Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

285/2005. (XII. 20.) Korm. rendelet

a magánnyugdíjpénztárak, az önkéntes nyugdíjpénztárak, valamint az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló kormányrendeletek módosításáról

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Tv.) 178: §-a(l) bekezdésének c) pontjában, valamint a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvény (a továbbiakban: Mpt.) 134. §-a (1) bekezdésének a) pontjában, továbbá az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény (a továbbiakban: Öpt.) 78. §-a (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - figyelemmel a magánnyugdíjpénztárak, valamint az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárak gazdálkodásának sajátosságaira - a Kormány a következőket rendeli el:

I. Fejezet

A magánnyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

1. §

A magánnyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Mvhr.) 2. §-a a következő i)-j) ponttal egészül ki:

[2. § E rendelet alkalmazásában]

"i) értékpapír-kölcsönzés: a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény (a továbbiakban: Tpt.) 5. §-a (1) bekezdésének 37. pontjában meghatározott fogalom;

j) kölcsönbe adott értékpapír kölcsönszerződés szerinti értéke: a kölcsönbe adott értékpapír kölcsönbe adó által közölt könyv szerinti értéke."

2. §

(1) Az Mvhr. 7. §-a (4) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(4) A pénztár - számviteli politikája keretében a Tv. 14. §-a (5) bekezdésének a)-b) és d) pontjában, valamint az Mpt. 27. §-ának (1) bekezdésében foglalt szabályzatokon túlmenően köteles elkészíteni:]

"b) a hozamfelosztási szabályzatot, amely tartalmazza a tartalékok befektetéséből származó bevételek (hozamok) és a befektetésekkel kapcsolatosan felmerült költségek elszámolásának, valamint a befektetési tevékenység eredményének különböző céltartalékok közötti megosztásának módszereit és eljárási szabályait;"

(2) Az Mvhr. 7. §-ának (4) bekezdése a következő f) ponttal egészül ki:

[(4) A pénztár - számviteli politikája keretében a Tv. 14. §-a (5) bekezdésének a)-b) és d) pontjában, valamint az Mpt. 27. §-ának (1) bekezdésében foglalt szabályzatokon túlmenően köteles elkészíteni:]

"f) a hibásan, hiányosan teljesített vagy nem teljesített bevallások, befizetések rendezésekor, valamint a csőd-, illetve a felszámolási, végelszámolási eljárás alatt lévő munkáltató esetén követendő eljárások szabályait tartalmazó szabályzatot."

3. §

Az Mvhr. 8. §-a (1) bekezdésének második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban, legkésőbb az üzleti évet követő év május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni."

4. §

(1) Az Mvhr. 9. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A negyedéves jelentés a pénzügyi teljesítmény alakulását tartalmazó kimutatásból, valamint a pénztár egészére számított negyedéves bruttó és nettó hozamráták, referenciahozamok alakulását tartalmazó kimutatásból áll."

(2) Az Mvhr. 9. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A pénztár egészére számított negyedéves bruttó és nettó hozamráták, referenciahozamok alakulását tartalmazó kimutatás tagolását a 6. számú melléklet tartalmazza."

5. §

(1) Az Mvhr. 18. §-ának (2) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Követelésként kell a mérlegben kimutatni a pénztár tulajdonában lévő, az Mpt. 67/A. §-ának a)-f) pontjában felsorolt értékpapírok kölcsönbe adásából származó követeléseket."

(2) Az Mvhr. 18. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) Egyéb követelésként kell kimutatni a pénztár munkavállalóival, a költségvetéssel szemben fennálló követeléseket, a rövid lejáratra kölcsönadott pénzeszközt, valamint a tagdíjak késedelmes bevallása és befizetése miatt késedelmi kamat (pótlék), önellenőrzési pótlék, bírság címén járó, a mérlegkészítés időpontjáig befolyt összeget, továbbá a más pénztárból átlépő tag egyéni számlájának, járadékfedezetének átvételével kapcsolatos, valamint a más pénztárból a kedvezményezett jogán átutaltató tag követelésének átvételével kapcsolatos, átadó pénztárral szembeni követeléseket, valamint a vagyonkezelővel, illetve a letétkezelővel szembeni - pénzforgalomban nem megjelenő - követeléseket."

(3) Az Mvhr. 18. §-a a következő (8) és (9) bekezdéssel egészül ki:

"(8) Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kell kimutatni az Mpt. 67/C. §-ában foglalt rendelkezések szerint kölcsönbe adott értékpapírok kölcsönszerződés szerinti értékét.

(9) Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként kell kimutatni a (8) bekezdés szerinti kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan meghatározott felhalmozott kamatot is tartalmazó piaci értéke és könyv szerinti értéke közötti különbözet összegét, továbbá itt kell kimutatni a kölcsönbe adott értékpapír mérlegfordulónapra vonatkozóan meghatározott, könyvvizsgáló által hitelesített felhalmozott kamatot is tartalmazó piaci értéke és könyv szerinti értéke közötti különbözet összegét."

6. §

Az Mvhr. 24. §-a (8) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(8) Az egyéni számlákon elkülönítetten kell kimutatni:]

"a) a szolgáltatások fedezetére befizetett tagdíjakból, tagdíj célú támogatásokból, tagdíj-kiegészítésekből, valamint a szolgáltatási célú egyéb bevételekből az egyéni számlán jóváírt összegeket;"

7. §

(1) Az Mvhr. 26. §-a (1) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Rövid lejáratú kötelezettségnek minősül az egy évet meg nem haladó lejáratra kapott kölcsön, hitel, az áruszállításból és szolgáltatás teljesítéséből származó, a pénztár által elismert - általános forgalmi adót is tartalmazó - kötelezettség, a vevőtől kapott előleg, valamint a munkavállalókkal, az adóhatósággal, a társadalombiztosítással, a Felügyelettel és az Alappal szemben keletkezett rövid lejáratú kötelezettség, továbbá a le nem zárt határidős és opciós ügyletek biztosítékaként kapott pénzeszközökből eredő, valamint az értékpapír kölcsönbe adásakor a pénzben kapott óvadék miatti kötelezettség."

(2) Az Mvhr. 26. §-ának (5) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Itt kell továbbá kimutatni az értékpapír kölcsönbe adásakor a kölcsön futamideje alatt - a futamidő végén történő visszafizetésének időpontjáig - a pénzben kapott óvadék miatti kötelezettséget."

8. §

Az Mvhr. 34. §-a (5) bekezdése a) pontjának második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Kamatjellegű bevételként kell kimutatni a Tv. 84. §-a (5) bekezdésének f) pontja szerint a kamatfedezeti ügyletekkel kapcsolatos realizált nyereséget, az óvadéki repó-ügylet kapcsán a viszonteladási ár és a vételár közötti különbözet összegében realizált kamatot a repóba vevőnél, továbbá a kölcsönbe adott értékpapír után kapott kölcsönzési díjat."

9. §

Az Mvhr. a 43. §-a után a következő címmel és 43/A. §-sal egészül ki:

"Értékpapír-kölcsönzés elszámolása

43/A. § (1) A kölcsönbe adott értékpapír könyv szerinti értékét a halasztott fizetéssel történő eladás szabályai szerint kell kivezetni a könyvekből a pénzügyi műveletek egyéb ráfordításával szemben, egyidejűleg a kölcsönbe, adott értékpapír kölcsönszerződésben meghatározott értékét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kell kimutatni a pénzügyi műveletek egyéb bevételével szemben, továbbá a kölcsönbe adott értékpapírt a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályban nyilvántartásba kell venni.

(2) A kölcsönbe adott értékpapír értékelési különbözetében kimutatott időarányos kamat, járó osztalék, devizaárfolyam-különbözet, illetve egyéb piaci értékítéletből adódó különbözet összegét a megfelelő bevételt csökkentő tételként kell elszámolni az értékpapír értékelési különbözetével szemben, valamint az értékelési különbözetből képzett céltartalékot is csökkenteni kell a megfelelő ráfordítás számlával szemben.

(3) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés bekerülés napjára vonatkozó, valamint a futamidő alatt történő értékelésénél az ügylet tárgyát képező értékpapír piaci értékét kell alapul venni.

(4) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés könyvekbe történő bekerülésekor a kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a kölcsönszerződésben meghatározott (értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kimutatott) értéke közötti különbözet összegét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként, a források között az értékelési különbözet céltartalékaként kell kimutatni.

(5) A kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a kölcsönszerződés szerinti értéke közötti különbözet összegét a befektetési tevékenység bevételei között az értékelési különbözet várható hozamaként - jogcímenkénti részletezésben - kell elszámolni az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések értékelési különbözete számlával szemben, egyidejűleg - az értékelési különbözet összegével azonos összegben és összetételben - céltartalékot kell képezni a ráfordításokkal szemben.

(6) A kölcsön futamideje alatt a kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír értékelésére, valamint az értékelési különbözet és annak céltartaléka elszámolására a 29-30. §-ban foglalt szabályokat kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy a kölcsönbe adott értékpapír mérlegfordulónapra, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan megállapított értékelési különbözetének összegét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként kell kimutatni.

(7) A kölcsön lejáratának időpontjában a visszakapott értékpapírt, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapírt a kölcsönszerződés szerinti értéken az értékpapír beszerzés általános szabályai szerint kell elszámolni az értékpapír kölcsönzésből eredő kötelezettségekkel szemben, és a kölcsönbe adáskor keletkezett követelést, valamint az értékpapír visszavételekor keletkezett kötelezettséget - az elszámolási számlán keresztül - össze kell vezetni (beszámítással), egyidejűleg a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályból a kölcsönbe adott értékpapírt ki kell vezetni.

(8) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés kivezetésével egyidejűleg az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözetében kimutatott időarányos kamat, járó osztalék, devizaárfolyam-különbözet, illetve egyéb piaci értékítéletből adódó különbözet összegét a megfelelő bevételt csökkentő tételként kell elszámolni az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözetével szemben, valamint az értékelési különbözetből képzett céltartalékot is csökkenteni kell a megfelelő ráfordítás számlával szemben.

(9) A visszakapott értékpapír, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapír értékelését a bekerülés napjára (a visszaadás napjára) vonatkozóan el kell végezni és az értékpapír kölcsönszerződés szerinti értéke, valamint a bekerülés napjára (a visszaadás napjára) vonatkozóan megállapított piaci értéke közötti különbözet összegét az adott értékpapír értékelési különbözeteként, a források között az értékelési különbözet céltartalékaként kell kimutatni.

(10) A visszakapott értékpapír, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapír bekerülés napjára (visszaadás napjára) vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a kölcsönszerződés szerinti értéke közötti különbözetének összegét a befektetési tevékenység bevételei között az értékelési különbözet várható hozamaként - jogcímenkénti részletezésben - kell elszámolni az adott értékpapír értékelési különbözete számlával szemben, egyidejűleg - az értékelési különbözet összegével azonos összegben és összetételben - céltartalékot kell képezni a ráfordításokkal szemben.

(11) A kölcsön futamideje alatt pénzben kapott óvadékot értékpapír-kölcsönzésből eredő kötelezettségként kell kimutatni a futamidő végén történő visszafizetésének időpontjáig. Ha óvadékul más vagyontárgy, illetve értékpapír szolgál, akkor azt a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályban kell kimutatni.

(12) A kapott kölcsönzési díjat kamatjellegű bevételként kell elszámolni.

(13) A kölcsönbe adott értékpapírokat a 42/A. § (9) bekezdése szerint vezetett analitikus nyilvántartás keretében elkülönítetten kell kimutatni."

10. §

(1) Az Mvhr. 44. §-a (18) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A kiegészítő mellékletben kell bemutatni a pénztár által kötött és az üzleti év mérlegfordulónapjáig le nem zárt határidős és opciós ügyleteket a szerződés szerinti érték (kötési ár) összegében, valamint azoknak a jövőbeni eredményre és a cash-flowra vonatkozó, várható hatását részletezve ügyletfajtánként, továbbá fedezeti célú és nem fedezeti célú ügyletek (ideértve az arbitrázs ügyletek keretében kötött ügyleteket is) bontásban."

(2) Az Mvhr. 44. §-a a következő (20) és (21) bekezdéssel egészül ki:

"(20) A kiegészítő mellékletben be kell mutatni a kölcsönbe adott értékpapírok üzleti év végén meglévő állományát könyv szerinti és piaci értéken, valamint a kapott óvadékot értékpapírfajtánként, működési, fedezeti és likviditási célú megbontásban.

(21) A kiegészítő mellékletben be kell mutatni a pénztár tulajdonában lévő kockázati tőkealap-jegyek üzleti év végén meglévő állományának könyv szerinti és piaci értékét."

11. §

Az Mvhr. 50. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár az éves pénztári beszámoló részét képező mérleget és eredménykimutatást a közgyűlés jóváhagyását követően, de legkésőbb az üzleti évet követő év június 30-áig a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Magyar Közlöny mellékletében vagy a Pénzügyi Közlönyben köteles közzétenni."

12. §

(1) Az Mvhr. 1. számú melléklete "A mérleg előírt tagolása" "A) Befektetett eszközök" részben a "III. Befektetett pénzügyi eszközök" között a "4. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok" sor tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

[4. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok]

"4.1. Kötvények

4.2. Állampapírok

4.3. Befektetési jegyek

4.4. Jelzáloglevél

4.5. Egyéb értékpapírok"

(2) Az Mvhr. 1. számú melléklete "A mérleg előírt tagolása" "B) Forgóeszközök" részben a "II. Követelések" tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

[II. Követelések]

"1. Tagdíjkövetelések

2. Követelések áruszállításból és szolgáltatásból (vevők)

3. Követelések egyéb részesedési viszonyban lévő vállalkozással szemben

4. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés

5. Egyéb követelések

6. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözete"

(3) Az Mvhr. 1. számú melléklete "A mérleg előírt tagolása" "B) Forgóeszközök" részben a "III. Értékpapírok" között a "2. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok" sor tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

[2. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok]

"2.1. Kötvények

2.2. Kincstárjegyek és más állampapírok

2.3. Befektetési jegyek

2.4. Jelzáloglevél

2.5. Egyéb értékpapírok"

13. §

(1) Az Mvhr. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.

(2) Az Mvhr. 7. számú melléklete e rendelet 2. számú melléklete szerint módosul.

II. Fejezet

Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámoló-készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

14. §

Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámoló-készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló

223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Övhr.) 2. §-a a következő j)-k) ponttal egészül ki:

[E rendelet alkalmazásában]

"j) értékpapír-kölcsönzés: a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény (a továbbiakban: Tpt.) 5. §-a (1) bekezdésének 37. pontjában meghatározott fogalom;

k) kölcsönbe adott értékpapír kölcsönszerződés szerinti értéke: a kölcsönbe adott értékpapír kölcsönbe adó által közölt könyv szerinti értéke."

15. §

(1) Az Övhr. 7. §-a (5) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(5) A pénztár számviteli politikája keretében köteles elkészíteni:]

"d) a hozamfelosztási szabályzatot, amely tartalmazza a tartalékok befektetéséből származó bevételek (hozamok) és a befektetésekkel kapcsolatosan felmerült költségek elszámolásának, valamint a befektetési tevékenység eredményének különböző céltartalékok közötti megosztásának módszereit és eljárási szabályait;"

(2) Az Övhr. 7. §-a (5) bekezdésének g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(5) A pénztár számviteli politikája keretében köteles elkészíteni:]

"g) a pénztárból más pénztárba történő átlépés, illetve a pénztári tagság egyéb módon való megszűnése, továbbá az egyéni nyugdíj számlán nyilvántartott összeg egészének vagy egy részének felvétele esetén a pénztártaggal, az örökössel vagy kedvezményezettel való elszámolás során a visszatérítendő összegnek, valamint a nyugdíjszolgáltatás megkezdésekor a szolgáltatás fedezetének az értékelési különbözet figyelembevételével történő megállapításánál alkalmazott elveket és módszereket tartalmazó szabályzatot;"

16. §

Az Övhr. 8. §-a (1) bekezdésének második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót, egyesített (összesített) éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban, legkésőbb az üzleti évet követő év május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni."

17. §

(1) Az Övhr. 9. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A negyedéves jelentés a pénzügyi teljesítmény alakulását tartalmazó kimutatásból, valamint a pénztár egészére számított negyedéves bruttó és nettó hozamráták, referenciahozamok alakulását tartalmazó kimutatásból áll."

(2) Az Övhr. 9. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A pénztár egészére számított negyedéves bruttó és nettó hozamráták, referenciahozamok alakulását tartalmazó kimutatás tagolását a 8. számú melléklet tartalmazza."

18. §

(1) Az Övhr. 18. §-ának (2) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Követelésként kell a mérlegben kimutatni a pénztár tulajdonában lévő értékpapírok kölcsönbe adásából származó követeléseket."

(2) Az Övhr. 18. §-a a következő (8) és (9) bekezdéssel egészül ki:

"(8) Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kell kimutatni az Öpt. 36. §-ának (10)-(13) bekezdésében foglalt rendelkezések szerint kölcsönbe adott értékpapírok kölcsönszerződés szerinti értékét.

(9) Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként kell kimutatni a (8) bekezdés szerinti kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan meghatározott felhalmozott kamatot is tartalmazó piaci értéke és könyv szerinti értéke közötti különbözet összegét, továbbá itt kell kimutatni a kölcsönbe adott értékpapír mérlegfordulónapra vonatkozóan meghatározott, könyvvizsgáló által hitelesített felhalmozott kamatot is tartalmazó piaci értéke és könyv szerinti értéke közötti különbözet összegét."

19. §

(1) Az Övhr. 26. §-a (1) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Rövid lejáratú kötelezettségnek minősül az egy évet meg nem haladó lejáratra kapott kölcsön, hitel, az áruszállításból és szolgáltatás teljesítéséből származó, a pénztár által elismert - általános forgalmi adót is tartalmazó - kötelezettség, a vevőtől kapott előleg, valamint a munkavállalókkal, az adóhatósággal, a társadalombiztosítással, a Felügyelettel szemben keletkezett rövid lejáratú kötelezettség, továbbá a le nem zárt határidős és opciós ügyletek biztosítékaként kapott pénzeszközökből eredő, valamint az értékpapír kölcsönbe adásakor a pénzben kapott óvadék miatti kötelezettség."

(2) Az Övhr. 26. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Tagokkal szembeni kötelezettségként kell kimutatni a mérlegben a kilépő vagy más pénztárba átlépő, tagsági viszonyukat egyéb módon megszüntető, továbbá az egyéni nyugdíj számlán nyilvántartott összeg egészét vagy egy részét felvevő tagokat, illetve az elhunyt tagok kedvezményezettjét megillető, a fedezeti céltartalékból - egyéni számláról vagy a szolgáltatási tartalékból - átvezetett kötelezettségek összegét."

(3) Az Övhr. 26. §-ának (5) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Itt kell továbbá kimutatni az értékpapír kölcsönbe adásakor a kölcsön futamideje alatt - a futamidő végén történő visszafizetésének időpontjáig - a pénzben kapott óvadék miatti kötelezettséget."

20. §

Az Övhr. 34. §-a (5) bekezdése a) pontjának második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Kamatjellegű bevételként kell kimutatni a Tv. 84. §-a (5) bekezdésének f) pontja szerint a kamatfedezeti ügyletekkel kapcsolatos realizált nyereséget, az óvadéki repó-ügylet kapcsán a viszonteladási ár és a vételár közötti különbözet összegében realizált kamatot a repóba vevőnél, továbbá a kölcsönbe adott értékpapír után kapott kölcsönzési díjat."

21. §

(1) Az Övhr. 42. §-ának (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) A pénztártag kilépésekor, más pénztárba történő átlépésekor vagy a tagsági viszony egyéb módon történő megszűnésekor, továbbá az egyéni nyugdíj számlán nyilvántartott összeg egészének vagy egy részének felvételekor a taggal szembeni kötelezettségeket kell növelni az egyéni számla, illetve szolgáltatási számla kötelezettségek teljesítése alszámlájával szemben."

(2) Az Övhr. 42. §-ának (14) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(14) A pénztártag kilépésekor, más pénztárba történő átlépésekor vagy tagsági viszonyának egyéb módon történő megszűnésekor, továbbá az egyéni nyugdíj számlán nyilvántartott összeg egészének vagy egy részének felvételekor, illetve a tagi kölcsön nyújtásakor a pénztár alapszabályában vagy belső szabályzatában megállapított, a pénztártagot terhelő költség megtérítését a működési tevékenység egyéb bevételeként kell elszámolni."

(3) Az Övhr. 42. §-a (19) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Amennyiben a pénztártag a tagdíjat a pénztár alapszabályában megjelölt időtartamon túl nem fizeti (a tagdíj meg nem fizetés kezdő időpontja), a tag egyéni nyugdíjszámlájának befektetéséből származó hozama csökkenthető a mindenkori pénztári egységes tagdíjnak a működési és likviditási tartalékra jutó hányadnak megfelelő összeggel, de legfeljebb a hozam összegével."

22. §

Az Övhr. 42/A. §-a (8) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A kilépő, a más pénztárba átlépő vagy a tagsági viszonyát egyéb módon megszüntető, továbbá az egyéni nyugdíjszámlán nyilvántartott összeg egészét vagy egy részét felvevő pénztártaggal való elszámolás során a pénztártag egyéni nyugdíj számláján meglévő tagi követelés összegében kimutatott értékelési különbözetet a fedezeti tartalék realizált hozama terhére kell kifizetni."

23. §

Az Övhr. a 43. §-a után a következő címmel és 43/A. §-sal egészül ki:

" Értékpapír-kölcsönzés elszámolása

43/A. § (1) A kölcsönbe adott értékpapír könyv szerinti értékét a halasztott fizetéssel történő eladás szabályai szerint kell kivezetni a könyvekből a pénzügyi műveletek egyéb ráfordításával szemben, egyidejűleg a kölcsönbe adott értékpapír kölcsönszerződésben meghatározott értékét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kell kimutatni a pénzügyi műveletek egyéb bevételével szemben, továbbá a kölcsönbe adott értékpapírt a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályban nyilvántartásba kell venni.

(2) A kölcsönbe adott értékpapír értékelési különbözetében kimutatott időarányos kamat, járó osztalék, devizaárfolyam-különbözet, illetve egyéb piaci értékítéletből adódó különbözet összegét a megfelelő bevételt csökkentő tételként kell elszámolni az értékpapír értékelési különbözetével szemben, valamint az értékelési különbözetből képzett céltartalékot is csökkenteni kell a megfelelő ráfordítás számlával szemben.

(3) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés bekerülés napjára vonatkozó, valamint a futamidő alatt történő értékelésénél az ügylet tárgyát képező értékpapír piaci értékét kell alapul venni.

(4) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés könyvekbe történő bekerülésekor a kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a kölcsönszerződésben meghatározott (értékpapír kölcsönbe adásából származó követelésként kimutatott) értéke közötti különbözet összegét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként, a források között az értékelési különbözet céltartalékaként kell kimutatni.

(5) A kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír kölcsönbe adásának napjára vonatkozóan meghatározott piaci ér- téke és a kölcsönszerződés szerinti értéke közötti különbözet összegét a befektetési tevékenység bevételei között az értékelési különbözet várható hozamaként-jogcímenkénti részletezésben - kell elszámolni az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések értékelési különbözete számlával szemben, egyidejűleg - az értékelési különbözet összegével azonos összegben és összetételben - céltartalékot kell képezni a ráfordításokkal szemben.

(6) A kölcsön futamideje alatt a kölcsönügylet tárgyát képező értékpapír értékelésére, valamint az értékelési különbözet és annak céltartaléka elszámolására a 29-30. §-ban foglalt szabályokat kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy a kölcsönbe adott értékpapír mérlegfordulónapra, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan megállapított értékelési különbözetének összegét az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözeteként kell kimutatni.

(7) A kölcsön lejáratának időpontjában a visszakapott értékpapírt, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapírt a kölcsönszerződés szerinti értéken az értékpapír beszerzés általános szabályai szerint kell elszámolni az értékpapír-kölcsönzésből eredő kötelezettségekkel szemben, és a kölcsönbe adáskor keletkezett követelést, valamint az értékpapír visszavételekor keletkezett kötelezettséget - az elszámolási számlán keresztül - össze kell vezetni (beszámítással), egyidejűleg a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályból a kölcsönbe adott értékpapírt ki kell vezetni.

(8) Az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés kivezetésével egyidejűleg az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözetében kimutatott időarányos kamat, járó osztalék, devizaárfolyam-különbözet, illetve egyéb piaci értékítéletből adódó különbözet összegét a megfelelő bevételt csökkentő tételként kell elszámolni az értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözetével szemben, valamint az értékelési különbözetből képzett céltartalékot is csökkenteni kell a megfelelő ráfordítás számlával szemben.

(9) A visszakapott értékpapír, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapír értékelését a bekerülés napjára (a visszaadás napjára) vonatkozóan el kell végezni és az értékpapír kölcsönszerződés szerinti értéke, valamint a bekerülés napjára (a visszaadás napjára) vonatkozóan megállapított piaci értéke közötti különbözet összegét az adott értékpapír értékelési különbözeteként, a források között az értékelési különbözet céltartalékaként kell kimutatni.

(10) A visszakapott értékpapír, illetve a felek megállapodása alapján azzal azonos jogokat megtestesítő értékpapír bekerülés napjára (visszaadás napjára) vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a kölcsönszerződés szerinti értéke közötti különbözetének összegét a befektetési tevékenység bevételei között az értékelési különbözet várható hozamaként - jogcímenkénti részletezésben - kell elszámolni az adott értékpapír értékelési különbözete számlával szemben, egyidejűleg - az értékelési különbözet összegével azonos összegben és összetételben - céltartalékot kell képezni a ráfordításokkal szemben.

(11) A kölcsön futamideje alatt pénzben kapott óvadékot értékpapír-kölcsönzésből eredő kötelezettségként kell kimutatni a futamidő végén történő visszafizetésének időpontjáig. Ha óvadékul más vagyontárgy, illetve értékpapír szolgál, akkor azt a 0. Nyilvántartási számlák számlaosztályban kell kimutatni.

(12) A kapott kölcsönzési díjat kamatjellegű bevételként kell elszámolni.

(13) A kölcsönbe adott értékpapírokat a 42/A. § (9) bekezdése szerint vezetett analitikus nyilvántartás keretében elkülönítetten kell kimutatni."

24. §

(1) Az Övhr. 44. §-a (20) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A kiegészítő mellékletben kell bemutatni a pénztár által kötött és az üzleti év mérlegfordulónapjáig le nem zárt határidős és opciós ügyleteket a szerződés szerinti érték (kötési ár) összegében, valamint azoknak a jövőbeni eredményre és a cash-flowra vonatkozó, várható hatását részletezve ügyletfajtánként, továbbá fedezeti célú és nem fedezeti célú ügyletek (ideértve az arbitrázs ügyletek keretében kötött ügyleteket is) bontásban."

(2) Az Övhr. 44. §-a a következő (23) és (24) bekezdéssel egészül ki:

"(23) A kiegészítő mellékletben be kell mutatni a kölcsönbe adott értékpapírok üzleti év végén meglévő állományát könyv szerinti és piaci értéken, valamint a kapott óvadékot, értékpapírfajtánként, működési, fedezeti és likviditási célú megbontásban.

(24) A kiegészítő mellékletben be kell mutatni a pénztár tulajdonában lévő kockázati tőkealap-jegyek üzleti év végén meglévő állományának könyv szerinti és piaci értékét."

25. §

(1) Az Övhr. 1. számú melléklete "A mérleg előírt tagolása" "A) Befektetett eszközök" részben a "III. Befektetett pénzügyi eszközök" között a "3. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok" sor tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

[3. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok]

"3.1. Kötvények

3.2. Állampapírok

3.3. Befektetési jegyek

3.4. Jelzáloglevél

3.5. Egyéb értékpapírok"

(2) Az Övhr. 1. számú melléklete

"A mérleg előírt tagolása"

"B) Forgóeszközök" részben a "II. Követelések" tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

- [II. Követelések] "

1. Tagdíjkövetelések

2. Követelések áruszállításból és szolgáltatásból (vevők)

3. Tagi kölcsön

4. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés

5. Egyéb követelések

6. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelés értékelési különbözete"

(3) Az Övhr. 1. számú melléklete

"A mérleg előírt tagolása"

"B) Forgóeszközök" részben a "III. Értékpapírok" között a "2. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok" sor tagolása helyébe a következő rendelkezés lép:

[2. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok]

"2.1. Kötvények

2.2. Kincstárjegyek és más állampapírok

2.3. Befektetési jegyek

2.4. Jelzáloglevél

2.5. Egyéb értékpapírok"

26. §

(1) Az Övhr. 8. számú mellékletében az "A) A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referenciahozamok alakulása" kimutatás helyébe e rendelet 3. számú melléklete lép.

(2) Az Övhr. 9. számú melléklete e rendelet 4. számú melléklete szerint módosul.

III. Fejezet

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet módosítása

27. §

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Evhr.) 8. §-a (1) bekezdésének második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A könyvvizsgáló által felülvizsgált éves pénztári beszámolót a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Felügyelet által kiadott nyomtatványok felhasználásával egy példányban legkésőbb az üzleti évet követő május 31-éig kell a Felügyeletnek megküldeni."

28. §

Az Evhr. 23. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki: "(6) Amennyiben a pénztártag a tagdíjat a pénztár alapszabályában megjelölt időtartamon túl nem fizeti (a tagdíj meg nem fizetés kezdő időpontja), a tag egyéni számlájának befektetéséből származó hozama csökkenthető a mindenkori pénztári egységes tagdíjnak a működési és likviditási alapra jutó hányadnak megfelelő összeggel, de legfeljebb a hozam összegével. A működést megillető összeggel a működési alap tartalékát, a likviditási alapot megillető összeggel a likviditási alap tartalékát kell növelni az egyéni számlák likvid tartaléka és a szolgáltatási számlák likvid tartaléka terhére."

29. §

(1) Az Evhr. 29. §-a (6) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A fedezeti alap kiadásai között kell elkülönítetten kimutatni a szolgáltatások kiadásait, a tagoknak visszatérített összeget, a pénzügyi műveletek kiadásait, valamint a fedezeti alapot terhelő jogosulatlan kifizetéseket."

(2) Az Evhr. 29. §-ának (6) bekezdése a következő e) ponttal egészül ki:

"e) Fedezeti alapot terhelő jogosulatlan kifizetések között kell kimutatni többek között a nem támogatott kifizetéseket, az értékhatár feletti kifizetéseket, a feltételhez kötött kifizetéseket a feltétel nem teljesülése esetén, valamint az egyéb jogosulatlan kifizetéseket."

30. §

Az Evhr. 2. számú melléklete "Az eredménykimutatás előírt tagolása" "A) FEDEZETI ALAP" részben a "17. Visszapótlás likviditási alapba" sor helyébe a következő rendelkezés lép: [A) FEDEZETI ALAP] "17. Fedezeti alapot terhelő jogosulatlan kifizetések"

31. §

Az Evhr. 6. számú melléklete "Számlakerettükör" "5. Számlaosztály" részben az "55. EGYÉB KIADÁSOK" számlacsoport a következő új főkönyvi számlával egészül ki:

[55. EGYÉB KIADÁSOK]

"553. Fedezeti alapot terhelő jogosulatlan kifizetések"

IV. Fejezet

Záró rendelkezések

32. §

(1) Ez a rendelet 2006. január 1-jén lép hatályba azzal, hogy rendelkezéseit először a 2006. évben induló üzleti évről készített beszámolóra kell alkalmazni.

(2) E rendelet 11. §-ában foglalt előírást a 2005. évi üzleti évről készített beszámolóra is lehet alkalmazni.

33. §

(1) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 2. számú melléklet "Az eredménykimutatás előírt tagolása" kimutatásban a "11.1.4. Eladott áruk beszerzési értéke", a "11.1.5. Eladott (közvetített) szolgáltatások értéke", a "11.2.3.1. Nyugdíjbiztosítási és egészségbiztosítási járulék", a "11.2.3.2. Egészségügyi hozzájárulás", a "11.2.3.3. Munkaadói járulék", a "11.3.1. Terv szerinti értékcsökkenési leírás", a "11.3.2. Használatbavételkor egy összegben elszámolt értékcsökkenési leírás" sorok hatályukat vesztik.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 2. számú melléklet "Az eredménykimutatás előírt tagolása" kimutatásban a "11.1.3. Egyéb szolgáltatások költsége" sor helyébe a "11.1.3. Egyéb anyagjellegű ráfordítások" sor lép.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 28. §-ának (5) bekezdésében "Az 50 ezer" szövegrész helyébe "A 100 ezer" szövegrész lép.

34. §

(1) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Övhr. 3. számú melléklet "Az eredménykimutatás előírt tagolása" kimutatásban a "11.1.4. Eladott áruk beszerzési értéke", a "11.1.5. Eladott (közvetített) szolgáltatások értéke", a "11.2.3.1. Nyugdíj-biztosítási és egészségbiztosítási járulék", a "11.2.3.2. Egészségügyi hozzájárulás", a "11.2.3.3. Munkaadói járulék", a "11.3.1. Terv szerinti értékcsökkenési leírás", a "11.3.2. Használatbavételkor egy összegben elszámolt értékcsökkenési leírás" sorok hatályukat vesztik.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Övhr. 28. §-ának (5) bekezdésében "Az 50 ezer" szövegrész helyébe "A 100 ezer" szövegrész lép.

35. §

(1) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Evhr. 29. §-a (6) bekezdésének d) pontja hatályát veszti.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Evhr. 27. §-ának (6) bekezdésében "Az 50 ezer" szövegrész helyébe "A 100 ezer" szövegrész lép.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 285/2005. (XII. 20.) Korm. rendelethez

[6. számú melléklet a 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelethez]

A pénztár egészére számított negyedéves bruttó, nettó hozamráták és referenciahozamok alakulása

PSZÁF sorkódnegyedéves bruttó hozamráta
(%)
negyedéves nettó hozamrátanegyedéves referenciahozam (%)

2. számú melléklet a 285/2005. (XII. 20.) Korm. rendelethez

Az Mvhr. 7. számú mellékletének módosításáról

Az Mvhr. 7. számú melléklet "Számlakeret-tükör" a következők szerint módosul:

Megszűnő főkönyvi számlák:

173. Fix kamatozású értékpapírok

174. Változó kamatozású értékpapírok

36. EGYÉB KÖVETELÉSEK

361. Munkavállalókkal szembeni követelések

362. Költségvetési kiutalási igények

363. Költségvetési kiutalási igények teljesítése

364. Rövid lejáratú kölcsönadott pénzeszközök

3641. Rövid lejáratú kölcsönök

3642. Tartósan adott kölcsönökből átsorolt követelések

365. Más pénztárral szembeni követelések

366. Vagyonkezelő szervezetekkel szembeni követelések

368. Különféle egyéb követelések

369. Egyéb követelések értékvesztése és annak vissza-írása

3723. Fix kamatozású értékpapírok

3724. Változó kamatozású értékpapírok

002. OPCIÓS TŐZSDEI ÜGYLETEK

Új főkönyvi számlák:

36. ÉRTÉKPAPÍR KÖLCSÖNBE ADÁSÁBÓL SZÁRMAZÓ KÖVETELÉSEK, EGYÉB KÖVETELÉSEK

361. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések

3611. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések

3617. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések értékelési különbözete

362. Egyéb követelések

3621. Munkavállalókkal szembeni követelések

3622. Költségvetési kiutalási igények

3623. Költségvetési kiutalási igények teljesítése

3624. Rövid lejáratú kölcsönadott pénzeszközök

36241. Rövid lejáratú kölcsönök

36242. Tartósan adott kölcsönökből átsorolt követelések

3625. Más pénztárral szembeni követelések

3626. Vagyonkezelő szervezetekkel szembeni követelések

3627. Munkáltatókkal szembeni késedelmi kamat, önellenőrzési pótlék, bírság követelések

3628. Különféle egyéb követelések

3629. Egyéb követelések értékvesztése és annak visszaírása

453. Értékpapír-kölcsönzésből eredő kötelezettségek

002. OPCIÓS TŐZSDEI ÜGYLETEK ÉS ÉRTÉKPAPÍR-KÖLCSÖNZÉS

0021. Opciós tőzsdei ügyletek

0022. Kölcsönbe adott értékpapírok

0023. Kölcsönbe adott értékpapírok nem pénzben kapott óvadéka

3. számú melléklet a 285/2005. (XII. 20.) Korm. rendelethez

Az Övhr. 8. számú mellékletének módosításáról

Az Övhr. 8. számú mellékletében az "A) A fedezeti tartalékra számított negyedéves hozamráták és referenciahozamok alakulása" kimutatás helyébe a következő lép:

A) A pénztár egészére számított negyedéves bruttó és nettó hozamráták, referenciahozamok alakulása

PSZÁF sorkódnegyedéves bruttó hozamráta (%)negyedéves nettó hozamráta (%)negyedéves referenciahozam (%)

4. számú melléklet a 285/2005. (XII. 20.) Korm. rendelethez

Az Övhr. 9. számú mellékletének módosításáról

Az Övhr. 9. számú melléklet "Számlakeret-tükör" a következők szerint módosul:

Megszűnő főkönyvi számlák:

173. Fix kamatozású értékpapírok

174. Változó kamatozású értékpapírok

36. EGYÉB KÖVETELÉSEK

361. Munkavállalókkal szembeni követelések

362. Költségvetési kiutalási igények

363. Költségvetési kiutalási igények teljesítése

364. Rövid lejáratú kölcsönadott pénzeszközök

3641. Rövid lejáratú tagi kölcsönök

3642. Tartósan adott kölcsönökből átsorolt követelések

365. Más pénztárral szembeni követelések

366. Vagyonkezelő szervezetekkel szembeni követelések

368. Különféle egyéb követelések

369. Egyéb követelések értékvesztése és annak vissza-írása

3723. Fix kamatozású értékpapírok

3724. Változó kamatozású értékpapírok

002. OPCIÓS TŐZSDEI ÜGYLETEK

Új főkönyvi számlák:

36. ÉRTÉKPAPÍR KÖLCSÖNBE ADÁSÁBÓL SZÁRMAZÓ KÖVETELÉSEK, EGYÉB KÖVETELÉSEK

361. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések

3611. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések

3617. Értékpapír kölcsönbe adásából származó követelések értékelési különbözete

362. Egyéb követelések

3621. Munkavállalókkal szembeni követelések

3622. Költségvetési kiutalási igények

3623. Költségvetési kiutalási igények teljesítése

3624. Rövid lejáratú kölcsönadott pénzeszközök

36241. Rövid lejáratú tagi kölcsönök

36242. Tartósan adott kölcsönökből átsorolt követelések

3625. Más pénztárral szembeni követelések

3626. Vagyonkezelő szervezetekkel szembeni követelések

3628. Különféle egyéb követelések

3629. Egyéb követelések értékvesztése és annak visszaírása

453. Értékpapír-kölcsönzésből eredő kötelezettségek

002. OPCIÓS TŐZSDEI ÜGYLETEK ÉS ÉRTÉKPAPÍR-KÖLCSÖNZÉS

0021. Opciós tőzsdei ügyletek

0022. Kölcsönbe adott értékpapírok

0023. Kölcsönbe adott értékpapírok nem pénzben kapott óvadéka

Tartalomjegyzék