbiakban: BM) hivatásos szolgálati viszonyban álló személyekre (a továbbiakban együtt: hivatásos állomány tagja) és a képzésben érintett HM, illetve BM szervekre terjed ki.

2. § (1) A hivatásos állomány tagja jogosult a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény és az R. alapján, e rendelet feltételei és szabályai szerint, az egyetemeken doktori (PhD) képzésben részt venni.

(2) A hivatásos állomány doktori (PhD) képzésre jelentkező tagját (a továbbiakban: jelentkező) és a képzésben részt vevő tagját (a továbbiakban: hallgató) az e rendeletben szabályozott bejelentési kötelezettségek terhelik.

Jelentkezés a doktori képzésre

3. § (1) A jelentkező a meghirdetett doktori (PhD) programra történő jelentkezésének tényét a munkáltatói jogkört gyakorló elöljárónak (a továbbiakban: elöljáró) írásban bejelenteni köteles (a továbbiakban: bejelentés).

(2) A bejelentéshez kérelem is csatolható, amelyben a jelentkező kérheti, hogy

a) szervezett nappali tagozatos hallgatóként vehessen részt a doktori (PhD) programban, illetve

b) a képzés során kifizetendő tandíját megtérítsék.

(3) Ha a jelentkező a (2) bekezdés szerinti kérelmet is benyújtott, annak mellékleteként a jelentkezése során beadott iratok másolatait is csatolnia szükséges.

4. § (1) Az elöljáró a bejelentést és mellékleteit az átvételüktől számított öt munkanapon belül felterjeszti a HM Oktatási és Tudományos Tanácsához, illetve a BM rendészeti helyettes államtitkárához (a továbbiakban együtt: Javaslattevő).

(2) A 3. § (2) bekezdése szerinti esetben az elöljáró jogosult a bejelentéshez a véleményét és javaslatait csatolni, amelyre a jelentkező írásban megjegyzést tehet.

(3) A kérelemhez a jelentkező utolsó szolgálati jellemzésének másolatát csatolni kell.

5. § (1) A Javaslattevő a bejelentést a beérkezéstől számított tizenöt munkanapon belül tudomásul veszi.

(2) A Javaslattevő a bejelentés részét képező kérelmekről javaslatot terjeszt elő a honvédelmi miniszternek, illetve a belügyminiszternek (a továbbiakban együtt: Miniszter).

(3) A szervezett nappali tagozatos doktori (PhD) képzésben való részvétel akkor javasolható, ha az egyetem doktori programja, illetve a jelentkező által választott kutatási témakör a fegyveres szerv feladatait érinti vagy azok teljesítését elősegíti, illetőleg a fegyveres szerv fejlesztésével összefüggő elgondolás megvalósításához járul hozzá.

(4) A Miniszter a tandíj megtérítését a 6. § szerinti esetben tanulmányi szerződés alapján engedélyezi, más esetben engedélyezheti. A szerződésben rögzíteni kell a tandíj visszafizetésének feltételeit.

A szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató jogai és kötelezettségei

6. § A hallgató szervezett nappali tagozatos képzésben a Miniszter engedélyével vehet részt.

7. § (1) A szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatót fel kell menteni a beosztása szerinti feladatai ellátása alól, és a képzés megkezdésével egyidejűleg - annak időtartamára - külön jogszabályban meghatározott módon rendelkezési állományba kell helyezni.

(2) A szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatót a képzés idejére a külön törvény szerinti illetménye illeti meg.

8. § (1) A szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésére az R. szerint jogosult. A szünetelés tényét a hallgató az elöljárónak bejelenteni köteles.

(2) A szünetelés időtartamára a hallgatót az elöljáró beosztásba helyezi.

9. § (1) A szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató külföldi részképzésre vonatkozó szándékát az elöljárónak bejelenteni köteles.

(2) A hallgatót külföldi részképzése idejére, de legfeljebb tizenkét hónapig megilleti az illetménye, emellett őt az elöljáró felterjesztése alapján a Miniszter devizaellátmányban részesítheti, amelynek mértékét utasítás határozza meg.

10. § Ha a szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató tanulmányi idejét önhibájából megszakítja, a tanulmányait nem nappali tagozatos hallgatóként folytathatja, a tandíja megtérítésére a továbbiakban nem jogosult.

A szervezetten nem nappali tagozatos és egyéni felkészülésben részt vevő hallgató

11. § (1) A szervezetten nem nappali tagozatos és egyéni felkészülésben részt vevő hallgató (a továbbiakban együtt: nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató) a személyes megjelenéssel járó foglalkozásokról a munkáltatói jogkört gyakorló elöljárónak félévente bejelentést tesz.

(2) A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató személyes megjelenéssel járó foglalkozásokon való részvételét biztosítani kell. Kivételesen, a visszarendelésre, illetve berendelésre vonatkozó külön szabályok szerint a hallgató részvételének biztosítása megtagadható. A megtagadás tényéről a visszarendelésre, illetve berendelésre jogosult elöljáró igazolást ad ki.

12. § A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató hallgatói jogviszonyának megszüntetését, szüneteltetését és tanulmányai folytatását az elöljárónak bejelenteni köteles.

13. § (1) A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató külföldi részképzésben való részvételi szándékát az elöljárónak bejelenti.

(2) A külföldi részképzésben való részvételt az elöljáró és a Javaslattevő együttes előterjesztésének figyelembevételével a Miniszter engedélyezi.

(3) Az engedélyezett külföldi részképzés időtartama alatt a hallgatóra a szervezett nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatóra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

A szervezett nappali tagozatos és nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatókra vonatkozó közös rendelkezések

14. § (1) A hallgató tanulmányi eredményeit az elöljárónak félévente írásban bejelenti.

(2) Az elöljáró a doktori (PhD) képzésben résztvevők számáról, arányairól és tevékenységéről évente összesített jelentést készít elő a Miniszternek, amelyet a Javaslattevő véleményez.

15. § A Miniszter a doktori (PhD) képzésben sikertelenül részt vevő hallgatót a Javaslattevő előterjesztése alapján - a szerződésben rögzítettek szerint - a részére megtérített tandíj részben vagy egészben történő visszafizetésére kötelezi.

Záró rendelkezések

16. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő doktori (PhD) eljárásokra akkor kell alkalmazni, ha a hallgatóra kedvező szabályokat tartalmaz.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a tudományos továbbképzésről és a hadtudományokban szerezhető egyetemi doktorátusról szóló 46/1984. (HK 24.) HM utasítás a hatályát veszti.

Tartalomjegyzék