Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

30/1998. (IV. 30.) FM-PM együttes rendelet

a mezei őrszolgálat megalakításához, fenntartásához nyújtandó 1998. évi állami hozzájárulás igénybevételének rendjéről és feltételeiről

A fegyveres biztonsági őrségről, a természetvédelmi és a mezei őrszolgálatról szóló 1997. évi CLIX. törvény 30. §-ának (7) bekezdésében, valamint az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 273/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

1. § A települési önkormányzat által létesített mezei őrszolgálat, valamint a hegyközség által létrehozott hegyőrség megalakulási, fenntartási és működési költségeinek felére állami hozzájárulás (a továbbiakban: hozzájárulás) igényelhető. Több egymással határos települési önkormányzat vagy hegyközség közösen is igényelhet hozzájárulást.

2. § (1) A települési önkormányzat és a hegyközség (a továbbiakban együtt: önkormányzat) az őrszolgálat létrehozását követő harminc napon belül igényelheti az őrszolgálat megalakítási költségeinek felét, ezt követően negyedévenként az őrszolgálat fenntartásával és működésével kapcsolatban felmerülő további költségek ötven százalékát. A költségként kimutatott és pénzügyileg rendezett kiadások lehetnek csak az igénylés alapbizonylatai. E rendelet melléklete tartalmazza a hozzájárulás mértékét.

(2) Az önkormányzatnak öt évig meg kell őriznie a megalakulás, a fenntartás és a működés során felmerült költségeket igazoló számlákat. Az önkormányzatnak kimutatást kell készítenie a számlákról, a kifizetett munkabérről, járulékokról és egyéb kiadásokról.

3. § (1) Az önkormányzat a megyei földművelésügyi hivatalhoz (a továbbiakban: hivatal) nyújtja be a 2. § (2) bekezdése szerinti kimutatást. A hivatal megvizsgálja az igényjogosultságot, s ennek alapján az R. 1. számú melléklete szerinti igazolást állít ki az önkormányzat részére.

(2) A hivatal intézkedése ellen az önkormányzat a hivatalnál kifogást emelhet, amelynek alapján - az igényjogosultság megléte esetén - a földművelésügyi miniszter intézkedik a hozzájárulásnak a 6. §-ban meghatározott számláról történő kifizetéséről.

(3) A hivatal a hozzájárulásokról nyilvántartást vezet. A hozzájárulás igénybevételére, elszámolására, visszafizetésére egyebekben az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény szabályait kell alkalmazni.

4. § (1) A hozzájárulás összegének rendeltetési céltól eltérő felhasználása a hozzájárulás teljes vagy annak teljesítményarányos része vonatkozásában jogosulatlanul igénybe vett hozzájárulásnak minősül, s azt a mindenkori jegybanki alapkamat kétszeres mértékének megfelelő kamattal növelve kell visszafizetni.

(2) A hozzájárulás felhasználását a hivatal ellenőrzi, és kezdeményezi az illetékes adóhatóságnál a jogosulatlanul igénybe vett hozzájárulás visszafizetését. A visszafizetést a 6. §-ban megjelölt számlára kell teljesíteni.

5. § (1) A mezőőri és a hegyőri tanfolyam és vizsga szervezésével kapcsolatban felmerült, a hivatal és a hegyközségi tanács által igazolt költségek alapján a Földművelésügyi Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) az FM Költségvetési Iroda részére kiállítja az R. 1. számú melléklete szerinti igazolást.

(2) A vizsgabizonyítvány, a szolgálati igazolvány, a szolgálati napló, a jelvény és a kézikönyv kiadásával kapcsolatban felmerült költségek alapján a minisztérium az előállító részére kiállítja az R. 1. számú melléklete szerinti igazolást.

6. § E rendeletben meghatározott hozzájárulás az R. 1. számú melléklete szerinti igazolás alapján, legfeljebb a mellékletben feltüntetett összegig igényelhető az illetékes adóhatóságtól a 10032000-01905609 számú APEH Agrártermelési támogatások folyósítási számláról.

7. § E rendelet 1998. június 1-jén lép hatályba, és 1998. december 31-én hatályát veszti azzal, hogy az igénybe vett hozzájárulás elszámolására e rendeletben foglaltakat kell alkalmazni.

Dr. Nagy Frigyes s. k.,

földművelésügyi miniszter

Dr. Medgyessy Péter s. k.,

pénzügyminiszter

Melléklet a 30/1998. (IV. 30.) FM-PM együttes rendelethez

I. A mezei őrszolgálat és a hegyőrség megalakításához, dologi kiadásokra igényelhető állami hozzájárulás mértéke 1998-ban: 260 000 Ft/fő.

II. A mezei őrszolgálat és a hegyőrség folyamatos működéséhez a személyi és dologi kiadásokra igényelhető állami hozzájárulás mértéke 1998-ban: 200 000 Ft/fő.

III. A tanfolyam és a vizsga szervezésével kapcsolatban felmerülő személyi és dologi kiadásokra fordítható hozzájárulás mértéke 1998-ban:

1. megyei földművelésügyi hivataloknál összesen: 40 000 000 Ft.

2. hegyközségi tanácsoknál összesen: 10 000 000 Ft.

IV. A szolgálati igazolvány, a szolgálati napló, a jelvény és a kézikönyv kiadásával kapcsolatban felmerülő egyszeri költség 1998-ban: 20 000 000 Ft.

Tartalomjegyzék