Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

Elgépelés kijavítása AI-jal

Ha esetleg elgépelte a keresett kifejezést, kijavítja Önnek az AI!

...Tovább...

352/2017. (XI. 29.) Korm. rendelet

az egészségügyi szakellátást nyújtó közfinanszírozott szolgáltatók gazdálkodását segítő intézkedésekről

A Kormány az Alaptörvény 15. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében,

az 5. § és az 1. melléklet tekintetében a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 83. § (2) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján,

az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 31. § (9a) bekezdése alapján adatot szolgáltató állami, önkormányzati és egyházi tulajdonban álló egészségügyi szolgáltatók a 2017. augusztus 31-én fennállt, 30 napon belül lejárt tartozásállományuk 50 százaléka, 30 napon túl lejárt tartozásállományuk 60 százaléka, 60 napon túl lejárt tartozásállományuk 70 százaléka, 90 napon túl lejárt tartozásállományuk 80 százaléka alapján - ha az meghaladja a 100 000 forintot - működési támogatásban részesülnek. A támogatási összeg mértékét az egészségügyi szolgáltató Ebtv. 31. § (9a) bekezdése alapján történt adatszolgáltatásának megfelelően a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (a továbbiakban: finanszírozó) állapítja meg, és a honlapján közzéteszi. Az e bekezdés alapján nyújtott működési támogatást a 2. § (1) és (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően lehet felhasználni.

(2) Az Ebtv. 31. § (9a) bekezdése alapján adatot szolgáltató állami, önkormányzati és egyházi tulajdonban álló egészségügyi szolgáltatók az (1) bekezdés szerinti támogatáson túl a finanszírozó honlapján közzétett ösztönző támogatásban részesülnek, amelyet a 2. § (1) és (3) bekezdésében foglaltak szerint lehet felhasználni.

(3) Az az állami vagy egyházi tulajdonban álló, fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató, amelynek finanszírozása az Összevont szakellátás jogcím előirányzatából történik, a hatékony és fenntartható működést célzó szakmai megvalósíthatósági tanulmány, hatástanulmány, beruházási terv, kivitelezési terv, vázlatterv, jóváhagyási terv, engedélyezési terv, valamint az ezekhez kapcsolódó költség- és időkalkulációs terv készítésére, továbbá a gazdasági és strukturális intézkedéseinek támogatása céljából - a benyújtott gazdálkodási terv alapján - struktúratámogatásban részesülhet.

(4) Az (1), a (2) és a (3) bekezdésben meghatározott egészségügyi szolgáltató az (1), a (2) és a (3) bekezdés alapján egyaránt részesülhet támogatásban.

(5) Az (1), a (2) és a (3) bekezdés szerinti támogatás fedezetéül az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 5. számú melléklete szerinti Célelőirányzatokon belül a Működési és egyéb támogatás előirányzata szolgál.

2. § (1) Az egészségügyi szolgáltató az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti támogatásokat

a) a 2017. augusztus 31-én 30 napon túl lejárt szállítói tartozásokra,

b) a 2017. augusztus 31-én 30 napon túl lejárt egyéb tartozásokra,

c) a 2017. december 31-éig lejáró szállítói tartozásokra,

d) a 2017. december 31-éig lejáró egyéb tartozásokra

2017. december 31-éig használhatja fel azzal, hogy a sorrendben következő pontban meghatározott célra csak akkor használható fel a támogatás, ha a sorrendben azt megelőző pont szerinti tartozását az egészségügyi szolgáltató már kiegyenlítette.

(2) Az 1. § (1) bekezdése szerinti működési támogatás intézményi felújításra, beruházásra, fejlesztésre nem használható fel.

(3) Az 1. § (2) bekezdése szerinti ösztönző támogatásnak az (1) bekezdés szerinti tartozások kiegyenlítése után fennmaradt része intézményi felújításra, beruházásra, fejlesztésre is felhasználható.

(4) A finanszírozó az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti támogatást 2017. december 5-ig utalványozza.

3. § (1) Az 1. § (3) bekezdése szerinti fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók 2017. december 5-ig az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (a továbbiakban: ÁEEK) felé egyedi támogatás iránti kérelmet nyújthatnak be az egészségügyért felelős miniszternek (a továbbiakban: miniszter) címezve, az 1. § (3) bekezdése szerinti célok megvalósítása érdekében.

(2) Az ÁEEK az 1. § (3) bekezdése szerinti fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók terveit összesíti, és ezek alapján, a rendelkezésre álló forrás figyelembevételével a felosztási javaslatát 2017. december 8-ig megküldi a miniszter részére.

(3) A miniszter engedélyezi a fenntartók által megjelölt egészségügyi szolgáltatók részére a támogatásnak az egészségügyi szolgáltató és a finanszírozó között kötött támogatási szerződés alapján történő, finanszírozó általi utalványozását.

(4) A (3) bekezdés szerinti döntésével egyidejűleg, legkésőbb 2017. december 13-ig a támogatott intézmények köréről és a támogatás mértékéről a miniszter értesíti a finanszírozót.

(5) A (3) bekezdés szerinti döntés alapján támogatásban részesülő egészségügyi szolgáltató a finanszírozóval 2017. december 20-ig támogatási szerződést köt.

(6) A finanszírozó a támogatást - a támogatási szerződések alapján - 2017. december 22-ig utalványozza.

4. § (1) Az 1. § (1), (2) és (3) bekezdése szerinti támogatás jogszerű felhasználását a kormányzati ellenőrzési szerv 2019. szeptember 30-ig ellenőrzi. Az ellenőrzés eredményéről a kormányzati ellenőrzési szerv tájékoztatja a minisztert. A kormányzati ellenőrzési szerv ellenőrzése eredményeképpen feltárt, a támogatás felhasználásával kapcsolatos szabálytalanságok esetén visszatérítendő összeg mértékét és a visszatérítés határidejét a miniszter állapítja meg.

(2) A visszatérítendő összeg mértékéről és a visszatérítés határidejéről az egészségügyi szolgáltatót és a finanszírozót a miniszter értesíti. A finanszírozó jogosult a támogatás kiutalása napján érvényes jegybanki alapkamat kétszeresével terhelt visszatérítendő összeget három egyenlő részletben levonni az egészségügyi szolgáltató részére esedékes havi finanszírozási összegből.

5. §[1]

6. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. melléklet a 352/2017. (XI. 29.) Korm. rendelethez[2]

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. §-a alapján.

[2] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. §-a alapján.

Tartalomjegyzék