188/1997. (X. 31.) Korm. rendelet
az egyes pénzbeli szociális ellátások folyósításának és elszámolásának szabályairól szóló 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelet módosításáról
A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 132. §-a (1) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:
1. § Az egyes pénzbeli szociális ellátások folyósításának és elszámolásának szabályairól szóló 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"1. § (1) A gyermeknevelési támogatás összege, továbbá - ha az önkormányzat rendelete eltérően nem rendelkezik - az időskorúak járadékának, a munkanélküliek jövedelempótló támogatásának, a rendszeres szociális segélynek és az ápolási díjnak (a továbbiakban együtt: szociális ellátás) az összege a kérelem benyújtásának hónapjában a megállapított szociális ellátás
a) teljes összege, ha a kérelmet a tárgyhónap 16-át megelőzően nyújtották be;
b) összegének 50%-a, ha a kérelmet a tárgyhónap 15-ét követően nyújtották be.
(2) A megállapított szociális ellátást utólag minden hónap 5-éig kell folyósítani. A folyósításról a települési önkormányzat jegyzője (a továbbiakban: jegyző) gondoskodik."
2. § Az R. 2-6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"2. § (1) A jegyző a gyermeknevelési támogatásból és az ápolási díjból a jogosultakat terhelő hétszázalékos mértékű nyugdíjjárulékot - ideértve a magánnyugdíjpénztári tagdíjat is - levonja.
(2) A jegyző a tárgyhót követő hónap 10. napjáig gondoskodik a gyermeknevelési támogatásból és az ápolási díjból levonásra került nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíjpénztári tagdíjnak, továbbá társadalombiztosítási járulék nyugdíjbiztosítási ágazatra jutó részének a területileg illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárhoz, illetőleg a Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztárhoz, valamint magánnyugdíjpénztár tagja esetében a választott magánnyugdíjpénztárhoz - külön jogszabály szerint - történő befizetéséről.
3. § (1) Ha az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege változik, a változás időpontjától a szociális ellátást az új összegnek megfelelően kell folyósítani.
(2) A szociális ellátás összegének (1) bekezdés szerinti változásáról külön határozatot nem kell hozni.
4. § (1) Ha a szociális ellátásra jogosult személy lakóhelye, gyermeknevelési támogatásra jogosult esetében lakó- vagy tartózkodási helye (a továbbiakban együtt: lakóhelye) az ellátás folyósításának időtartama alatt megváltozik, a változás hónapjára járó ellátást a korábban folyósító szerv teljes összegben folyósítja.
(2) Lakóhelyváltozás esetén a szociális ellátásra jogosult személy kérésére vagy az új lakóhely szerint illetékes jegyző megkeresésére az ügyben keletkezett iratokat haladéktalanul meg kell küldeni a jogosult új lakóhelye szerint illetékes jegyzőnek.
(3) Ha a szociális ellátásra való jogosultság az új lakóhelyen is változatlanul fennáll, illetőleg az Szt. 41. § (2) bekezdésében szabályozott ápolási díj esetében a jogosultságot megállapították, akkor az új lakóhely szerint illetékes jegyző a szociális ellátást a lakóhelyváltozást követő hónap 1. napjától folyósítja, feltéve, hogy a szociális ellátás iránti kérelmet a lakóhelyváltozást követő 30 napon belül benyújtották. Ha a szociális ellátás iránti kérelmet a lakóhelyváltozást követő 30 napon túl nyújtják be, a folyósításra az 1. § szerinti szabályokat kell alkalmazni.
(4) Az új lakóhely szerint illetékes jegyző a szociális ellátást az Szt. szerinti összegben, illetőleg az önkormányzat rendeletében meghatározott összegben folyósítja.
(5) Ha a gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot a népjóléti miniszter méltányosságból állapítja meg, a határozat egy példányát meg kell küldeni a jogosult lakóhelye szerint illetékes jegyzőnek. A méltányosságból megállapított támogatásra a jegyző által megállapított támogatásra vonatkozó szabályokat értelemszerűen alkalmazni kell.
5. § (1) A szociális ellátás folyósításának megszüntetéséről határozatot kell hozni. Ha a jogosultság a tárgyhónap 16-át megelőzően szűnik meg, - az önkormányzat eltérő rendelkezésének hiányában - a megállapított szociális ellátás összegének 50 százalékát, egyéb esetben a megállapított szociális ellátás havi teljes összegét kell folyósítani.
(2) A fővárosi főjegyző (a továbbiakban: főjegyző) az Szt. 37. § (4) bekezdésében, 32/D. §-ában, 37/F. §-ában szabályzott esetekben határozatot hoz a szociális ellátás folyósításának megszüntetéséről. A főjegyző a határozat egy példányának megküldésével tájékoztatja mindazokat, akik a jogosultságot megállapító határozatról értesítést kaptak.
6. § (1) A szociális hatáskört gyakorló szerv az Szt. 17. § (5) bekezdésében megjelölt ellátást megállapító határozatában felhívja a jogosult figyelmét arra, hogy amennyiben a társadalombiztosítási szervtől rendszeres pénzellátás megállapítását kéri, ezt köteles bejelenteni a jegyzőnek. A bejelentésnek tartalmaznia kell az eljáró társadalombiztosítási igazgatási szerv nevét és címét.
(2) A szociális hatáskört gyakorló szerv Szt. 17. § (6) bekezdése szerinti határozata tartalmazza:
a) a szociális ellátás megnevezését, havi összegét;
b) a szociális ellátás folyósításának kezdő időpontját;
c) az arra vonatkozó rendelkezést, hogy a társadalombiztosítási igazgatási szerv által visszamenőlegesen megállapított rendszeres pénzellátás összegéből az annak időtartama alatt folyósított szociális ellátás összege levonásra kerül.
(3) A jegyző megküldi az Szt. 17. § (6)-(7) bekezdése szerinti határozatok egy-egy példányát a rendszeres pénzellátás megállapítására jogosult társadalombiztosítási igazgatási szervnek. Ha a rendszeres pénzellátás folyósítását nem az ellátást megállapító szerv végzi, a határozatokat a rendszeres pénzellátást megállapító szerv továbbítja a folyósító szervnek.
(4) A rendszeres pénzellátást megállapító határozat egy példányát a társadalombiztosítási igazgatási szerv megküldi a szociális hatáskört gyakorló szervnek.
(5) A rendszeres pénzellátást folyósító társadalombiztosítási igazgatási szerv a jogosultat megillető rendszeres pénzellátás visszamenőleges időre jutó összegéből akkor vonja le a megtérítendő szociális ellátás összegét, ha a szociális hatáskört gyakorló szerv az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatát közölte vele. Az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatnak a rendszeres pénzellátást folyósító szerv felé történő közléséig a visszamenőleges időre járó rendszeres pénzellátásból az erre az időtartamra megállapított szociális ellátás 20%-kal növelt összege visszatartható.
(6) Az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatnak tartalmaznia kell a települési önkormányzat számlaszámát.
(7) Ha a rendszeres pénzellátást folyósító társadalombiztosítási igazgatási szerv az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozat kézhezvételét követő 30 napon belül nem teljesíti átutalási kötelezettségét, az átutalás esedékességének időpontjában érvényes mértékű jegybanki alapkamat szerinti kamatot köteles fizetni.
(8) Az (1)-(7) bekezdés rendelkezéseit a MÁV Rt. Nyugdíj Igazgatóság által megállapított és folyósított rendszeres pénzellátás tekintetében is alkalmazni kell."
3. § (1) Az R. 7. §-a (1) bekezdésének felvezető mondata helyébe a következő rendelkezés lép, és a bekezdés a következő új d) ponttal egészül ki:
"A jegyző a 7/A. §-ban foglaltak figyelembevételével a kifizetés hónapjának 10. napjáig értesíti a területileg illetékes Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatot (a továbbiakban: TÁKISZ)"
"d) a 4. számú melléklet szerint az időskorúak járadéka alapösszegéről, valamint az e jogcím alapján igényelt előlegről."
