Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

24/2007. (II. 28.) Korm. rendelet

a hosszú távú kötelezettségek vállalásának egyes szabályairól

A Kormány az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (a továbbiakban: Áht.) 12/B. §-ának (6) bekezdésében, valamint a 124. §-a (2) bekezdésének y) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §

E kormányrendelet vonatkozásában projekt alatt azokat a terveket kell érteni, melyek az Áht. 12/B. §-ának (1) bekezdése szerinti hosszú távú kötelezettség vállalására irányulnak.

2. §

(1) A hosszú távú kötelezettségvállalást eredményező szerződés (a továbbiakban: szerződés) megkötéséhez szükséges, az Áht. 12/B. §-ának (5) és (7) bekezdése, valamint 22. §-ának (1) bekezdése szerinti kötelezettségvállalási felhatalmazás megadására irányuló előterjesztés akkor nyújtható be, ha a projekt szerepel a Hosszú Távú Fejlesztések Rangsorában (a továbbiakban: Rangsor) .

(2) A Rangsor - a Rangsor elfogadásakor, illetve annak felülvizsgálatakor kötelezettségvállalási felhatalmazással nem rendelkező - hosszú távú kötelezettségvállalással megvalósítandó projekteket tartalmazza fontosság szerinti sorrendben a projekt nevének, a várható éves kifizetések legmagasabb mértékeinek, a futamidő tervezett tartamának meghatározásával, valamint a kifizetés forrását biztosító fejezet felügyeletét ellátó szerv (a továbbiakban: projektgazda) megjelölésével. A Rangsorban el kell különíteni azokat a projekteket, amelyekre ha az arra jogosult fontosságuk sorrendjében ad kötelezettségvállalási felhatalmazást, akkor - figyelembe véve a projekt alapján várható évenkénti kifizetéseket - a kifizetési keretet előreláthatólag a projektek nem lépik túl.

(3) A Rangsort félévente az országos szintű fejlesztésért, fejlesztési tervezésért és programozásért felelős miniszter felülvizsgálja, melynek eredményeképpen az aktualizált Rangsorról január 15-éig, illetve július 15-éig köteles megtenni javaslatát a Kormány számára.

(4) Egy projektnek a Rangsorba történő felvételét a (2) bekezdés szerinti adatokkal és a projekt rövid összefoglalásával (különös tekintettel a várható hasznokra) a projektgazda kérheti a (3) bekezdésben megjelölt minisztertől, legkésőbb a (3) bekezdésben meghatározott határidőt megelőző 45. napig.

(5) A Rangsorról az országos szintű fejlesztésért, fejlesztési tervezésért és programozásért felelős miniszter javaslatára a Kormány dönt, és a Rangsort nyilvános határozatban teszi közzé.

(6) A projektgazda a Rangsor Kormány által történt elfogadását követően dönthet a projekt további kidolgozásáról, figyelembe véve a (2) bekezdés szerinti, a kifizetési keretre tekintettel elkülönített listát.

3. §[1]

Az államháztartásért felelős miniszter a jogszabályi követelmények, valamint az általa megállapított módszertan alapján - a feladatkör szerint érintett miniszterrel együttműködésben - figyelemmel kíséri és értékeli a projektek megvalósítását.

4. §

(1) Az Áht. 12/B. § (4) bekezdése alapján csak akkor lehet előterjesztést benyújtani, ha a projekt megvalósításából származó várható évenkénti kifizetések és a már felhatalmazással rendelkező hosszú távú kötelezettségvállalásokból származó kifizetések várható évenkénti összege - figyelembe véve a Rangsorban előrébb szereplő projektek megvalósításhoz szükséges összes kifizetés legmagasabb éves összegeit - nem haladják meg a kifizetési keretet, továbbá a projekt megvalósításához szükséges költségvetési fedezet várhatóan biztosítható.

(2) A projektgazda - a kidolgozott projekt alapján -gondoskodik az Áht. 12/B. §-ának (5) bekezdésében, illetve 22. §-ának (1) bekezdésében meghatározott kötelezettségvállalási felhatalmazás kérésére irányuló előterjesztés elkészítéséről.

(3) Az előterjesztésnek a következőket kell tartalmaznia:

a) a projekt költség-haszon elemzését,

b) a projekt Rangsorban elfoglalt helyét,

c) a projekt megvalósításának lehetséges finanszírozási alternatíváit, különös tekintettel a tisztán állami finanszírozásra,

d) a c) pont szerinti finanszírozási alternatívák nettó jelenértéken történő összehasonlítását,

e) a szolgáltatás kezdésének és befejezésének várható időpontját,

f)[2]

g)[3] a fejlesztéspolitikáért felelős miniszter véleményét arról, hogy a projekt kapcsán felmerül-e a tiltott állami támogatás lehetősége,

h) a kötelezettségvállalási felhatalmazás 5. § szerinti lényeges elemeit.

(4)[4] A (3) bekezdés c) pontja szerinti összehasonlítás során a többéves fizetési kötelezettséggel járó kötelezettségvállalások nettó jelenérték számításának módszertanáról, valamint az alkalmazandó diszkonttényezőről szóló 161/2005. (VIII. 16.) Korm. rendelet alapján az államháztartásért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján közzétett árindexet és diszkontrátát kell használni.

5. §

A kötelezettségvállalási felhatalmazásnak az Áht. 12/B. §-ának (6) bekezdése szerinti lényeges elemei a következők:

a) a Magyar Állam nevében szerződéskötésre jogosult szerv megnevezése,

b) a szerződés futamideje,

c) a szolgáltatás igénybevételének ideje, ha az a szerződés futamidejétől eltér,

d) a telkek és felépítményeik, valamint az 500,0 millió forintot meghaladó könyv szerinti értékű ingó dolgok tulajdonjogi viszonyai a szerződés megkötése előtt, valamint annak alakulása a futamidő alatt és után,

e) a várható éves kifizetések legmagasabb folyó áras mértékei,

f) tartalmaz-e a kifizetés a szerződés teljesítésével összefüggő változó díjelemet,

g) a kifizetések pénzneme,

h) nyilatkozat arról, hogy van-e a Magyar Állam nevében szerződéskötésre jogosult szervvel szerződő fél forrásbevonásához kapcsolódó állami kezesség, garancia,

i) nyilatkozat arról, hogy van-e a Magyar Állam nevében szerződéskötésre jogosult szervvel szerződő fél, vagy a projekt megvalósításának finanszírozását biztosító fél és a projektgazda között a projekthez kapcsolódó egyéb megállapodás,

j) a szerződés állam általi felmondása esetén a Magyar Állam nevében szerződéskötésre jogosult szervvel szerződő fél kártalanítása kiszámításának módja,

k) a felmondási idő leghosszabb tartama.

6. §

(1) Az Áht. 12/B. §-ának (7) bekezdése szerinti esetben e rendelet előírásait az e §-ban meghatározott eltérésekkel kell alkalmazni.

(2) A projektgazda gondoskodik a szerződéskötéshez szükséges eljárás lefolytatásához jogszabályban előírt dokumentumoknak és a szerződés tervezetének (a továbbiakban együtt: pályázati dokumentáció) elkészítéséről.

(3) A kötelezettségvállalási felhatalmazás kérésére irányuló előterjesztésnek a 4. § (3) bekezdésben foglaltak megfelelő alkalmazása mellett tartalmaznia kell

a)[5] a pályázati dokumentációt,

b)[6]

(4) A kötelezettségvállalási felhatalmazás Áht. 12/B. §-ának (6) bekezdése szerinti lényeges eleme az 5. §-ban foglaltakon túlmenően az állammal szerződő fél kiválasztása érdekében lefolytatandó eljárás meghatáro-közbeszerzési eljárás lefolytatása esetén a közbeszerzés tárgyának meghatározása is.

6/A. §[7]

(1) A Kormány, illetve az Országgyűlés olyan döntésére, illetve az olyan döntést kezdeményező előterjesztésre, amely szerint a Kormány, illetve az Országgyűlés az Áht. 12/B. § (7) bekezdése, illetve 22. § (2) bekezdése szerinti hosszú távú kötelezettségvállaláshoz a pályázat kiírásához való hozzájárulással, ezt követően a szerződés megkötéséhez való külön hozzájárulással adja meg a felhatalmazást, a 4. § (3) bekezdését és az 5. §-t az e §-ban meghatározott eltérésekkel kell alkalmazni, illetve a 6. § (3) bekezdését nem kell alkalmazni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti esetben a pályázat kiírásához való hozzájárulásra irányuló előterjesztésnek, illetve a hozzájárulásnak nem kell tartalmaznia a 4. § (3) bekezdés a), d), e) és g) pontjaiban, valamint az 5. § c)-k) pontjaiban meghatározott adatokat.

7. §

Az Áht. 12/C. §-ának (3) bekezdése szerinti jelentésnek a Magyar Államkincstár hivatalos honlapján ilyen célból közzétett adattábla szerinti információkat kell tartalmaznia.

8. §

(1) E rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2)[8] A Rangsorra az országos szintű fejlesztésért, fejlesztési tervezésért és programozásért felelős miniszter legkésőbb 2007. december 31-ig tesz javaslatot a Kormány számára.

(3)[9] A 4. § (3) bekezdés a) pontja szerinti elemzéshez az államháztartásért felelős miniszter útmutatót készít, melyet a hivatalos honlapján közzétesz.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 199/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2009.10.01.

[2] Hatályon kívül helyezte a 199/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.10.01.

[3] Módosította a 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 40. § (11) bekezdése. Hatályos 2011.03.23.

[4] Módosította a 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 40. § (11) bekezdése. Hatályos 2011.03.23.

[5] Módosította a 199/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdése. Hatályos 2009.10.01.

[6] Hatályon kívül helyezte a 199/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.10.01.

[7] Beiktatta a 152/2008. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2008.05.30.

[8] Megállapította a 216/2007. (VIII. 15.) Korm. rendelet 1. § - a. Hatályos 2007.08.18.

[9] Módosította a 199/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.10.01.