Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

8/2003. (IV. 24.) IM-BM-PM együttes rendelet

a büntetőeljárásban alkalmazható sajtóhirdetmény útján történő értesítés szabályairól

A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény (a továbbiakban: Be.) 604. §-a (2) bekezdésének n) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - a legfőbb ügyésszel egyetértésben - a következőket rendeljük el:

1. §

(1) E rendelet hatálya a Be. alapján eljáró bíróság, ügyészség, illetve nyomozó hatóság által sajtóhirdetményben közzétett értesítésre (a továbbiakban: értesítés) terjed ki.

(2) Az értesítésre a Be. rendelkezéseit az e rendeletben foglalt kiegészítésekkel kell alkalmazni.

2. §

(1) Sajtóhirdetményben tehető közzé az értesítés, ha ezt az érdekeltek rendkívül nagy száma indokolttá teszi. Az értesítést két, magyar nyelven megjelenő, a rádiózásról és televíziózásról szóló 1996. évi L törvényben (a továbbiakban: média tv.) meghatározott országos terjesztésű napilapban vagy - indokolt esetben - egy országos terjesztésű és egy megyei terjesztésű napilapban (a továbbiakban együtt: napilap) kell megjelentetni.

(2) Az értesítést a napilap és az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság közötti szerződés alapján, napilaponként két alkalommal, legalább öt munkanap különbséggel, fizetett hirdetésként kell közzétenni.

3. §

(1) Az értesítés - a napilapok mellett - egy, a média tv. szerinti országos műsorszolgáltatást végző műsorszolgáltatónál (a továbbiakban: műsorszolgáltató), a műsorszolgáltató és az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság közötti szerződés alapján, egy alkalommal, ellenszolgáltatás nélkül, közérdekű közlemény formájában is közzétehető.

(2) A szerződés - a szükségeshez képest - tartalmazza különösen a közzététel feltételeit, annak a műsorszámnak a megnevezését, amelyben az értesítés megjelenik, valamint azt, hogy a műsorszolgáltató az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság kérésére rendelkezésre bocsátja az értesítést tartalmazó kép- és hangfelvételt.

4. §

(1) Az értesítés - a Be. 67. §-ában meghatározottak mellett - tartalmazza az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság megnevezését, postacímét, és az értesítés alapjául szolgáló ügy számát is.

(2) Az értesítésben az értesítettek neve és más személyazonosító adata, valamint lakcíme nem közölhető.

5. §

(1)[1] A terheltet, a védőt, a fiatalkorú terhelt törvényes képviselőjét, a fogvatartottat, az ügyészt, a katonát, illetőleg a járási (fővárosi kerületi) gyámhivatalt sajtóhirdetmény útján értesíteni nem lehet.

(2) Ha az eljárásban különösen védett tanú, valamint a büntetőeljárásban résztvevők, az igazságszolgáltatást segítők Védelmi Programjáról szóló 2001. évi LXXXV. törvényben meghatározott tanúvédelmi program hatálya alatt álló tanú, sértett vagy terhelt vesz részt, sajtóhirdetmény útján az érdekeltek nem értesíthetők.

(3)[2] Ha az eljárás során a minősített adat védelméről szóló törvény hatálya alá tartozó minősített adat merül fel, az érdekelteket sajtóhirdetmény útján értesíteni nem lehet.

6. §

(1) A értesítés megjelenési időpontját a Be.-ben meghatározott eljárási határidők figyelembevételével kell meghatározni.

(2) Az értesítésnek a napilapokhoz - továbbá a műsorszolgáltatóval kötött szerződés esetén a műsorszolgáltatóhoz - történő megküldéséről az értesítést kibocsátó, adott ügyben eljáró bírósági tanács elnöke, illetőleg az ügyészség vezetője, valamint a nyomozó hatóság vezetője (parancsnoka) gondoskodik.

(3) Az értesítést a napilapok-továbbá a műsorszolgáltatóval kötött szerződés esetén a műsorszolgáltató - változtatás nélkül közlik.

7. §

(1) Az értesítést tartalmazó eredeti lappéldányokat az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság a megjelenés napján beszerzi, és haladéktalanul az iratokhoz csatolja.

(2) Az értesítés műsorszolgáltatónál történő közzététele esetén az értesítést kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság a megjelenés napján beszerzi a műsorszolgáltató által készített, értesítést tartalmazó kép- és hangfelvételt, és haladéktalanul az iratokhoz csatolja.

8. §

Az értesítés sajtóhirdetmény útján történő közzétételével felmerült költségeket az azt kibocsátó bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság költségvetésének terhére kell elszámolni.

9. §

Ez a rendelet 2003. július 1-jén lép hatályba.

Dr. Bárándy Péter s. k.,

igazságügy-miniszter

Dr. Lamperth Mónika s. k.,

belügyminiszter

Dr. László Csaba s. k.,

pénzügyminiszter

Lábjegyzetek:

[1] Módosította az 50/2012. (XII. 4.) KIM rendelet 16. § - a. Hatályos 2013.01.01.

[2] Megállapította a 8/2010. (III. 25.) IRM-PM együttes rendelet 1. § - a. Hatályos 2010.04.01.