(2) Az R. 7. §-a új (7) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi (7)-(8) bekezdés számozása (8)-(9) bekezdésre módosul:
"(7) Az időskorúak járadékának alapösszege
a) egyedülálló esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 95%-a;
b) házas-, élettársak esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-a.
A 4. számú melléklet szerinti adatlapon a folyósított járadék alapösszegét vagy az alapösszegre történő kiegészítést kell feltüntetni."
4. § Az R. 7/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"7/A. § A 7. § (1) bekezdésében szereplő ellátások után a tárgyév december hónapjában előleg nem igényelhető."
5. § (1) Az R. 8. §-ának (1) bekezdése a "a rendszeres szociális segélyének" szövegrészt követően a "valamint az időskorúak járadékának" szövegrésszel egészül ki.
(2) Az R. 8. §-a a következő új (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) A főjegyző a kifizetett időskorúak járadékát havonta összesíti, és erről a tárgyhónapot követő hónap 10-éig a 7. számú melléklet szerinti adatlapon tájékoztatja a Belügyminisztériumot. A Belügyminisztérium 15 napon belül gondoskodik a kifizetett időskorúak járadéka összegének a Fővárosi Önkormányzat részére történő megtérítéséről, és erről tájékoztatja a Népjóléti Minisztériumot."
6. § Az R. 1-2. és 4-5. számú mellékletei helyébe e rendelet 1-6. számú mellékletei lépnek.
7. § (1) Ez a rendelet - a 4. § kivételével - 1998. január 1-jén lép hatályba.
(2) E rendelet 4. §-a a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.
(3) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R.
a) 7. §-a (2) bekezdésének 2. mondata hatályát veszti;
b) 7. §-ának - a rendelet 3. §-ával átszámozott - (8) bekezdésében az "1-3. számú" szövegrész helyébe az "1-4. számú" szövegrész lép;
c) 7. §-ának - a rendelet 3. §-ával átszámozott - (9) bekezdésében az "1-3. számú" szövegrész helyébe az "1-4. számú" szövegrész lép;
d) 8. §-ának (2) bekezdésében a 4. számú melléklet számozása "5."-re módosul;
e) 8. §-ának (4) bekezdésében az 5. számú melléklet számozása "6."-ra módosul.
Horn Gyula s. k.,
miniszterelnök
1. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"1. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP | ||||
a kifizetett gyermeknevelési támogatás címén igénybe vehető előleg igényléséhez | ||||
........... év ....................... tárgyhónap | ||||
1. | Megye megnevezése: ..................................................................................................................................... | |||
2. | Önkormányzat megnevezése: ........................................................................................................................ | |||
3. | KSH kódja: ........................................................................................................................................................ (2 számjegyű megyekód+5 számjegyű településazonosító) | |||
4. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma: | |||
a) b) | teljes összegű támogatásban részesülők száma: részösszegű támogatásban részesülők száma: (azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatást 50%-os összegben folyósították) | .............. fő .............. fő | ||
Összesen: | .............. fő | |||
5. | A tárgyhónapra kifizetett támogatás nettó összege: [a kifizetett támogatásnak a 6/a) rovattal csökkentett összege, azaz amit a jogosult kézhez kap] | .............. Ft | ||
6. | A tárgyhónapra a támogatások után kifizetendő | |||
a) b) | nyugdíjjárulék és magánnyugdíjpénztári tagdíj összege: (a megállapított támogatásból befizetett nyugdíjjárulék és magánnyugdíjpénztári tagdíj összege, ami összesen 7%) | .............. Ft | ||
a folyósító szerv által befizetett, nyugdíjbiztosítási járulék összege: (a megállapított támogatás után a folyósító szerv által befizetett, a társadalombiztosítási járuléknak a nyugdíjbiztosítási ágazatra jutó összege, ami 24%) | ..............Ft | |||
7. | Tárgyhavi kifizetés összesen: [az 5+6/a)+6/b) rovat összegével egyezik meg] | .............. Ft | ||
8. | Az igényelt előleg összege: | |||
a) b) c) | a tárgyhavi kifizetés összege: (7. rovat összegével egyezik meg) a tárgyhavi kifizetés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [január havi igénylés kivételével a 8/a) rovat és az előző havi 8/c) rovatban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben, januárban ezen rovatba a 8/a) pontban szereplő összeget kell beírni] az előleg összege: [a 8/a) és 8/b) rovatok összege az alábbi módon: - ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 8/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 8/b) rovat összegét - ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 8/a) rovat összegéből ki kell vonni a 8/b) rovat összegét. Január hónapban történő igényléskor a 8/a) rovat összegének kétszeresét kell ebben a rovatban szerepeltetni.] | .............. Ft .............. Ft .............. Ft | ||
9. | A tárgyhónapban történő visszafizetés: (az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összeg) | .............. Ft | ||
10. | Az igényelt előleg nettó összege: [az előleg - 8/c) rovat - összegét csökkenteni kell a 9. rovat összegével] | .............. Ft | ||
Dátum: ........... év .................................. hó ....... nap | ||||
P. H. | ||||
................................................. a jegyző aláírása | ........................................................... a polgármester aláírása" |
2. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"2. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP a kifizetett jövedelempótló támogatás és a támogatás után befizetett egészségügyi hozzájárulás, valamint a közhasznú munkavégzéshez kapcsolódó térítés címén igénybe vehető előleg igényléséhez | ||||
........... év ........................ tárgyhónap | ||||
1. | Megye megnevezése: ............................................................................................................................... | |||
2. | Önkormányzat megnevezése: .................................................................................................................. | |||
3. | KSH kódja: ................................................................................................................................................... (2 számjegyű megyekód+5 számjegyű településazonosító) | |||
4. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma: | |||
a) b) | teljes összegű támogatásban részesülők száma: (azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra) részösszegű támogatásban részesülők száma: (azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg) | ............... fő .............. fő | ||
Összesen: | ............... fő | |||
c) | a részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma: | ............. nap | ||
5. | A tárgyhónapra kifizetett jövedelempótló támogatás összege: | |||
a) b) | a teljes összegű támogatásra történt kifizetés: [4/a) rovatban szereplő személyek részére történt kifizetés - a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt] részösszegű támogatásra történt kifizetés: [a 4/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés - a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történt kiegészítés együtt] | ............... Ft ............... Ft | ||
Összesen: | ............... Ft | |||
6. | A jövedelempótló támogatásban részesülők után az 1996. évi LXXXVIII. törvény 3. §-a alapján befizetett egészségügyi hozzájárulás összege: | |||
a) b) | a teljes összegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás: [a 4/a) rovatban szereplő személyek száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás havi összegével] részösszegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás: [4/c) rovatban szereplő napok száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás napi összegével] | ............... Ft .............. Ft | ||
Összesen: | .............. Ft | |||
7. | Tárgyhavi kifizetés összesen: (5. és 6. rovatokban szereplő kifizetések együttes összegét kell szerepeltetni) | .............. Ft | ||
8. | Tárgyhavi kifizetések után járó térítés: (a tárgyhavi kifizetések - 7. rovat összegének - 75%-a) | ............... Ft | ||
9. | A közhasznú munkavégzés keretében foglalkoztatottak száma: (csak azon személyek vehetők figyelembe, akik egyébként jövedelempótló támogatásra lennének jogosultak) | ............... fő | ||
10. | A 9. pont alapján járó térítés: (9. rovatban szereplő létszám és a támogatás alapösszege szorzatának 75%-a) | .............. Ft | ||
11. | A tárgyhónapra járó térítés összesen: (8. és 10. rovatban szereplő összegek) | .............. Ft | ||
12. | Az igényelt előleg összege: | |||
a) b) c) | a tárgyhónapra járó térítés: (11. rovat összegével megegyezik) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [januári igénylés kivételével, 12/a) rovat és az előző havi 12/c) rovatban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben, januárban a 12/a) pontban szereplő összeget kell beírni] előleg összesen: [a 12/a) és 12/b) rovatok összege az alábbiak szerint: - ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 12/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 12/b) rovat összegét, - ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 12/a) rovat összegéből ki kell vonni a 12/b) rovat összegét. Január havi igényléskor a 12/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni] | .............. Ft .............. Ft .............. Ft | ||
13. | A tárgyhónapban történt visszafizetés: (az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összeg 75%-a) | .............. Ft | ||
14. | Az igényelt előleg nettó összege: (a tárgyhavi előleg - 12/c) rovat - összegét csökkenteni kell a 13. rovat összegével) | .............. Ft | ||
