9/2023. (VI. 5.) GFM rendelet
a gazdaságfejlesztési miniszter által adományozható elismerésekről
A Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint állami kitüntetéseiről szóló 2011. évi CCII. törvény 24. § (6) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 182/2022. (V. 24.) Korm. rendelet 103. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:
1. Általános rendelkezések
1. §[1] A nemzetgazdasági miniszter (a továbbiakban: miniszter) által alapított elismerés a miniszter feladat- és hatáskörébe tartozó szakterületen végzett kimagasló színvonalú tevékenység elismeréseként adományozható.
2. § (1) Miniszteri elismerésként díj, miniszteri elismerő oklevél és miniszteri dicséret adományozható.
(2) A miniszter által adományozható díjak:
a) Lánczy Leó-díj;
b)[2] Magyar Vállalkozói Nagydíj,
c) Szlávy József-díj;
d) Állami Vagyongazdálkodásért Érdemérem;
e) Foglalkoztatáspolitikáért Érdemérem;
f) Magyar Prosperitás Érdemérem;
g) