Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

30/1993. (II. 17.) Korm. rendelet

egyes pénzbeli szociális ellátások folyósításának és elszámolásának szabályairól

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 132. § (1) bekezdés a) pontjában, valamint az 1990. évi LXV. törvény 7. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §[1]

1/A. §[2]

1/B. §[3]

1/C. §[4]

1/D. §[5]

2. §[6]

3. §[7]

4. §[8]

5. §[9]

6. §[10]

(1) A szociális hatáskört gyakorló szerv az Szt. 17. § (5) bekezdésében megjelölt ellátást megállapító határozatában felhívja a jogosult figyelmét arra, hogy amennyiben a társadalombiztosítási szervtől rendszeres pénzellátás megállapítását kéri, ezt köteles bejelenteni a jegyzőnek. A bejelentésnek tartalmaznia kell az eljáró társadalombiztosítási igazgatási szerv nevét és címét.

(2) A szociális hatáskört gyakorló szerv Szt. 17. § (6) bekezdése szerinti határozata tartalmazza:

a) a szociális ellátás megnevezését, havi összegét;

b) a szociális ellátás folyósításának kezdő időpontját;

c) az arra vonatkozó rendelkezést, hogy a társadalombiztosítási igazgatási szerv által visszamenőlegesen megállapított rendszeres pénzellátás összegéből az annak időtartama alatt folyósított szociális ellátás összege levonásra kerül.

(3) A jegyző megküldi az Szt. 17. § (6)-(7) bekezdése szerinti határozatok egy-egy példányát a rendszeres pénzellátás megállapítására jogosult társadalombiztosítási igazgatási szervnek. Ha a rendszeres pénzellátás folyósítását nem az ellátást megállapító szerv végzi, a határozatokat a rendszeres pénzellátást megállapító szerv továbbítja a folyósító szervnek.

(4) A rendszeres pénzellátást megállapító határozat egy példányát a társadalombiztosítási igazgatási szerv megküldi a szociális hatáskört gyakorló szervnek.

(5) A rendszeres pénzellátást folyósító társadalombiztosítási igazgatási szerv a jogosultat megillető rendszeres pénzellátás visszamenőleges időre jutó összegéből akkor vonja le a megtérítendő szociális ellátás összegét, ha a szociális hatáskört gyakorló szerv az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatát közölte vele. Az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatnak a rendszeres pénzellátást folyósító szerv felé történő közléséig a visszamenőleges időre járó rendszeres pénzellátásból az erre az időtartamra megállapított szociális ellátás 20%-kal növelt összege visszatartható.

(6) Az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozatnak tartalmaznia kell a települési önkormányzat számlaszámát.

(7) Ha a rendszeres pénzellátást folyósító társadalombiztosítási igazgatási szerv az Szt. 17. § (7) bekezdése szerinti határozat kézhezvételét követő 30 napon belül nem teljesíti átutalási kötelezettségét, az átutalás esedékességének időpontjában érvényes mértékű jegybanki alapkamat szerinti kamatot köteles fizetni.

(8) Az (1)-(7) bekezdés rendelkezéseit a MÁV Rt. Nyugdíj Igazgatóság által megállapított és folyósított rendszeres pénzellátás tekintetében is alkalmazni kell.

7. §[11]

(1)[12] A jegyző a 7/A. §-ban foglaltak figyelembevételével a kifizetés, illetve a teljesítés hónapjának 10. napjáig értesíti a Magyar Államkincstár területileg illetékes igazgatóságát (a továbbiakban: Igazgatóság)

a) a 2. számú melléklet szerint a munkanélküliek jövedelempótló támogatásának alapösszegéről, a támogatás után fizetett egészségügyi hozzájárulás összegéről, valamint az e jogcímek alapján igényelt előleg összegéről,

b) a 3. számú melléklet szerint a rendszeres szociális segély alapösszegéről, valamint az e jogcím alapján igényelt előleg összegéről,

c)[13] a 4. számú melléklet szerint az Szt. 32/B. §-a (1) bekezdése alapján kifizetett időskorúak járadéka alapösszegéről, valamint az e jogcím alapján igényelt előleg összegéről,

d) a 8. számú melléklet szerint a közcélú munkában részt vevők után igényelhető foglalkoztatási támogatás összegéről, valamint az e jogcím alapján igényelhető előleg összegéről,

e)[14] a 9. számú melléklet szerint az Szt. 41. §-ának (1) bekezdése és 43/A. §-ának (1) bekezdése alapján kifizetett ápolási díj összegéről és az utána fizetendő nyugdíjbiztosítási járulék összegéről, valamint az e jogcím alapján igényelt előleg összegéről, továbbá az Szt. 43/A. §-ának (4) bekezdése alapján kifizetett szakértői díj összegéről,

f) a 10. számú melléklet szerint az adósságkezelési szolgáltatásban részesülőknek folyósított adósságcsökkentési támogatás és lakásfenntartási támogatás összegéről, valamint az e jogcímek alapján igényelhető előleg összegéről,

g) a 11. számú melléklet szerint a normatív lakásfenntartási támogatásban részesülőknek folyósított lakásfenntartási támogatás összegéről, valamint az e jogcím alapján igényelhető előleg összegéről.

(2)[15]

(3)[16] A jövedelempótló támogatásnak az (1) bekezdés b) pontja szerinti alapösszege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-ával. A 2. számú melléklet szerinti adatlapon a folyósított jövedelempótló támogatásnak az alapösszegét vagy az alapösszegre történő kiegészítés összegét lehet feltüntetni.

(4)[17] A rendszeres szociális segélynek az Szt. 37/A. §-a (1) bekezdésének a) pontja alapján megállapítható alapösszege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-ával, az Szt. 37/A. §-a (1) bekezdésének b) pontja alapján megállapítható alapösszege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 70%-ával azonos. A 3. számú melléklet szerinti adatlapon a folyósított rendszeres szociális segély alapösszegét vagy az alapösszegre történő kiegészítés összegét kell feltüntetni.

(5)[18] Az ellátást igénybe vevő által az Szt. 17. §-a alapján visszafizetett munkanélküliek jövedelempótló támogatásának, a rendszeres szociális segélynek, az időskorúak járadékának, az Szt. 41. §-ának (1) bekezdése alapján megállapított ápolási díjnak, az Szt. 38. §-ának (5) bekezdése szerint megállapított lakásfenntartási támogatásnak, a normatív lakásfenntartási támogatásnak és az Szt. 55/A. §-a (1) bekezdésének b) pontja szerinti adósságcsökkentési támogatásnak - a kifizetés időpontjában hatályos rendelkezéseknek megfelelően - a központi költségvetés által megtérített aránya szerinti összeget az önkormányzatnak vissza kell térítenie olymódon, hogy a visszafizetett összeggel csökkenteni kell a tárgyhónapra jutó előleg összegét.

(6)[19] Az adósságcsökkentési támogatás visszakövetelése esetén (Szt. 55/B. §) a támogatást igénybe vevő által visszafizetett összegnek a központi költségvetés által megtérített aránya szerinti összeget az önkormányzatnak vissza kell téríteni oly módon, hogy a visszafizetett összeggel csökkenteni kell a tárgyhónapra jutó előleg összegét.

(7)[20] A 4. számú melléklet szerinti adatlapon a folyósított időskorúak járadékának alapösszegét vagy az alapösszegre történő kiegészítést kell feltüntetni, amely az Szt. 32/B. §-a (1) bekezdésének

a) a) pontja szerinti jogosult esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-a,

b) b) pontja szerinti jogosult esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 95%-a,

c) c) pontja szerinti jogosult esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-a.

(8)[21] A 9. számú melléklet szerinti adatlapon a kifizetett ápolási díj összegeként

a) az Szt. 41. § (1) bekezdésében foglalt esetben az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 100%-át,

b) az Szt. 43/A. § (1) bekezdésében foglalt esetben az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át,

vagy az erre az összegre történő kiegészítés összegét kell feltüntetni.

(9)[22] A 10. számú mellékleten a megállapított adósságcsökkentési támogatásnak és a lakásfenntartási támogatásnak a tárgyhónapban folyósításra kerülő összegét kell feltüntetni.

(10)[23] Az Igazgatóság a beérkezett adatokat összesíti és a 2-4. és 8-11. számú melléklet szerinti összesített adatokat a Belügyminisztérium részére megyénként, településsoros bontásban - mágneses adathordozón - minden hónap 15-éig megküldi. A Belügyminisztérium a 2. számú melléklet szerint összesített adatokat - soron kívül - a Munkaerőpiaci Alapot kezelő Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium részére megküldi. A Belügyminisztérium a 2-4. és 8-11. számú melléklet szerint összesített adatokat tájékoztatásul havonta megküldi a szociális ágazatot irányító minisztérium részére.

(11)[24] A Belügyminisztérium, valamint a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium minden hónap 18-áig rendelkezik a Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) felé a 2-4. és 8-11. számú melléklet szerint visszaigényelt támogatásoknak a települési önkormányzatok részére történő átutalásáról.

(12)[25] A 2. számú melléklet szerinti adatlapot a jegyző a nyilvántartási adatok egyeztetése céljából - az Igazgatósághoz történő továbbítással egyidejűleg - megküldi a területileg illetékes munkaügyi központnak. Ha a nyilvántartási adatok között eltérés van, a munkaügyi központ kezdeményezésére a jegyző és a munkaügyi központ a nyilvántartási adatokat tételesen egyeztetik és gondoskodnak a helyesbítésről.

7/A. §[26]

A 7. § (1) bekezdésében szereplő ellátások után a tárgyév december hónapjában előleg nem igényelhető.

8. §[27]

9. §[28]

A 7-8. § rendelkezései szerint visszaigényelt támogatásokkal az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 64. §-ában foglaltak szerint kell elszámolni. Az önkormányzat a Munkaerőpiaci Alapból megtérített támogatást az államháztartáson belül átvett pénzeszközként kezeli és tartja nyilván.

9/A. §[29]

Az Szt. 92/D. § (2) bekezdésében szereplő egy havi illetmény a kifizetés hónapjában a dolgozót megillető - pótlékok nélküli - illetmény összegével egyezik meg.

10. §

Ez a rendelet 1993. február 26-án lép hatályba.

Dr. Antall József s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[30]

2. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[31]

ADATLAP a kifizetett jövedelempótló támogatás és a támogatás után befizetett egészségügyi hozzájárulás címén igénybe vehető előleg igényléséhez

......... év............ tárgyhónap

1. Megye megnevezése: .......................................................

2. Önkormányzat megnevezése:.................................................

3. KSH kódja:................................................................

(2 számjegyű megyekód+5 számjegyű településazonosító)

4. A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma:

a) teljes összegű támogatásban részesülök száma:...........................fő

(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra)

b) részösszegű támogatásban részesülők száma:..............................fő

(azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)

Összesen:..................................................................fő

c) a részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma: .....................nap

5. A tárgyhónapra kifizetett jövedelempótló támogatás összege:

a) a teljes összegű támogatásra történt kifizetés: ........................Ft

[a 4/a) rovatban szereplő személyek részére történt

kifizetés - a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]

b) részösszegű támogatásra történt kifizetés:..............................Ft

[a 4/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés - a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]

Összesen:..................................................................Ft

6. A jövedelempótló támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás összege:

a) a teljes összegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás:..............................................................Ft

[a 4/a) rovatban szereplő személyek száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás havi összegével]

b) a részösszegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás:..............................................................Ft

[a 4/c) rovatban szereplő napok száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás

napi összegével]

Összesen:..................................................................Ft

7. Tárgyhavi kifizetés összesen:...........................................Ft

[Megegyezik az 5. és 6. rovatok összesen sorainak összegével.]

8. Tárgyhavi kifizetések után járó térítés:................................Ft

(a tárgyhavi kifizetések - 7. rovat összegének - 90%-a)[32]

9. Az igényelt előleg összege: ............................................Ft

a) a tárgyhónapra járó térítés: ...........................................Ft

(8. rovat összegével megegyezik)

b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előlegkülönbözete(előjel nélkül): ..................................................................Ft

[januári igénylés kivételével, 9/a) rovat és az előző havi 9/c) rovatban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben, januárban a 9/a) pontban szereplő összeget kell beírni]

c) előleg összesen: .......................................................Ft

[a 9/a) és 9/b) rovatok összege az alábbiak szerint:

- ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 9/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 9/b) rovat összegét,

- ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 9/a) rovat összegéből ki kell vonni a 9/b) rovat összegét.

Január havi igényléskor a 9/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni]

A tárgyhónapban történt visszafizetés:.....................................Ft

10. A tárgyhónapra történt visszafizetés: ................. Ft.[33]

[Az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek a jövedelempótló támogatás kifizetésének időszakában hatályos rendelkezéseknek megfelelően a központi költségvetés által megtérített aránya (2003. január l-jétől kezdődő időszakra a kifizetett összeg 90%-a), valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhónapot megelőzően tévesen igényelt térítés összege.]

11. Az igényelt előleg nettó összege:......................................Ft

(a tárgyhavi előleg 9/c) rovat - összegét csökkenteni kell a 10. rovat összegével)

Dátum:............év..................hó.........nap.

P.H.

................................

a jegyző aláírása

................................

a polgármester aláírása

3. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[34]

[35]
ADATLAP
a kifizetett rendszeres szociális segély címén igénybe vehető előleg igényléséhez
........ év ............... tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ..........................................................................................................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: .............................................................................................................................................................
3. KSH kódja: ............................................................................................................................................................................................
(2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
4. A tárgyhónapban, az Szt. 37/A. § (1) bekezdés a) pontja alapján, támogatásban részesülők száma:
a) teljes összegű támogatásban részesülők száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra)
b) részösszegű támogatásban részesülők száma: ......................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen: ........................ fő
c) A részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma: ...................... nap
5. A tárgyhónapban, az Szt. 37/A. § (1) bekezdés b) pontja alapján, támogatásban részesülők száma:
a) teljes összegű támogatásban részesülők száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra)
b) részösszegű támogatásban részesülők száma: ...................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen: ...................... fő
c) A részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma: .................... nap
6. A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma összesen: ........................ fő
(megegyezik a 4. és 5. rovatok összesen sorainak összegével)
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti jogosulti körbe tartozó személyek száma: ..........fő
7. A tárgyhónapra az Szt. 37/A. § (1) bekezdés a) pontja alapján kifizetett rendszeres szociális segély összege:
a) a teljes összegű támogatásra történt kifizetés: ........................ Ft
[a 4/a) rovatban szereplő személyek részére történt kifizetés – a támogatás alapösszege,
valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]
b) részösszegű támogatásra történt kifizetés: ........................ Ft
[a 4/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés – a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]
Összesen: ........................... Ft
8. A tárgyhónapra az Szt. 37/A. § (1) bekezdés b) pontja alapján kifizetett rendszeres szociális segély összege:
a) a teljes összegű támogatásra történt kifizetés: ........................... Ft
[az 5/a) rovatban szereplő személyek részére történt kifizetés – a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]
b) részösszegű támogatásra történt kifizetés: ........................... Ft
[az 5/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés – a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]
Összesen: ............................ Ft
9. Tárgyhavi kifizetés összesen: ............................. Ft
[Megegyezik a 7. és 8. rovatok összesen sorainak összegével.]
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti személy részére kifizetett összeg: ...........Ft
10. Tárgyhavi kifizetések után járó térítés: ............................. Ft
(a tárgyhavi kifizetések – 9. rovat összegének – 90%-a)
11. Az igényelt előleg összege: ............................. Ft
a) a tárgyhónapra járó térítés: ............................. Ft
(10. rovat összegével megegyezik)
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): ............................. Ft
[januári igénylés kivételével, 11/a) rovat és az előző havi 11/c) rovatban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben; januárban a 11/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
c) előleg összesen: ............................. Ft
[a 11/a) és 11/b) rovatok összege az alábbiak szerint:
– ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 11/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 11/b) rovat összegét,
– ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 11/a) rovat összegéből ki kell vonni a 11/b) rovat összegét.
Január havi igényléskor a 11/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni]
12. A tárgyhónapban történt visszafizetés: ............................. Ft
[Az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek, a rendszeres szociális segély kifizetésének időszakában hatályos rendelkezéseknek megfelelően a központi költségvetés által megtérített aránya (a 2003. január 1-jétől kezdődő időszakra kifizetett összegek 90%-a), valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhónapot megelőzően tévesen igényelt térítés összege.]
13. Az igényelt előleg nettó összege: ............................. Ft
[a tárgyhavi előleg – 11/c) rovat – összegét csökkenteni kell a 12. rovat összegével]
Dátum: ................................................ év .............................. hó ................. nap.
P. H.
........................................................................................................................
a jegyző aláírásaa polgármester aláírása

4. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[36]

ADATLAP
a kifizetett időskorúak járadéka címén igénybe vehető előleg igényléséhez
........... év ........................ tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ........................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: ........................................................................................
3. KSH kódja: ........................................................................................
(2 számjegyű megyekód+5 számjegyű településazonosító)
4. A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma:
a) bentlakásos intézményben lakók száma:......................................fő
b) 75. életévét betöltött egyedülállók száma:......................................fő
c) 75. életévét be nem töltött egyedülállók száma:......................................fő
(nem kell feltüntetni a bentlakásos intézményben lakó
egyedülálló jogosultakat)
d) az a), b), c) pontba nem tartozó jogosultak száma:......................................fő
Összesen:......................................fő
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti jogosulti körbe tartozó
személyek száma:......................................fő
5. A tárgyhavi kifizetés összesen: a) bentlakásos intézményben lakók részére:......................................Ft
b) 75. életévét betöltött egyedülállók részére:......................................Ft
c) 75. életévét be nem töltött egyedülállók részére:......................................Ft
d) az a), b), c) pontba nem tartozó jogosultak részére:......................................Ft
Összesen:......................................Ft
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti személyek részére kifizetett összeg:......................................Ft
6. A tárgyhavi kifizetések után járó térítés:
a) az intézményben lakók részére történő kifizetés:......................................Ft
[megegyezik az 5/a) pontban feltüntetett összeggel]
b) egyéb esetekben: [az 5/b), 5/c) és 5/d) pontok együttes összegének 90%-a]......................................Ft
Összesen:......................................Ft
7. Az igényelt előleg összege: a) a tárgyhavi térítés összege:......................................Ft
(a 6. rovat "Összesen"-jével egyezik meg) b) a tárgyhavi térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül):......................................Ft
[január havi igénylés kivételével a 7/a) rovat és az előző havi 7/c) rovatban szereplő összegek különbözete abszolút értékben, januárban ezen rovatba a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
c) az előleg összege: [a 7/a) és 7/b) rovatok összege az alábbi módon: ha a tárgyhavi térítés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 7/b) rovat összegét,
ha a tárgyhavi térítés kisebb, mint az előző havi előleg, akkor a 7/a) rovat összegéből ki kell vonni a 7/b) rovat összegét.
Január hónapban történő igényléskor a 7/a) rovat összegének kétszeresét kell ebben a rovatban szerepeltetni.]
......................................Ft
8. A tárgyhónapban történő visszafizetés: [Az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek az időskorúak járadéka kifizetésének időszakában hatályos rendelkezéseknek megfelelően a központi költségvetés által megtérített aránya, bentlakásos intézményben lakó esetében teljes összege (a 2003. január 1-jétől kezdődő időszakra a kifizetett összeg 90%-a).]......................................Ft
9. Az igényelt előleg nettó összege: [az előleg - 7/c) rovat - összegét csökkenteni kell a 8. rovat összegével]......................................Ft
Dátum: ........... év ........................ hó ......... nap
P. H.
………………………….
a jegyző aláírása
………………………….
a polgármester aláírása

5. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[37]

[38]
ADATLAP
a hajléktalan munkanélküliek részére kifizetett
jövedelempótló támogatás és a támogatás után befizetett
egészségügyi hozzájárulás címén igénybe vehető előleg
igényléséhez
....... év .............. tárgyhónap
1.Fővárosi önkormányzat: .............................................................................................................................
2.KSH kódja: ...................................................................................................................................................
(2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
3.A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma:
a)


b)
teljes összege támogatásban részesülők száma:
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első napjától az utolsóig jogosultak voltak a támogatásra)
részösszegű támogatásban részesülők száma:)
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik részére a támogatás folyósítása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
............... fő


.............. fő
Összesen:............... fő
c)a részösszegű támogatásban részesülők esetén a folyósítási napok száma:............. nap
4.A tárgyhónapra kifizetett jövedelempótló támogatás összege:
a)


b)
a teljes összegű támogatásra történt kifizetés:
[3/a) rovatban szereplő személyek részére történt kifizetés a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történő kiegészítés együtt]
részösszegű támogatásra történt kifizetés:
[a 3/b) pontban szereplő személyek részére történt kifizetés a támogatás alapösszege, valamint az alapösszegre történt kiegészítés együtt]
............... Ft
Összesen.............. Ft
5.A jövedelempótló támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás összege:
a)


b)
a teljes összegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás:
[3/a) rovatban szereplő személyek száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás havi összegével]
részösszegű támogatásban részesülők után befizetett egészségügyi hozzájárulás:
[3/c) rovatban szereplő napok száma szorozva az egészségügyi hozzájárulás napi összegével]
............... Ft


............... Ft
Összesen.............. Ft
6.Tárgyhavi kifizetés összesen:
(4. és 5. rovatokban szereplő kifizetések együttes összegét kell szerepeltetni)
............. Ft
7.Az igényelt előleg összege:
a)

b)


c)
a tárgyhavi kifizetés összesen:
(a 6. rovat összegével megegyezik)
a tárgyhavi kifizetés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül):
[januári igénylés kivételével 7/a) rovat és az előző havi 7/c) rovatban szereplő összegek különbözete, januárban a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
az előleg összege:
[a 7/a) és 7/b) rovatok összege az a1ábbiak szerint:
- ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 7/b) rovat összegét
- ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) rovat összegéből ki kell vonni a 7/b) rovat összegét.
Január havi igényléskor a 7/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni]
.............. Ft

.............. Ft


.............. Ft
Dátum: ......... év ....................... hó ......... nap
P. H.
............................................
a főjegyző aláírása
......................................................
a főpolgármester aláírása"

6. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[39]

ADATLAP
a hajléktalan személyek részére kifizetett rendszeres szociális segély összegének visszaigényléséhez
.........év...........tárgyhónap
1. A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma:
a) egészségkárosodott:.................... fő
b) nem foglalkoztatott:.................... fő
c) összesen:.................... fő
2. A tárgyhónapban kifizetett és visszaigényelt támogatás összege:.................... Ft
Dátum:.........................év..............................hó..........nap
P. H.
……………………………….
a főjegyző aláírása
……………………………….
a főpolgármester aláírása

7. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[40]

