Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

17/2008. (I. 31.) Korm. rendelet

a Kistérségi Koordinációs Hálózatról szóló 344/2007. (XII. 19.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány a terület- és fejlesztéspolitika egyes szakpolitikai céljai kistérségi szintű megvalósulásának elősegítésére, az Alkotmány 35. §-ának (2) bekezdésében kapott eredeti jogalkotói jogkörében, a következőket rendeli el:

1. §

(1) A Kistérségi Koordinációs Hálózatról szóló 344/2007. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 5. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A kistérségekben - a (2) és a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - kistérségenként egy kistérségi koordinátor működik."

(2) Az R. 5. §-a a következő új (3) bekezdéssel egészül ki, és ezzel egyidejűleg a jelenlegi (3) bekezdés számozása (4) bekezdésre változik:

"(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott regionális összlétszám, valamint a 4. § (1) bekezdésében meghatározott titkársági regionális összlétszám - a regionális hálózati igazgató kezdeményezésére a fejlesztéspolitikáért felelős miniszter által hozott döntés alapján - indokolt esetben átcsoportosítható a hálózati és titkársági összlétszám változatlansága és az (1) bekezdésben meghatározott minimális létszám változatlanul hagyása mellett."

2. §

Az R. 7. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"7. § (1) A Hálózat munkatársa munkavégzésre irányuló egyéb és további jogviszonyt - tudományos, oktatói, művészeti, lektori, szerkesztői, valamint jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység, továbbá a közérdekű önkéntes tevékenység kivételével - csak a munkáltatói jogkör gyakorlójának engedélyével létesíthet.

(2) A Hálózat munkatársa nem folytathat olyan tevékenységet, nem tanúsíthat olyan magatartást, amely hivatalához méltatlan, vagy amely pártatlan, befolyástól mentes tevékenységét veszélyeztetné.

(3) A Hálózat munkatársa pártban tisztséget nem viselhet, párt nevében vagy érdekében közszereplést nem vállalhat.

(4) A Hálózat munkatársa nem lehet:

a) országgyűlési képviselő;

b) főpolgármester, főpolgármester-helyettes, megyei közgyűlés elnöke, alelnöke, polgármester, alpolgármester, helyi önkormányzati, illetve kisebbségi önkormányzati képviselő;

c) a megyei közgyűlés hivatalának, a polgármesteri hivatalnak vagy a körjegyzőségnek a köztisztviselője;

d) az önkormányzati társulás vagy a többcélú kistérségi társulás vezetője vagy alkalmazottja;

e) a kistérségi, térségi, regionális fejlesztési tanács, valamint megyei területfejlesztési tanács munkaszervezetének vezetője, illetve a kistérségi, térségi tanács, valamint a megyei területfejlesztési tanács munkaszervezetének alkalmazottja.

(5) Nem lehet a Hálózat munkatársa, akinek közeli hozzátartozója

a) országgyűlési képviselő, vagy

b) a Hálózat munkatársának illetékességi területével érintett tervezési-statisztikai régió, illetve a Központi Fejlesztési Programiroda munkatársa esetében az ország egész területe tekintetében a (4) bekezdés b) pontja hatálya alá esik.

(6) A Hálózat munkatársa és annak közeli hozzátartozója nem lehet pályázatíró szervezetnek semmilyen hányadban közvetett vagy közvetlen tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelő bizottságának tagja, továbbá pályázatíró szervezettel nem állhat semmilyen munkavégzésre irányuló jogviszonyban.

(7) A Hálózat munkatársa nem lehet pályázó szervezetnek semmilyen hányadban közvetett vagy közvetlen tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelő bizottságának tagja, továbbá pályázó szervezettel nem állhat semmilyen munkavégzésre irányuló jogviszonyban.

(8) A Hálózat munkatársa és annak közeli hozzátartozója nem vehet részt gazdasági társaság vezető tisztségviselőjeként, vagy azzal foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban állóként, vagy egyéni vállalkozóként, vagy eseti megbízásként a hálózati munkatárs illetékességi területével érintett tervezési-statisztikai régióban a fejlesztési források elnyerését lehetővé tevő pályázat írásában.

(9) A Hálózat munkatársának közeli hozzátartozója nem állhat a hálózati munkatárs illetékességi területével érintett tervezési-statisztikai régióban fejlesztési források elnyerése érdekében pályázó szervezettel tulajdonosi jogviszonyban vagy munkaviszonyban, illetve munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban.

(10) Az összeférhetetlen helyzetet az érintett személynek annak felmerülésétől számított legkésőbb 15 napon belül a munkáltatói jogkör gyakorlójának írásban be kell jelentenie. A munkáltatói jogkör gyakorlója az érintett személyt 30 napos határidővel az összeférhetetlenség megszüntetésére hívja fel. A határidő eredménytelen eltelte, valamint az összeférhetetlenség fenti határidőben történő és az érintett személy önhibájából bekövetkezett elmaradása esetén a munkáltatói jogok gyakorlója a munkaviszonyt azonnali hatállyal megszünteti."

3. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

A miniszterelnök helyett:

Kiss Péter s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter