Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

34/2001. (IX. 14.) OM-ISM együttes rendelet

az iskolai sporttevékenységről

A sportról szóló 2000. évi CXLV. törvény (a továbbiakban: Stv.) 93. §-a (5) bekezdésének a), b) és d) pontjaiban kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

1. §

(1) A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: közoktatási törvény) 52. §-ának (9) bekezdése alapján létrehozott iskolai sportkör egy tanítási évre szóló szakmai program szerint végzi munkáját.

(2) Az iskolai sportkör szakmai programjának tartalmaznia kell, hogy az iskolai sportkör keretei között mely sportágban, milyen tevékenységi formában és feltételekkel lehet részt venni a sportkör tevékenységében.

(3) Az iskolai sportkör szakmai programját minden évben az iskola munkatervének részeként kell elfogadni.

(4) A testnevelő tanári munkaközösség felméri, hogy a tanulók a következő tanítási évben milyen iskolai sportköri foglalkozás megszervezését igénylik. A testnevelő tanári munkaközösség a tanulók, illetve a diákönkormányzat véleménye alapján - március 31-éig - javaslatot tesz az iskolai sportkör szakmai programjára.

(5) A testnevelő tanári munkaközösség az iskolai sportkör szakmai programjára vonatkozó javaslatot az annak megvalósításához szükséges, a 2. § (1) bekezdése szerinti időkeretet, valamint a rendelkezésre álló vagy megteremthető személyi és tárgyi feltételeket figyelembe véve készíti el.

(6) A testnevelő tanári munkaközösség az iskolai sportkör szakmai programjára vonatkozó javaslat elkészítésekor megvizsgálja, hogy a településen működő sportszervezet a szakmai program megvalósításába milyen feltételekkel vonható be.

2. §

(1) Az iskolai sportkör foglalkozásaira a sportágak és tevékenységi formák szerint létrehozott iskolai sportköri csoportonként (a továbbiakban: sportcsoport) hetente legalább kétszer negyvenöt perc áll rendelkezésre.

(2) Az iskolai sportkör kérelmére annak foglalkozásaira az iskola a közoktatási törvény 52. §-ának (7) bekezdése alapján számított nem kötelező tanórai foglalkozásokra rendelkezésre álló időkeret legalább húsz százalékát (a továbbiakban: minimális időkeret) köteles biztosítani, ha az iskolában a sportcsoportok száma eléri a nem kötelező tanórai foglalkozásokra rendelkezésre álló időkeret tíz százalékát.

(3) A minimális időkeret arányosan csökkenthető, ha a sportcsoportok száma kevesebb a nem kötelező tanórai foglalkozásokra rendelkezésre álló időkeret tíz százalékánál.

(4) Az iskolai sportkör foglalkozásait az iskola a közoktatási törvény 52. §-ának (7) bekezdése alapján biztosított nem kötelező tanórai foglalkozások időkerete terhére szervezi.

(5) Az iskolai sportkörnek a minimális időkereten túli sportköri foglalkozásai a közoktatási törvény 115. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározottak szerint térítésidíj-fizetési kötelezettség melletti tanórán kívüli foglalkozásként is megszervezhetők, ha a 3. § a) pontjában meghatározott keret azokra nem biztosít fedezetet.

3. §

A költségvetésről szóló törvényben a diáksportra, iskolai sportra biztosított normatív kötött felhasználású támogatásból a mindennapos testedzés feladatait, különösen:

a) az iskolai sportkör foglalkozásainak, a foglalkozást vezető testnevelő tanár díjazásának költségeit,

b) az iskolák által szervezett intézményi, helyi, intézmények közötti versenyek, sportrendezvények költségeit (elsősorban a nevezési díjat, a játékvezetői díjat, a szállásköltséget, az utazási és az étkezési kiadást),

c) az iskolai sportköri foglalkozások és az iskolai versenyek megtartásához szükséges - az iskolai sportlétesítményen kívüli - sportlétesítmények bérleti díját,

d) a mindennapos testedzéshez szükséges sporteszközök beszerzésének költségeit kell fedezni.

4. §

(1) Ha az iskola nem rendelkezik tornateremmel vagy tornaszobával, az iskola fenntartója a helyi települési adottságoknak és lehetőségeknek megfelelően biztosítja a mindennapos testedzéshez szükséges feltételeket.

(2) Az iskola fenntartója az (1) bekezdés szerinti tevékenysége során különösen a következő sportolási lehetőségekhez biztosíthat feltételeket:

a) természetjárás,

b) tájfutás,

c) kerékpározás,

d) korcsolyázás,

e) úszás,

f) labdajátékok.

(3) A tornaszobával, tornateremmel nem rendelkező iskola részére annak igazgatója és iskolai sportköre kérelmére az iskola fenntartója a fenntartásában működő másik iskola, kollégium tornatermét, tornaszobáját köteles a mindennapos testedzés céljaira rendelkezésre bocsátani. A következő tanítási évre vonatkozó kérelmet a tanítási év utolsó tanítási napjáig kell az iskola fenntartójának átadni.

(4) Az iskola fenntartójának fenntartásában működő iskola, kollégium tornaterme, tornaszobája csak a (3) bekezdés szerinti igénybevételen kívüli időtartamban hasznosítható más célra.

(5) Az iskola fenntartója a fenntartásában működő települési sportlétesítmény igénybevételét a mindennapos testedzés céljaira, annak teljesítéséhez szükséges időtartamban, az iskolával kötött megállapodás alapján, ellenszolgáltatás nélkül köteles biztosítani az iskola és az iskolai sportkör részére.

5. §

A rendelet alkalmazásában az iskolai sportkör feladatait ellátó diáksport-egyesület iskolai sportkörnek minősül.

6. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba azzal, hogy az iskolai sportkör szakmai programjára először 2002. március 31-ig kell javaslatot tenni.

(2) A rendelet 3. §-a a 2001-2002. tanítási év első tanítási napján lép hatályba.

(3) A rendeletben foglaltakat a nem a helyi önkormányzat fenntartásában lévő oktatási intézmények esetében a külön jogszabály szerinti eltérésekkel kell alkalmazni.

(4) A településen lévő sportlétesítmény igénybevételét az iskola és az iskolai sportkör részére a 4. § (5) bekezdése szerint kell biztosítani akkor is, ha a sportlétesítmény fenntartója a helyi önkormányzat vagy önkormányzati társulás által alapított gazdasági társaság, illetve a fővárosi, megyei önkormányzat.

Dr. Pálinkás József s. k.,

oktatási miniszter

Dr. Deutsch Tamás s. k.,

ifjúsági és sportminiszter