Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

7/2000. (VII. 11.) SzCsM rendelet

a szociális és családügyi miniszter irányítása alá tartozó államigazgatási szervekre vonatkozó egységes iratkezelési szabályzatról

A köziratokról, a közlevéltárakról és a magánlevéltári anyag védelméről szóló 1995. évi LXVI. törvény 10. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján az alábbi rendeletet adom ki:

1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőségre és a megyei (fővárosi) munkabiztonsági és munkaügyi felügyelőségekre (a továbbiakban: OMMF).

(2) Az (1) bekezdésben megjelölt államigazgatási szervek egységes iratkezelési szabályzatát (a továbbiakban: Szabályzat) - a Magyar Országos Levéltár egyetértésével - e rendelet mellékleteként kiadom.

2. § A külön jogszabály szerinti minősített adatok, valamint a személyes adatok kezelése kapcsán keletkezett iratok kezelésére a Szabályzatban foglaltakat abban az esetben kell alkalmazni, ha a jogszabály másként nem rendelkezik. A pénzügyi bizonylatokat és számlákat külön szabályozás szerint kell kezelni.

3. § (1) E rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba azzal, hogy a hatálybalépése előtt keletkezett iratok selejtezésére az iratok keletkezésének időpontjában hatályos rendelkezéseket kell alkalmazni.

(2)[1]

Harrach Péter s. k.,

szociális és családügyi miniszter

Melléklet a 7/2000. (VII. 11.) SzCsM rendelethez

EGYSÉGES IRATKEZELÉSI SZABÁLYZAT

TARTALOMJEGYZÉK

1. Fejezet Az iratkezelés rendszere, szervezete, felügyelete

2. Fejezet A küldemények átvétele, ellenőrzése

3. Fejezet Iratok felbontása, érkeztetés

4. Fejezet Az iratok iktatása

5. Fejezet Iratkezelési feladatok az ügyintézés folyamatában

6. Fejezet Irattározás és levéltárba adás

7. Fejezet Iratok kezelése szervezeti egység megszűnése, illetve hivatali munkakör átadása esetén

8. Fejezet Intézkedések szerv megszűnése esetén

9. Fejezet Értelmező rendelkezések

1. Fejezet

Az iratkezelés rendszere, szervezete, felügyelete

1.1. Az iratkezelés rendszere, szervezete

Az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőségénél és a megyei (fővárosi) felügyelőségeken (a továbbiakban: OMMF) 1999. január 1-jétől számítógépes iratkezelés folyik.

Az iratkezelés rendszerét a naptári év kezdetén lehet megváltoztatni.

A belső iratkezelési szabályzat kialakításakor a szerv vezetője meghatározza az iratkezelés szervezetét.

Az OMMF-ben az iratkezelést - a szervezeti tagozódástól és az iratforgalomtól függően - a belső iratkezelési szabályzatban meghatározottak szerint

a) központi,

b) osztott vagy

c) vegyes iratkezelési szervezetben látják el.

Az iratkezelés szervezetének meghatározásakor figyelemmel kell lenni a szervezeti sajátosságokra, az ügyiratkezelés feladatainak szervezeti egységek közötti megoszlására.

Az ügyiratkezelés feladatainak szervezeti egység-típuson belüli megoszlása a szervezeti egység-típus (főfelügyelőség-felügyelőségek) iratkezelési szervezetét határozza meg.

Az iratkezelést úgy kell megszervezni, az iratok továbbításának szabályait úgy kell meghatározni, hogy az irat útja nyomon követhető, az irat holléte pontosan megállapítható, és az irat visszakereshető, épségben megőrizhető legyen.

1.2. Az iratkezelés felügyelete

Az iratkezelés felügyeletét az OMMF Szervezeti és Működési Szabályzatában, a Felügyelőségek esetében Működési Szabályzatban megbízott vezető látja el.

Az iratkezelés felügyeletével megbízott személy felelős azért, hogy a biztonságos iratkezelés személyi, dologi feltételei és eszközei rendelkezésre álljanak.

- A Szabályzat alapján köteles összeállítani, illetve évente felülvizsgálni az államigazgatási szerv irattári tervét.

- A felügyelettel megbízott vezető évente köteles ellenőrizni az iratkezelési szabályzat végrehajtását, köteles intézkedni a szabálytalanságok megszüntetéséről, szükség esetén kezdeményezi az iratkezelési szabályzat módosítását.

Az OMMF és a Felügyelőségek Működési Szabályzataiban meg kell határozni az iratkezeléssel összefüggő alapvető feladat- és hatásköröket. A belső iratkezelési szabályzat rendelkezéseivel összhangban, az SZMSZ-ben szabályozott feladat- és hatáskörökre tekintettel írásban rögzíteni kell a számítógépes iratkezeléssel összefüggő hozzáférési jogosultságokat, valamint elektronikus irattovábbítás esetén a hitelesítés rendjét.

2. Fejezet

A küldemények átvétele, ellenőrzése

2.1. A küldemények beérkezésének módja:

- postai úton,

- hivatali kézbesítéssel,

- telefaxon,

- ügyfél által személyesen benyújtott (képviselő által benyújtott),

- informatikai-telekommunikációs eszközön, számítógépes levelező rendszeren.

2.2. A küldemény átvételére való jogosultságot és a küldemény érkezésének módjától függő átvételi rendet a belső iratkezelési szabályzatok határozzák meg.

2.3. A küldemény ellenőrzése átvételkor

A küldeményt átvevő személy köteles ellenőrizni:

- a küldemény átvételére való jogosultságát a címzés alapján;

- a kézbesítő okmányok és a küldeményen lévő adatok azonosságát;

- az iratot tartalmazó boríték, csomagolás sértetlenségét.

2.4. Az átvétel elismerése

A küldemény átvevője a kézbesítőokmányon olvasható aláírásával és az átvétel dátumának feltüntetésével ismeri el az ajánlott küldemények átvételét. Az "azonnali" és "sürgős" jelzésű küldemények átvételi idejét óra, perc pontossággal kell megjelölni. Tértivevényes küldemények esetén gondoskodni kell a tértivevény visszajuttatásáról a feladóhoz.

Az ügyfél által személyesen vagy képviselő útján beadott irat esetén az átvételt igazolni kell az átadás alkalmával.

A küldeményeket az átvétel napján, de legkésőbb az átvétel napját követő első munkanap kezdetén át kell adni a kijelölt iratkezelőnek, postabontónak postabontásra.

2.5. Biztonsági vizsgálat

A küldemények átvételénél érvényesítni kell az OMMF-nél érvényben lévő biztonsági előírásokat. Számítógépes érkezés esetén felhasználás előtt el kell végezni az ellenőrzést, vírustalanítást.

2.6. Sérült küldemény kezelése

Sérült küldemény átvétele esetén a sérülés tényét "felbontva" vagy "sérülten érkezett" záradék rávezetésével a borítékon jelölni kell, és soron kívül kell ellenőrizni a küldemény tartalmának meglétét. A levél tartalmából megállapíthatóan hiányzó iratokról - a tárgyban felvett jegyzőkönyv megküldésével - a feladót értesíteni kell.

2.7. Téves címzés

Téves címzés vagy helytelen kézbesítés esetén a küldeményt felbontatlanul azonnal- továbbítani kell a címzetthez, vagy ha ez nem lehetséges, vissza kell küldeni a postának vagy a feladónak.

2.8. Küldemények szétosztása postaátvevő esetén (küldeménytovábbítás)

Amennyiben a postaátvevő különböző székhelyű, nem központosított iktatásban eljáró szervezeti egység küldeményeit is átveszi, akkor az érkezett küldeményeket szervezeti egységenként csoportosítja, majd kézbesítőkönyvvel továbbítja az illetékeshez.

Az "azonnali" vagy "sürgős" jelzésű küldeményeket soron kívül kell továbbítani.

3. Fejezet

Iratok felbontása, érkeztetés

3.1. Bontás központi iratkezelés esetén

A beérkezett küldeményeket - a 3.4. pontban foglaltak kivételével - a központi iratkezelést felügyelő vezető által írásban felhatalmazott személy(ek) bonthatjá(k) fel, és láthatjá(k) el - az érkezés napját jelölő - érkeztető bélyegzővel.

3.2. Bontás osztott iratkezelés esetén

A küldeményeket a postabontó látja el érkeztető bélyegzővel és a belső iratkezelési szabályzatban megjelölt szervezeti egységek között szétosztja. A postabontóban csak azokat a küldeményeket kell felbontani, amelyekről a címzett nem állapítható meg. Osztott ügyiratkezelés esetén a postabontó(k) a küldeményeket bevezeti(k) az érkeztetőkönyvbe és az átvétel igazoltatásával egyidejűleg adjá(k) át a felbontásra jogosult szervezeti egységnek. Az érkeztetőkönyvben fel kell tüntetni az érkezés keltét, az érkeztetőszámot, a küldő megnevezését, hivatkozási számát, az irat tárgyát, ajánlott levél esetén az ajánlási ragszámot. (Az érkeztetés nem azonos az iktatással.)

3.3. Az ügyiratok további átadásának rendjét, az ügyiratok átadásával kapcsolatos szabályokat, ezen belül azt, hogy mely esetben kell az átadás-átvétel tényét dokumentálni, - jelen szabályzat keretei között - a belső iratkezelési szabályzatok az 1.1. pontban foglaltakra tekintettel határozzák meg.

3.4. Felbontás nélkül a címzettnek kell továbbítani:

- névre szóló, megállapíthatóan magánjellegű,

- s. k. felbontásra szóló küldeményeket,

- azokat a küldeményeket, amelyeknél ezt az iratkezelési szabályzatban vagy más intézkedéssel elrendelték.

