Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

19/2004. (IV. 21.) PM rendelet

a zárjegy alkalmazásának, a zárjeggyel való elszámolásnak a részletes szabályairól szóló 36/1997. (XI. 26.) PM rendelet módosításáról

A jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Jöt.) 129. §-ának (2) bekezdése f) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

A 36/1997. (XI. 26.) PM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A zárjegyek, illetve zár- és ellenőrzőjegyek (a zárjegy és a zár- és ellenőrzőjegy a továbbiakban együtt: zárjegy) előállíttatását, rendelkezésre bocsátását, a zárjegyek előállítási költségének a zárjegyfelhasználókkal való megfizettetését - a Jöt.-ben és e rendeletben foglaltak szerint - a Pesti Jövedéki, Adójegy és Zárjegy Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) végzi."

2. §

Az R. 2. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. § (1) Zárjegy megrendelést az a személy nyújthat be, aki rendelkezik

a) alkoholtermék-adóraktári engedéllyel (a továbbiakban: adóraktári zárjegyfelhasználó),

b) az alkoholtermék más tagállamból való beszerzésére jogosító bejegyzett kereskedői vagy nem bejegyzett kereskedői engedéllyel, közösségi kereskedelmi tevékenységre jogosító jövedéki engedéllyel (a továbbiakban: kereskedői zárjegyfelhasználó), vagy

c) alkoholtermék harmadik országból való beszerzésérejogosító jövedéki engedéllyel (a továbbiakban: importőr zárjegyfelhasználó) (a továbbiakban a) -c) pont együtt: zárjegyfelhasználó) .

(2) A Hivatal a megrendelés visszaigazolása előtt

a) vizsgálja a megrendelő (1) bekezdés szerinti igényjogosultságát, valamint felméri a zárjegy-felhasználásról rendelkezésre álló adatok, ismeretek alapján a megrendelés mennyiségének megalapozottságát;

b) vizsgálja, hogy a más tagállamból beszerzésre kerülő alkoholra megrendelt zárjegy mennyiség alapján teljesül-e a bejegyzett kereskedő esetében a Jöt. 24. § (3) bekezdésében, a nem bejegyzett kereskedő esetében a Jöt. 24. § (2) bekezdésében, a közösségi kereskedelmi tevékenységet folytató jövedéki engedélyes kereskedő esetében a Jöt. 27. § (4) bekezdésében előírt jövedékibiztosíték-nyújtási követelmény.

(3) A (2) bekezdés b) pontja szerinti zárjegyfelhasználónak a zárjegy-megrendeléséhez csatolnia kell a más tagállamból beszerzésre kerülő alkoholtermék utáni adókötelezettség levezetését (kiszerelési egységenkénti és alkoholtartalom szerinti részletezéssel) ."

3. §

Az R. 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. § (1) A zárjegyeket az erre a célra rendszeresített - a 2. számú mellékletben meghatározott tartalmú - kettőpéldányos zárjegy-megrendelőlap (a továbbiakban: megrendelőlap) egy példányának megküldésével a Hivatalnál kell megrendelni úgy, hogy az legkésőbb a megrendelésben kért átvételi időpontot megelőző 15. munkanapon beérkezzen.

(2) Az egy alkalommal megrendelhető zárjegy mennyisége az 1. számú melléklet szerinti kiszerelési egységre megadott darabszám vagy annak egész számú többszöröse lehet.

(3) Az adóraktári zárjegyfelhasználó havonta egy alkalommal nyújthat be zárjegymegrendelést, a negyedéves termeléséhez szükségesnél nagyobb zárjegykészletet nem tarthat. Amennyiben az alkoholtermék adóraktár engedélyese több időpontban kívánja a havonta megrendelt zárjegyeket átvenni, a megrendeléséhez - a kért időpontonként - külön-külön kell megrendelőlapokat kiállítania.

(4) A bejegyzett kereskedő havonta egy alkalommal, a nem bejegyzett kereskedő és a jövedéki engedélyes kereskedő beszerzésenként, az importőr zárjegyfelhasználó importügyletenként nyújthatja be a zárjegy megrendelését.

(5) A Hivatal, illetve a Hivatal alkalmazottja a megrendelés, illetve az ellenőrzés során megadott adatok kezelése tekintetében az adótitok szabályai szerint köteles eljárni."

4. §

Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § A 3. § (1) bekezdésében meghatározott megrendelőlap formanyomtatványa a Jöt. 5. § (1) bekezdése szerinti, az ott meghatározott feladat ellátására külön jogszabályban hatáskörrel és illetékességgel felruházott vámszervnél (a továbbiakban: hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal) és a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (a továbbiakban: országos parancsnokság) által kijelölt nyomtatványforgalmazóknál szerezhető be, továbbá letölthető és kinyomtatható a vámhatóság Internetes honlapjáról."

5. §

Az R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"5. § (1) A Hivatal a zárjegyfelhasználó igényjogosultságának vizsgálatát követően a megrendelés visszaigazolásában a zárjegyek kiadását azzal a feltétellel engedélyezi, ha a zárjegyek előállítási költségének megfizetését a zárjegyfelhasználó legkésőbb a zárjegyek átvételének időpontjáig teljesíti. A közösségi kereskedő esetében a zárjegy kiadásának feltétele továbbá a regionális jövedéki központ igazolásának bemutatása a beszerzett alkoholtermék adójának megfizetéséről.

(2) A megrendelés visszaigazolásának a kiadható mennyiséget, az átvétel pontos helyét, időpontját, a fizetendő zárjegy előállítási költség összegét kell tartalmaznia.

(3) A megrendelés visszaigazolását a zárjegyfelhasználónak meg kell küldeni, vagy kivételesen - az idő rövidsége miatt - a zárjegyek átvételekor kell átadni. Ez utóbbi esetben az átadás-átvétel pontos időpontjáról, a zárjegy fizetendő előállítási költségéről a zárjegyfelhasználót rövid úton is (telefon, telefax) tájékoztatni kell.

(4) Ha a zárjegyek kiadásának - a Jöt.-ben és e rendeletben előírt - feltételei hiányoznak, vagy a zárjegyfelhasználónak a vámhatóság felé meg nem fizetett jövedéki adótartozása van - nem értve ide, ha arra részletfizetést vagy fizetési halasztást engedélyeztek -, a Hivatal a kiadás elutasításáról határozatot hoz."

6. §

(1) Az R. 6. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A zárjegyeket a zárjegyfelhasználó személyesen vagy írásban meghatalmazott képviselője (megbízottja) útján veheti át, amennyiben a zárjegy előállítási költség összegének megfizetését igazoló bizonylat eredetijét bemutatja. Igazolásként a bankszámlakivonat másolata vagy a terhelés megtörténtéről szóló banki igazolás fogadható el. A közösségi kereskedelmi tevékenységet folytató jövedéki engedélyes kereskedőnek a beszerzett alkoholtermék adójának megfizetéséről a regionális jövedéki központ igazolását kell a zárjegy kiadásához bemutatnia."

(2) Az R. 6. §-ának (4)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A zárjegyek tételes átadása-átvétele az 1. számú melléklet szerinti szalagozott kötegek vagy dobozok átadásával-átvételével történik.

(5) A dobozok tartalmát (a zárjegyek választékát, mennyiségét) a zárjegyeket előállító nyomda hitelesíti úgy, hogy a lezárt dobozokon feltüntetik a zárjegyválaszték megnevezését, a zárjegyek sorszámát és darabszámát, és azt aláírásukkal és bélyegzőlenyomatukkal igazolják."

(3) Az R. 6. §-ának (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(9) A zár- és ellenőrzőjegy megrendeléshez csatolni kell az OBI külön jogszabályban meghatározott olyan engedélyét, amely tartalmazza a Jöt. 73. § (1) bekezdésében említett borpárlat (a továbbiakban: borpárlat) belföldi forgalmazásra engedélyezett mennyiségét. A zár- és ellenőrzőjegyet legfeljebb az OBI engedélyében belföldi forgalmazásra engedélyezett mennyiségre, egy tételben vagy részletekben lehet kiadni. A részletekben történő kiadás esetén az OBI engedély eredeti példányát a Hivatal részzáradékkal látja el, megjelölve a ténylegesen kiadott és a még kiadható mennyiséget. A zár- és ellenőrzőjegy esetében a (8) bekezdés szerinti szállítólevél egy példányát a Hivatal a zár- és ellenőrzőjegyek átadását követő hónap 10. napjáig köteles az OBI-nak megküldeni."

