Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

44/2001. (III. 23.) Korm. rendelet

a közszféra 2000. évi egyszeri kereset-kiegészítéséről

A Kormány a 2000. évi gazdasági folyamatok, valamint a ténylegesen megvalósult keresetkiáramlás figyelembevételével a következőket rendeli el:

1. §

(1) E rendelet hatálya

a) a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszeréről szóló 9008/1997. (SK 7.) KSH közlemény szerinti, az 1. számú mellékletben részletezett ágba, ágazatba, alágazatba, szakágazatba (a továbbiakban: ágazatba) sorolt

- költségvetési szervekre,

- humán szolgáltatás keretében teljes összegű állami normatív támogatásban részesülő, a Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetéséről szóló 2000. évi CXXXIII. törvény 33. §-a (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott intézményekre,

- a kulturális javak védelméről és a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény alapján kiadott működési engedéllyel rendelkező, illetve nyilvános könyvtári jegyzékben szereplő egyházi gyűjteményekre és a közokiratokról, a közlevéltárakról és a magánlevéltári anyag védelméről szóló 1995. évi LXVI. törvény alapján nyilvános magánlevéltárnak minősülő egyházi levéltárakra,

b) a felsőoktatási intézmények közoktatási feladatokat ellátó gyakorlóintézményeire, valamint a büntetés-végrehajtás szervezetére

(a továbbiakban: intézményekre), illetve azok munkavállalóira terjed ki.

(2) A helyi önkormányzatok által fenntartott intézmények esetében az (1) bekezdésben foglaltakat a munkavállalóknak a Pénzügyminisztérium által kibocsátott, "A költségvetési szervek részletes költségvetési előirányzatainak összeállítására szolgáló nyomtatvány-garnitúrák kitöltéséhez" című, 2001. évi tájékoztatóban megjelent szakfeladatrend szerinti szakfeladati besorolása szerint kell figyelembe venni.

2. §

Az egyszeri kereset-kiegészítés fedezetének számítási alapjául szolgáló létszám a munkaügyi statisztikai kérdőívek kitöltésénél alkalmazott útmutató előírásai szerinti - a 2000. december 31-i állapotnak megfelelő - statisztikai állományi létszámmal egyezik meg, az alábbiak kivételével:

- a szakmunkásként bérezett szakmunkástanulók, - a foglalkoztatott diákok,

- a más munkáltatótól kirendelt (kölcsönvett) munkavállalók,

- a sorkatonai kötelezettség keretében polgári szolgálatot ellátók,

- a közhasznú, illetve közcélú munkán foglalkoztatottak,

- a központi költségvetési szerveknél saját bevétel terhére foglalkoztatottak.

3. §

(1) A rendelet hatálya alá tartozó, az 1. § (1) bekezdés a) pontja szerinti intézmények kötelesek az őket megillető, a 2. számú melléklet szerinti - ágazatonként meghatározott - egy főre számolt összeg és a 2. § szerint számolt intézményi létszám szorzatának megfelelő összeget (a továbbiakban: egyszeri kereset-kiegészítés) a munkavállalóik számára kifizetni.

(2) A rendelet hatálya alá tartozó, az 1. § (1) bekezdés b) pontjában említett gyakorlóintézmények kötelesek a 2. számú mellékletben a 80.1, 80.2, 80.4 ágazatokra meghatározott egy főre számolt összeg és a 2. § szerint számolt intézményi létszám szorzatának megfelelő összeget (a továbbiakban: egyszeri kereset-kiegészítés) a munkavállalóik számára kifizetni.

(3) A rendelet hatálya alá tartozó, az 1. § (1) bekezdés b) pontjában említett büntetés-végrehajtás szervezet köteles a 2. számú mellékletben a 75.24, 75.25 ágazatokra meghatározott egy főre számolt összeg és a 2. § szerint számolt szervezet létszám szorzatának megfelelő összeget (a továbbiakban: egyszeri kereset-kiegészítés) a munkavállalói számára kifizetni.

4. §

(1) Az intézmény gondoskodik az egyszeri keresetkiegészítés munkavállalók közötti felosztásáról. Ennek során köteles egyeztetést folytatni az intézménynél képviselettel rendelkező szakszervezetekkel, azok hiányában a közalkalmazotti tanáccsal (közalkalmazotti képviselővel).

(2) Amennyiben az intézmény besorolása szerinti ágazatban az ágazat szerint illetékes miniszter és a reprezentatív ágazati szakszervezet(ek) ágazati szintű megállapodást kötöttek az egyszeri kereset-kiegészítésnek a munkavállalók közötti felosztásáról, az intézmény köteles figyelembe venni a megállapodásban foglaltakat. A megállapodást a Magyar Közlöny mellékletében és az ágazat hivatalos értesítőjében közzé kell tenni.

5. §

(1) Az egyszeri kereset-kiegészítés fedezetét - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a Kormány biztosítja, amely tartalmazza a munkáltatói közterheket is.

(2) Nem biztosítható fedezet a kiadási előirányzataikat teljes egészében saját bevételeikből fedező központi költségvetési szerveknek.

(3) Az egyszeri kereset-kiegészítés fedezetét az év végén jelentkező pénzügyi problémák lezárásáról szóló 2333/2000. (XII. 21.) Korm. határozat 2. pontjában foglaltak alapján létrehozott központi letéti számlán szereplő összeg képezi.

(4) Az intézmény - helyi önkormányzati intézmények esetében a fenntartó helyi önkormányzat - a kapott összeget államháztartáson kívülről származó pénzeszközként tartja nyilván.

6. §

(1) Az egyszeri kereset-kiegészítés fedezetét intézményenként, valamint helyi önkormányzati intézmények esetén önkormányzatonként a 2. számú melléklet szerinti - ágazatonként meghatározott - egy főre számolt összeg és a 2. §-ban említett intézményi létszám szorzataként, továbbá azt a munkáltatói közterhekkel növelten a Pénzügyminisztérium állapítja meg.

(2) A Pénzügyminisztérium intézkedik arról, hogy az egyszeri kereset-kiegészítés fedezete

a) a központi és a társadalombiztosítási költségvetési szervek esetében közvetlenül;

b) a helyi önkormányzati költségvetési szervek esetében a fenntartó önkormányzatok közreműködésével,

c) a humán szolgáltatás keretében teljes összegű normatív költségvetési támogatásban részesülő intézmények esetében a Belügyminisztérium közreműködésével a közigazgatási hivatalok útján,

d) az egyházi gyűjtemények és levéltárak esetében a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma közreműködésével

2001. március 23-ig eljusson: az intézményekhez, illetve a b) pont szerinti esetben a helyi önkormányzatokhoz. Az a) pont szerinti esetben a fejezetek felügyeletét ellátó szerveknek intézkedniük kell a felügyeletük alá tartozó intézményeket érintő többletbevétellel összefüggő előirányzat-módosításokról.

(3) Az 5. § (2) bekezdésében megjelölt szervek esetében a fedezet a fejezeti tartalék bevonásával, illetve a jogszabályban meghatározott előirányzat-átcsoportosítás keretei között biztosítható.

(4) A (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a helyi önkormányzat az intézményét 2001. március 27-ig értesíti az őt megillető összegről, és az intézmény által megállapított kifizetési időponthoz igazodóan intézkedik az egyszeri kereset-kiegészítés fedezetének a folyósításáról az intézmény részére.

7. §

(1) Az intézmény legkésőbb 2001. április 10-ig - a havi illetményfizetéstől elkülönítetten - gondoskodik a munkavállalókra megállapított egyszeri kereset-kiegészítés kifizetéséről.

(2) Az egyszeri kereset-kiegészítés a költségvetési rend szerint egyéb, munkavégzéshez kapcsolódó juttatásnak minősül. A kifizetés a statisztikai elszámolásokban a munkaviszonyból származó kereset részét képezi.