ADATLAP
a hajléktalan személyek részére kifizetett időskorúak járadéka címén igénybe vehető előleg igényléséhez
...........év........................tárgyhónap
1. Fővárosi önkormányzat: ........................................................................................
2. KSH kódja: ........................................................................................
(2 számjegyű megyekód+5 számjegyű településazonosító)
3. A tárgyhónapban támogatásban részesülő
a) 75. életévét betöltött egyedülálló jogosultak száma: ...........................................fő
b) 75. életévét be nem töltött egyedülálló jogosultak száma: ...........................................fő
c) az a), b) pontba nem tartozó jogosultak száma: .......................................fő
Összesen: .....................................fő
4. A tárgyhónapra kifizetett támogatás összege a
a) 75. életévét betöltött egyedülálló jogosultak számára: ..........................................Ft
b) 75. életévét be nem töltött egyedülálló jogosultak számára: ...........................................Ft
c) az a), b) pontba nem tartozó jogosultak számára: ......................................Ft
Összesen: .....................................Ft
5. Az igényelt előleg összege:
a) tárgyhavi kifizetés összesen ......................................Ft
(a 4. rovat összegével megegyezik)
b) tárgyhavi kifizetés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): ......................................Ft
[január havi igénylés kivételével az 5/a) rovat és az előző havi 5/c) rovatban szereplő összeg különbözete abszolút értékben, januárban
az 5/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
c) az előleg összege: ......................................Ft
[az 5/a) és 5/b) rovatok összege az alábbiak szerint
ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg, akkor
az 5/a) rovat összegéhez hozzá kell adni az 5/b) pont összegét;
ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg, akkor az 5/a) rovat összegéből ki kell vonni az 5/b) rovat összegét.
Január havi igényléskor az 5/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni]
Dátum: ........... év ........................ hó ......... nap
…………………………………..
P. H.
…………………………… …………………………………
a főjegyző aláírása a főpolgármester aláírása

7/A. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[41]

ADATLAP
a közcélú munkában részt vevő hajléktalan személyek után járó foglalkoztatási támogatás előleg igényléséhez
.... év ........ tárgyhónap
1. Fővárosi önkormányzat: ......................................................................................................................................................................
2. KSH kódja: ............................................................................................................................................................................................
(2. számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
3. A tárgyhónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak száma:
a) egész hónapban foglalkoztatottak száma: ...................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első munkanapjától a hónap utolsó munkanapjáig alkalmazásban álltak)
b) a hónap egy részében foglalkoztatottak száma: ...................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akiknek foglalkoztatása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen [3/a) + 3/b)]: ...................... fő
4. A tárgyhónapban részmunkaidőben foglalkoztatottak száma:
a) az egész hónapban foglalkoztatottak száma: ...................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első munkanapjától a hónap utolsó munkanapjáig alkalmazásban álltak)
b) a hónap egy részében foglalkoztatottak száma: ...................... fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akiknek a foglalkoztatása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen [4/a) + 4/b)]: ...................... fő
5. Foglalkoztatottak száma összesen: ...................... fő
(a 3. és 4. pont összesen sorainak összege)
6. Foglalkoztatási napok száma a tárgyhónapban:
a) foglalkoztatási jogviszonyban töltött napok száma:
aa) egész hónapban teljes és részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ..................... nap
[a 3/a) és 4/a) pontban szereplő létszám szorozva a tárgyhónap naptári napjainak számával]
ab) a hónap egy részében teljes és részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ...................... nap
[a 3/b) és 4/b) pontban szereplő személyek foglalkoztatási jogviszonyban töltött napjainak összesített száma]
Összesen [aa) + ab)]: ..................... nap
b) a 6/a) pontban szereplő napok közül azon napoknak a száma, melyre a foglalkoztatással kapcsolatban kifizetési kötelezettség volt
ba) egész hónapban teljes és részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya után kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
bb) a hónap egy részében teljes és részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya utáni kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
Összesen [ba) + bb)]: ...................... nap
7. A foglalkoztatási támogatás címén igényelt térítés összege:
a) a foglalkoztatással kapcsolatban kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: .................... nap
[a 6/b) pont összesen sorának összegével megegyezik]
b) a foglalkoztatási támogatás után térítés: ..................... Ft
[a 7/a) sor összege szorozva a támogatás napi összegével]
8. A foglalkoztatási támogatás jogcímen számított előleg összege:
a) a tárgyhónapra járó térítés: ..................... Ft
[megegyezik a 7/b) sor összegével]
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): ..................... Ft
[januári igénylés kivételével a 8/a) pont és az előző havi 8/c) pontban szereplő összegek különbözete abszolút értékben; januárban a 8/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
c) előleg összesen: ...................... Ft
[a 8/a) és 8/b) sorok összege az alábbiak szerint:
– ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor
a 8/a) sor összegéhez hozzá kell adni a 8/b) sor összegét,
– ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 8/a) sor összegéből ki kell vonni a 8/b) sor összegét.
Január havi igényléskor a 8/a) sor összegének kétszeresét kell beírni.]
Dátum: ..................................................... év .......................... hó .......... nap.
P. H.
..............................................................................................................
a főjegyző aláírásaa főpolgármester aláírása

8. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[42]

ADATLAP
az önkormányzat által szervezett közcélú foglalkoztatással összefüggő előleg igényléséhez
........ év ................. tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ..........................................................................................................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: .............................................................................................................................................................
3. KSH kódja: ............................................................................................................................................................................................
[2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító]
4. A tárgyhónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak száma:
a) az egész hónapban foglalkoztatottak száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első munkanapjától a hónap utolsó munkanapjáig alkalmazásban álltak)
b) a hónap egy részében foglalkoztatottak száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akiknek a foglalkoztatása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen [4/a) + 4/b) ]: ........................ fő
5. A tárgyhónapban részmunkaidőben foglalkoztatottak száma:
a) az egész hónapban foglalkoztatottak száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akik a hónap első munkanapjától a hónap utolsó munkanapjáig alkalmazásban álltak)
b) a hónap egy részében foglalkoztatottak száma: ........................ fő
(azon személyek számát kell feltüntetni, akiknek a foglalkoztatása a hónapon belül kezdődött vagy szűnt meg)
Összesen [5/a) + 5/b) ]: ........................ fő
6. Alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatottak száma: ........................ fő
7. Foglalkoztatottak száma összesen: ........................ fő
(a 4., 5. és 6. rovat összesen sorainak összege)
8. A foglalkoztatási napok száma a tárgyhónapban:
a) a foglalkoztatási jogviszonyban töltött napok száma:
aa) egész hónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ........................ nap
[a 4/a) rovatban szereplő létszám szorozva a tárgyhónap naptári napjainak számával)
ab) részhónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ........................ nap
[a 4/b) rovatban szereplő személyek foglalkoztatási jogviszonyban töltött napjainak összesített száma]
ac) egész hónapban részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ........................ nap
[az 5/a) rovatban szereplő létszám szorozva a tárgyhónap naptári napjainak számával]
ad) a hónap egy részében részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ........................ nap
[az 5/b) rovatban szereplő személyek foglalkoztatási jogviszonyban töltött napjainak összesített száma]
ae) alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatottak jogviszonyának napjai: ...................... nap
(a 6. rovatban szereplő személyek foglalkoztatási jogviszonyban töltött napjainak összesített száma)
Összesen [ aa)+ab)+ac)+ad)+ae) ]: ...................... nap
b) a 8/a) rovatban szereplő napok közül azon napoknak a száma, melyre a foglalkoztatással kapcsolatban kifizetési kötelezettség volt
ba) egész hónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya utáni kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
bb) részhónapban teljes munkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya után kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
bc) egész hónapban részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya utáni kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
bd) a hónap egy részében részmunkaidőben foglalkoztatottak jogviszonya utáni kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
be) alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatottak jogviszonya utáni kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma: ...................... nap
Összesen [ba)+bb)+bc)+bd)+be) ]: ...................... nap
9. A foglalkoztatási támogatás címén igényelt térítés összege:
a) a foglalkoztatással kapcsolatban kifizetési kötelezettséggel terhelt napok száma:
[a 8/b) rovat összesen sorának összegével megegyezik] ...................... nap
b) a foglalkoztatási támogatás után térítés:
[a 9/a) sor összege szorozva a támogatás napi összegével] ........................ Ft
10. A foglalkoztatási támogatás jogcímén számított előleg összege:
a) a tárgyhónapra járó térítés: ........................ Ft
[megegyezik a 9/b) sor összegével]
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): ........................ Ft
[januári igénylés kivételével, 10/a) rovat és az előző havi 10/ c)rovatban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben; januárban a 10/a) pontban szereplő összeget kell beírni]
c) előleg összesen:
[a 10/a) és 10/b) rovatok összege az alábbiak szerint: ........................ Ft
– ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 10/a) rovat összegéhez hozzá kell adni a 10/b) rovat összegét,
– ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 10/a) rovat összegéből ki kell vonni a 10/b) rovat összegét]
Január havi igényléskor a 10/a) rovat összegének kétszeresét kell beírni.
A foglalkoztatási támogatás jogcímén számított előleg: ........................ Ft
11. A foglalkoztatási támogatás tárgyévi előleg igénylésének alakulása:
a) tárgyévben foglalkoztatási támogatás címén igényelhető összeg: ........................ Ft
(a települési önkormányzatot a tárgyévben a pénzbeli és természetbeni szociális és gyermekjóléti ellátások jogcímen megillető normatív állami hozzájárulásnak a költségvetési törvényben meghatározott mértéke, ha az összeg a költségvetési törvényben meghatározott mértéket nem éri el, a törvényben meghatározott összeget kell feltüntetni)
b) tárgyhónapot megelőzően a tárgyévben foglalkoztatási támogatás címén igényelt előlegek összege: ................... Ft
Tárgyévben még rendelkezésre álló keretösszeg: ........................ Ft
[11/a) és 11/b) rovat különbsége]
12. Foglalkoztatási támogatás címén igényelhető havi előleg: ........................ Ft
(ha a 10. rovat összege kisebb, mint a 11. rovat összege, akkor az igényelhető előleg összege megegyezik a 10. rovat összegével, ha azonban a 11. rovat összege kisebb, mint a 10. rovat összege, akkor az igényelhető előleg a 11. rovat összegével egyezik meg)
Dátum: ................................................. év .............................. hó .............. nap.
P. H.
....................................................................................................
a jegyző aláírásaa polgármester aláírása

9. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[43]

ADATLAP
a kifizetett ápolási díj és az utána befizetett nyugdíjbiztosítási járulék jogcímén igénybe vehető előleg, valamint a szakértői díj igényléséhez
......... év ........... tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ..........................................................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: ..............................................................................................................
3. KSH kódja: .........................................................................................................................................
(2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
4. A tárgyhónapban támogatásban részesülők száma:
a) Az Szt. 41. § (1)bekezdése szerinti összegű támogatásban részesülők száma:............fő
b) Az Szt. 43/A. § (1) bekezdése szerinti összegű támogatásban részesülők száma:............fő
c) Összesen [a) és b) pontok összege]: ebből az Szt. 3. § (3) bekezdése szerinti jogosulti körbe tartozó személyek száma:............fő
...........fő
5. A tárgyhónapra kifizetett ápolási díj összege a) Az Szt. 41. § (1) bekezdése szerint kifizetett összeg:............Ft
b) Az Szt. 43/A. § (1) bekezdése szerint kifizetett összeg: [a 4/a) és 4/b) pontokban szereplő személyek részére kifizetett támogatás nyugdíjjárulékkal együttes összege]............Ft
c) Összesen:............Ft
6. A tárgyhónapra kifizetett nyugdíjbiztosítási járulék összege a) Az Szt. 41. § (1) bekezdése szerint kifizetett összeg után:...........Ft
b) Az Szt. 43/A. § (1) bekezdése szerint kifizetett összeg után: [a 4/a) és 4/b) pontokban szereplő személyek ellátása után a települési önkormányzat által fizetett nyugdíjbiztosítási járulék összege]...........Ft
c) Összesen:...........Ft
7. Tárgyhavi kifizetés összesen: [megegyezik az 5/c) és 6/c) pontok összegével] ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti személyekre tekintettel kifizetett összeg:............Ft
............Ft
8. Tárgyhavi kifizetések után járó térítés: (a tárgyhavi kifizetések - azaz a 7. pont összegének - 90%-a)............Ft
9. Az igényelt előleg összege:
a) a tárgyhónapra járó költségtérítés:............Ft
(a 8. pont összegével megegyezik)
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül) [a január havi igénylés kivételével a 9/a) pont és az előző havi 9/c) pontban szereplő összegek különbözete abszolút értékben; januárban ezen pontba a 9/a) pontban szereplő összeget kell beírni]............Ft
c) az előleg összege: [A 9/a) és a 9/b) pontok összege az alábbiak szerint: ha a tárgyhavi kifizetés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 9/a) pont összegéhez hozzá kell adni a 9/b) pont összegét, ha a tárgyhavi kifizetés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 9/a) pont összegéből ki kell vonni a 9/b) pont összegét.............Ft
Január havi igényléskor a 9/a) pont összegének kétszeresét kell beírni.]
10. A tárgyhónapban történt visszafizetés: [az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek az ápolási díj kifizetésének időpontjában hatályos rendelkezéseknek megfelelően a központi költségvetés által megtérített aránya (a kifizetett összeg 90%-a), valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhónapot megelőzően tévesen igényelt térítés összege]............Ft
11. Az igényelt előleg nettó összege: [az előleg 9/c) pont szerinti összegét csökkenteni kell a 10. pont összegével]............Ft
12. Az Szt. 43/A. §-a (4) bekezdése szerinti, a tárgyhónapot megelőző hónapban kifizetett szakértői díjak összege: [a kifizetett összeg 100%-a visszaigényelhető]............Ft
13. Az igényelt előleg nettó összege és a kifizetett szakértői díj együttes összege: [11. és 12. pontok összege]............Ft
Dátum: ..................... év ....................... hó ...... nap
P. H.
……………………… ……………………………………
a jegyző aláírása a polgármester aláírása

10. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[44]

ADATLAP
az adósságkezelési szolgáltatásban részesülőknek kifizetett adósságcsökkentési támogatással és lakásfenntartási támogatással összefüggő előlegek igényléséhez
.........év...........tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ...................................................................................................................................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: ......................................................................................................................................................................................
3. KSH kódja: .....................................................................................................................................................................................................................
(2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
4. A tárgyhónapban adósságcsökkentési támogatásban részesülők száma összesen: ebből............ fő
a) egyösszegű támogatásban részesülők száma:............ fő
b) az Szt. 55. § (6) bekezdése szerinti támogatásban részesülők száma:............ fő
5. A tárgyhónapban kifizetett adósságcsökkentési támogatás összesen: ebből............ Ft
a) egyösszegű támogatásban részesülőknek kifizetett összeg:............ Ft
b) az Szt. 55. § (6) bekezdése szerinti támogatásban részesülőknek kifizetett összeg:............ Ft
6. A tárgyhónapban kifizetett adósságcsökkentési támogatás után járó térítés: (a tárgyhavi kifizetés - azaz az 5. pont összegének - 90%-a)............ Ft
7. Az adósságcsökkentési támogatásra igényelhető előleg összege: a) a tárgyhónapra járó térítés: (a 6. pont összegével egyezik meg)............ Ft
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [a január havi igénylés kivételével a 7/a) pontban és az előző havi 7/c) pontban szereplő összegek különbözete, abszolút értékben; januárban a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni]........... Ft
c) előleg összesen: [A 7/a) és a 7/b) pontok összege az alábbiak szerint:........... Ft
ha a tárgyhavi térítés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) pont összegéhez hozzá kell adni a 7/b) pont összegét, ha a tárgyhavi térítés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) pont összegéből ki kell vonni a 7/b) pont összegét. Január havi igényléskor a 7/a) pont összegének kétszeresét kell beírni.]
8. Tárgyhónapban visszafizetett adósságcsökkentési támogatás: a) az Szt. 55/B. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek - a központi költségvetés által megtérített - 90%-a:............ Ft
b) az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek - a központi költségvetés által megtérített - 90%-a, valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhóna pot megelőzően tévesen igényelt térítés összege:............ Ft
c) visszafizetett támogatás összesen: [a 8/a) és a 8/b) pontok összege]............ Ft
9. Adósságcsökkentési támogatásra igényelhető előleg nettó összege: [a tárgyhavi előleg - azaz a 7/c) pont - összegét csökkenteni kell a visszafizetett támogatás összegével -azaz a 8/c) pontban szereplő összeggel]............ Ft
10. A tárgyhónapban az Szt. 38. § (5) bekezdése alapján lakásfenntartási támogatásban részesülők száma összesen:............ fő
11. A tárgyhónapban kifizetett lakásfenntartási támogatás összege: (a 10. pontban feltüntetett személyek számára kifizetett lakásfenntartási támogatások összege)............ Ft
12. A tárgyhónapban kifizetett lakásfenntartási támogatás után járó térítés: (a tárgyhavi kifizetés - azaz a 11. pont összegének - 90%-a)............ Ft
13. Lakásfenntartási támogatásra igényelhető előleg összege:
a) tárgyhónapra járó térítés: (a 12. pont összegével megegyezik)............ Ft
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [a január havi igénylés kivételével a 13/a) pontban és az előző havi 13/c) pontban szereplő összegek különbözete abszolút értékben; januárban a 13/a) pontban szereplő összeget kell beírni]............ Ft
c) előleg összege: [A 13/a) és 13/b) pontok összege az alábbiak szerint: ha a tárgyhavi térítés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 13/a) pont összegéhez hozzá kell adni a 13/b) pont összegét, ha a tárgyhavi térítés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 13/a) pont összegéből ki kell vonni a 13/b) pont összegét. Január havi igényléskor a 13/a) pont összegének a kétszeresét kell beírni.]............ Ft
14. A tárgyhónapban visszafizetett lakásfenntartási támogatás: (az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett összegnek - a központi költségvetés által megtérített - 90%-a, valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhónapot megelőzően tévesen igényelt térítés összege)............ Ft
15. Lakásfenntartási támogatásra igényelhető előleg nettó összege: [a tárgyhavi előleg - azaz a 13/c) pont - összegét csökkenteni kell a visszafizetett támogatás összegével - azaz a 14. pont szerinti összeggel]............ Ft
16. Az adósságkezelési szolgáltatásban részesülők részére kifizetett adósságcsökkentési és lakásfenntartási támogatásokkal összefüggésben igényelhető előlegek együttes nettó összege: (a 9. pont és a 15. pont összegével egyezik meg)............ Ft
Dátum:.....................év.......................hó......nap
P. H.
…………………………….
a jegyző aláírása
…………………………….
a polgármester aláírása

11. számú melléklet a 30/1993. (II. 17.) Korm. rendelethez[45]

ADATLAP
a normatív lakásfenntartási támogatásban részesülőknek kifizetett támogatással összefüggő előleg igényléséhez
.........év...........tárgyhónap
1. Megye megnevezése: ...................................................................................................................................................................................................
2. Önkormányzat megnevezése: ......................................................................................................................................................................................
3. KSH kódja: .....................................................................................................................................................................................................................
(2 számjegyű megyekód + 5 számjegyű településazonosító)
4. A tárgyhónapban normatív lakásfenntartási támogatásban részesülők száma:............ fő
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti jogosulti körbe tartozó személyek száma:............ fő
5. A tárgyhónapban kifizetett normatív lakásfenntartási támogatás összege:............ Ft
ebből az Szt. 3. §-ának (3) bekezdése szerinti jogosultak részére kifizetett összeg:............ Ft
6. A tárgyhónapban kifizetett normatív lakásfenntartási támogatás után járó térítés összege: (a tárgyhavi kifizetés - azaz az 5. pont - összegének 90%-a)............ Ft
7. A normatív lakásfenntartási támogatásra igényelhető előleg összege:
a) a tárgyhónapra járó térítés: (a 6. pont összegével egyezik meg)............ Ft
b) a tárgyhónapra járó térítés és az előző havi előleg különbözete (előjel nélkül): [a január havi előleg kivételével a 7/a) pontban és az előző havi 7/c) pontban szereplő összegek különbözete abszolút értékben; januárban a 7/a) pontban szereplő összeget kell beírni]............ Ft
c) előleg összesen: [A 7/a) és a 7/b) pontok összege az alábbiak szerint: ha a tárgyhavi térítés nagyobb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) pont összegéhez hozzá kell adni a 7/b) pont összegét, ha a tárgyhavi térítés kisebb, mint az előző havi előleg összege, akkor a 7/a) pont összegéből ki kell vonni a 7/b) pont összegét. Január havi igényléskor a 7/a) pont összegének a kétszeresét kell beírni.]............ Ft
8. Tárgyhónapban visszafizetett normatív lakásfenntartási támogatás összege: (az Szt. 17. §-a alapján az önkormányzat részére a tárgyhónapban visszafizetett - a központi költségvetés által megtérített - összegnek a 90%-a, valamint az önkormányzat által elismert, a tárgyhónapot megelőzően tévesen igényelt térítés összege)............ Ft
9. A normatív lakásfenntartási támogatásra igényelhető előleg nettó összege: [a tárgyhavi előleg - azaz a 7/c) pont - összegét csökkenteni kell a visszafizetett támogatás - azaz a 8. pont - összegével]............ Ft
Dátum:.....................év.......................hó......nap
P. H.
……………………………
a jegyző aláírása
…………………………………
a polgármester aláírása

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[2] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[3] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[4] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[5] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[6] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[7] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[8] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[9] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[10] Megállapította a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[11] Megállapította a 223/1996. (XII. 26.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1997.01.01.

[12] Megállapította a 228/2003. (XII. 13.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2004.01.01.

[13] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2006.01.01.

[14] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2006.01.01.

[15] Hatályon kívül helyezte a 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 32. § (2) bekezdése. Hatálytalan 1999.04.30.

[16] Módosította a 210/1999. (XII. 26.) Korm. rendelet 4. § (1) bekezdése. Hatályos 2000.01.01.

[17] Módosította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.01.01.

[18] Megállapította a 228/2003. (XII. 13.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.01.01.

[19] Megállapította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. § (3) bekezdése. Hatályos 2003.01.01.

[20] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2006.01.01.

[21] Megállapította a 141/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2005.09.01.

[22] Beiktatta a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. § (4) bekezdése. Hatályos 2003.01.01.

[23] Módosította a 141/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 10. § (2) bekezdése bb) pontja. Hatályos 2005.09.01.

[24] Módosította a 228/2003. (XII. 13.) Korm. rendelet 7. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2004.01.01.

[25] Módosította a 89/2003. (VI. 25.) Korm. rendelet 86. § k) pontja. Hatályos 2003.06.30.

[26] Megállapította a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelet 4. §-a. Hatályos 1997.11.08.

[27] Hatályon kívül helyezte a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.04.01.

[28] Módosította a 3/1996. (I. 15.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1996.01.18.

[29] Beiktatta a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 5. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[30] Hatályon kívül helyezte a 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 32. § (2) bekezdése. Hatálytalan 1999.04.30.

[31] Megállapította a 210/1999. (XII. 26.) Korm. rendelet 2. §-a (ld. 1. melléklet). Hatályos 2000.01.01.

[32] Módosította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése a) pontja. Hatályos 2003.01.01.

[33] Megállapította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 6. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[34] Megállapította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2003.01.01.

[35] Módosította a 125/2004. (IV. 29.) Korm. rendelet 3. § (1)-(2) bekezdése. Hatályos 2004.05.01.

[36] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 3. § a) pontja. Hatályos 2006.01.01.

[37] Megállapította a 188/1997. (X. 31.) Korm. rendelet 6. §-a (ld. 4. melléklet). Hatályos 1998.01.01.

[38] Módosította a 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 32. § (1) bekezdése b) pontja. Hatályos 1999.01.01.

[39] Megállapította a 141/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 6. §-a (ld. 6. melléklet). Hatályos 2005.09.01.

[40] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 3. § b) pontja. Hatályos 2006.01.01.

[41] Beiktatta a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 8. § (4) bekezdése a) pontja. Hatályos 2003.01.01.

[42] Megállapította a 313/2002. (XII. 29.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése d) pontja. Hatályos 2003.01.01.

[43] Megállapította a 322/2005. (XII. 27.) Korm. rendelet 3. § c) pontja. Hatályos 2006.01.01.

[44] Megállapította a 141/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 6. §-a (ld. 8. melléklet). Hatályos 2005.09.01.

[45] Megállapította a 141/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 6. §-a (ld. 9. melléklet). Hatályos 2005.09.01.

Tartalomjegyzék