A felbontás nélkül a címzettnek továbbított küldeményeket átadókönyvvel kell a címzettnek átadni. A címzett az általa átvett hivatalos küldeményt iktatás céljából soron kívül köteles visszajuttatni az iktatást végző iratkezelőhöz.

3.5. Téves felbontás

A tévesen felbontott küldeményeket ismételten le kell zárni és rá kell vezetni a "Téves felbontás" szöveget, a keltezést és a felbontó nevét, aláírását. Az ismételten lezárt iratot a 3.4. pont szabályai szerint haladéktalanul el kell juttatni a címzetthez, majd az iratkezelőhöz.

A fentiek szerint kell eljárni abban az esetben is, ha a felbontást követően derül ki, hogy a küldeményben minősített irat van.

3.6. Faxon érkezett irat kezelése

Faxon, nem időtálló faxpapírra érkezett iratról - az információ tartós megőrzése érdekében - másolatot kell készíteni. A másolatot az eredeti irat őrzésére jogosult szervezeti egység vezetője által megbízott személy(ek) (a fax kezelője) záradékkal hitelesíti(k). A faxon érkezett iratanyag és az arról készült másolat kezelésére az általános iratkezelési szabályok az irányadók azzal, hogy a faxon érkezett iratokról nyilvántartást kell vezetni és átadókönyvvel kell továbbítani.

3.7. A küldemény ellenőrzése bontáskor

A küldemények felbontásakor ellenőrizni kell, hogy az iraton feltüntetett valamennyi melléklet megérkezett-e. Ellenőrizni kell továbbá illetékköteles iratnál az illeték lerovásának tényét. Az irathiányt jegyzőkönyvben, vagy az iraton, vagy az előadói íven kell rögzíteni, és a jegyzőkönyv egy példányát a küldeményhez mellékelni kell. A mellékletek hiánya az ügyintézést nem akadályozhatja, a hiánypótlást az ügyintéző kezdeményezi.

3.8. Illetékkezelés

A küldeményhez felragasztás nélkül érkezett okmánybélyeget a postabontó - annak sértetlenségét biztosítva - az iratokhoz hozzákapcsolja, valamint a kapcsolás tényét és a kapcsolt okmánybélyeg értékét az iraton jelöli. Illetékköteles iratnál az ügyintéző ellenőrzi az illeték lerovásának tényét, szükség esetén elvégzi a leletezést. A felragasztás nélkül érkezett okmánybélyeget - illetékköteles ügyirat esetén - az ügyintéző köteles ráragasztani az iratra. A felhasználásra nem kerülő illetékbélyeget - mellékletként feltüntetve, értéklevélként - vissza kell küldeni az ügyfélnek. Az illetékbélyeg értéktelenítését az illetékbélyeg kezelésére vonatkozó jogszabályi rendelkezések szerint kell elvégezni.

3.9. Értékkezelés

Ha a felbontás alkalmával kiderül, hogy a küldemény pénzt vagy egyéb értéket tartalmaz, a küldemény felbontója az értéket, illetve annak összegét köteles az iraton feltüntetni és az értéket - elismervény ellenében - a pénzkezeléssel megbízott dolgozónak átadni.

3.10. Borítékok kezelése

A küldemények borítékjait a postabontó az ügyirathoz csatolja. A csatolt borítékot véglegesen akkor kell megőrizni, ha

- az ügyirat benyújtásának időpontjához jogkövetkezmény fűződik,

- a beküldő nevét vagy pontos címét csak a borítékról lehet megállapítani,

- a küldemény hiányosan vagy sérülten érkezett meg, vagy egyéb ügyintézői, kezelői feljegyzést tartalmaz,

- bűncselekmény vagy szabálysértés gyanúja merült fel,

- ha a küldemény névtelenül érkezett,

- valamint a belső iratkezelési szabályzatokban esetlegesen meghatározott további esetekben. A boríték egyéb esetekben történő megőrzéséről az ügyintéző dönt.

4. Fejezet

Az iratok iktatása

4.1. Az OMMF-nél az iktatás számítógépen folyik.

4.2. Az iratok iktatása alszámokra tagolódó sorszámos rendszerben történik.

4.3. Alszámos iktatás esetén az ügyben keletkezett első irat önálló sorszámot kap, míg a többi irat ennek a sorszámnak az alszámaira kerül. Amennyiben az iratnak van sorszámra iktatott előzménye, ebben az esetben az újonnan beérkező iratot a korábbi sorszám következő alszámára kell iktatni. Abban az esetben, ha időközben évzárás volt, és ezért a folyó évben beérkező iratot az előző évi sorszám alszámára nem lehet iktatni, a következő üres sorszámot kell felhasználni, de az elő- és utóiratok összetartozását jelölni kell, az iratokat szerelni kell (előzményezés). Ugyancsak szerelni kell az iktatott előiratot a kezelőnek. Ha az ügy lezárása után az összetartozó iratok véglegesen együtt maradnak (szerelés), ezt az iktatási adatok között is jelölni kell.

A számítógépes iktatóprogramot úgy kell kialakítani, hogy kizárja sorszám vagy alszám kihagyását, minden esetben a következő sorszámra, illetve alszámra kell iktatni. Az ügy tárgyát a kezdő irat nyilvántartásba vétele alkalmával kell megjelölni.

4.4. Valamennyi, a szervhez érkező, illetve a szervnél keletkező iratot - a 4.5. pontban foglaltak, illetve jogszabályban meghatározottak kivételével - iktatni kell, de minden iratot csak egyszer szabad iktatni. Az iktatás az iktatóbélyegző ügyiraton való elhelyezéséből, a lenyomat rovatainak kitöltéséből és az ügyirat lényeges adatainak az elektronikus iktatási nyilvántartásban, iktató képernyőrovataiban az iktatással megbízott iratkezelő általi rögzítéséből áll.

Az iratokat úgy kell iktatni, hogy a 4.10. pontban felsorolt adatok - figyelemmel arra is, hogy az ügyintézés mely fázisában kerülnek rögzítésre - megállapíthatóak legyenek.

4.5. Jogszabályban meghatározott esetben nyilván kell tartani, de nem kell iktatni különösen:

- tájékoztatókat,

- közlönyöket, folyóiratokat,

- visszaérkezett tértivevényeket,

valamint a belső iratkezelési szabályzatban meghatározott egyéb iratanyagokat.

A pénzügyi bizonylatok, számlák, egyéb pénzügyi okmányok kezelésének, nyilvántartásának rendjét, továbbá a személyügyi nyilvántartások vezetése kapcsán keletkezett iratok nyilvántartásának rendjét az erre vonatkozó jogszabályok és szabályzatok határozzák meg.

4.6. Az iratkezelő az iratokat a beérkezés napján, de legkésőbb az azt követő munkanapon iktatja be. Soron kívül kell iktatni a határidős iratokat, táviratokat, expressz küldeményeket, a hivatalból tett intézkedéseket tartalmazó "sürgős" jelzésű iratokat.

4.7. Iktatóbélyegző

A beérkező iratok iktatásakor az iktatóbélyegző lenyomatát az irat üres részén kell elhelyezni, és a lenyomat rovatait kitölteni. Amennyiben az iraton nincs üres hely, az irathoz üres lapot kell mellékelni és az iktatóbélyegzőt rányomni.

Az iktatóbélyegző lenyomata az alábbi adatokat tartalmazza:

- a szerv nevét, székhelyét,

- az iktatás évét, hónapját, napját,

- az iktatószámot,

- az ügyintéző nevének rovatát,

- mellékletek számát.

4.8. Iktatószám

Az iktatást minden évben 1-gyel - illetve osztott iktatás esetén külön kijelölt számkeret kezdőszámával - kell kezdeni, tehát a folyó évben beérkező iratot az előző évi sorszám még szabadon maradt alszámára nem lehet beiktatni. Osztott iktatás esetén a számkereteket a belső szabályzatok határozzák meg.

Az iktatószám a sorszámból (alszámból), az évszámból és a szervezeti egység megkülönböztető jeléből áll. A különböző szervezeti egységek iktatószámaiban szereplő megkülönböztető számjeleket a belső iratkezelési szabályzatok határozzák meg. E tekintetben megkülönböztető jele az OMMF-en belül az egyes szervezeti egységeknek és minden Felügyelőségnek van.

4.9. A gyűjtőszám és a gyűjtőív használata

Ha intézkedésre vagy felhívásra több szervtől, szervezeti egységtől érkeznek válaszok, azokat az ügyintéző külön iktatás nélkül, gyűjtőíven tarthatja nyilván.

A beérkezett válaszokra fel kell írni az iktatószámot és a gyűjtőív sorszámát.

Gyűjtőszámon iratváltást nem lehet nyilvántartani.

A gyűjtőív használatát jelölni kell az előadói íven és az iktatóprogramban. Az ügyintézés után a gyűjtőív az iratok mellett marad és így kerül irattárba.

A gyűjtőszámok jegyzékét év végén a kapcsolódó tárgy megjelölésével a kinyomtatott iktatókönyv első lapjához kell csatolni.

4.10. Iktatási adatok és az előadói ív

Az iktatás során az elektronikus iktatási nyilvántartásban, továbbá az előadói íven az ügyintézés különböző fázisaiban - amennyiben rendelkezésre állnak - a következő adatok feltüntetésére szolgáló rovatok szerepelnek. (Az elektronikus iktatási nyilvántartás kötelezően kitöltendő rovatainál "K" megjelölés szerepel.)

Iktatási nyilvántartásElőadói ív
- Iktatószám (pl. ....34-2/1999-1831)XKX
- Iktatás időpontja (pl. 1999.09.12. 10:31:09)XKX
- Az iratmozgás iránya, Be/Ki: (pl. K)XK-
- Az iktatott irat állapota (pl. E)XK-
- Az irat küldőjének azonosító adatai
= ügyfél neve (pl. Horváth András)XKX
= ügyfél azonosítójaX-
= ország neve (pl. Magyarország)XK-
= cím (irányítószám, helység, közterület, házszám)XKX
= ügyfél iktatószáma (pl. 2436/1999.)X-
= ügyfél ügyintézőjének neve (pl. Kovács Réka)X-
= ügyfél telefonszáma (pl. 3331-567)X-
- Az irat adatai
= irattári tételszám (pl. 0220)XKX
= irattári tétel megnevezéseXK-
= irattári jel (pl. 01A01)XKX
= irat tárgyaXKX
= érkezés dátumaXKX
= elintézés határideje (átfutási idő)XKX
= irat jelleg kódja (pl. 020201) (elintézés módja)XKX
= irat jelleg megnevezése (pl. határozat, II. fok, helybenhagyó)XK-
= csatolt iratok azonosító adatai (pl. 6786/1999.)XX
= az irat lapszáma (pl. 5)XK-
= az irat mellékleteinek számaXKX
= szerelt előirat iktatószámaXX
= szerelt utóirat iktatószámaXX
= kimenő irat esetén a címzettekXX
- Az ügyintéző(k) adatai
= az ügyintéző neveXKX
= az ügyintéző szervezeti egység megnevezéseXX
= tevékenység (ügyintézés)X-
- Az irattározás adatai
= átmeneti irattárba adás időpontjaXKX
= központi irattárba adás időpontjaXKX
= irat helye (pl. átmeneti irattár, központi irattár, előadónál)X-
= selejtezés várható időpontjaXK-
= a selejtezés időpontjaXK-
- Érkezés sorszámaX-
- Megjegyzés rovat, más kezelési feljegyzésekXX

Archiválás nélküli irattovábbítás esetén, amennyiben az ügy az adott évben első ízben kap iktatószámot (sorszámot), el kell látni előadói ívvel.

4.11. Számítógépes iktatás további szabályai

Az elektronikus iktatási nyilvántartásban szereplő adatokat, év végén ki kell nyomtatni és az így készült iktatókönyv, név-, helyiség- és tárgymutatóval (segédkönyv), hitelesítve a tárgyév irataihoz csatolandó.

Gondoskodni kell a számítógépes nyilvántartások illetéktelen beavatkozás elleni védelméről. Ennek érdekében írásban rögzíteni kell a törlési, javítási, hozzáférési jogosultságokat.

Az elektronikus iktatási nyilvántartásba bevitt érkeztetési és iktatási adatokat, utólagos módosításának tényét a jogosultsággal rendelkező ügyintéző azonosítójával és a javítás idejének megfelelően naplózni kell, ugyanígy rögzíteni kell a módosítás előtti szövegrészt is.

Számítógépes iktatási rendszert oly módon kell kialakítani, hogy alkalmas legyen az iktatott iratok név, tárgy és - igény szerint - egyéb szempontok szerinti visszakeresésére.

4.12. Elektronikus adathordozón érkezett iratok kezelése

Elektronikus adathordozón érkezett iratok mellé az archiválási rendszer bevezetéséig ki kell nyomtatni a kísérőlapot, és ezeket együtt kell kezelni. A kísérőlapon fel kell tüntetni az adathordozó iktatószámát, az adathordozó tartalmi paramétereit, a felvételek tárgyát, a készítő és nyilvántartásba vevő aláírását, illetve a 4.7. pontban szereplő további adatokat. Egy elektronikus küldeményben szigorúan csak egy témához tartozó iratok adhatók át. Amennyiben ez nem teljesül, a küldeményt vissza kell utasítani.

5. Fejezet

Iratkezelési feladatok az ügyintézés folyamatában

5.1. Szignálás

A belső iratkezelési szabályzatban meghatározottak szerint a következő módon történhet az ügyintéző szervezeti egység vagy az ügyintéző személy kijelölése:

1. A postabontó, iratkezelő az érkezett iratot szignálás végett bemutatja a szerv vezetőjének, illetve a belső iratkezelési szabályzatban meghatározott - szignálásra jogosult - szervezeti egységek) vezető(i)nek.

2. A szerv vezetője elrendelheti az iratnak az iktatást követően történő bemutatását. Ebben az esetben a szignálás az iktatás után történik.

3. A szerv vezetője rendelkezhet arról, hogy amennyiben az ügy feldolgozására illetékes szervezeti egységet már korábban kijelölték, az iratot közvetlenül az érintett szervezeti egységhez lehet továbbítani, valamint arról, hogy a már iktatott előzményű iratokat nem kell szignáltatni.

Az irat szignálására jogosult az ügyintéző szervezeti egység, személy kijelölésével egyidejűleg közölheti az elintézéssel kapcsolatos külön utasításokat is.

Az ügyintéző kijelölésével összefüggő iratátadás szabályait a belső iratkezelési szabályzat az 1.1. pontban és a 3.3. pontban foglaltakra tekintettel határozza meg.

5.2. Kiadmányozás

Az államigazgatási szervtől külső szervnek, személynek küldendő ügyirat csak a Szervezeti és Működési Szabályzatban vagy belső szabályozásban meghatározott, kiadmányozásra jogosult személy saját kezű aláírásával továbbítható.

A kiadmány akkor hiteles, ha az iraton szerepel a szerv hivatalos bélyegzőlenyomata és - azt a kiadmányozó saját kezűleg aláírja - a kiadmányozó neve mellett az "s. k." jelzés szerepel és a hitelesítéssel felhatalmazott személy azt aláírásával igazolja.

Nyomdai sokszorosítás esetén elegendő az is, ha a kiadmányozó neve mellett az "s. k." jelzés, illetve a kiadmányozó alakhű aláírás mintája és/vagy a kiadmányozó szerv bélyegzőlenyomata szerepel.

A belső iratkezelési szabályzat - az eredeti irat őrzési helyéhez kapcsolódóan - határozza meg, hogy ki jogosult a kiadmány, illetve a másolat hitelesítésére.

Az elektronikusan előállított, a szervezetek között elektronikusan továbbított iratok hitelesítésére elektronikus aláírást és időbélyegzőt, jogszabályban kijelölt szervezet által kezelt nyilvános és titkos kulcsot kell alkalmazni. Az elektronikus irat hitelesítése során az erre vonatkozó jogszabályban meghatározottak szerint kell eljárni.

A kiadmányozáshoz állami címerrel és sorszámmal ellátott bélyegzőt kell használni. A kiadott bélyegzőkről és az érvényes aláírásokról nyilvántartást kell vezetni.

5.3. Az iratok továbbítása, postázás

Az elküldendő iratoknak az esetleges csatolandó mellékletekkel történő felszerelését az ügyintéző végzi. A postázást végző iratkezelő azonban a postázás (expediálás) előtt köteles ellenőrizni, hogy az aláírt és hitelesített és bélyegzőlenyomattal ellátott kiadmányra vonatkozóan végrehajtottak-e minden kezelői utasítást. Ezt követően az irat másolatán fel kell jegyezni a továbbítás keltét. Az irat belső továbbításának nyilvántartásáról a belső iratkezelési szabályzatok rendelkezhetnek, az irat postai továbbításának tényét azonban - az ajánlott küldeményeket külön nevesítve, egyéb küldeményeket pedig darabszám megjelölésével - postai átadókönyvben is rögzíteni kell. A belső iratkezelési szabályzat rendelkezhet arról, hogy a postán továbbított küldeményekről átadás-átvételi jegyzék készüljön.

Az iratok külföldre történő továbbítását az eljárási szabályoknak megfelelően kell végezni.

5.4. Irattári tételszám, irattári jel meghatározása

Az irattári tételszám és az irattári jel meghatározása - a számítógépes iktatásra tekintettel - a következő módon történik.

Az irat iktatásakor az iratkezelő az elektronikus iktatási nyilvántartásban - szükség esetén az illetékes szervezeti egység vezetőjével, az ügyintézővel történt előzetes egyeztetés alapján - az iktatási adatoknak a rögzítésével egyidejűleg meghatározza az irattári tételszámot és a hozzá kapcsolódó irattári jelet, azzal hogy az ügyintéző az átmeneti irattárba adásig bármikor jogosult felülvizsgálni és módosítani, az átmeneti irattárba adás előtt pedig köteles felülvizsgálni az iratkezelő által kijelölt irattári tételt és irattári jelet.

6. Fejezet

Irattározás és levéltárba adás

6.1. Irattári terv

Az irattári terv tartalmazza az egyes irattári tételszámokhoz tartozó iratok körét, azok megőrzési idejét, meghatározza, hogy mely iratokat, milyen időpontban kell átadni az illetékes levéltárnak. Az irattári tételszámokat szervezeti felépítés vagy feladat, illetve ügykör szerint kell csoportosítani.

Jelen Szabályzat 1. számú melléklete az OMMF, a 2. számú melléklete a Felügyelőségek irattári tervére vonatkozó javaslatot tartalmazza. A Felügyelőségek a 2. számú melléklet, az OMMF pedig az 1. számú melléklet alapján készíti el az irattári tervét. Az irattári tervet az illetékes levéltárral együttműködve kell elkészíteni. Az irattári terveket - a mellékletben szereplő irattári tervek módosítására is tekintettel - legalább évente felül kell vizsgálni.