Dátum: ........... év ..................... hó ......... nap | ||||
P. H. | ||||
................................................ a jegyző aláírása | ........................................................ a polgármester aláírása" |
3. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"4. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP a kiűzetett időskorúak járadéka címén igénybe vehető előleg igényléséhez | ||||
........... év ................... tárgyhónap | ||||
1. | Megye megnevezése: ............................................................................................................................... | |||
2. | Önkormányzat megnevezése: .................................................................................................................. | |||
3. | KSH kódja: ................................................................................................................................................... (2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító) | |||
4. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma: | |||
a) b) c) | bentlakásos intézményben lakók száma egyedülállók száma (nem kell feltüntetni a bentlakásos intézményben lakó egyedülálló jogosultakat) az a)-b) pontba nem tartozó jogosultak száma | ............... fő ............... fő ............... fő | ||
Összesen: | ............... fő | |||
5. | A tárgyhavi kifizetés összesen: | |||
a) b) c) | bentlakásos intézményben lakók részére egyedülállók részére az a)-b) pontban nem szereplő jogosultak részére | ............... Ft ............... Ft ............... Ft | ||
Összesen: | ............... Ft | |||
6. | A tárgyhavi kifizetések után járó térítés: | |||
a) b) | az intézményben lakók részére történő kifizetés (megegyezik az 5/a) pontban feltűntetett összeggel) egyéb esetekben [az 5/b) és 5/c) pontok együttes összegének 70%-a] | ............... Ft ............... Ft | ||
Összesen: | ............... Ft | |||
7. | Az igényelt előleg összege: | |||
a) b) c) | a tárgyhavi térítés összege: (a 6. rovat összesenjével egyezik meg) a tárgyhavi térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [január havi igénylés kivételével a 7/a) rovat és az előző havi 7/c) rovatban szereplő összegek különbözete abszolút értékben, januárban ezen rovatba a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni] az előleg összege: [a 7/a) és 7/b) rovatok összege az alábbi módon: - ha a tárgyhavi térítés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 7/b) rovat összegét, - ha a tárgyhavi térítés kisebb, mint az előző havi előleg, akkor a 7/a) rovat összegéből ki kell vonni a 7/b) rovat összegét. Január hónapban történő igényléskor a 7/a) rovat összegének kétszeresét kell ebben a rovatban szerepeltetni.) | ............... Ft ............... Ft ............... Ft | ||
8. | A tárgyhónapban történő visszafizetés: [az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összeg 70%-a, bentlakásos intézményben lakó esetén teljes összege] | ............... Ft | ||
9. | Az igényelt előleg nettó összege: [az előleg - 7/c) rovat - összegét csökkenteni kell a 8. rovat összegével] | ............... Ft | ||
Dátum: ........... év ..................... hó ......... nap | ||||
P. H. | ||||
................................................ a jegyző aláírása | ..................................................... a polgármester aláírása" |
4. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"5. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP a hajléktalan munkanélküliek részére kifizetett jövedelempótló támogatás és a támogatás után befizetett egészségügyi hozzájárulás címén igénybe vehető előleg igényléséhez | ||||
....... év .............. tárgyhónap | ||||
1. | Fővárosi önkormányzat: ............................................................................................................................. | |||
2. | KSH kódja: ................................................................................................................................................... (2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító) | |||
3. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma: | |||
a) b) | teljes összege támogatásban részesülők száma: (azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra) részösszegű támogatásban részesülők száma:) (azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg) | ............... fő .............. fő | ||
Összesen: | ............... fő | |||
c) | a részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma: | ............. nap | ||
4. | A tárgyhónapra kifizetett jövedelempótló támogatás összege: | |||
