Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

13/2001. (V. 30.) HM-BM együttes rendelet

a honvédelmi és a belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvételének egyes szabályairól

A doktori képzésről és a doktori fokozatszerzésről szóló 51/2001. (IV. 3.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § (2) bekezdésében foglaltak alapján a következőket rendeljük el:

Általános rendelkezések

1. §

E rendelet hatálya a Honvédelmi Minisztériummal, hivatalaival és háttérintézményeivel, a honvédelmi miniszter irányítása és felügyelete alá tartozó szervezetekkel, valamint a Magyar Honvédség szervezeteivel (a továbbiakban együtt: HM) és a belügyminiszter irányítása alatt álló szervekkel (a továbbiakban: BM) hivatásos szolgálati viszonyban álló személyekre (a továbbiakban: hivatásos állomány tagja) és a képzésben érintett HM, illetve BM szervekre terjed ki.

2. §

(1) A hivatásos állomány tagja jogosult a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény és az R. alapján, e rendelet feltételei és szabályai szerint, az egyetemeken nappali vagy levelező tagozatos, valamint egyéni felkészülési formában doktori (PhD) képzésben részt venni.

(2) A hivatásos állomány doktori (PhD) képzésre jelentkező tagját (a továbbiakban: jelentkező) és a képzésben részt vevő tagját (a továbbiakban: hallgató) az e rendeletben szabályozott bejelentési kötelezettségek terhelik.

Jelentkezés a doktori képzésre

3. §

(1) A doktori képzésre való jelentkezés az egyetemek pályázati kiírásaiban meghatározott rendben történik.

(2) A jelentkező a meghirdetett doktori (PhD) képzésre történő jelentkezésének tényét szolgálati elöljárójának írásban bejelenteni köteles (a továbbiakban: bejelentés).

(3) A bejelentéshez kérelem is csatolható, amelyben a jelentkező kérheti, hogy

a) nappali tagozatos képzési formában vehessen részt a doktori (PhD) képzésben, illetve

b) a képzési költségeit megtérítsék.

(4) Ha a jelentkező a (3) bekezdés szerinti kérelmet is benyújtott, annak mellékleteként a jelentkezés során beadott iratok másolatait is csatolnia szükséges.

4. §

(1) A szolgálati elöljáró szolgálati úton a bejelentést és mellékleteit szolgálati jellemzéssel felterjeszti az állományilletékes parancsnoknak. Az állományilletékes parancsnok a bejelentést és mellékleteit átvételüktől számított öt munkanapon belül megküldi a HM Oktatási és Tudományos Tanácsának annak titkára útján; illetve a BM Tudományos Tanácsának annak titkára útján (a továbbiakban együtt: Javaslattevő).

(2) A 3. § (3) bekezdése szerinti esetben a szolgálati elöljáró jogosult a bejelentéshez a véleményét és javaslatait csatolni, amelyre a jelentkező írásban megjegyzést tehet.

5. §

(1) A Javaslattevő a bejelentés részét képező kérelmekről - az egyetemeken lefolytatott felvételi eljárás eredményének megismerése után - javaslatot terjeszt elő a honvédelmi miniszternek, illetve a belügyminiszternek (a továbbiakban együtt: miniszter).

(2) A nappali tagozatos doktori (PhD) képzésben való részvétel akkor javasolható, ha az egyetem doktori programja, illetve a jelentkező által választott kutatási témakör a fegyveres, illetve a rendvédelmi szerv feladatait érinti, vagy azok teljesítését elősegíti, illetőleg e szervek fejlesztésével összefüggő elgondolás megvalósításához járul hozzá.

(3) A 6. § szerinti esetben a képzéssel összefüggő költségek megtérítésére a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró tanulmányi szerződést köthet a hallgatóval. A tanulmányi szerződést az illetékes személyügyi szervek készítik elő a beiskolázási határozattal egyidejűleg.

(4) A nem nappali tagozatos képzési formában részt vevők esetében a képzési költségek megtérítését tanulmányi szerződés alapján az állományilletékes parancsnok engedélyezheti.

(5) A tanulmányi szerződésben rögzíteni kell a képzés, során megtérített költségek szerződésszegés esetén. történő visszafizetésének feltételeit. '

A nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató jogai és kötelezettségei

6. §

A hallgató a miniszter engedélyével vehet részt nappali tagozatos képzésben.