A mellékletekben szereplő irattári tervek tartalmazzák az egyes irattári tételszámokhoz tartozó irattári jeleket is. Az irattári jel egy 5 pozíciós azonosító.

A számítógépes iratkezelésre tekintettel az egyes pozíciók kódolásokat tartalmaznak. Az irattári jelek kódolása a következő:

a) 1-2. pozíció: az ügykörcsoport

b) 3. pozíció: keltezés, ügyintézés helye, az adott szervezet, szervezeti egység betűjele

- O: OMMF

- F: Felügyelőség

Az 1. számú mellékletben szereplő "O" megjelölés helyett az OMMF egyes szervezeti egységeinél keletkezett iratok irattári tételében - a belső iratkezelési szabályzatban meghatározottak szerint - eltérő betűjelek használhatók.

A 2. számú mellékletben szereplő betűjelek helyett szervezeti egység-típuson belüli eltérő betűjel használatáról csak abban az esetben rendelkezhet a belső iratkezelési szabályzat, ha adott szervezeti egység-típusnak önálló központi irattára van.

c) 4. pozíció: Selejtezési idő

- 0nem selejtezhető
- 12 év
- 25 év
- 310 év
- 415 év
- 525 év
- 630 év
- 750 év
- 875 év

d) 5. pozíció: Levéltárba helyezés

- 0nem kell átadni levéltárnak
- 115 év
- 220 év
- 325 év
- 450 év

A nem selejtezhető iratok jegyzékét - az Országos Levéltár egyetértésével - jelen Szabályzat 3. számú melléklete tartalmazza. A belső iratkezelési szabályzatoknál a nem selejtezhető iratok körét a 3. számú mellékletben foglaltak figyelembevételével az illetékes levéltár határozza meg.

6.2. Elhelyezés átmeneti irattárban

Átmeneti (operatív) irattárba lehet helyezni az egyes szervezeti egységeknél az elintézett, további érdemi ügyintézést nem igénylő, kiadmányozott, irattári tételszámmal és irattári jellel ellátott iratot. Az átmeneti irattár a központi irattárba még le nem adott, de az ügyintézők rendelkezésére álló iratok tároló helye. A belső iratkezelési szabályzat meghatározhatja, hogy az ügyintéző az iratot átmeneti irattárba átadóíven vagy átadókönyvvel adja át, és azonos módon kapja vissza.

A nem tartós megőrzést biztosító adathordozón érkezett iratokról az ügyintézés során másolatot kell készíteni.

A szervezeti egységnél lévő átmeneti irattár a belső iratkezelési szabályzatokban meghatározott ideig, de legfeljebb 10 évig őrzi az iratokat, ennek letelte után átadja a szervezet központi irattárának.

6.3. Elhelyezés központi irattárba

Központi irattárba helyezés előtt az ezzel megbízott iratkezelő megvizsgálja, hogy az iratanyag teljes-e, megfelel-e az irattározási szabályoknak. Ezt követően az elektronikus iktatási nyilvántartás megfelelő rovatában rögzíti a központi irattárba adás időpontját és az iratanyagot az irattári tételszámnak és irattári jelnek megfelelő iratgyűjtőbe helyezi. A központi irattárba csak lezárt évfolyamú, segédkönyvekkel ellátott iratok adhatók le, átadókönyv vagy átadási jegyzék kíséretében. A hiányzó iratokról a számok felsorolásával hiányjegyzéket kell készíteni, azok feltárására intézkedni kell.

Számítógépes megoldás esetén elektronikus adathordozóra felvitt iratokat, kezelési feljegyzéseket, nyilvántartási adatokat egy közös adathordozón kell kezelni. Az elektronikus adathordozókon tárolt adatok, állományok utólagos elolvasását, használatát mindenkor biztosítani kell az erre szolgáló eszközök esetleges módosítása, cseréje esetén is. Ha nem biztosítható, az elektronikus iratokról tartós, hitelesített papírmásolatot kell készíteni, vagy hivatalosan nyilatkozni kell arról, hogy a készített másolatok tartalmilag és formailag megegyeznek az elektronikus adathordozón rögzített iratokkal.

Az irattárba helyezett iratokról nyilvántartást kell vezetni. Irattárból ügyiratot csak hivatalos használatra lehet kiadni.

A belső iratkezelési szabályzatban meghatározottak szerint az irattárból az arra jogosultak iratkikérővel bármikor kikérhetik az ügyiratot. Az iratkikérő tartalmazza az ügyirat számát, irattári tételszámát, irattári jelét, az ügyirat tárgyát, az ügyintéző nevét, átvétel időpontját, visszaadásra megjelölt időpontot, átadó-átvevő aláírását, ügyirat lapszámát. Az átvételt igazoló iratkikérőket 2 példányban kell készíteni és az irat visszaérkezéséig egyik példányát az iratoknál, másik példányát pedig lefűzve kell tárolni.

6.4. Selejtezés

Az iratanyagnak azt a részét, amelyet az irattári terv nem minősít maradandó értékűnek (Levéltárba adási határidő nincs feltüntetve), és amelyre az ügyvitelben sincs tovább szükség (selejtezési határidő) ki kell selejtezni. Kizárólag azokat az irattári tételeket szabad e célra elkülöníteni, amelyeket nem kell a levéltárnak átadni és őrzési idejük már túlhaladta a selejtezési határidőt.

Az iratok selejtezését csak az azok tartalmi jelentőségét ismerő, a belső iratkezelési szabályzatban meghatározott személyekből álló bizottság végezheti.

Az iratselejtezésről 3 példányban a selejtezési bizottság tagjai által aláírt selejtezési jegyzőkönyvet kell készíteni, amelynek 2 példányát iktatás után a központi irattáron keresztül kell megküldeni az illetékes levéltárhoz selejtezési engedélyezés céljából. A selejtezési jegyzőkönyvben fel kell tüntetni:

- az államigazgatási szerv nevét,

- az iratok irattári tételszámát, az irattári tételszám megnevezését és irattári jelét,

- a kiselejtezendő iratok évkörét,

- kiselejtezendő iratok mennyiségét iratfolyóméterben,

- a selejtezés idejét, helyét,

- a selejtezők nevét,

- a selejtezés alapjául szolgáló jogszabály, iratkezelési szabályzat megnevezését.

A szoftvertermékeket, valamint a sérült, hibás gépi adathordozókat és az iratnak nem minősülő anyagokat nem kell selejtezési eljárás alá vonni.

A szervezetnél több példányban előforduló ún. duplumok selejtezésekor az általános szabályok szerint kell eljárni, azzal az eltéréssel, hogy az irattári jel szerint irányadó őrzési idő csak az eredeti iratokra vonatkozik, a duplumokat - ennél rövidebb ideig - csak addig kell megőrizni, amíg arra az egyes szervezeti egységeknek szükségük van.

A levéltár az iratok megsemmisítését a szükséges ellenőrzés után a selejtezési jegyzőkönyv visszaküldött példányára írt záradékkal engedélyezi. Az elektronikus adathordozón lévő iratok selejtezése és megsemmisítése az általános szabályok szerint történik.

A megsemmisítés szabályainak betartásáról a szerv vezetője az adatvédelmi szabályozás figyelembevételével gondoskodik.

6.5. Levéltárba adás

Az erre vonatkozó jegyzék figyelembevételével (7.1. pont utolsó bekezdése) legkorábban 15 év őrzési idő után, teljes lezárt évfolyamokban, ügyviteli segédletekkel együtt, annak mellékletét képező iratjegyzékkel - átadás-átvételi jegyzőkönyvvel - az átadó államigazgatási szerv költségére, a levéltárral előzetesen egyeztetett időpontban kell átadni. A visszatartott iratokról külön jegyzék készül.

Az átadás-átvételi jegyzőkönyv tartalmazza:

- az átadó-átvevő megnevezését,

- az átadás-átvétel helyét és idejét,

- az átadásra kerülő iratok irattári tételszámát, az irattári tétel megnevezését és irattári jelét,

- sorszámozva a segédleteket,

- az irat mennyiségét iratfolyóméterben,

- a levéltári átadás alapjául szolgáló jogszabály és iratkezelési szabályzat megnevezését.

Az elektronikus adathordozón lévő iratokról a tárgyév lezárásakor hiteles másolatot kell készíteni tartós, időtálló papír adathordozóra.

7. Fejezet

Iratok kezelése szervezeti egység megszűnése, illetve hivatali munkakör átadása esetén

A megszűnő szervezeti egység vezetője köteles gondoskodni arról, hogy az el nem intézett, folyamatban lévő ügyek a feladatkört átvevő szervezeti egység vezetőjének átadás-átvételi jegyzőkönyv kíséretében átadásra kerüljenek. Az átadás tényét az elektronikus iktatási nyilvántartásban rögzíteni kell.

A szervezeti egység jogutód nélküli megszűnése esetén fenti iratanyagot az iratkezelés közvetlen felügyeletével megbízott személynek kell átadni azzal, hogy az ügyek intézéséről a szerv vezetője rendelkezik.

Munkakör átadás-átvétel rendjéről a Szervezeti és Működési Szabályzatok rendelkeznek.

8. Fejezet

Intézkedések szerv megszűnése esetén

Államigazgatási szerv megszűnése vagy feladatkörének megváltozása esetén a rendelkező szerv köteles intézkedni az érintett szerv irattári anyagának további elhelyezéséről, biztonságos megőrzéséről, kezeléséről és használhatóságáról.

9. Fejezet

Értelmező rendelkezések

Beadvány (Korm. rend.-ből átvéve): valamely szervhez érkező hagyományos vagy elektronikus irat, amely rendeltetésszerűen a szervnél vagy személynél marad.

Csatolás (Korm. rend.-ből átvéve): a nem ugyanahhoz az ügyirathoz tartozó különböző iratok átmeneti jellegű összekapcsolása.

Elektronikus iktatási nyilvántartás: a szerv rendeltetésszerű működése során keletkezett (a szervnél keletkezett, hozzá intézett és megőrzött) ügyviteli iratok (beadványok, kiadmányok, belső ügyviteli iratok) nyilvántartására szolgáló, évenként megnyitott és évenként lezárt iratnyilvántartó adatbázis.

Elektronikus irat (Korm. rend.-ből átvéve): számítástechnikai program felhasználásával - elektronikus formában rögzített - elektronikus úton érkezett, illetve továbbított irat, amelyet számítástechnikai adathordozón tárolnak.

Előadói ív (Korm. rend.-ből átvéve): olyan ügyviteli irat, amely az ügy intézésével kapcsolatos tartalmi és formai (alaki) információkat, adatokat tartalmaz, s amely a hozzászerelt iratokkal ügyiratdarabot vagy ügyiratot képez. Az előadói ív két vagy több lapból állhat.

Érkeztetés (Korm. rend.-ből átvéve): az írásbeli ügyvitelnek az iktatást megelőző fázisa, amelynek során rögzítik a beadvány beérkezésének keltét, elektronikus irat beérkezése esetén kitöltik az érkeztető képernyőrovatokat.

Feladatkör (Korm. rend.-ből átvéve): azoknak a feladatoknak az összessége, amelyet a szerv vagy személy végez az ügyintézési folyamat során.

Gyűjtőív (Korm. rend.-ből átvéve): a több más szervhez és/vagy szervezeti egységhez intézett megkeresésre beérkező válaszokat - külön új iktatószám adása nélkül - együttesen nyilvántartó ív, amely az ügyirat részét képezi, abban van elhelyezve. A gyűjtőív tartalmazza az alap(kezdő)irat iktatószámát, tárgyát, továbbá a rovatokat a beérkező válaszok sorszámainak, a beküldők iktatószámainak (azaz az idegen iktatószámoknak) és a beérkezés keltének nyilvántartását.

Gyűjtőszám (Korm. rend.-ből átvéve): az iktatási sorszám, amely alatt a több szervhez és/vagy szervezeti egységhez intézett megkeresésére beérkező válaszokat - külön iktatás nélkül - a beérkezés ideje szerinti folyószámmal ellátottan, az ügyiratban lévő gyűjtőíven tartják nyilván. A gyűjtőszámként használt iktatószámot, az iktatóprogramban jelölni kell.

Hatáskör (Korm. rend.-ből átvéve): az ügyintézés feladatkörének szintenkénti pontos körülhatárolása, azoknak az ügyeknek összessége, amelyekben a szerv rendeltetésszerűen jogosult és köteles intézkedni, megbízásra eljárni.

Iktatás: az iratnyilvántartás alapvető része, amelynek során a beadványt, illetve a saját keletkeztetésű iratot iktatószámmal látják el, és kitöltik az elektronikus iktatási nyilvántartás, illetve az iktatóbélyegző lenyomat rovatait. Elektronikus irat esetén az iktatóképernyő (az elektronikus iktatási nyilvántartás) rovatait töltik ki.

Iktatókönyv: az elektronikus iktatási nyilvántartás adatbázisának évenként tartós módon kiírt, hitelesített, folyamatos sorszámú oldalakkal ellátott listája.

Irat (Ltv.-ből átvéve): minden olyan szöveg, számadatsor, térkép, tervrajz és vázlat - a megjelentetés szándékával készült könyvjellegű kézirat kivételével -, amely valamely szerv működésével, illetőleg személy tevékenységével kapcsolatban bármilyen anyagon, alakban, bármely eszköz felhasználásával és bármely eljárással keletkezett.

Iratkezelés (Ltv.-ből átvéve): az irat készítését, nyilvántartását, rendszerezését és selejtezhetőség szempontjából történő válogatását, segédletekkel való ellátását, szakszerű és biztonságos megőrzését, használatra bocsátását, selejtezését, illetve levéltárba adását együttesen magába foglaló tevékenység.

Iratkezelési szabályzat (Ltv.-ből átvéve): a szerv írásbeli ügyintézésére vonatkozó szabályok összessége, amely a szerv szervezeti és működési szabályzata figyelembevételével készül, s amelynek mellékletét képezi az irattári terv.

Irattár (Ltv.-ből átvéve): megfelelően kialakított és felszerelt, az irattári anyag szakszerű és biztonságos őrzésére alkalmas helyiség.

Irattári anyag (Ltv.-ből átvéve): a szerv működése során keletkezett vagy hozzá érkezett és rendeltetésszerűen az irattárba tartozó iratok összessége.

Irattári jel: jelen szabályzatban egy 5 pozíciós azonosító, amely kifejezi az adott ügy irattári terv szerinti jellemzőit (az ügykör, keletkezés-ügyintézés helye, selejtezési határidő kódja, levéltári átvétel évének kódja).

Irattári terv (Ltv.-ből átvéve): a köziratok rendszerezésének és selejtezhetőség szempontjából történő válogatásának alapjául szolgáló jegyzék, amely az irattári anyagot tételekre (tárgyi csoportokra, indokolt esetben iratfajtákra) tagolva, a közfeladatot ellátó szerv feladat- és hatásköréhez, valamint szervezetéhez igazodó rendszerezésben sorolja fel, s meghatározza a kiselejtezhető irattári tételekbe tartozó iratok ügyviteli célú megőrzésének időtartamát, továbbá a nem selejtezhető iratok levéltárba adásának határidejét.

Irattári tétel: az irattári terv szerint kialakított legkisebb irattári egység, amely azonos tárgykörbe (irattári tételbe) tartozó, különböző iktatószámon szereplő egyedi ügyek irataiból áll.

Irattári tételszám: az irattári tétel megnevezéséhez rendelt szám.

Irattározás (Korm. rend.-ből átvéve): az iratkezelés része, az a tevékenység, amelynek során a szerv a működése során keletkező és hozzá kerülő, rendeltetésszerűen hozzá tartozó és nála maradó iratok irattári rendezését, kezelését és őrzését végzi.

Kezelési (ügyviteli) feljegyzések (Korm. rend.-ből átvéve): az ügy(ek)ben keletkező ügyviteli iratokon tett feljegyzések, többnyire utasítások, amelyek az ügyek tartalmi és/vagy formai intézését érintik.

Kiadmány (Korm. rend.-ből átvéve): a jóváhagyás után letisztázott és a kiadmányozásra jogosult részéről hiteles aláírással ellátott, lepecsételt irat.

Kiadmányozás (Korm. rend.-ből átvéve): a már felülvizsgált végleges kiadmány (elintézés) tervezet jóváhagyását, letisztázhatóságát, elküldhetőségének engedélyezését jelenti a kiadmányozásra jogosult részéről ("K" betűjellel).

Kiadmányozó (Korm. rend.-ből átvéve): a szerv/szervezet vezetője részéről kiadmányozási joggal felhatalmazott személy, akinek kiadmányozási hatáskörébe tartozik a kiadmány aláírása.

Közfeladatot ellátó szerv (Ltv.-ből átvéve): állami vagy helyi önkormányzati feladatot, valamint jogszabályban meghatározott egyéb közfeladatot ellátó szerv és személy.

Közirat (Ltv.-ből átvéve): a keletkezés idejétől és az őrzés helyétől függetlenül minden olyan irat, amely a közfeladatot ellátó szerv irattári anyagába tartozik, vagy tartozott.

Közlevéltár (Ltv.-ből átvéve): a nem selejtezhető köziratokkal kapcsolatos levéltári feladatokat - ideértve a tudományos és igazgatási feladatokat is - végző, közfeladatot ellátó szerv által fenntartott levéltár.

Küldemény (Korm. rend.-ből átvéve): a beérkezett, illetve továbbításra előkészített irat, elektronikus úton érkezett, illetve küldött elektronikus irat.

Láttamozás (Korm. rend.-ből átvéve): az elintézési (intézkedési) tervezet (javaslat) felülvizsgálatát, véleményezését (javítását, tudomásul vételét, jóváhagyását) biztosító aláírás vagy kézjegy, illetve azt helyettesítő számítástechnikai művelet.

Levéltár (Ltv.-ből átvéve): a maradandó értékű iratok tartós megőrzésének, levéltári feldolgozásának és rendeltetésszerű használatának biztosítása céljából létesített intézmény.

Maradandó értékű irat: a gazdasági, társadalmi, politikai, jogi, tudományos, művelődési, műszaki, honvédelmi, nemzetbiztonsági vagy egyéb szempontból jelentős, a történelmi múlt kutatásához, megismeréséhez, megértéséhez, illetőleg a közfeladatok folyamatos ellátásához és az állampolgári jogok érvényesítéséhez nélkülözhetetlen, más forrásból nem vagy csak részlegesen megismerhető adatot tartalmazó irat.

Másodlat (Korm. rend.-ből átvéve): több példányban, egyidejűleg készült eredeti irat egyik hiteles példánya, amelyet az első példányon lévővel azonos pecsét és aláírás hitelesít.

Másolat (Korm. rend.-ből átvéve): valamely eredeti iratról készült példány, amely hasonmás (szöveg-formahű), egyszerű (nem hitelesített) és hiteles (hitelesítési záradékkal ellátott) iratmásolat lehet.

Melléklet (Korm. rend.-ből átvéve): valamely irat szerves tartozéka, annak kiegészítő része, amely elválaszthatatlan attól.

