6/2006. (VII. 25.) IRM rendelet
a kényszergyógykezelés és az ideiglenes kényszergyógykezelés végrehajtásáról, valamint az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet feladatairól, működéséről szóló 36/2003. (X. 3.) IM rendelet módosításáról
A büntetések és az intézkedések végrehajtásáról szóló 1979. évi 11. törvényerejű rendelet (Bv. tvr.) 127. §-ának (1) bekezdésében, valamint a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény (Be.) 604. §-a (2) bekezdésének p) pontjában kapott felhatalmazás alapján, figyelemmel a Bv. tvr. 84. §-ának (2) bekezdésében foglaltakra- az egészségügyi miniszterrel, a honvédelmi miniszterrel és a legfőbb ügyésszel egyetértésben - a következőket rendelem el:
1. §
A kényszergyógykezelés és az ideiglenes kényszergyógykezelés végrehajtásáról, valamint az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet feladatairól, működéséről szóló 36/2003. (X. 3.) IM rendelet (Rendelet) 6. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A beteg úti okmányát az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal Központi Okmányiroda Útlevél Osztályának, a Magyar Honvédség vagy a rendvédelmi szervek hivatásos (szerződéses) állományú tagja szolgálati igazolványát a kiállító szervnek kell megküldeni."
2. §
(1) A Rendelet 13. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A befogadástól számított harmadik hónap folyamán és azt követően hat havonta a főigazgató főorvos részletes kórrajz-kivonatot küld a kényszergyógykezelés felülvizsgálatára illetékes bíróságnak [Be. 566. § (1) bek.], és véleményt nyilvánít, hogy
a) a beteg állapota alapján a kényszergyógykezelés fenntartása vagy megszüntetése indokolt,
b) a beteg állapota megengedi-e, hogy a tárgyaláson személyesen megjelenjen vagy sem."
(2) A Rendelet 13. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) Ha a kényszergyógykezelést ideiglenes kényszergyógykezelés előzte meg, és annak végrehajtását nem szakították meg, az (1) bekezdés szerinti időtartamot az ideiglenes kényszergyógykezelés megkezdésétől kell számítani, a kórrajz-kivonatot legkorábban a kényszergyógykezelést elrendelő ítélet jogerőre emelkedésétől számított három hónap elteltével kell a bíróságnak megküldeni."
3. §
Ez a rendelet a kihirdetését követő nyolcadik napon lép hatályba.
Dr. Petrétei József s. k.,
igazságügyi és rendészeti miniszter