Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

50/1997. (IX. 10.) IKIM rendelet

a minisztérium, valamint a közvetlen felügyelete alatt álló szervek, továbbá a kijelölt szervezetek polgári védelmi feladatairól és a tevékenység irányításáról

A polgári védelemről szóló 1996. évi XXXVII. törvény 42. §-ának (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, figyelemmel a mentésben való részvétel szabályairól, a polgári védelmi szakhatósági jogkörről és a miniszterek polgári védelmi feladatairól szóló 196/1996. (XII. 22.) Korm. rendelet 14. és 19. §-aiban foglaltakra - a belügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. § A rendelet hatálya az Ipari, Kereskedelmi és Idegenforgalmi Minisztériumra (a továbbiakban: minisztérium), a közvetlen felügyelete alatt álló szervekre, továbbá a miniszter által polgári védelmi feladatok végrehajtására kijelölt szervezetekre terjed ki.

2. § A szervek és szervezetek polgári védelmi feladatai végrehajtásának irányítását, a Polgári Védelem Országos Parancsnokság szervezeteivel való együttműködést a minisztérium kijelölt helyettes államtitkára a védelmi felkészítési, honvédelmi igazgatási, gazdaságmozgósítási, valamint polgári védelmi feladatok megoldására létrehozott önálló szervezeti egység bevonásával végzi.

3. § A minisztérium a kereskedelmi forgalomba kerülő élelmiszereket a megelőző radiológiai, biológiai és vegyi (a továbbiakban: rbv.) védelemre vonatkozó megjelenő népjóléti miniszteri rendeletben közzétett hatósági előírások alapján folyamatosan ellenőrizteti.

4. § Az Országos Sugárfigyelő Jelző és Ellenőrző Rendszerbe kijelölt stacioner és mobil rbv. mérőállomások működésére és feladataira a Szervezeti és Működési Szabályzataikban foglaltak az irányadók. A mérőállomások működtetésének és fejlesztésének költségeit a minisztérium saját költségvetésében tervezi.

5. § A minisztérium az 1993. évi IL. törvény alapján a mentéshez és a központi szállítási feladatok megoldásához szükséges, de a szokásos forgalomban nem beszerezhető üzemanyagokat a biztonsági készletekből biztosítja.

6. § Az átmenetileg ellátatlanná vált lakosság élelmiszerekkel történő ellátásában való közreműködésre és a területi védelmi szervekkel való együttműködési feladatok megoldására, a felelősök kijelölésére a minisztérium intézkedési tervet készít.

7. § Együttműködve a Honvédelmi Minisztériummal, a Magyar Honvédséggel, a BM Polgári Védelem Országos Parancsnoksággal, mérlegelve a bekövetkezett és várható változásokat, a lakosság légiriasztását, valamint az elsötétítést és a fényálcázást végző szervezetet a minisztérium jelöli ki.

8. § Az életvédelmi létesítmények építésére, a meglévők megerősítésére kidolgozott műszaki szabályokat figyelembe véve, a minisztérium feltárja a szükséges építőanyag és építőipari kapacitásokat, a technikai eszközök gyártását - igények szerint - a védelmi felkészülési tevékenység keretén belül tervezi.

9. § A Belügyminisztériumnak a lakosság és a polgári védelmi szervezetek egyéni védőeszközeire és felszereléseire vonatkozó minősített időszaki igénybejelentése alapján a minisztérium

a) feltárja az ezeket gyártó kapacitásokat;

b) a gazdálkodó szervezetekkel megköti a gyártással kapcsolatos előszerződéseket, kapacitásfenntartási szerződéseket;

c) szükség esetén a gyártást indíttatja;

d) a költségvetési lehetőségeknek megfelelően ezen eszközökből tartalékot képez.

10. § A minisztérium közvetlen felügyelete alatt álló szervek, valamint a miniszter által kijelölt szervezetek vezetői felelősek a polgári védelmi feladatok megoldásáért, irányítják és ellenőrzik az erre irányuló tevékenységet. Ezen belül

a) a Szervezeti és Működési Szabályzatban gondoskodnak a polgári védelmi tevékenység szervezeti kereteinek és végrehajtási rendjének meghatározásáról;

b) intézkednek a dolgozók - a település polgári védelmi sorolásának megfelelő - kollektív védelmi feltételeinek megteremtéséről. Ennek érdekében biztosítják a meglévő életvédelmi létesítmények karbantartását, más célú hasznosítás esetén az eredeti funkció gyors visszaállításának lehetőségét, a szükségóvóhelyek kialakításának feltételeit;

c) kidolgoztatják a szükséges és indokolt polgári védelmi terveket, és a területi polgári védelmi szervekkel egyeztetik azokat;

d) gondoskodnak a dolgozók polgári védelmi felkészítéséről.

11. § A rendelet hatálya alá tartozó szervek és szervezetek polgári védelmi felkészülési tevékenységét jogosultak ellenőrizni:

a) az ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter,

b) a helyettes államtitkár,

c) a helyettes államtitkár által kijelölt szervezeti egység vezetője,

d) felkérés alapján a PVOP parancsnoka, illetve megbízottja.

12. § A minisztérium személyi állományát érintő polgári védelmi felkészülési tevékenységet a Gazdasági Igazgatóság végzi, amelyért annak vezetője a felelős.

13. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba.