Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

53/2015. (III. 17.) Korm. rendelet

a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzési tilalomtól eltérő nyitva tartás engedélyezésének feltételeiről

A Kormány a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló 2014. évi CII. törvény 8. §-ában és a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés h) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. A nyitva tartási tilalom alóli mentesülés engedélyezésével kapcsolatos eljárás

1. § (1) A kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló 2014. évi CII. törvény (a továbbiakban: Kszvmtv.) által meghatározottaktól eltérően, a mentességi feltételeknek való megfelelés esetében az e rendelet által meghatározott mentesülési engedélyezési eljárásnak megfelelő nyitva tartást az üzlet helye szerinti település, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a Fővárosi Önkormányzat főjegyzője (a továbbiakban együtt: jegyző) engedélyezi.

(2) Az engedély iránti kérelmet a tevékenység végzésének megkezdése előtt 5 nappal kell a jegyzőhöz benyújtani.

(3) A kérelemnek tartalmaznia kell az üzlet nevét, címét, cégjegyzékszámát (egyéni vállalkozó esetén nyilvántartási számát) és a mentességi feltételeknek való megfelelésre vonatkozó nyilatkozatot.

(4) A jegyző a kérelem benyújtásától számított 5 napon belül jelzi a (7) bekezdés b) pontja szerinti jogosultság hiányát, ha a nyitva tartáshoz szükséges mentességi feltételek nem állnak fenn a kérelem vonatkozásában. Ha a jegyző 5 napon belül nem jelzi a jogosultság hiányát, akkor a tevékenység megkezdhető vagy folytatható.

(5) A kérelmező kereskedő köteles - a módosulásra okot adó körülmény bekövetkeztétől számított 8 napon belül -bejelenteni a jegyzőnek, ha a kérelem alapjául szolgáló körülmények megváltoztak. Ha a kérelmező kereskedő már nem felel meg a mentességi feltételeknek, e módosulás bejelentését követően a tevékenység nem folytatható.

(6) A kérelmező kereskedő köteles a kérelmet évente ismételten benyújtani.

(7) A tevékenység

a) megszüntetésének a kérelmező kereskedő általi bejelentéséig,

b) a kereskedő - a mentességi feltételek alapján megállapítható - kivételes nyitva tartási időben való nyitva tartásra való jogosultsága hiányának jegyző általi jogerős megállapításáig, vagy

c) a megkezdésére vagy a folytatására jogosultság (4) bekezdés szerinti kezdetétől számított egy év elteltéig

folytatható.

(8) A jegyző a kérelem vagy a bejelentés részére való kézbesítésétől számított 15 napon belül hivatalból tájékoztatja a fogyasztóvédelmi hatóságot a kérelem benyújtásáról, a tevékenység folytatásáról és arról, ha a tevékenység már nem folytatható.

(9) A fogyasztóvédelmi hatóság az általa a Kszvmtv. alapján alkalmazott ellenőrzési intézkedések okáról, típusáról és az ellenőrzést elrendelő határozat jogerőre emelkedésének napjáról hivatalból tájékoztatja a jegyzőt a tájékoztatásra okot adó körülmény bekövetkezésének napjától számított 15 napon belül.

2. A nyitva tartási tilalom alóli mentesülésre vonatkozó kérelmek és engedélyek nyilvántartásának rendje

2. § (1) A jegyző a kérelmező kereskedők kérelmeinek, bejelentéseinek, és az azokban foglalt adatoknak a felkutathatósága, valamint azokról a nyilvánosság tájékoztatása, továbbá a kereskedők feletti ellenőrzés segítése céljából nyilvántartást vezet az 1. § szerinti tevékenységek folytatásáról.

(2) A jegyző a kérelmező kereskedő (3) bekezdésben foglalt adatait bejegyzi a nyitva tartási tilalom alóli mentesülésre vonatkozó kérelmek és engedélyek nyilvántartásába (a továbbiakban: nyilvántartás).

(3) A nyilvántartás tartalmazza:

a) a kérelmező kereskedő

aa) nevét, cégnevét,

ab) cégjegyzékszámát, ennek hiányában regisztrációs számát,

b) a kérelem, bejelentés benyújtásának napját,

c) a kérelemmel, bejelentéssel érintett üzlet címét,

d) az üzlet nyitva tartására vonatkozó jogalapot,

e) ha a tevékenység már nem folytatható, ennek okát, beálltának napját,

f) az alkalmazott ellenőrzési intézkedés okát, típusát és az ellenőrzést elrendelő határozat jogerőre emelkedésének napját.

(4) A (3) bekezdésben foglalt adatok - a (3) bekezdés f) pontjában foglalt adatok kivételével - nyilvánosak, a jegyző a nyilvántartást az önkormányzat honlapján közzéteszi.

(5) A nyilvántartás a (3) bekezdés b)-f) pontjában foglalt adatokat közhitelesen tanúsítja, azok tekintetében közhiteles hatósági nyilvántartásnak minősül.

3. § (1) A kérelmező kereskedő köteles - a módosulásra okot adó körülmény bekövetkeztétől számított 8 napon belül - bejelenteni a jegyzőnek a nyilvántartásban szereplő adatainak megváltozását.

(2) A jegyző az adatváltozást bejegyzi a nyilvántartásba.

4. § A jegyző a törlésre okot adó körülmény bekövetkezésének évét követő második év végén törli a kérelmező kereskedő adatait a nyilvántartásból, ha

a) a tevékenység már nem folytatható, vagy

b) a kérelmező kereskedő tevékenységével felhagyott, illetve az üzlet megszűnt.

5. § A jegyző a nyilvántartásba bejegyzett adatokat a kérelmező kereskedő adatainak a nyilvántartásból való törlését követően négy évig tárolja, azt követően megsemmisíti azokat.

3. Záró rendelkezések

6. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

7. § Ez a rendelet akkor alkalmazható, ha a Kormány - a Kszvmtv. 8. §-ában kapott felhatalmazás alapján - az üzletek Kszvmtv. 3. §-ától eltérő nyitva tartására vonatkozó mentességi feltételeket határoz meg.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Tartalomjegyzék