Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

11/2009. (IV. 29.) PM rendelet

az elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott személyek őrzésének, kísérésének részletes eljárási szabályairól

A Vám- és Pénzügyőrségről szóló 2004. évi XIX. törvény 43. § h) pontjában foglalt felhatalmazás alapján, a pénzügyminiszter feladat- és hatásköréről szóló 169/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § b) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva, az igazságügyi és rendészeti miniszter feladat- és hatásköréről szóló 164/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § n) pontjában meghatározott feladatkörében eljáró igazságügyi és rendészeti miniszterrel egyetértésben, a következőket rendelem el:

1. §

(1)[1] Ha az elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott jogainak gyakorlása, kötelezettségének teljesítése vagy valamely eljárási cselekménynek a foganatosítása érdekében a fenti intézkedések valamelyikével érintett személy kísérése és fogdán kívüli őrzése szükséges, arról a Nemzeti Adó- és Vámhivatal intézkedést elrendelő nyomozó hatósága, illetve a nyomozó hatóságának felkérése alapján - előzetes egyeztetést követően - a Nemzeti Adó-és Vámhivatal Járőr Igazgatósága gondoskodik.

(2) A fogdán kívüli őrzésre, kísérésre vonatkozó utasítást az intézkedés elrendelésére jogosult nyomozó hatóság vezetője, vagy a büntető ügyben kiadmányozási jogkörrel rendelkező vezető adja, aki meghatározza az elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott őrzésének, kísérésének módját, időpontját és helyét.

(3) Amennyiben a külföldre irányuló, illetve külföldről Magyarországra történő kísérésre vonatkozó utasítás végrehajtásához külföldi állami szervekkel való kapcsolatfelvétel válik szükségessé, akkor a végrehajtás módját a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ vezetőjével kell egyeztetni.

2. §

(1) A fogdán kívüli őrzés az a szolgálati tevékenység, amelynek során az elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott biztonságos őrzéséről a fogdán kívül, meghatározott helyen gondoskodnak.

(2) A kísérés az a szolgálati tevékenység, melynek során az érintett személyt meghatározott szervhez vagy helyre kísérik, illetőleg szállítják.

(3) A kísérő feladata a felügyeletére bízott elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott személy meghatározott helyre történő kísérése.

(4) A kísérés a végrehajtás módja szerint rendes vagy megerősített kísérés lehet a következők szerint:

a) rendes a kísérés módja, ha a kísért személynél az előzetes ismeretek alapján nincs olyan körülmény, amelynek folytán a kísért személy szökésétől vagy a kísérő elleni támadásától lehet tartani,

b) megerősített kísérés szükséges, ha a kísért személy szökésétől vagy támadásától lehet tartani, illetve a kísérés nehéz körülmények között történik, valamint a kísérés külföldre vagy külföldről Magyarországra irányul.

(5) Rendes kísérés során a kísérők száma egy fővel haladja meg a kísért személyek számát, míg megerősített kísérés esetén a rendes kísérés mértékét meghaladó létszám- és eszközszükségletet a kísérést elrendelő vezető határozza meg.

3. §

(1)[2] Ha a kísért személy vonatkozásában a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló törvény 44. § (1) bekezdésében foglalt cselekmények valamelyikének veszélye fennáll, az intézkedés elrendelésére jogosult az érintett személlyel szemben a fogdán kívüli őrzés és kísérés idejére bilincs alkalmazását rendeli el.

(2) A kísért személy figyelmét fel kell hívni a kísérés alatt tanúsítandó magatartásra, figyelmeztetni kell, hogy szökés, támadás, a kísérőnek való ellenszegülés esetén, illetve önkárosításának megakadályozása érdekében kényszerítő eszköz alkalmazására kerül sor.

(3) A kísérés során a kijelölt útvonaltól csak abban az esetben lehet eltérni, ha az eredeti útvonalon történő haladás a biztonságos kísérést veszélyezteti.

(4) Az elfogott, előállított, őrizetbe vett és fogva tartott személyt semmilyen körülmények között nem lehet őrizetlenül hagyni.

4. §

(1) Ha a kísért személy megszökött, elfogására azonnal meg kell tenni a szükséges intézkedéseket és haladéktalanul jelentést kell tenni az intézkedést elrendelő személynek, illetve az őrzést, kísérést foganatosító közvetlen elöljárójának.

(2) Ha az elfogására tett haladéktalan intézkedés nem vezetett eredményre, akkor a szökésről a legközelebbi rendőri szerv ügyeleti szolgálatát tájékoztatni kell.

(3) A rendőri szerv ügyeleti szolgálata részére történő tájékoztatásnak tartalmaznia kell:

a) a szökés pontos idejét, helyét és módját,

b) a szökött személy ismert személyi adatait,

c) személyének és ruházatának leírását,

d) a szökött személy várható magatartását,

e) a szökött személy esetleges sérüléseit,

f) azokat az egyéb adatokat, amelyek az elfogást megkönnyítik.

5. §

A fogdán kívüli őrzés és a kísérés végrehajtására az 1. §-ban meghatározott szerv hivatásos állományú tagja jelölhető ki.

6. §

Ez a rendelet a kihirdetést követő 8. napon lép hatályba.

Oszkó Péter s. k.,

pénzügyminiszter

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 17/2011. (IV. 19.) NGM rendelet 93. § - a. Hatályos 2011.04.20.

[2] Megállapította a 17/2011. (IV. 19.) NGM rendelet 94. § - a. Hatályos 2011.04.20.