293/2001. (XII. 26.) Korm. rendelet

a pénztárakat érintő számviteli kormányrendeletek módosításáról

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Tv.) 178. §-a (1) bekezdésének b), illetve c) pontjában, valamint a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvény (a továbbiakban: Mpt.) 134. §-a (1) bekezdésének a), illetve d) pontjában, továbbá az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény (a továbbiakban: Öpt.) 78. §-a (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - figyelemmel a magánnyugdíjpénztárak, valamint az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárak gazdálkodásának sajátosságaira - a Kormány a következőket rendeli el:

I. Fejezet

A magánnyugdíjpénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

1. §

A magánnyugdíjpénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Mvhr.) 8. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár az éves pénztári beszámolót az üzleti évről december 31-i fordulónappal köteles elkészíteni. A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban, legkésőbb az üzleti évet követő év május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni. Az éves pénztári beszámoló mérlegét és eredménykimutatását, valamint a kiegészítő melléklet részét képező cash-flow kimutatást és a pénztári céltartalékok alakulását tartalmazó kimutatást a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni a Felügyeletre az éves pénztári beszámoló megküldésével egyidejűleg.

(2) A negyedéves jelentést az éves pénztári beszámolóra vonatkozó szabályok szerint kell elkészíteni - azzal, hogy a mérlegkészítés időpontja helyett a negyedéves jelentéskészítés időpontját kell figyelembe venni - és a 49. § (2)-(6) bekezdése szerinti könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban, a negyedévet követő második hónap 15-éig kell a Felügyeletnek megküldeni. A negyedéves jelentést a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni."

2. §

(1) Az Mvhr. 9. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A negyedéves jelentés a pénzügyi teljesítmény alakulását tartalmazó kimutatásból, valamint a fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulását tartalmazó kimutatásból áll."

(2) Az Mvhr. 9. §-a kiegészül a következő (4) bekezdéssel:

"(4) A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulását tartalmazó kimutatás tagolását a rendelet 6. számú melléklete tartalmazza."

3. §

Az Mvhr. 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"10. § Az éves pénztári beszámolóban és a negyedéves jelentésben az adatokat ezer forintban kell megadni."

4. §

Az Mvhr. 13. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A pénztárnak a mérlegében szereplő összes eszközt e rendeletben, valamint a magánnyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási tevékenységéről szóló 282/2001. (XII. 26.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Mbr.) foglaltakra figyelemmel a következő fő csoportokba kell besorolni, és az analitikus nyilvántartásban kimutatni:

a) a pénztár működését szolgáló (működési célú) eszközök;

b) a nyugdíjszolgáltatás fedezetéül szolgáló (fedezeti célú) eszközök;

c) a likviditási és kockázati fedezetet szolgáló (biztonsági célú) eszközök."

5. §

Az Mvhr. 34. § (6) bekezdése b) pontjának első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Tulajdoni részesedést jelentő befektetések és hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok veszteségjellegű különbözeteként (árfolyamveszteségként) kell kimutatni a működési célra szolgáló tulajdoni részesedést jelentő befektetések (részvények, üzletrészek) értékesítésekor az értékesített befektetés eladási ára és könyv szerinti értéke közötti - veszteségjellegű - különbözetet, valamint a hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok értékesítésekor, beváltásakor az eladási árban lévő kamattal, diszkont értékpapírnál az elszámolt időarányos kamattal csökkentett eladási ára és könyv szerinti értéke közötti - veszteségjellegű - különbözetet."

6. §

Az Mvhr. 42. §-a (3) bekezdésének negyedik mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Az analitikus nyilvántartásnak tartalmaznia kell az Mbr. 22. §-a (1) bekezdésében meghatározott bevételi és kiadási jogcímek szerinti megbontásban, időrendi sorrendben, egységes szerkezetben a tárgyidőszakban történt jóváírásokat, illetve terheléseket, valamint a jóváírások és terhelések különbözetének összegében az adott időszak (tárgynegyedév, tárgyév) végén a pénztártagnak a pénztárral szemben fennálló, elismert követelését."

7. §

Az Mvhr. 50. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az éves pénztári beszámoló ismételt közzétételéhez is szükséges a jóváhagyásra jogosult közgyűlés (küldöttközgyűlés) elé terjesztés a könyvvizsgálói jelentéssel együtt. Az ismételten közzétételre kerülő beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a jóváhagyást követő 30 napon belül egy példányban a 8. § (1) bekezdésében meghatározott módon és formában kell a Felügyelet részére megküldeni. Az ismételt közzétételről a pénztár az ellenőrzés befejezését követő 90 napon belül köteles gondoskodni."

8. §

(1) Az Mvhr. 5. számú melléklete "E) STATISZTIKAI ADATOK" rész helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg az "F) TAGLÉTSZÁM ALAKULÁSA" részben a sorok számozása 23-25-ről 29-31-re változik:

[E) STATISZTIKAI ADATOK]

"17. Pénztári alkalmazottak létszáma (fő)

18. Felügyeleti díj alapja

19. Garancia díj alapja

20. Más pénztárba átlépett tagok részére átutalt összeg

21. Társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépő tagok esetében a Nyugdíjbiztosítási Alap javára átutalt összeg

22. Más pénztárból átlépett tagok által hozott tagi követelés

23. Fedezeti tartalék záró állománya

24. Tartaléktőke

25. Kötelezettségek függő tételek és tagokkal szembeni kötelezettségek nélkül

26. Költségek és ráfordítások passzív időbeli elhatárolása

27. Likviditási és kockázati tartalék záró állománya

28. Befektetések negyedév végi záró állománya összesen

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

28.1. Fedezeti tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

28.2. Működési tevékenység befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

28.3. Likviditási és kockázati tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet"

(2) Az Mvhr. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.

II. Fejezet

Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

9. §

Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Övhr.) 2. §-a g) pontjának első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"értékelési különbözet: az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási szabályairól szóló 281/2001. (XII. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Öbr.) 1. számú mellékletében felsorolt eszközcsoportokba tartozó eszközök esetében az Öpt. 49/A. §-ának (1) bekezdése szerint az üzleti év mérlegfordulónapjára, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan meghatározott piaci értéke és könyv szerinti értéke közötti pozitív különbözet."

10. §

Az Övhr. 8. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár az éves pénztári beszámolót - magánnyugdíjpénztárat működtető pénztár az egyesített (összesített) éves beszámolói is - az üzleti évről december 31-i fordulónappal köteles elkészíteni. A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót, egyesített (összesített) éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban, legkésőbb az üzleti évet követő év május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni. Az éves pénztári beszámoló mérlegét és eredménykimutatását, az egyesített (összesített) éves pénztári beszámoló egyesített (összesített) mérlegét, és az egyesített (összesített) eredménykimutatását, továbbá az éves pénztári beszámoló kiegészítő mellékletének részét képező cash-flow kimutatást és a pénztári céltartalékok alakulását tartalmazó kimutatást a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni a Felügyeletre az éves pénztári beszámoló és az egyesített (összesített) éves beszámoló megküldésével egyidejűleg.

(2) A negyedéves jelentést az éves pénztári beszámolóra vonatkozó szabályok szerint kell elkészíteni - azzal, hogy a mérlegkészítés időpontja helyett a negyedéves jelentéskészítés időpontját kell figyelembe venni - és a 49. § (2)-(6) bekezdése szerinti könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban a negyedévet követő második hónap 15-éig kell a Felügyeletnek megküldeni. A negyedéves jelentést a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni."

11. §

(1) Az Övhr. 9. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A negyedéves jelentés a pénzügyi teljesítmény alakulását tartalmazó kimutatásból, valamint a fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulását tartalmazó kimutatásból áll."

(2) Az Övhr. 9. §-a kiegészül a következő (5) bekezdéssel:

"(5) A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulását tartalmazó kimutatás tagolását a rendelet 8. számú melléklete tartalmazza."

12. §

Az Övhr. 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"10. § Az éves pénztári beszámolóban, az egyesített (összesített) éves pénztári beszámolóban, a negyedéves jelentésben az adatokat ezer forintban kell megadni."

13. §

Az Övhr. 34. § (6) bekezdése b) pontjának első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Tulajdoni részesedést jelentő befektetések és hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok veszteségjellegű különbözeteként (árfolyamveszteségként) kell kimutatni a működési célra szolgáló tulajdoni részesedést jelentő befektetések (részvények, üzletrészek) értékesítésekor az értékesített befektetés eladási ára és könyv szerinti értéke közötti - veszteségjellegű - különbözetet, valamint a hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok értékesítésekor, beváltásakor az eladási árban lévő kamattal, diszkont értékpapírnál az elszámolt időarányos kamattal csökkentett eladási ára és könyv szerinti értéke közötti - veszteségjellegű - különbözetet."

14. §

Az Övhr. 42. §-a (3) bekezdésének negyedik mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Az analitikus nyilvántartásnak tartalmaznia kell az Öbr. 30. §-a (1) bekezdésében meghatározott bevételi és kiadási jogcímek szerinti megbontásban, időrendi sorrendben, egységes szerkezetben a tárgyidőszakban történt jóváírásokat, illetve terheléseket, valamint a jóváírások és terhelések különbözetének összegében az adott időszak (tárgynegyedév, tárgyév) végén a pénztártagnak a pénztárral szemben fennálló, elismert követelését."

15. §

Az Övhr. 49. §-a kiegészül a következő (9) bekezdéssel:

"(9) Amennyiben a tárgynegyedévet megelőző negyedévben a pénztár fedezeti tartaléka eszközeinek piaci értéke nem haladja meg az 1 milliárd forintot, akkor a (3)-(5) bekezdésben foglalt könyvvizsgálói feladatok elvégzése nem kötelező."

16. §

Az Övhr. 50. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Az éves pénztári beszámoló ismételt közzétételéhez is szükséges a jóváhagyásra jogosult közgyűlés (küldöttközgyűlés) elé terjesztés a könyvvizsgálói jelentéssel együtt. Az ismételten közzétételre kerülő beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a jóváhagyást követő 30 napon belül egy példányban a 8. § (1) bekezdésében meghatározott módon és formában kell a Felügyelet részére megküldeni. Az ismételt közzétételről a pénztár az ellenőrzés befejezését követő 90 napon belül köteles gondoskodni."

17. §

(1) Az Övhr. 7. számú melléklete "E) STATISZTIKAI ADATOK" rész helyébe a következő rendelkezés lép:

[E) STATISZTIKAI ADATOK]

"21. Pénztári alkalmazottak létszáma (fő)

22. Felügyeleti díj alapja

23. Más pénztárba átlépett tagok részére átutalt összeg

24. Más pénztárból átlépett tagok által hozott tagi követelés

25. Fedezeti tartalék záró állománya

26. Tartaléktőke

27. Kötelezettségek a függő tételek és tagokkal szembeni kötelezettségek nélkül

28. Költségek és ráfordítások passzív időbeli elhatárolása

29. Likviditási tartalék záró állománya

30. Befektetések negyedév végi záró állománya összesen

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

30.1. Fedezeti tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

30.2. Működési tevékenység befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

30.3. Likviditási tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet"

(2) Az Övhr. 7. számú melléklete "F) TAGLÉTSZÁM ALAKULÁSA" rész helyébe a következő rendelkezés lép:

[F) TAGLÉTSZÁM ALAKULÁSA]

"31. Időszak elején

32. Időszak alatti változás

32.1. Új belépő

32.2. Átlépő más pénztárból

32.3. Szolgáltatásban részesült

32.4. Átlépő más pénztárba

32.5. Elhalálozott

32.6. Egyéb megszűnés

33. Időszak végén

Ebből: szüneteltető

járadékot igénybe vevő tagdíjat nem fizető"

(3) Az Övhr. 8. számú melléklete helyébe e rendelet 2. számú melléklete lép.

III. Fejezet

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet módosítása

18. §

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Eövhr.) 8. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár az éves pénztári beszámolót az üzleti évről december 31-i fordulónappal köteles elkészíteni. A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban legkésőbb az üzleti évet követő év május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni. Az éves pénztári beszámoló mérlegét és eredménykimutatását, valamint a kiegészítő melléklet részét képező pénztári alapok alakulása kimutatást és az egészségpénztár, illetve az önsegélyező pénztár által finanszírozott szolgáltatások adatait tartalmazó kimutatást a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni a Felügyeletre az éves pénztári beszámoló megküldésével egyidejűleg.

(2) A negyedéves jelentést az (1) bekezdés szerinti adathordozókon a negyedévet követő második hónap 15-éig a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban kell a Felügyeletnek megküldeni. A negyedéves jelentést a Felügyelet által meghatározott elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével is meg kell küldeni."

19. §

Az Eövhr. 36. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az éves pénztári beszámoló ismételt közzétételéhez is szükséges a jóváhagyásra jogosult közgyűlés (küldöttközgyűlés) elé terjesztés a könyvvizsgálói jelentéssel együtt. Az ismételten közzétételre kerülő beszámolót a könyvvizsgálói jelentéssel együtt a jóváhagyást követő 30 napon belül egy példányban a 8. § (1) bekezdésében meghatározott módon és formában kell a Felügyelet részére megküldeni. Az ismételt közzétételről a pénztár az ellenőrzés befejezését követő 90 napon belül köteles gondoskodni."

IV. Fejezet

A Pénztárak Garancia Alapja éves beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 217/2000. (XII. 11.) Korm. rendelet módosítása

20. §

A Pénztárak Garancia Alapja éves beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 217/2000. (XII. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Gar.) 11. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Garanciális ráfordításokon belül elkülönítetten kell kimutatni a pénztárak befagyott követeléseinek az Alap által kifizetett összegét (ideértve a felszámolás alatt álló pénztár járadékos tagja számára folyósított járadék összegét is), a pénztártagok felszámolási eljárásban, illetve egyezségi tárgyaláson való képviseletével összefüggésben felmerült ráfordítások (ügyvédi díjak, szakértői díjak stb.) összegét, továbbá a szolgáltatási tartalék kiegészítésével kapcsolatos kifizetések összegét, valamint az Alapra átszállt követelések pénztáraktól történő behajtásával összefüggésben felmerült ráfordítások összegét."

21. §

A Gar. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"12. § Az Alap által a tagpénztárak helyett kifizetett, illetve a szolgáltatási tartalék kiegészítéseként a 8. § (3) bekezdésének e) pontja szerint a pénztárnak átutalt összegeket a tagpénztárakkal szembeni követelésként kell előírni a pénzeszközök csökkentésével egyidejűleg."

22. §

A Gar. 13. §-a (2) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) A kiegészítő mellékletnek a Tv. előírásain túlmenően tartalmaznia kell:]

"d) a szolgáltatási tartalék Alap által történő kiegészítését az üzleti évben és az azt megelőző években együttesen tagpénztárankénti bontásban;"

V. Fejezet

Záró rendelkezések

23. §

Ez a rendelet 2002. január 1. napján lép hatályba.

24. §

E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az Mvhr. 27. §-a (2) bekezdésének d) pontja, a 47. §-ának (2) bekezdése, a 2. számú mellékletének "Az eredménykimutatás tagolása" A) Pénztár működési tevékenysége részben a "23. 6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, a B) Pénztári szolgáltatások fedezete részben a "20.6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, a C) Likviditási és kockázati fedezet részben a "22.6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, valamint a 7. számú melléklet "Számlakeret-tükör" részben a "8726. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapír bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" szövegrész.

25. §

E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az Övhr. 27. §-a (2) bekezdésének d) pontja, a 47. §-ának (3)-(4) bekezdése, a 3. számú mellékletének "Az eredménykimutatás tagolása" A) Pénztár működési és kiegészítő vállalkozási tevékenysége részben a "21.6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, a B) Pénztári szolgáltatások fedezete részben a "20.6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, a C) Likviditási fedezet részben a "20.6. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapírok bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" sora, valamint a 9. számú melléklet "Számlakeret-tükör" részben a "8726. Névérték felett vásárolt, hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapír bekerülési értéke és névértéke közötti veszteségjellegű különbözet" szövegrész.

26. §

E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a Gar. 8. § (3) bekezdésének d) pontja, az 1. számú melléklete "A mérleg előírt tagolása" B/II. Követelések rész 1. d) sora, a 2. számú melléklete "Az eredménykimutatás előírt tagolása" 06. sora, valamint a 2. számú melléklete "Az eredménykimutatás előírt tagolása" III. Garanciális ráfordítások sorában a "+06" szövegrész.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 293/2001. (XII. 26.) Korm. rendelethez

[6. számú melléklel a 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelethez]

A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulása

PSZÁF-sorkódMegnevezésHozamráta a(z)
pénztár által kezelt vagyonrészre1. vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészre... vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészren. vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészreteljes fedezeti tartalékra
abcde
Fedezeti tartalék negyedéves hozamrátái
Fedezeti tartalék negyedéves referencia hozamai
Fedezeti tartalék vagyonkezelőnkénti megoszlása (100%)

2. számú melléklet a 293/2001. (XII. 26.) Korm. rendelethez

[8. számú melléklet a 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelethez]

A) A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulása

PSZÁF-sorkódMegnevezésHozamráta a(z)
pénztár által kezelt vagyonrészre1. vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészre... vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészren. vagyon-kezelő által kezelt vagyonrészreteljes fedezeti tartalékra
abcde
Fedezeti tartalék negyedéves hozamrátái
Fedezeti tartalék negyedéves referencia hozamai
Fedezeti tartalék vagyonkezelőnkénti megoszlása (100%)

A1) A választható portfoliókra számított negyedéves hozamráták és referencia hozamok alakulása

PSZÁF-sorkódMegnevezésHozamráta a(z)
1. választható portfolió2. választható portfolió3. választható portfolió4. választható portfolión. választható portfolió
abcde
Fedezeti tartalék negyedéves hozamrátái
Fedezeti tartalék negyedéves referencia hozamai
Fedezeti tartalék vagyonkezelőnkénti megoszlása (100%)

Tartalomjegyzék