Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

61/2004. (IV. 24.) GKM-IHM együttes rendelet

az elektromágneses összeférhetőségről szóló 31/1999. (VI. 11.) GM-KHVM együttes rendelet módosításáról

A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 56. §-ának a) pontjában és az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 182. §-ának (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

1. §

Az elektromágneses összeférhetőségről szóló 31/1999. (VI. 11.) GM-KHVM együttes rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) Nem terjed ki a rendelet alkalmazási köre:]

"b) rádióamatőrök által használt, a Nemzetközi Távközlési Egyesület Egyezményét kiegészítő Rádiótávközlési Szabályzat 1. Cikkének 1.56 bekezdése szerinti rádióberendezésekre, kivéve, ha a berendezés kereskedelmi forgalomba kerül."

2. §

Az R. 2. §-ának h), k) és m) pontjai helyébe a következő rendelkezések lépnek:

[2. § E rendelet alkalmazásában]

"h) kijelölt vizsgáló, ellenőrző és tanúsító szervezet (a továbbiakban: tanúsító szerv): e rendeletet kiadó miniszterek által az EK típusvizsgálati, vagy megfelelőségi tanúsítvány kiadására külön jogszabály alapján kijelölt szervezet, amelynek bejelentése az Európai Bizottsághoz megtörtént;"

k) illetékes hatóság: a fogyasztóvédelmi hatóság, illetőleg a hírközlési hatóság, amelyek együttműködésének szabályait külön jogszabály határozza meg;[1]

m) magyar szabványként bevezetett, harmonizált európai szabvány: az európai szabványügyi szervezetek által elfogadott és az Európai Unió Hivatalos Lapjában közzétett harmonizált európai szabvány, amelyet magyar nemzeti szabványként közzétettek."

3. §

Az R. 4. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A magyar szabványként bevezetett, harmonizált európai szabványok jegyzékét a Magyar Szabványügyi Testület teszi közzé a nemzeti szabványosításról szóló 1995. évi XXVIII. törvény 14. § (1) bekezdésének f) pontja szerint."

4. §

Az R. 5. §-ának (5) és (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A használati-kezelési útmutatót magyar nyelven kell rendelkezésre bocsátani. AZ EK megfelelőségi nyilatkozat, az EK típusvizsgálati tanúsítvány, valamint a megfelelőségi tanúsítvány az Európai Unió bármely tagállamának hivatalos nyelvén kiállítható.

(6) Az érintett miniszterek a külön jogszabály alapján e rendelet követelményeinek való megfelelőség tanúsítására kijelölt és az Európai Bizottságnak bejelentett szervek jegyzékét közzéteszik a minisztériumuk hivatalos lapjában."

5. §

Az R. 7. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg a 7. § a következő (4)-(6) bekezdéssel egészül ki:

"(2) Ha egy berendezés az 5. §-ban meghatározott, megfelelőségét igazoló, illetve tanúsító dokumentumok egyikével rendelkezik ugyan, de nem felel meg a 3. § védelmi követelményeinek, az ezt megállapító illetékes hatóságnak intézkednie kell az alábbiak szerint:

a) ha az illetékes hatóság azt állapítja meg, hogy a berendezésen a CE jelölést nem, vagy megalapozatlanul tüntették fel, akkor a gyártót kötelezheti arra, hogy berendezéseit tegye a CE jelölésre vonatkozó előírásoknak megfelelővé, és szüntesse meg a jogsértést a hatóság által meghatározott feltételek szerint;

b) ha a nem megfelelőség továbbra is fennáll, akkor az illetékes hatóság korlátozhatja vagy megtilthatja a berendezések forgalomba hozatalát vagy elrendelheti a forgalomból való kivonásukat is.

(3) Amennyiben az illetékes hatóság úgy ítéli meg, hogy a 4. §-ban említett magyar szabványként bevezetett, harmonizált európai szabványok nem tesznek eleget teljes mértékben a 3. §-ban megadott védelmi követelményeknek, akkor indoklással ellátva továbbítja az ügyet az Európai Parlament és a Tanács a műszaki szabványok és előírások terén történő információszolgáltatási eljárás és az információs társadalom szolgáltatásaira vonatkozó szabályok megállapításáról szóló 98/34/EK irányelve szerint létrehozott Állandó Bizottságnak.