a) b) | a teljes összegű támogatásra történt kifizetés: [3/a) rovatban szereplő személyek részére történt kifizetés a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt] részösszegű támogatásra történt kifizetés: [a 3/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történt kiegészítés együtt] | ............... Ft | ||
Összesen | .............. Ft | |||
5. | A jövedelempótló támogatásban részesülők után az 1996. évi LXXXVIII. törvény 3. §-a alapján befizetett egészségügyi hozzájárulás összege: | |||
a) b) | a teljes összegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás: [3/a) rovatban szereplő személyek száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás havi összegével] részösszegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás: [3/c) rovatban szereplő napok száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás napi összegével] | ............... Ft ............... Ft | ||
Összesen | .............. Ft | |||
6. | Tárgyhavi kifizetés összesen: (4. és 5. rovatokban szereplő kifizetések együttes összegét kell szerepeltetni) | ............. Ft | ||
7. | Az igényelt előleg összege: | |||
a) b) c) | a tárgyhavi kifizetés összesen: (a 6. rovat összegével megegyezik) a tárgyhavi kifizetés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [januári igénylés kivételével 7/a) rovat és az előző havi 7/c) rovatban szereplő összegek különbözete, januárban a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni] az előleg összege: [a 7/a) és 7/b) rovatok összege az a1ábbiak szerint: - ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 7/b) rovat összegét - ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéből ki kell vonni a 7/b) rovat összegét. Január havi igényléskor a 7/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni] | .............. Ft .............. Ft .............. Ft | ||
Dátum: ......... év ....................... hó ......... nap | ||||
P. H. | ||||
............................................ a főjegyző aláírása | ...................................................... a főpolgármester aláírása" |
5. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"6. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP a hajléktalan személyek részére kifizetett rendszeres szociális segély összegének visszaigényléséhez | ||||
...... év ...................... tárgyhónap | ||||
1. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma: | |||
a) b) | munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, illetve vakok személyi járadékában részesülő 18. életévét betöltött aktív korú aktív korú nem foglalkoztatott | ............... fő | ||
............... fő | ||||
Összesen: | ............... fő | |||
2. | A tárgyhónapra kifizetett és visszaigényelt támogatás összege | ............... Ft | ||
Dátum: ........... év ........................ hó ......... nap | ||||
P. H. | ||||
.................................................... a főjegyző aláírása | ...................................................... a főpolgármester aláírása" |
6. számú melléklet a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelethez
"7. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez
ADATLAP a hajléktalan személyek részére kifizetett időskorúak járadéka címén igénybe vehető előleg igényléséhez | ||||
........... év ........................ tárgyhónap | ||||
1. | Fővárosi önkormányzat: ............................................................................................................................ | |||
2. | KSH kódja: ................................................................................................................................................... (2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító) | |||
3. | A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma összesen: | ............... fő | ||
4. | A tárgyhónapra kifizetett támogatás összege: | ............... Ft | ||
5. | Az igényelt előleg összege: | |||
a) b) c) | tárgyhavi kifizetés összesen: (a 4. rovat összegével megegyezik) tárgyhavi kifizetés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül) [január havi igénylés kivételével az 5/a) rovat és az előző havi 5/c) rovatban szereplő összeg különbözeté abszolút értékben, januárban az 5/a) pontban szereplő összeget kell beírni] az előleg összege: [az 5/a) és 5/b) rovatok összege az alábbiak szerint - ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg, akkor az 5/a) rovat összegéhez hozzá kell adni az 5/b) pont összegét; - ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg, akkor az 5/a) rovat összegéből ki kell vonni az 5/b) rovat összegét. Január havi igényléskor az 5/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni] | ............... Ft ............... Ft .............. Ft | ||
Dátum: .......... év ........................ hó ......... nap | ||||
P. H. | ||||
.............................................. a főjegyző aláírása | ...................................................... a főpolgármester aláírása" |