Mellékelt irat (Korm. rend.-ből átvéve): az iratnak nem szerves része, tartozéka, attól - mint kísérő irattól - elválasztható.

Segédkönyv: az elektronikus iktatási nyilvántartásból év végén tartós módon kiírt, folyamatos sorszámozású oldalakkal ellátott mutatókönyv (név-helység-tárgymutató stb.), iktatókönyv.

Számítástechnikai adathordozó (Korm. rend.-ből átvéve): számítástechnikai eljárással adatokat rögzítő, tároló adathordozó (mágnesszalag, hajlékony és merev lemez, CD stb.), amely az adatok nyilvántartását, azonosítását, kezelését és visszakeresését biztosítja.

Szerelés (Korm. rend.-ből átvéve): az ugyanahhoz az ügyirathoz tartozó különféle ügyiratdarabok (elő- és utóiratok) végleges jellegű összekapcsolása, amelyet az iktatókönyvben és az iratokon egyaránt jelölni kell.

Szervezeti egység-típus: Jelen szabályzat vonatkozásában szervezeti egység-típus a Munkaügyi Központon belül a Központi szervezeti egység, a Kirendeltség, a Felügyelőség.

Szervezeti és működési szabályzat: a szerv tevékenységének alapdokumentuma, amely rögzíti a szerv, azon belül a szervezeti egység feladatait, a feladatokhoz rendelt hatásköröket és szabályozza a szerv működését.

Szignálás: az ügyben intézkedni, eljárni jogosult és köteles szervezeti egység és/vagy ügyintéző kijelölése.

Ügyintézés (Korm. rend.-ből átvéve): valamely szerv vagy személy működésével, illetve tevékenységével kapcsolatban keletkező ügyek ellátása, az eközben felmerülő tartalmi (érdemi), formai (alaki) kezelési, szóbeli és/vagy írásbeli munkamozzanatok sorozata, összessége.

Ügyintéző (Korm. rend.-ből átvéve): az ügy(ek) érdemi intézését végző személy, azaz az ügy előadója, aki az ügyet döntésre előkészíti.

Ügyirat (Korm. rend.-ből átvéve): a szerv rendeltetésszerű működése, illetve ügyintézése során keletkező irat, amely az ügy valamennyi ügyintézési fázisában keletkezett ügyiratdarabokat tartalmazza.

Ügyiratdarab (Korm. rend.-ből átvéve): az ügyiratnak az a része, amely az ügy intézésének valamely, egy-egy fázisában keletkezett iratokat tartalmazza.

Ügyiratkezelés szervezete: azt a rendszert jelenti, amelyben az ügyiratok kezelése folyik. Az ügyiratkezelést központilag, osztott módon és vegyes rendszerben lehet megszervezni.

a) Központi ügyiratkezelésnél az adott szervezet valamennyi belső egységének az iratait az ügyiratkezelésre szakosodott központi iktató irodában kezelik.

b) Osztott ügyiratkezelés alkalmazásakor valamennyi belső szervezeti egység maga végzi saját iratainak kezelését.

c) Vegyes rendszerű ügyiratkezelés a két megoldás kombinálását jelenti.

Ügykör (Korm. rend.-ből átvéve): a szerv vagy személy hatásköre és illetékessége által meghatározott, összetartozó vagy hasonló egyedi ügyek összessége, csoportja.

Ügyvitel (Korm. rend.-ből átvéve): a szerv folyamatos működésének alapja, az ügyintézés egymás utáni résztevékenységeinek (mozzanatainak) sorozata, illetve összessége, amely az ügyintézés formai és technikai feltételeit, a szolgáltatások teljesítését foglalja magában.

A Szabályzat 1. számú melléklete

Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség irattári terve

01 Általános és vezetői ügyek

01V010101Felügyelőség alapítása, átszervezése
01V010102OMMF által irányított háttér intézmények alapítása, átszervezése
01V010103Ügyrend, szervezeti szabályzat, szervezeti felépítés ügyei
01V010104Elnöki utasítások
01V010105Vezetői értekezletek jegyzőkönyvei, határozatai
01V010106Miniszteri értekezletek iratanyaga
01V010107SzCsM szakmai-vezetői értekezlet anyagai és emlékeztetői
01V010108OMMF egészét érintő munkaértekezletek, tanácskozások emlékeztetői
01V200109OMMF-en belüli egységek tanácskozásai, levelezése
01V010110Belső ellenőrzési ügyek, jelentések
01O010111Külső ellenőrzési ügyek, jelentések
01V010112Munkaprogramok, munkatervek
01O010113Éves adatszolgáltatások, jelentések
01V500114Körlevelek, jelentések
01O300115Közigazgatási szervek részére készített előterjesztés, tájékoztatás
01V300116Kormányzati anyagok
01F200117Nukleáris Baleset-elhárítási Kormánybizottság iratanyaga
01V200118Kémiai Biztonság Tárcaközi Bizottság (NN-OKK) iratanyaga
01M010119A kémiai biztonsággal kapcsolatos iratok
01F200120Munkaerőpiaci helyzetképre vonatkozó tájékoztató anyagok
01F010121Gyermekmunka, fiatalkorúak munkavégzésével kapcsolatos iratanyag
01F010122Feketemunka-végzéssel kapcsolatos iratanyag
01F010123Alkoholfogyasztással, kábítószer-élvezettel kapcsolatos iratok
01V010124Érdekképviseleti szervekkel kötött együttműködési megállapodás
01O200125Országos Népegészségügyi Bizottsággal kapcsolatos iratanyag
01O200126Országos Közegészségügyi Központtal kapcsolatos iratanyag
01O200127Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálattal kapcsolatos iratanyag
01O200128Munkavédelmi Kutatási Közalapítvánnyal és elődjével kapcsolatos iratanyag
01O200129Országos Munkavédelmi Képző és Továbbképző Kft. és elődje iratanyaga
01V300130Felügyelők elleni bejelentések
01O200131Külső szervekkel (szervezetekkel) kapcsolatos levelezés
01O200132Állásfoglalás kérése
01O300133SzCsM-mel történő levelezés
01V200134ILO anyagok
0135-0199Szabad tételek

02 Nemzetközi ügyek

02O010201Nemzetközi szerződések, megállapodások
02O010202Nemzetközi szervezetek dokumentumai (ILO, SLIC, IALI stb.)
02O010203Külföldi partnerszervezetek iratai
02O010204EU jogharmonizációs ügyek (Brüsszel, Luxemburg)
02V010205EU folyamatos tárgyalási ügyek
02O010206PHARE ügyek (általános)
02O010207PHARE ügyek (PRAQ III)
02M300208Ki- és beutazással kapcsolatos ügyek
02M300209Külföldi útijelentések
02M310210EU Szociálpolitikai és Foglalkoztatás Nemzeti Programjához kapcsolódó ügyek
02M300211Levelezési anyagok különféle külföldi partnerekkel, cégekkel
0212-0299Szabad tételek

03 Igazgatási ügyek

03J010301Iktatókönyvek, betűsoros mutatók
03J010302Iratkezelési Szabályzat, Irattári terv
03J010303Selejtezési jegyzőkönyv
03J200304Ügyiratkezeléssel, ügyvitellel összefüggő egyedi ügyek
03J200305Panaszügyek, közérdekű bejelentések
03M010306Sajtó és PR ügyek,
03O200307Sajtókapcsolatok
03J010308Közlönyben történő megjelentetés
03J010309OMT Munkavédelmi Bizottsága dokumentumai, jegyzőkönyvek, levelezések
03O300310Munkaszervezési ügyek (munkakör átadás-átvételi ügyek, bélyegzőnyilvántartás)
03M300311Hírlap- és folyóirat-rendeléssel kapcsolatos ügyek
03J200312Felügyelőségekkel, társhatóságokkal és főosztályokkal történő levelezés
03J200313Belső tájékoztatók
0314-0399Szabad tételek

04 Jogi ügyek

04J300401Polgári peres ügyek
04J300402Jogértelmezési tájékoztatások
04J300403Kártérítési ügyek
04J300404Munkabiztonsági szakértők működési engedélye
04J200405Igazságügyi szakértői kérelmek véleményezése
04J010406Az OMMF jogszabály-előkészítési felelősségébe tartozó jogszabályok tervezetei (szakmai anyagok beszerzése, jogszabály-szerkesztés, belső és külső véleményeztetések lebonyolítása, előterjesztés készítése stb.)
04J010407Más tárcák előkészítése alá tartozó jogszabály-tervezetek szakmai véleményezése, jogtechnikai szempontból észrevételezésének anyagai
04J300408Végrehajtási ügyek
04J400409Munkavédelmi jellegű bírságok felhasználásával kapcsolatos ügyek, pályázatok
04J010410Kormány részére készítendő éves munkavédelmi jelentés
04J200411Elnökkel és elnökhelyettessel történő belső levelezés
04J200412Felügyelőségekkel, társhatóságokkal és főosztályokkal történő levelezés
0413-0499Szabad tétel

05 Felügyeleti tevékenység ügyei

05F200501Jogértelmezések
05F100502Jogszabályok véleményezése
05F300503Fellebbezés államigazgatási határozat ellen
05F200504Fellebbezés szabálysértési határozat ellen
05F300505Peres ügyek államigazgatási határozat ellen
05F300506Ügyészségi törvényességi felügyelet szabálysértési ügyekben
05F300507Felügyeleti intézkedés államigazgatási határozatokkal kapcsolatban
05F300508Felügyeleti intézkedés szabálysértési határozatokkal kapcsolatban
05F100509Panaszügyek
05F010510TÖRÖLVE
05F300511TÖRÖLVE
05F010512TÖRÖLVE
05F300513TÖRÖLVE
05F010514Hivatalvizsgálat
05F200515TÖRÖLVE
05F200516TÖRÖLVE
05F200517TÖRÖLVE
05F200518TÖRÖLVE
05F200519Felügyelőségek által kiszabott végrehajtási bírságra vonatkozó iratok
05F200520Szakértői anyagok
05F200521Balesetvizsgálati anyagok
05F200522Halálos baleset bejelentő lapjai
05F200523Szakinstruktori ellenőrzésekről jelentés
05F200524Éves részjelentések, rész-adatszolgáltatások
05F200525Havi jelentések, adatszolgáltatások
05V200526ILO anyagok
05F200527Felügyelőségekkel folytatott levelezések
05F200528Társfőhatóságokkal folytatott levelezések
05F200529Főosztályokkal történő belső levelezés
05F200530Elnökkel és elnökhelyettessel történő belső levelezés
05F700531Saját dolgozóval kapcsolatos munkavédelmi ügyek
05F100532Illetékességből, hatásköri okból átteendő ügyiratok, áttétel
05F100533Külső szerv, személy által küldött megkeresés
05F200534Módszertani útmutatók
05F010535Munkaügyi és munkavédelmi célvizsgálatok és akcióellenőrzések*
05F100536Jogerős I. fokú határozatok
05F200537Nukleárisbaleset-elhárítási Kormánybizottság Titkársága iratanyaga
0538-0599Szabad tételek

06 Munkabiztonsági ügyek

06M300601Veszélyes munkaeszközökkel kapcsolatos ügyek
06M300602Biztonsági szabályzatok véleményezése
06M300603Megfelelőség-tanúsítással és megfelelőség-értékeléssel kapcsolatos témák
06M300604Szabványosítás, szabványok véleményezése
06M300605Szabványok és egyéb műszaki dokumentációk beszerzése
06M300606Veszélyes anyagok és készítmények
06M010607Munkabiztonsági szabályozással kapcsolatos tapasztalatok, véleményezések, tájékoztatások*
06M300608Munkavédelmi oktatás-képzés, vizsgáztatás
06M300609SzCsM oktatási szakértői pályázatok elbírálási anyagai
06M300610Munkabiztonsági szakértői ügyek
06M300611Akkreditálási és tanúsítási ügyek
06M300612Munkavédelmi jellegű bírságok felhasználásával kapcsolatos vélemények, ellenőrzések, elfogadási eljárások ügyei
06M300613Szabványok előírásai alóli eltérési ügyek
06M300614Munkabiztonsági előírások értelmezése
06M300615Munkaeszközökkel kapcsolatos szakmai vélemények
06M300616MSZT tagsággal összefüggő ügyek
06M300617MSZT szakmai bizottságaival összefüggő ügyek
06M300618NAT tagsággal összefüggő ügyek
06M300619NAT szakmai bizottságaival összefüggő ügyek
06M500620Fejvédő eszközök minősítése
06M500621Arcvédő eszközök minősítése
06M500622Szemvédő eszközök minősítése
06M500623Légzőszerveket védő eszközök minősítése
06M500624Hallószerveket védő eszközök minősítése
06M500625Védőruhák minősítése
06M500626Az egész testet (szervezetet) védő eszközök minősítése
06M500627Kézvédő eszközök minősítése
06M500628Lábvédő eszközök minősítése
06M500629Egyéb biztonsági eszközök minősítése
06M300630Vizsgáló intézetekkel kapcsolatos anyagok
06M300631Adatfrissítési ügyek (MSZ, MSZ. Köt., EVEBIZ.)
06M300632Közzétételi anyagok
06M200633Elnökkel és elnökhelyettessel történő belső levelezés
06M200634Felügyelőségekkel, társhatóságokkal és főosztályokkal történő levelezés
06M500635Áruk szabad áramlási körébe tartozó termékek biztonságával összefüggő ügyek
06M310636Piacfelügyeleti ügyek (KPIR, RAPEX, ellenőrzések stb.)
06M400637Egyéni védőeszközökkel kapcsolatos panaszügyek
06M300638Egyéni védőeszközök kiválasztásával kapcsolatos ügyek
06M200639Szakmai képzéssel, rendezvényekkel összefüggő ügyek
06M300640Munkabiztonsággal összefüggő információs ügyek, tájékoztatások
0641-0699Szabad tételek

07 Gazdasági ügyek

07P040701Ingatlan ügyek
07P30070220% feletti amortizációjú tárgyi eszközök
07P70070320% alatti amortizációjú tárgyi eszközök
07P200704Kisértékű eszközök
07P400705Pénzkezelési ügyek
07P500706Társadalombiztosítási ügyek
07P400707Adóügyek (SZJA, ÁFA)
07P407008Épületfenntartás, üzemeltetés
07P400709Működési és fejlesztési költségvetési előirányzat
07P010710Működési és fejlesztési költségvetési beszámoló
07P300711Működési és fejlesztési költségvetés egyéb ügyei
07P300712Államkincstárral kapcsolatos ügyek
07P400713Szerződéses ügyek
07P200714Gépkocsi üzemeltetési ügyek
07P200715Egyéb operatív költségvetési ügyek
07P400716Korszerű munkavédelem és munkabiztonság szakfeladat kezelése
07P400717Korszerű munkavédelem és munkabiztonság szakfeladat visszafizetési ügyei
07P300718Korszerű munkavédelem és munkabiztonság szakfeladatról adatszolgáltatás
07P200719Korszerű munkavédelem és munkabiztonság szakfeladat egyéb ügyei
07P010720Létszám és bérgazdálkodási ügyek (éves)
07P300721Számfejtési ügyek
07P300722Előirányzati keretigénylés, módosítás SzCsM
07P300723Pénzügyi levelezés SzCsM-ből
07P300724Pénzügyi levelezés, adatszolgáltatás SzCsM-nek
07P200725Megkeresések
07P200726Utazási deviza ügyek
07P200727Egyéb operatív gazdálkodási ügyek
07P200728Belső pénzügyi bizonylatok, számlák
07P300729Számviteli ügyek
07P200730Kisebb jelentőségű számviteli ügyek
07P200731Elnökkel és elnökhelyettessel történő belső levelezés
07P200732Felügyelőségekkel, társhatóságokkal és főosztályokkal történő levelezés
0733-0799Szabad tételek

08 Humánpolitikai ügyek

08J300801Közszolgálati jogviszony betöltése, pályáztatása
08J700802Kinevezés, közszolgálati jogviszony létesítése
08J700803Munkavégzés szüneteltetés (pl. fiz. szab.)
08J700804Közszolgálati jogviszony megszüntetése
08J300805Közszolgálati munkaviszonnyal kapcsolatos igazolás
08J700806Megbízás helyettesítésre, kirendelés, áthelyezés
08J700807Egyéb kereső tevékenység bejelentése, nyilvántartása
08J700808Illetményváltozás, átsorolás
08J400809Munkáltatói juttatások (pl. lakáscélú támogatás, albérleti hozzájárulás, üdülési hozzájárulás)
08J300810Jutalmak, jubileumi jutalom
08J010811Kitüntetések, címek
08J500812Nyugdíjazási ügyek
08J700813Baleseti és rokkantsági ügyek
08J700814Kártérítési ügyek
08J700815Alap- és szakvizsgák, egyéb vizsgák
08J700816Tanulmányi szerződések
08J200817Bérnyilvántartás
08J400818Belső képzések, továbbképzések
08J010819Humánpolitikával kapcsolatos kimutatások, statisztikai beszámolók
08J300820Kisebb jelentőségű humán erőforrás ügyek
0821-0899Szabad tételek

09 Számítástechikai ügyek

09M300901Üzemeltetéssel kapcsolatos ügyek
09M400902Programrendszerek
09M400903Programjavítások
09M300904Hardver eszközök javítása
09M200905Adatszolgáltatás
09M500906Adatvédelem
09M400907Kódszám kérések
09M400908Szakmai útmutatók
09M200909Egyéb számítástechnikai ügyek
0910-0999Szabad tételek

A *-gal jelzett irattári tételből a Levéltár csak mintavételi jogot tart fenn. Mintavétel után selejtezhető, vagy helyi irattárba szükség szerint tovább őrzendő.

