72/2011. (IV. 29.) Korm. rendelet
az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzési rendszerről szóló 122/2009. (VI. 12.) Korm. rendelet módosításáról
A Kormány az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 247. § (1) bekezdés m) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § Az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzési rendszerről szóló 122/2009. (VI. 12.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) 2. § (4) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A központi gyakornoki rendszerben az e rendelet szerint meghatározott keretszám erejéig felsőoktatási intézmény által közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatott, szakképesítéssel még nem rendelkező)
"b) a felsőoktatási intézmények oktatói utánpótlásának biztosítására a miniszter által meghatározott szakképzést folytatók vesznek részt [az a)-b) pont szerinti jelölt a továbbiakban együtt: központi gyakornok]."
2. § A Kr. 2. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(7) A támogatott szakképzésben a jelölt - a 14. § (2) és (3) bekezdésében foglalt kivétellel - legfeljebb az általa elsőként választott szakképesítésre külön jogszabályban meghatározott szakképzési ideig vehet részt."
3. § A Kr. 3. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatások folyósításának feltétele, hogy a jelölt szakképzésének teljesítéséről a munkáltató és a felsőoktatási intézmény havonta elektronikus úton tájékoztassa a 22. § szerinti szervet."
4. § A Kr. 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A miniszter az egészségügyi szolgáltató által igényelhető támogatást biztosít a felsőoktatási intézményeknek az általános orvos vagy egészségpszichológia szakon végzett szakképesítéssel még nem rendelkező, valamint a 12. § (2) bekezdése szerinti esetben a szakképesítéssel már rendelkező szakirányú szakképzésben részt vevő rezidensek után, melynek célja a rezidens szakképzése normatív költségének megtérítése."
5. § A Kr. 6. § (1) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A miniszter az egészségpolitika által meghatározott célok megvalósítása érdekében központi gyakornoki helyek létesítésére a felsőoktatási intézmény számára támogatást nyújt, melynek keretében a központi gyakornok szakképzésének teljes időtartamára kifizetésre kerül (kerülnek):]
"b) a Kjt. besorolása alapján a központi gyakornok részére kötelezően járó illetmény és az illetménnyel összefüggő járulékok, valamint a külön jogszabály alapján kötelezően járó egyéb juttatások,"
6. § A Kr. a következő 6/A. §-sal egészül ki:
"6/A. § (1) Az első szakképesítés megszerzésére irányuló képzésben történő részvétel során a támogatott jelölt a szakképzéssel kapcsolatos kiadásainak, dologi költségeinek megtérítése céljából, az adott évre vonatkozóan a költségvetési törvényben meghatározott mértékű támogatásra jogosult, amelyet legfeljebb a támogatott jelölt szakképesítésére külön jogszabályban meghatározott szakképzés időtartamára vehet igénybe.
(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás igénybevételének feltétele minden alkalommal a szakképzés követelményeinek megfelelő 12 hónap időtartamú képzési idő letöltése.
(3) A támogatás a központi költésvetésből a felsőoktatási intézmény által utólag kerül folyósításra a jelölt számára a 16. § (1) bekezdésében meghatározott megállapodás alapján."
7. § A Kr. a következő 7/A. §-sal egészül ki:
"7/A. § Az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzéssel összefüggő egyes feladatok ellátására a miniszter a felsőoktatási intézmények részére évente a miniszter által megállapított támogatást nyújt."
8. § A Kr. 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"10. § (1) Az Egészségügyi Szakképzési és Továbbképzési Tanács Egészségügyi Felsőfokú Szakirányú Szakképzési Bizottsága (a továbbiakban: Bizottság)
a) a pályakövetési rendszer tapasztalatai,
b) a munkaerő-piaci előrejelzések,
c) a diplomás munkanélküliség helyzetének értékelése és
d) a megelőző évben benyújtott jelölti jelentkezések száma és szakmánkénti megoszlása alapján
minden év október 30-áig javaslatot tesz a miniszternek az egyes megyék vonatkozásában azoknak a szakképesítéseknek a körére, amely szakképesítések hiányszakmának való minősítése indokolt, emellett a következő évre vonatkozóan a rezidensek egyetemi régiókra lebontott keretszámaira (a továbbiakban: rezidensi keretszám), és az egyes felsőoktatási intézmények vonatkozásában az általuk költségtérítéses képzésbe felvehető jelöltek keretszámára. Az egyes felsőoktatási intézmények régiójába tartozó megyék felsorolását az 1. melléklet tartalmazza.
(2) A miniszter minden év december 15-éig közzéteszi az (1) bekezdésben meghatározott, a következő évre vonatkozó keretszámokat és megyénként a hiányszakmák körét.
(3) A rezidensi keretszámok esetében külön kerülnek meghatározásra az általános orvos szakon végzettek, valamint a fogorvos, gyógyszerész és egészségpszichológia szakon végzettek számára kiírható állások keretszámai."
9. § A Kr. 11. §-a és 12. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"11. § (1) Az egészségügyi szolgáltatók az általuk a szakma gyakorlására alkalmasnak ítélt jelölttel az adott évben megkezdődő, a szakképzési időszak alatti alkalmazásukra irányuló előszerződés vagy már fennálló foglalkoztatásra irányuló jogviszony alapján, az adott évre meghirdetett rezidensi keretszámok erejéig az év során folyamatosan igényelhetik az 5. § (1) bekezdése szerinti támogatást.
(2) A támogatás-igénylési nyilatkozat tartalmazza
a) annak a szakképzésnek a megjelölését és számát, amelyre a támogatást igénylő egészségügyi szolgáltató a nyilatkozatot benyújtja,
b) a támogatást igénylő egészségügyi szolgáltató szakképző hellyé minősítését igazoló iratot,
c) az adott szakképzés vonatkozásában érvényes működési engedélyt,
d) a támogatás-igényléssel összefüggésben az igénylő részéről a kapcsolattartó személy nevét és elérhetőségét,
e) nyilatkozatot arra nézve, hogy az igényelt szakképzési hely tekintetében legalább a Kjt. H fizetési osztály 1. fizetési fokozatának megfelelő munkabér pénzügyi fedezete a támogatást igénylő egészségügyi szolgáltató rendelkezésére áll, és kötelezettségvállalást arra nézve, hogy azt a jelölt részére a szakképzés teljes időtartamára megfizeti,
f) a jelölttel
fa) megkötött foglalkoztatásra irányuló előszerződést vagy
fb) a fennálló foglalkoztatási jogviszonyt létrehozó okiratot,
amely magában foglalja azon nyilatkozatot, hogy az egészségügyi szolgáltató a jelölt adott szakmára való alkalmasságáról előzetesen meggyőződött,
g) az fa) alpont esetében kötelezettségvállalást arra nézve, hogy a támogatás odaítélése esetén az egészségügyi szolgáltató a jelölttel a 17. § (2) bekezdése szerinti tartalommal szerződést köt,
h) a (6) bekezdésben meghatározott szempontokat igazoló dokumentumokat.
(3) A támogatási-igénylési nyilatkozatokat a 22. § szerinti szerv részére kell benyújtani postai úton vagy elektronikus úton, amely haladéktalanul továbbítja azt a Bizottság részére.
(4) A támogatás odaítéléséről a Bizottság javaslata alapján a miniszter 15 napon belül dönt a 10. § (1) bekezdés a)-d) pontjában és a (6) bekezdésben meghatározott szempontok alapján, és döntéséről haladéktalanul értesíti a 22. § szerinti szervet. A 22. § szerinti szerv az egészségügyi szolgáltatót, azon felsőoktatási intézményt, amelynek a régiójába az egészségügyi szolgáltató tartozik (a továbbiakban: illetékes felsőoktatási intézmény), valamint a jelöltet postai úton és - ha az elektronikus úton történő értesítéshez hozzájárult - elektronikus úton értesíti.
(5) Amennyiben a támogatás igénylésére a 10. § (2) bekezdése alapján meghatározott hiányszakmában kerül sor, a Bizottság javaslata alapján a miniszter dönt a 10. § (1) bekezdés a)-d) pontjában és a (6) bekezdésben meghatározott szempontok alapján az igényelt álláshely vonatkozásában az 5. § (3) bekezdése szerinti támogatás odaítéléséről is.
(6) A (4) és (5) bekezdés szerinti döntés meghozatalánál előnyben kell részesíteni azokat az igényeket, ahol
a) az egészségügyi szolgáltató a támogatott jelölt alkalmazásával éri el az adott szakma vonatkozásában az orvos-beteg arány országos átlagát,
b) az egészségügyi szolgáltató igazoltan 1 évnél hosszabb ideje nem tudta az állást betölteni, vagy
c) az egészségügyi szolgáltatónál a támogatott jelölt alkalmazásával válik lehetővé egyes állami kötelezettségvállalásból származó feladatok teljesítése.
(7) A 22. § szerinti szerv folyamatosan, egyetemi régiónként hozzáférhetővé teszi honlapján az adott évben még betölthető rezidensi keretszámokat.
12. § (1) Az adott évben meghirdetett rezidensi keretszámokból az október 31-éig be nem töltött rezidensi helyek a Bizottság javaslatára, miniszteri döntés alapján átcsoportosíthatók. Az átcsoportosításra irányuló kérelmet a jelöltnek és az őt foglalkoztatni kívánó, vagy már foglalkoztató egészségügyi szolgáltatónak együttesen kell november 15-éig benyújtania a Bizottsághoz.
(2) Az átcsoportosítás történhet az egyes régiók között, irányulhat a ráépített és a második vagy további alapszakképesítés megszerzésének támogatására, valamint a szakképesítését költségtérítéses formában megkezdő jelölt támogatott szakképzésbe történő átvételére.
(3) Az (1) bekezdés szerinti döntés a 10. § (1) bekezdés a)-d) pontja, a 11. § (6) bekezdése, valamint a (4) bekezdés szerinti szempontok alapján történik.
(4) Az átcsoportosítási kérelmek elbírálásánál előnyben kell részesíteni a szakképesítéssel még nem rendelkező személyek vonatkozásában benyújtott kérelmeket.
(5) Az adott évre vonatkozóan meghirdetett keretszámok december 31-éig használhatók fel."
10. § (1) A Kr. 13. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A miniszter által megállapított, meghirdethető központi gyakornoki állások száma nem haladhatja meg az adott évre vonatkozóan meghatározott rezidensi keretszám 25%-át. Amennyiben a szakfogorvos, szakgyógyszerész és klinikai szakpszichológus képzés vonatkozásában az adott évben támogatott rezidensi keretszám meghatározására nem kerül sor, a felsőoktatási intézmények kezdeményezésére, az oktatói utánpótlás biztosítására a miniszter dönthet ezen szakokon központi gyakornoki hely odaítéléséről. A miniszter ezen döntését a felsőoktatási intézményben az egy oktatóra jutó hallgató-, valamint szakorvosjelölt-aránynak és a felsőoktatási intézmény alkalmazásában álló oktatók korfájának a figyelembe vételével hozza meg."
(2) A Kr. 13. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) A központi gyakornoki állást meghirdető felsőoktatási intézmény minden év október 1-jéig az (5) bekezdésben meghatározott rangsor figyelembe vételével, a legmagasabb pontszámot elért öt jelölt közül dönt az általa alkalmazni kívánt jelölt személyéről."
(3) A Kr. 13. § (8) és (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(8) A központi gyakornoki állásra jelentkező jelölteket a felsőoktatási intézmény a döntéséről postai úton és - ha a jelölt az elektronikus úton történő értesítéshez hozzájárult - elektronikus úton értesíti. A jelölt a felsőoktatási intézmény döntéséről a (6) bekezdés szerinti időpontot követően személyesen is felvilágosítást kérhet.
(9) A felsőoktatási intézmény által alkalmazni kívánt jelölt október 15-éig köteles írásban értesíteni a felsőoktatási intézményt, hogy az elnyert állást be kívánja-e tölteni. Amennyiben a jelölt az értesítési kötelezettségét határidőben nem teljesíti, vagy az állást nem kívánja betölteni, a rangsorban a következő jelöltnek kell azt felkínálni."
11. § A Kr. 14. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"14. § (1) A szakképzés ideje alatt a jelöltnek - a 2. § (7) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével - lehetősége van a szakváltásra, amennyiben valamely egészségügyi szolgáltatóval a foglalkoztatásáról megállapodást köt.
(2) Amennyiben a jelölt által elsőként választott szakképesítés külön jogszabályban meghatározott szakképzési idejéből a szakváltáskor hosszabb idő lenne hátra, mint a szakváltást követően a választott szak szakképzési ideje, az így fennmaradó támogatás második alapszakképesítés, vagy ráépített szakképesítés megszerzésére felhasználható, amennyiben a jelölt az első szakképesítés megszerzését követő két éven belül megkezdi azt.
(3) Az a jelölt, aki az elsőként megszerzendő szakképesítésének időtartama alatt egészségügyi indokból válik alkalmatlanná a szakképzés teljesítésére, szakváltás esetén az illetékes felsőoktatási intézmény javaslata és a miniszter döntése alapján, a 2. § (7) bekezdésében foglaltaktól eltérően a szakképzés teljes időtartamára történő támogatásra jogosult. A miniszter a döntését az egészségügyi alkalmatlanságról szóló független szakértői vélemény figyelembe vételével hozza meg.
(4) A szakváltás iránti kérelmet a (3) bekezdés szerinti esetben az illetékes felsőoktatási intézményhez, egyéb esetben a 22. § szerinti szervhez kell benyújtani.
(5) A szakképzés során
a) az egészségügyi szolgáltató jogutód nélküli megszűnése esetén,
b) az egészségügyi szolgáltató akkreditációjának elvesztése esetén,
c) a 18. § (1) bekezdésében meghatározott esetben és
d) az (1) bekezdésben meghatározott esetben
van lehetőség az egészségügyi szolgáltató váltásra a jelölt szakképzésének e rendeletben meghatározottak szerinti folyamatos támogatása mellett.
(6) Az 5. § (3) bekezdése, valamint a 6. § (2) bekezdése szerinti támogatás szakváltás, valamint egészségügyi szolgáltató váltás esetén csak abban az esetben kerülhet folyósításra, ha olyan megyében található egészségügyi szolgáltatónál folytatja a jelölt a szakképesítését, ahol az adott évben az általa választott szakma hiányszakmának minősül."
12. § (1) A Kr. 16. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatott jelölt által meghatározott felsőoktatási intézmény a jelölttel a szakképzésben való részvételről megállapodást köt a támogatás odaítélésétől számított harminc napon belül, amely megállapodás szakképzési jogviszonyt keletkeztet a felsőoktatási intézmény és a jelölt között. A szakképzés kezdő időpontja a szakképzési jogviszony létrejöttének napja. A szakképzés felsőoktatási intézmény által szervezett programjának kezdő időpontja az adott év november 1-je."
(2) A Kr. 16. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:
"(4) Az egészségügyi szolgáltatóval létesített megállapodás alapján a szakképzés megkezdését megelőzően teljesített gyakorlati időből legfeljebb egy év - az egészségügyi szolgáltató akkreditációjának figyelembe vételével - a szakképzés teljesítésébe beszámítandó."
13. § A Kr. 18. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Ha a jelölt nem vállalja, hogy az általa választott szak vonatkozásában - a 14. §-ban foglaltakra figyelemmel - külön jogszabályban meghatározott képzési idő leteltét követő három éven belül szakvizsgát szerez, illetve ezt a vállalását nem teljesíti, a képzési időre folyósított támogatás visszatérítésére köteles."
14. § (1) A Kr. 22. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"22. § A szakképzés költségvetési forrásának a kezelését és az ezzel összefüggő adminisztrációs feladatokat az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal végzi."
(2) A Kr. a következő 22/A. §-sal egészül ki:
"22/A. § A 22. § szerinti szerv jogosult a szakképzés teljesítésének menetét ellenőrizni."
15. § A Kr. 23. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"23. § (1) A felsőoktatási intézmény a szakvizsgával már rendelkező, és költségtérítéses képzés keretében második, illetve további vagy ráépített szakképzésben részt vevő jelölttől havonta legfeljebb a Kjt. szerinti közalkalmazotti J fizetési osztály 1. fizetési fokozat garantált illetménye 15%-ának megfelelő mértékű szakképzési díjat szedhet. A szakképzési díj a (2)-(4) bekezdésben foglaltak figyelembe vételével havonta egy alkalommal, legfeljebb egy hónapra vonatkozó összegben, utólag kerülhet beszedésre.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakképzési díj
a) a szakképzéssel kapcsolatos adminisztratív költségeket és
b) a felsőoktatási intézmény által a jelölt képzési programja végrehajtásával összefüggésben nyújtott szolgáltatások költségét
foglalja magába.
(3) A (2) bekezdés a) pontja szerinti adminisztratív költségek összege nem haladhatja meg havonta az (1) bekezdés szerinti összeg 10%-át.
(4) A (2) bekezdés b) pontja szerinti összeg az adott hónapban a szakképzés teljesítéséhez a felsőoktatási intézmény által ténylegesen nyújtott szolgáltatással arányosan határozható meg."
16. § (1) A Kr. 25. §-a a következő (2)-(4) bekezdéssel egészül ki:
"(2) Az (1) bekezdés alapján a szakképzésüket e rendeletben foglaltak szerint befejezők a szakgyakorlati idejük alatt,
a) - a b) pontban foglalt kivétellel - rezidensként,
b) amennyiben háziorvostan szakképzésben vesznek részt, központi gyakornokként
vesznek részt a szakképzésben. Az a) és b) pont szerinti személyek a szakgyakorlati idejük megkezdésének évére meghatározott keretszámokon belül valamennyi, e rendelet szerinti támogatásra jogosultak az erre irányuló, e rendeletben meghatározott támogatás-igénylési nyilatkozat benyújtásával.
(3) A támogatás-igénylési nyilatkozatok első alkalommal 2011. június 1-jét követően nyújthatók be.
(4) Az e rendeletnek az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzési rendszerről szóló 122/2009. (VI. 12.) Korm. rendelet módosításáról szóló 72/2011. (IV. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) hatálybalépését megelőző napon hatályos rendelkezései alapján kiírt pályázati eljárás eredménye alapján elnyert támogatott állások erejéig a 2011. évre meghatározott keretszámok 2011. szeptember 1-jéig nem használhatók fel. A támogatott állást elnyert egészségügyi szolgáltatók támogatás-igénylési nyilatkozat benyújtása nélkül ez időpontig jogosultak az elnyert állás betöltésére, az így be nem töltött álláshelyek 2011. szeptember 2-át követően felhasználhatóak."
(2) A Kr. 25. § (5) és (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(5) Az e rendeletnek a Kr. hatálybalépését megelőző napon hatályos rendelkezései alapján meghirdetett, 2011. évre vonatkozóan az egyes felsőoktatási intézményekhez rendelten meghatározott keretszámok szakmánként történő bontás nélkül érvényesek, a 2011. évre meghirdetett hiányszakmák valamennyi megyére vonatkoztatva érvényesek.
(6) A (3)-(5) bekezdés, a 25/A. § és e bekezdés 2012. január 1-jén hatályát veszti."
17. § A Kr. a következő 25/A. §-sal egészül ki:
"25/A. § A 12. § (2) bekezdésében foglaltak alapján a ráépített és a második vagy további alapszakképesítés megszerzésének támogatására, valamint a szakképesítését költségtérítéses formában megkezdő jelölt támogatott szakképzésbe történő átvételére irányuló átcsoportosításra 2011. évben a meghirdetett keretszámok 15%-áig van lehetőség."
18. § A Kr. az 1. melléklet szerinti 1. melléklettel egészül ki.
19. § A Kr.
a) 2. § (5) bekezdésében az "5. § (4) bekezdése alapján" szövegrész helyébe az "5. § (4) bekezdése és a 12. § (2) bekezdése alapján" szöveg,
b) 2. § (6) bekezdésében az "az 5. § (4) bekezdésében foglalt szakképzéseket" szövegrész helyébe az "a fogorvos, a gyógyszerész, valamint a második vagy további alapszakképzéseket és a ráépített szakképzéseket" szöveg,
c) 3. § (1) bekezdés nyitó szövegrészében az "Az Egészségügyi Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium)" szövegrész helyébe az "A miniszter" szöveg, 3. § (1) bekezdés a) pontjában a "megpályázható" szövegrész helyébe az "igényelhető" szöveg,
d) 3. § (2) bekezdésében a "közterheket is tartalmazó mértékben" szövegrész helyébe a "munkáltató által fizetendő járulékokkal együtt" szöveg,
e) 5. § (2) és (3) bekezdésében az "elnyerte" szövegrész helyébe a "megkapta" szöveg,
f) 5. § (4) bekezdésében a "kiírt pályázati felhívás egészségpolitikai indokok alapján" szövegrész helyébe a "meghirdetett keretszám" szöveg,
g) 6. § (1) és (2) bekezdésében, 7. §-ában és 17. § (2) bekezdésében a "minisztérium" szövegrész helyébe a "miniszter" szöveg,
h) 13. § (4) bekezdésében a "rezidensi pályázatok elbírálására" szövegrész helyébe a "központi gyakornoki állások betöltésére" szöveg,
i) 13. § (5) bekezdésében a "rezidensi pályázatot benyújtott" szövegrész helyébe a "központi gyakornoki állásra jelentkező" szöveg,
j) 17. § (1) bekezdésében a "minisztériummal" szövegrész helyébe a "miniszterrel" szöveg,
k) 18. § (3) bekezdésében a "minisztérium részére történő megtérítésére" szövegrész helyébe a "visszatérítésére" szöveg és
l) 25. § (1) bekezdésében az "alkalmazni kell" szövegrész helyébe az "alkalmazni kell a törzsképzésük befejezését követően" szöveg, a "december 31-éig" szövegrész helyébe a "június 30-áig" szöveg
lép.
20. § Hatályát veszti a Kr.
a) 1. § (1) bekezdésében az "az - e rendeletben meghatározott esetekben -" szövegrész,
b) 1. § (3) és (4) bekezdése,
c) 5. § (4) bekezdés a) és b) pontja,
d) 6. § (1) bekezdés a) pontjában és 7. § a) pontjában a "képzési" szövegrész,
e) 9. §-a és
f) 13. § (2) és (3) bekezdése.
21. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - 2011. május 1-jén lép hatályba.
(2) A 6. § 2012. január 1-jén lép hatályba.
(3) Ez a rendelet 2012. január 2-án hatályát veszti.
Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök
1. melléklet a 72/2011. (IV. 29.) Korm. rendelethez
"1. melléklet a 122/2009. (VI. 12.) Korm. rendelethez
Az egyes egészségügyi felsőoktatási intézmények régiójába tartozó megyék
1. A Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum régiójába tartozó megyék:
1.1. Borsod-Abaúj-Zemplén megye
1.2. Hajdú-Bihar megye
1.3. Heves megye
1.4. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
2. A Pécsi Tudományegyetem régiójába tartozó megyék:
2.1. Baranya megye
2.2. Somogy megye
2.3. Tolna megye
2.4. Vas megye
2.5. Zala megye
3. A Semmelweis Egyetem régiójába tartozó megyék:
3.1. Budapest
3.2. Fejér megye
3.3. Győr-Moson-Sopron megye
3.4. Komárom-Esztergom megye
3.5. Nógrád megye
3.6. Pest megye
3.7. Veszprém megye
4. A Szegedi Tudományegyetem régiójába tartozó megyék:
4.1. Bács-Kiskun megye
4.2. Békés megye
4.3. Csongrád megye
4.4. Jász-Nagykun-Szolnok megye"