(4) Ha az illetékes hatóság megállapítja, hogy az 5. §-ban megadott tanúsítványokkal ellátott berendezés nem felel meg a 3. §-ban említett védelmi követelményeknek, úgy megteszi a külön jogszabályban meghatározott intézkedéseket a berendezés piacról történő kivonása, forgalomba hozatalának megtiltása vagy szabad forgalmának korlátozása érdekében.[2]

(5) Az illetékes hatóság a (4) bekezdés szerinti intézkedéséről egyidejűleg értesíti az Európai Bizottságot, megjelölve döntéseinek indokait, különösen, ha az alapvető védelmi követelményeknek való nem megfelelés oka

a) a 4. § (1) bekezdésében hivatkozott szabványoknak való meg nem felelés,

b) a szabványok nem megfelelő alkalmazása,

c) a szabványok hiányosságai.

(6) Amennyiben valamely nem megfelelő berendezés EK megfelelőségi tanúsítvánnyal van ellátva, az illetékes hatóság megteszi a külön jogszabályban meghatározott intézkedéseket az EK megfelelőségi tanúsítvány kibocsátója ellen, és erről tájékoztatja az Európai Bizottságot."[3]

6. §

Az R. 8. § (3) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"b) az Európai Parlament és a Tanács 1999/5/EK irányelve a rádióberendezésekről és a távközlő végberendezésekről, valamint megfelelőségük kölcsönös elismeréséről."

7. §

(1) Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R. 8. § (3) bekezdésének e) pontja és 9. §-a, valamint az R. 4. számú melléklete hatályát veszti.

(3) Az R. 1. számú melléklete e rendelet melléklete szerint módosul.

(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg

a) az R. 2. §-ának a) pontjában az "építőelem" kifejezés helyébe az "alkatrész",

b) a 2. § g) pontjában a "Magyar Köztársaság" kifejezés helyébe az "Európai Közösség",

c) a 2. § f) pontjában, az 1. számú melléklet 1. pontjának d) alpontjában, valamint a 3. számú melléklet c) és h) pontjában a "rádiótávközlő berendezés" kifejezés helyébe a "rádióberendezés",

d) a 2. § j) pontjában, az 5. § (1) bekezdésének a) és d) pontjában, valamint az 1. számú melléklet címében és 1. pontjában a "megfelelőségi nyilatkozat" kifejezés helyébe az "EK megfelelőségi nyilatkozat",

e) a 2. § f) és h) pontjában, valamint az 1. számú melléklet 1. pontjának d) alpontjában a "típusvizsgálati tanúsítvány" kifejezés helyébe az "EK típusvizsgálati tanúsítvány",

f) a 4. § (1) pontjában a "honosított harmonizált szabvány" kifejezés helyébe a "magyar szabványként bevezetett, harmonizált európai szabvány"

kifejezés lép.

Gaál Gyula s. k.,

gazdasági és közlekedési minisztériumi politikai államtitkár

Dr. Csepeli György s. k.,

informatikai és hírközlési minisztériumi politikai államtitkár

Melléklet a 61/2004. (IV. 24.) GKM-IHM együttes rendelethez

Az R. 1. számú mellékletének 2. pontja a következő e) ponttal egészül ki:

"e) A berendezésen a megfelelőségi jelölést a következő adatokkal együtt kell feltüntetni:

- a gyártó neve és címe,

- sorozat vagy típus megnevezése (jele),

- az adott esetben a tanúsító szerv azonosító száma."

Lábjegyzetek:

[1] 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről 21. § (4)-(5) bekezdés.

[2] Az áruk és szolgáltatások biztonságosságáról és az azzal kapcsolatos piacfelügyeleti eljárásról szóló 79/1998. (IV. 29.) Korm. rendelet. Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény.

[3] Az áruk és szolgáltatások biztonságosságáról és az azzal kapcsolatos piacfelügyeleti eljárásról szóló 79/1998. (IV. 29.) Korm. rendelet. Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény.

Tartalomjegyzék