(3) Az intézménynek a kifizetett egyszeri kereset-kiegészítés tömegét a 2001. évi Országos Statisztikai Adatgyűjtési Programról szóló 173/2000. (X. 18.) Korm. rendeletben elrendelt 1109. számú "Havi gazdaságstatisztikai jelentés" M Munkaügyi Adatok lapján - a táblázatok alatt - a következő bontásban külön is jelentenie kell:

Főállású, teljes munkaidőben fizikai foglalkozásúak:.......... ezer Ft
Főállású, teljes munkaidőben szellemi foglalkozásúak:.......... ezer Ft
Főállású, nem teljes munkaidőben fizikai foglalkozásúak:.......... ezer Ft
Főállású, nem teljes munkaidőben szellemi foglalkozásúak:......... ezer Ft.

8. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 44/2001. (III. 23.) Korm. rendelethez

Jegyzék azokról az ágazatokról, amelyekbe sorolt intézményekre az 1. § (1) bekezdés a) pontja szerint terjed ki a rendelet hatálya

Ágazat
jelemegnevezése
AMezőgazdaság, vadgazdálkodás, erdőgazdálkodás
DFeldolgozóipar
EVillamosenergia-, gáz-, gőz-, melegvízellátás
FÉpítőipar
HSzálláshely-szolgáltatás, vendéglátás
ISzállítás, raktározás, posta, távközlés
70.20Ingatlan bérbeadása, üzemeltetése
70.32Ingatlankezelés
72Számítástechnikai tevékenység
74Gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás
75.1Általános közigazgatás, irányítás
75.21Külügyek
75.24Közbiztonság, közrend
75.25Tűzvédelem
75.3Kötelező társadalombiztosítás
80.1Alapfokú oktatás
80.2Középfokú oktatás
80.4Felnőtt- és egyéb oktatás
90Szennyvíz-, hulladékkezelés; köztisztasági szol áltatás
92.1Film-, videogyártás
92.2Rádió-televízió műsorszolgáltatás
92.31Alkotó- és előadóművészetből a helyi önkörmányzati intézmények
92.32Művészeti kiegészítő tevékenységből a helyi önkormányzati intézmények
92.33Vidámparki szórakoztatásból a helyi önkormányzati intézmények
92.34Máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás
92.4Hírügynökségi tevékenység
92.5Könyvtári, levéltári, múzeumi, egyéb kulturális tevékenység
92.6Sporttevékenység
92.7Egyéb szabadidős tevékenység
93Egyéb szolgáltatás

2. számú melléklet a 44/2001. (III. 23.) Korm. rendelethez

Az egyszeri kereset-kiegészítés egy főre számolt összege ágazatonként

Ágazat jeleÁgazathoz tartozó szakfeladatok jele (csak helyi önkormányzati intézmények esetében alkalmazandó)Egy főre számolt összeg
(forint)
70.20, 70.32, 75.1, 75.21, 75.35514 kezdetű szakfeladatok
70 kezdetű szakfeladatok
751 kezdetű szakfeladatok a 7516 kezdetű szakfelada-
tok és a 751768 szakfeladat kivételével
24 303
75.24, 75.257516 kezdetű szakfeladatok12 893
80.1, 80.2, 80.45513 kezdetű szakfeladatok
5523 kezdetű szakfeladatok
751768 számú szakfeladat
801 kezdetű szakfeladatok
802 kezdetű szakfeladatok
804 kezdetű szakfeladatok
805 kezdetű szakfeladatok
23 869
92.31*, 92.32*, 92.33*9216 kezdetű szakfeladatok
9217 kezdetű szakfeladatok
921914 számú szakfeladat
27 996
92.34, 92.59218 kezdetű szakfeladatok
923 kezdetű szakfeladatok
19 617
A, D, E, F, H, I, 72, 74, 90, 92.1, 92.2,
92.4, 92.6, 92.7, 93
Az előző csoportokba nem tartozó valamennyi szak-
feladat a 851 és 853 kezdetű szakfeladatok kivételével
13 739
* Csak helyi önkormányzati intézmények.

Tartalomjegyzék