(4) Az R. 6. §-ának (12)-(13) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(12) Amennyiben az OBI engedélye eredetileg más tagállamba történő kiszállításra vagy harmadik országba szánt borpárlatra vonatkozott, de az engedélyezett menynyiség vagy annak egy része belföldön kerül forgalmazásra, vagy az eredetileg belföldi forgalmazásra kiadott OBI engedélyen szereplő mennyiség egy részét más tagállamba szállítják ki, vagy exportálják, zár- és ellenőrzőjegy a forgalmazás ténylegesen megvalósuló iránya szerint az OBI által utólagosan záradékolt eredeti OBI engedély alapján is igényelhető.

(13) Az átvett zárjegyek elszállítása a zárjegyfelhasználó feladata. A zárjegyfelhasználó az átvett zárjegyeket a 3. § (1) bekezdése szerinti a zárjegy-megrendelőlapon feltüntetett telephelyen, biztonságos tárolást biztosítva köteles tárolni."

(5) Az R. 6. §-ának (15) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(15) A feleslegessé vált, valamint a zárjegyeket tartalmazó dobozok, kötegek felbontásakor, illetve a zárjegyek felhelyezése során talált minőséghibás zárjegyeket a zárjegyfelhasználó nem semmisítheti meg, azokat a zárjegyelszámolásig meg kell őriznie, majd azt követően a Hivatalhoz vissza kell küldenie."

7. §

Az R. 7. §-ának (3)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A zárjegyfelhasználó a 2. § (3) bekezdésében foglaltak szerint közölt zárjegy előállítási költség megfizetését banki átutalással köteles teljesíteni.

(4) Amennyiben a (3) bekezdés szerint megfizetett zárjegy előállítási költség meghaladja a (2) bekezdés szerinti számlán szereplő összeget, a zárjegyfelhasználó kérésének megfelelően a Hivatal

a) 5 munkanapon belül intézkedik a különbözetnek a zárjegyfelhasználó által megjelölt bankszámlára történő visszautalásáról, vagy

b) a különbözetet a zárjegyfelhasználó következő zárjegymegrendelése során beszámítja.

(5) A Hivatal intézkedik a visszaküldött minőséghibás zárjegyek után megfizetett zárjegy előállítási költségnek a - zárjegyek visszavételét követő 15 munkanapon belül történő - visszatérítéséről.

(6) Ha a zárjegyfelhasználó a megrendelt zárjegyet - a megrendelés visszaigazolásában - az átadásra-átvételre megjelölt napot követő 10. munkanapig nem veszi át, a Hivatal a zárjegyek előállítási költségével a zárjegyfelhasználót megterheli."

8. §

Az R. 8. §-ának (3)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A kiskereskedelmi boltok üzlethelyiségében és tárolóhelyén (raktárában), a vendéglátóipari üzletek és a kereskedelmi szálláshelyek tárolóhelyén (raktárában), továbbá a nagykereskedés tárolóhelyén (raktárában) csak bontatlan fogyasztói csomagolású, zárjeggyel ellátott alkoholtermék tartható. A forgalmazás során a zárjegy bármely módon történő eltakarása (kivéve a díszdoboz csomagolású alkoholterméket, illetve a Hivatal által engedélyezett egyéb csomagolást), felülragasztása, a zárjegyen felirat alkalmazása tilos. A gyűjtőcsomagolás felbontásakor talált zárjegy nélküli vagy a hamis zárjegyű alkoholterméket a forgalomból ki kell vonni, és egyidejűleg a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatalt értesíteni kell.

(4) A harmadik országból vagy más tagállamból behozott alkoholtermékre a zárjegy belföldön is felragasztható.

(5) A más tagállamból behozott zárjegy nélküli alkoholterméket a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatalnak a termék átvételével egyidejűleg be kell jelenteni. A bejelentésben meg kell adni a termék megnevezését, vámtarifaszámát, mennyiségét (kiszerelési egység szerinti darabszám) és alkoholtartalmát. A más tagállamból behozott zárjegy nélküli alkoholterméket a zárjeggyel ellátott alkoholtermékektől elkülönítve, külön helyen kell tárolni.

(6) A harmadik országba exportált alkoholtermék utáni adóvisszaigényléshez a zárjegy felülragasztással történő érvénytelenítésével egy tekintet alá esik, a zárjegyen, illetve a zár- és ellenőrzőjegyen a "...zár ..." szövegrészt részben vagy egészben eltakaró fekete színű, nyomtatott "E" betű feltüntetése.

(7) A más tagállamba kiszállított alkoholtermék esetében az adóvisszaigényléshez a zárjegynek a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal jelenlétében történt eltávolításáról felvett jegyzőkönyvet kell csatolni."

9. §

Az R. 11. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az alkoholterméknek minősülő nem közösségi áru, valamint az adóhatósági, a bírósági végrehajtási eljárásban lefoglalt áru esetén a zárjeggyel való ellátási kötelezettség azt az adóraktár engedélyest, jövedéki engedélyes kereskedőt vagy nem jövedéki engedélyes kereskedőt terheli, amely (aki) a nem közösségi árut, árut átveszi (a továbbiakban: átvevő) . A zárjegyet a Hivatal a nem közösségi árut, az árut értékesítésre átadó vámszerv, illetve a végrehajtást végző hatóság székhelye szerint illetékes hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal útján adja ki az átvevőnek. A zárjegyet a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal ellenőrzése mellett kell felragasztani és a zárjegyfelhasználásról a 12. §-ban foglaltak értelemszerű alkalmazásával elszámolni."

10. §

(1) Az R. 12. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az adóraktári zárjegyfelhasználónak olyan zárjegynyilvántartást kell kialakítania, amelynek alapján a zárjegykészlet választékonkénti változásai és az esetleges zárjegyhiány naponta megállapítható. A Jöt. 72. § (1) bekezdés g) pontja szerinti alkoholtároló adóraktár engedélyese a nyilvántartásában köteles külön feltüntetni (elszámolni) a nem saját tulajdonában lévő alkoholtermékre felragasztott zárjegyeket, az alkoholtermékek tulajdonosa szerinti részletezésben. A több adóraktárban történő zárjegyfelhasználás esetén adóraktáranként is kell zárjegynyilvántartást vezetni, és a zárjegyelszámolást elvégezni. A zárjegynyilvántartásban a zár- és ellenőrzőjegyek készletváltozásait az OBI engedélyszám szerint, a zár- és ellenőrzőjegyek sorszámtartományainak feltüntetésével kell megadni.

(2) A zárjegyfelhasználónak a regionális jövedéki központ által jóváhagyott és a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal által hitelesített, az (1) bekezdés szerinti zárjegynyilvántartást folyamatosan kell vezetnie. A nyilvántartás vezetésére a regionális jövedéki központ által előzetesen jóváhagyott számítógépes nyilvántartás is alkalmazható."

(2) Az R. 12. §-a (3) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(3) A zárjegynyilvántartásnak a következők szerint bizonylatolt adatokat kell tartalmaznia:]

"b) a készletnövekedés, a 6. § (8) bekezdése szerinti szállítólevél,"

[alapján.]

11. §

Az R. 14. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Tételes elszámolás esetén a zárjegyfelhasználó a megsérült zárjegyeket köteles azok darabjainak összerakásával gyűjtőívre felragasztani. A megsérült zárjegy csökkentő tételként csak akkor fogadható el, ha annak több, mint 50%-át felragasztották a gyűjtőívre, és megállapítható annak hitelessége, azon újabb, ismételt felhasználás nyomai nem láthatók. Egy gyűjtőívre 50 db sérült zárjegyet kell felragasztani."

12. §

Az R. 16. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"16. § (1) A kereskedői zárjegyfelhasználónak és az importőr zárjegyfelhasználónak az egy alkalommal átvett zárjegyek mennyiségére vonatkozóan kell teljesítenie - a Jöt. 73. § (6) bekezdése szerinti határidőig - az elszámolást, melynek során a 12-15. §-okban foglaltakat kell - értelemszerűen - alkalmazni.

(2) Az importőr zárjegyfelhasználónak az elszámoláshoz csatolnia kell

a) a zárjegy harmadik országban történő felhelyezése esetén a zárjegy kiviteléről és a kivitelből visszahozott zárjegyről, valamint az alkoholtermék vámjogi szabadforgalomba bocsátásáról készült vámokmányt;

b) a zárjegy belföldön, a vámjogi szabadforgalomba bocsátás előtt történt felhelyezése esetén az arról készített jegyzőkönyvet.

(3) A zárjegyek átvételekor a kereskedői zárjegyfelhasználónak és az importőr zárjegyfelhasználónak nyilatkoznia kell a Jöt.-ben meghatározott elszámolási kötelezettség teljesítésének időpontjáról. Az elszámolás időpontját legalább 3 munkanappal korábban a hatósági felügyeletet ellátó vámhivatalnál be kell jelenteni.

(4) Ha a Jöt. rendelkezései alapján az elszámolás (3) bekezdés szerinti időpontban való teljesítésére halasztás adható, a halasztásra külön kérelmet kell benyújtani a Hivatalhoz. A Hivatal a kérelem alapján dönt az elszámolás új időpontjáról, és ezt határozatban közli az importőr zárjegyfelhasználóval.

(5) Ha elszámolási kötelezettségét a kereskedői zárjegyfelhasználó és az importőr zárjegyfelhasználó a (3), illetve (4) bekezdés szerinti időpontig nem teljesíti, a Hivatal mulasztási bírságot vet ki. Ha a Hivatal felszólítása ellenére a kereskedői zárjegyfelhasználó és az importőr zárjegyfelhasználó a zárjegyekkel a felszólítástól számított 10 munkanapon belül sem számol el, a részére kiadott zárjegymennyiség zárjegyhiánynak minősül."

13. §

Az R. 2. számú melléklete helyébe e rendelet melléklete lép.

14. §

(1) Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.

(2) E rendelet hatálybalépésének napján az R. 17. §-ának (1) bekezdésében az "azonban 1-7. §-át, 10-15. §-át és 1. számú melléklete 3. pontját, 2. és 4. számú mellékletét a pörkölt kávé és a valódi kávékivonat zárjegye vonatkozásában továbbra is alkalmazni kell" szövegrész és az R. 3. számú melléklete hatályát veszti.

(3) E rendelet hatálybalépésének napján az R. 1. §-ának (5) bekezdésében, 6. §-ának (8) és (16) bekezdésében, 7. §-ának (2) bekezdésében, 10. §-ának (1)-(2) és (4) bekezdésében, 12. §-a (3) bekezdésének e) pontjában, 13. §-a (2) bekezdése d) pontjának 1. alpontjában, (3) bekezdésében a "16. számú vámhivatal" szövegrész helyébe a "Hivatal" szövegrész, 1. §-ának (4) és (6) bekezdésében, 6. §-ának (2) bekezdésében, 14. §-ának (6) bekezdésében a "16. számú vámhivatalnak" szövegrész helyébe a "Hivatalnak" szövegrész, 6. §-ának (10) bekezdésében a "16. számú vámhivatalhoz" szövegrész helyébe a "Hivatalhoz" szövegrész lép.

(4) E rendelet hatálybalépésének napján az R. 12. §-a (3) bekezdésének f) -g) pontjában, 13. §-ának (1) bekezdésében, (2) bekezdése d) pontjának 2. és 4. alpontjában, 14. §-ának (5)-(6) bekezdésében, a "vámhivatal" szövegrész helyébe a "hatósági felügyeletet ellátó vámhivatal" szövegrész, 12. §-a (3) bekezdésének h) pontjában a "vámhivatallal" szövegrész helyébe a "hatósági felügyeletet ellátó vámhivatallal" szövegrész, 12. §-ának (4) bekezdésében a "vámhivatali" szövegrész helyébe a "hatósági felügyeletet ellátó vámhivatali" szövegrész, 15. §-ának (1) bekezdésében a "vámhivatalhoz" szövegrész helyébe a "hatósági felügyeletet ellátó vámhivatalhoz" szövegrész, 15. §-ának (2) bekezdésében a "vámhivatalnak" szövegrész helyébe a "hatósági felügyeletet ellátó vámhivatalnak" szövegrész lép.

(5) E rendelet hatálybalépésének napján az R. 8. §-ának (1) bekezdésében, 14. §-ának (3) és (5) bekezdésében "a jövedéki termék" szövegrész helyébe "az alkoholtermék" szövegrész lép.

Dr. Draskovics Tibor s. k.,

pénzügyminiszter

Melléklet a 19/2004. (IV. 21.) PM rendelethez

"2. számú melléklet a 36/1997. (XI. 26.) PM rendelethez

Zárjegy megrendelőlap

I. Megrendelő adatai:

A megrendelő megnevezése (neve):

A megrendelő jövedéki engedélyszáma:

Adószáma:

A megrendelő tevékenységének minősége: (adóraktár/bejegyzett kereskedő/nem bejegyzett kereskedő/közösségi kereskedelmi tevékenységet végző/importőr)

Székhelye (pontos címe)

Telefon(telefax) száma:

Pénzforgalmi jelzőszáma, számlavezető pénzintézete:

A zárjegyet felhasználó telephely megnevezése és pontos címe:

A zárjegy átvételének kért időpontja:

A zárjegymegrendelő aláírása és bélyegzőlenyomata:

II. Az igényelt zárjegy mennyisége darabban, választékonként, kiszerelési egységenként részletezve:"

Tartalomjegyzék