7. §

(1) A nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatót a képzés megkezdésével egyidejűleg - annak időtartamára - külön jogszabályban meghatározott módon rendelkezési állományba kell helyezni.

(2) A nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatót a képzés idejére a külön törvény szerinti illetmény illeti meg.

8. §

(1) A nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésére az R. szerint jogosult. A szünetelés tényét a hallgató szolgálati elöljárójának bejelenteni köteles.

(2) A szünetelés időtartamára a hallgatót a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró beosztásba helyezi.

9. §

(1) A nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató külföldi részképzésre vonatkozó szándékát a szolgálati elöljárónak bejelenteni köteles.

(2) A hallgató külföldi részképzésben - a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró előterjesztése alapján - a miniszter engedélyével vehet részt.

(3) A hallgatót külföldi részképzése idejére megilleti az illetménye, emellett őt a miniszter devizaellátmányban részesíti, amelynek mértékét külön rendelet határozza meg.

10. §

(1) Ha a nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató tanulmányi idejét saját kérésére vagy önhibájából megszakítja, az egyetem doktori tanácsa döntésének figyelembevételével tanulmányait nem nappali tagozatos hallgatóként folytathatja, a képzési költségek vonatkozásában az 5. § (4) és (5) bekezdéseiben foglaltakat kell alkalmazni.

(2) A tagozatváltással egyidejűleg a hallgatót a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró, beosztásba helyezi.

(3) A nappali tagozatos képzési formában részt vevő hallgató doktori (PhD) témájának megváltoztatásához az egyetem doktori tanácsa és a Javaslattevő egybehangzó támogatása szükséges.

A levelező tagozatos és egyéni felkészülésben részt vevő hallgató jogai és kötelezettségei

11. §

(1) A levelező tagozatos és egyéni felkészülésben részt vevő hallgató (a továbbiakban együtt: nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató) a személyes megjelenéssel járó foglalkozásokról a szolgálati elöljárónak: félévente bejelentést tesz.

(2) A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató személyes megjelenéssel járó foglalkozásokon való részvételét biztosítani kell. Kivételesen, a visszarendelésre, illetve berendelésre vonatkozó külön szabályok szerint a hallgató részvételének biztosítása megtagadható. A megtagadás tényéről a visszarendelésre, illetve berendelésre jogosult elöljáró igazolást ad ki.

12. §

A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató hallgatói jogviszonyának megszüntetését, szüneteltetését `és tanulmányai folytatását a szolgálati elöljárónak bejelenteni köteles.

13. §

(1) A nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgató külföldi részképzésben való részvételi szándékát a szolgálati elöljárónak bejelenti.

(2) A külföldi részképzésben való részvételt a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró előterjesztésének figyelembevételével a miniszter engedélyezi.

(3) Az engedélyezett külföldi részképzés időtartama alatt a hallgatóra a 9. § (3) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni.

14. §

(1) A nem nappali tagozatos képzési formában részt vevő hallgató saját kérésére, a Javaslattevő felterjesztése alapján, a miniszter engedélyével tanulmányait nappali tagozatos hallgatóként folytathatja tovább.

(2) A Javaslattevő javaslatát az egyetem doktori tanácsa döntésének, valamint a rendelet 5. § (2) bekezdésében foglaltak figyelembevételével teszi meg.

A nappali tagozatos és nem nappali tagozatos képzésben részt vevő hallgatókra vonatkozó közös rendelkezések

15. §

(1) A hallgató tanulmányi eredményeit a szolgálati elöljárónak a félévet lezáró vizsgaidőszakot követően írásban bejelenti.

(2) A Javaslattevő az egyetemek Doktori Iskoláitól kért tájékoztatás alapján a doktori (PhD) képzésben résztvevők számáról, arányairól és tevékenységéről a tanév végén összesített jelentést készít elő a miniszternek.

Záró rendelkezések

16. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a honvédelmi és a belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvételének egyes szabályairól szóló 8/1996. (VII. 31.) HM-BM együttes rendelet a hatályát veszti, rendelkezéseit azonban a folyamatban lévő doktori eljárásokra alkalmazni kell.

Dr. Szabó János s. k.,

honvédelmi miniszter

Dr. Pintér Sándor s. k.,

belügyminiszter

Tartalomjegyzék