A Szabályzat 2. számú melléklete

Az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Felügyelőség megyei (fővárosi) felügyelőségének Irattári terv javaslata

01 Általános és vezetői ügyek

01F010101Szervezeti felépítés ügyei
01F010202Ügyrend, szabályzatok
01F020103Elnöki utasítások
01F020104MK igazgatói utasítások
01F200105MK vezetői értekezlet iratai
01F200106Szakmai értekezletek iratai
01F200107Felügyelőségen belüli egységek értekezleteinek iratai
01F010108Külső ellenőrzések iratai
01F200109Belső ellenőrzések, szakinstruktori ellenőrzések iratai
01F010110Munkatervek, beszámolók, jelentések
01F200111Tájékoztatások, körlevelek
01F010112Együttműködési megállapodások
01F300113Munkalátogatások, tanulmányutak, útijelentések
01F300114Oktatás, képzés, továbbképzés
01F010115Sajtó- és propagandaügyek
01F200116Egyéb sajtókapcsolatok
01F400117Számítástechnikai ügyek
01F300118Adatbázis frissítési ügyek (MSZ, MSZ. Köt., EVEBIZ.)
01F300119Leltározással kapcsolatos ügyek
01F200120Nyomtatvány-, irodaszer igénylés, megrendelés
01F200221Részjogkörű költségvetéssel kapcsolatos más levelezések
01F200122Munkaügyi Központtal való egyéb levelezés
0123-0199Szabad tétel

02 Igazgatási ügyek

02F010201Iratkezelési Szabályzat, Irattári terv
02F010202Iktatókönyv, betűsoros mutató
02F010203Selejtezési jegyzőkönyv
02F200204Ügyiratkezeléssel kapcsolatos egyedi ügyek
02F300205Panaszügyek, közérdekű bejelentések
02F200206Külső szervtől érkező adatszolgáltatás
02F300207Munkaszervezési ügyek
02F300208Tűzvédelmi ügyek
02F400209Államigazgatási megkeresések
02F200210Illetékességből, hatásköri okból átteendő ügyiratok, áttétel
0211-0299Szabad tétel

03 Jogi ügyek

03F200301Jogszabály-tervezet véleményezése
03F200302Munkavédelmi szabálysértési ügyek
03F200303A) Munkaügyi szabálysértési ügyek
B) Munkaügyi ellenőrzés során a munkáltató nyilvántartásairól készült másolatok, felvételek (A eljárás jogerőre emelkedését követő 3 éven belül megsemmisítendő az 1996. évi LXXV. törvény 5. § (2) bekezdése alapján.)
03F300304A) Munkaügyi államigazgatási ügyek
B) Munkaügyi ellenőrzés során a munkáltató nyilvántartásairól készült másolatok, felvételek (Az eljárás jogerőre emelkedését követő 3 éven belül megsemmisítendő az 1996. évi LXXV. törvény 5. § (2) bekezdése alapján.)
03F300305Munkavédelmi államigazgatási ügyek
03F400306Végrehajtási ügyek
03F300307Felügyelői tanácsadással kapcsolatok iratok, jegyzőkönyvek
03F300308Más szerv által kiadott állásfoglalások, véleménykérések
0309-0399Szabad tétel

04 Munkaügyi ügyek

04F010401Munkaügyi célvizsgálatok
04F010402Munkaügyi akcióellenőrzések
04F300403Munkaügyi módszertani útmutatók, iránymutatók
0404-0499Szabad tétel

05 Munkabiztonsági ügyek

05F010501Munkabiztonsági célvizsgálatok
05F010502Munkabiztonsági akcióellenőrzések
05F300503Azonnali bejelentési kötelezettség alá tartozó súlyos és halálos munkabalesetek iratai
05F300504Munkabaleseti jegyzőkönyvek és az ezzel kapcsolatos jelentések
05F200505Egyéb balesetvizsgálati anyagok
05F400506Szakértői vélemények, tanulmányok
05F300507Egyéni védőeszközökkel kapcsolatos ügyek
05F300508Veszélyes munkaeszközökkel kapcsolatos témakörök
05F300509Munkaeszközökkel kapcsolatos szakmai vélemények
05F300510Megfelelőség-tanúsítással és megfelelőség-értékeléssel kapcsolatos
05F300511Veszélyes anyagok, veszélyes készítmények
05F300512Szabványosítás, szabványok véleményezése
05F300513Szabványbeszerzések, szabványtár
05F300514Szabványok előírása alóli eltérési ügyek
05F300515Jogszabályok változása miatti munkavédelmi előírások alóli eltérési engedélyek
05F300516Munkabiztonsági szabályozással kapcsolatos tapasztalatok, vélemények, tájékoztatások
05F300517Munkabiztonsági előírások értelmezése
05F300518Akkreditálással összefüggő ügyek
05F300519Munkabiztonsági módszertani útmutatók, iránymutatók
05F300520Munkabiztonsági információk
05F300521EU-val kapcsolatos tájékoztatások
05F300522Szakmai irányító szervtől kapott információk
0523-0599Szabad tétel

06 Felügyelőség hatáskörébe nem tartozó más munkavédelmi ügyek

06F010601Foglalkozási megbetegedések
06F300602Foglalkozás-egészségügyi szolgálat, szolgáltatás
06F010603Alkoholfogyasztással, kábítószer-élvezettel kapcsolatos kérdések
0604-0699Szabad tétel

07 Humánpolitikai ügyek

07F300701Közszolgálati jogviszony betöltése, pályáztatása
07F700702Kinevezés, közszolgálati jogviszony létesítése
07F700703Munkavégzés szüneteltetése (pl. fiz. szab.)
07F700704Közszolgálati jogviszony megszüntetése
07F300705Közszolgálati jogviszonnyal kapcsolatos igazolás
07F700706Megbízás helyettesítésre, kirendelés, áthelyezés
07F700707Egyéb kereső tevékenység bejelentése, nyilvántartása
07F700708Közszolgálati jogviszonnyal kapcsolatos peres ügyek
07F010709Létszám, bérgazdálkodási ügyek (éves)
07F700710Illetményváltozás, átsorolás
07F300711Jutalmak, jubileumi jutalom
07F010712Kitüntetések, címek
07F500713Nyugdíjazási ügyek
07F700714Saját dolgozóval kapcsolatos munkavédelmi, baleseti és rokkantsági ügyek
07F700715Kártérítési ügyek
07F300716Fegyelmi ügyek
07F700717Alap- és szakvizsgák, egyéb vizsgák
07F700718Tanulmányi szerződések
07F400719Belső képzések, továbbképzések
07F010720Humánpolitikával kapcsolatos kimutatások, statisztikai beszámolók
0721-0799Szabad tétel

A Szabályzat 3. számú melléklete

Levéltárnak átadandó iratok (OMMF)

01O010101Felügyelőség alapítása, átszervezése
01O010102OMMF által irányított háttér intézmények alapítása, átszervezése
01O010103Ügyrend, szervezeti szabályzat, szervezeti felépítés ügyei
01O010104Elnöki utasítások
01O010105Vezetői értekezletek jegyzőkönyvei, határozatai
01O010106Miniszteri értekezletek iratanyaga
01O010107SzCsM szakmai-vezetői értekezlet anyagai és emlékeztetői
01O01010OMMF egészét érintő munkaértekezletek, tanácskozások emlékeztetői
01O010110Belső ellenőrzési ügyek, jelentések
01O010111Külső ellenőrzési ügyek, jelentések
01O010112Munkaprogramok, munkatervek
01O010113Éves adatszolgáltatások, jelentések
01O010119A kémiai biztonsággal kapcsolatos iratok
01O010121Gyermekmunka, fiatalkorúak munkavégzésével kapcsolatos iratanyag
01O010122Fekete munkavégzéssel kapcsolatos iratanyag
01O010123Alkoholfogyasztással, kábítószer-élvezettel kapcsolatos iratok
01O010124Érdekképviseleti szervekkel kötött együttműködési megállapodás
02O010201Nemzetközi szerződések, megállapodások
02O010202Nemzetközi szervezetek dokumentumai (ILO stb.)
02O010203Külföldi partnerszervezetek iratai
02O010204EU jogharmonizációs ügyek (Brüsszel, Luxemburg)
02O010205EU folyamatos tárgyalási ügyek
02O010206PHARE ügyek (általános)
02O010207PHARE ügyek (PRAQ III.)
03O010301Iktatókönyvek, betűsoros mutató
03O010302Iratkezelési szabályzat, irattári terv
03O010303Selejtezési jegyzőkönyv
03O010306Sajtó és PR ügyek,
03O010308Közlönyben történő megjelentetés
03O010309ÉT Munkavédelmi Bizottság dokumentumai, jegyzőkönyvek, levelezések
04O010406OMMF jogszabály-előkészítési felelősségébe tartozó jogszabályok tervezetei (szakmai anyagok beszerzése, jogszabály-szerkesztés, belső és külső véleményeztetések lebonyolítása, előterjesztés készítése stb.)
04O010407Más tárcák előkészítése alá tartozó jogszabály-tervezetek szakmai véleményezése, jogtechnikai szempontból észrevételezésének anyagai
04O010410Kormány részére készítendő éves munkavédelmi jelentés
05O010510Munkaügyi célvizsgálatok, akcióellenőrzések
05O010512Munkavédelmi célvizsgálatok, akcióellenőrzések
05O010514Hivatalvizsgálat
06O010607Munkabiztonsági szabályozással kapcsolatos tapasztalatok, véleményezések, tájékoztatások
07O040701Ingatlan ügyek
07O010710Működési és fejlesztési költségvetési beszámoló
07O010720Létszám- és bérgazdálkodás (éves)
08O010811Kitüntetések és címek
08O010819Humánpolitikával kapcsolatos kimutatások, statisztikai beszámolók

Levéltárnak átadandó ügyek (Felügyelőségek)

01F010101Szervezeti felépítés ügyei
01F010102Ügyrend, szabályzatok
01F020103Elnöki utasítások
01F020104MK igazgatói utasítások
01F010108Külső ellenőrzések iratai
01F010110Munkatervek, beszámolók, jelentések
01F010112Együttműködési megállapodások
01F010115Sajtó- és propagandaügyek
02F010201Iratkezelési Szabályzat, Irattári terv
02F010202Iktatókönyv, betűsoros mutató
02F010203Selejtezési jegyzőkönyv
04F010401Munkaügyi célvizsgálatok
04F010402Munkaügyi akcióellenőrzések
05F010501Munkabiztonsági célvizsgálatok
05F010502Munkabiztonsági akcióellenőrzések
06F010601Foglalkozási megbetegedések
06F010603Alkoholfogyasztással, kábítószer-élvezettel kapcsolatos iratok
07F010709Létszám-, bérgazdálkodási ügyek (éves)
07F010712Kitüntetések, címek
07F010720Humánpolitikával kapcsolatos kimutatások, statisztikai beszámolók

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 44. § 9. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék