Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

246/2007. (IX. 26.) Korm. rendelet

az összkormányzati projektről

A Kormány a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény 78/A. § (6) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §

A rendelet hatálya az összkormányzati projekt minősítésének, lebonyolításának, továbbá a projekt prémium igénylésének, kifizetésének eljárására és az abban részt vevő személyekre terjed ki.

2. §

E rendelet alkalmazásában

1. költség-előirányzat: a projekt céljának eléréséhez a projekt megvalósítása során felmerülő fejlesztési, beruházási, szakértői, tanácsadói költségek összege, amely nem tartalmazza a projektfelelős és a projekttag prémiumának összegét,

2. projektfelelős: az aki, a projektet operatív szinten irányítja, beszámolót készít a projekt végrehajtásáról, felelős a projekt pénzügyi keretének felhasználásáért,

3. projekttag: a projektbe bevont és a miniszterelnök által kijelölt köztisztviselő, aki a kezdeményezésben meghatározott projektfeladato(ka) t látja el, az ott leírt határidőre és minőségben,

4. projektvezető: az a miniszter, kormánybiztos, akit a miniszterelnök megbíz az összkormányzati projekt vezetésével.

3. §

(1) A stratégiai kormányzati célok elérése érdekében a miniszter, illetve a kormánybiztos összkormányzati projekt indítását kezdeményezheti.

(2) A kezdeményező miniszter vagy kormánybiztos az összkormányzati projekt indítására vonatkozó kezdeményezését megküldi a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszternek.

(3) A kezdeményezés tartalmazza:

a) a projekt megnevezését,

b) a kezdeményező nevét,

c) a projektfelelős nevét,

d) a projektben részt vevő minisztériumok megnevezését,

e) a javasolt projekttagok nevét, besorolását,

f) a projektfeladat meghatározását,

g) a projekt céljának rövid leírását,

h) a projekt megvalósításának módját, feltételeit,

i) a projekt megvalósításának céldátumát, ütemezését,

j) a projekt költség-előirányzatát (pénzügyi hatás, megtakarítások, többletkiadások) és a költségek költségvetési fedezetét,

k) az érintett, humánpolitikai feladatot ellátó önálló szervezeti egység vezetőjének (a továbbiakban: humánpolitikai vezető) nevét és aláírását,

l) a kezdeményező és a részt vevő miniszter(ek), kormánybiztos(ok) aláírását.

(4) Az érintett humánpolitikai vezető ellenőrzi, hogy a projekttag részére a teljesítményértékelés során megállapított feladat azonos-e az összkormányzati projektfeladattal. Azonosság esetén kezdeményezéssel fordul a projekttagot foglalkoztató miniszterhez, kormánybiztoshoz intézkedés megtétele céljából. A humánpolitikai vezető az intézkedés megtörténtét a kezdeményezésen aláírásával igazolja.

4. §

(1) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter megvizsgálja, hogy a kezdeményezés e rendelete 3. § (3) bekezdésében meghatározott feltételeknek megfelel, és szükség esetén felhívja a kezdeményezőt a hiányosan vagy hibásan kitöltött adatok pótlására, javítására a határidő megjelölésével. Ha a határidő eredménytelenül eltelik, az kizárja a projekt összkormányzati projektté minősítését.

(2) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a vizsgálatot követően a kezdeményezést a véleményével együtt jóváhagyásra felterjeszti a miniszterelnöknek.

(3) Ha a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a kezdeményező, a kezdeményezést közvetlenül felterjeszti a miniszterelnöknek.

(4) Az összkormányzati projekt indításáról, a projektvezető kijelöléséről és a projekttagok személyéről a miniszterelnök dönt. A miniszterelnök döntéséről a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a döntést követően haladéktalanul értesíti a projektvezetőt.

5. §

Az összkormányzati projekt indítására vonatkozó döntést követően a projektfelelős gondoskodik arról, hogy a projekt végrehajtása a meghatározott ütemezés szerint történjen.

6. §

(1) A projektvezető az összkormányzati projektben bekövetkezett, a kezdeményezés tartalmát érintő változást, az eredeti és módosult állapotot is feltüntetve, a változás bekövetkeztét követően haladéktalanul megküldi a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszternek a változás okának megjelölésével.

(2) A változás bejelentésének vizsgálata során e rendelet 4. §-a szerint kell eljárni.

7. §

(1) A projektvezető az összkormányzati projekt lezárását követően, de legkésőbb a tárgyév november 15-ig megküldi az összkormányzati projektprémium igénylését a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszternek. A projektvezető egyidejűleg nyilatkozik arról, hogy a projektfeladat nem azonos a projekttagok részére a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény szerint meghatározott célfeladattal, és a projekttag a projektben végzett munkájáért jutalomban nem részesült.

(2) Az igénylés tartalmazza:

a) a projekt megnevezését,

b) a projekt végrehajtásának bemutatásáról szóló beszámolót,

c) a projekt sikerességét alátámasztó mutatókat, számszerűsíthető eredményeket,

d) a projektprémium kifizetésre igényelt keretösszeget,

e) a projektfelelős és a projekttagok nevét, a javasolt egyéni projektprémium összegét és az egyhavi illetmény összegét,

f) a projekt jóváhagyott költség-előirányzatát, valamint annak tényleges teljesülését,

g) a projektvezető és a részt vevő miniszter(ek), kormánybiztos(ok) aláírását.

(3) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter megvizsgálja, hogy

a) az igénylés tartalmazza a (2) bekezdésben foglaltakat,

b) a projekttag egyéni prémiumának együttes összege a tárgyévben nem haladja meg a köztisztviselők jogállásáról szóló törvényben meghatározott maximum értéket.

(4) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter szükség esetén felhívja a projektvezetőt a hiányosan vagy hibásan kitöltött adatok pótlására, javítására, illetve a projekttag egyéni prémium összegének módosítására a határidő megjelölésével. Ha a határidő eredménytelenül eltelik, az kizárja az igénylés miniszterelnökhöz történő felterjesztését.

(5) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a vizsgálatot követően az igénylést a véleményével együtt jóváhagyásra megküldi a miniszterelnöknek. Az összkormányzati projektre kifizethető prémium keretösszegéről a miniszterelnök dönt. A miniszterelnök által jóváhagyott prémium összegéről a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a döntést követően haladéktalanul értesíti a projektvezetőt.

(6) Ha a miniszterelnök által jóváhagyott keretösszeg mértéke eltér a projektvezető által igényelt projektprémium összegétől, a projektvezető a módosított egyéni projektprémium összegekről - minisztériumonként! bontásban - tájékoztatja a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert.

(7) Ha a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a projektvezető, az igényt közvetlenül felterjeszti a miniszterelnöknek.

8. §

Ha a projekt időtartama meghaladja a tizenkét hónapot, akkor évente a részeredmények alátámasztása mellett a projektfelelős és a projekttagok részére projektprémium fizethető. Az első igénylés feltétele, hogy a projekt indításától számított legalább három hónap eltelt. Az igénylés során e rendelet 7. §-a szerint kell eljárni.

9. §

(1) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a projektprémiumok összegéről - minisztériumonkénti bontásban - tájékoztatja a pénzügyminisztert, aki gondoskodik az összegek átcsoportosításáról.

(2) A projektfelelős és a projekttag részére az egyéni projektprémium összegek kifizetéséről a részt vevő miniszter vagy a kormánybiztos intézkedik tárgyév december 15-ig. A kifizetésről tájékoztatja a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert.

10. §

A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter évente december 31-ig a honlapon közzéteszi a tárgyévben indult összkormányzati projektek megnevezését és a tárgyévben befejeződött projektek esetében a miniszterelnök által jóváhagyott keretösszegek mértékét.

11. §

Ez a rendelet 2007. október 15-én lép hatályba.

12. §

A 2007. január 1-jét követően indult és július 15-én folyamatban lévő, továbbá a július 15-ét követően indult stratégiai kormányzati célokat szolgáló projekt is összkor-mányzativá minősíthető, ha megfelel a köztisztviselők jogállásáról szóló törvényben és e rendeletben foglalt feltételeknek. Az összkormányzativá minősítést 2007. október 31-ig e rendelet 3. §-a szerint kell kezdeményezni.

13. §[1]

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 29/2008. (II. 19.) Korm. rendelet 17. § (2) bekezdése f) pontja. Hatálytalan 2008.02.19.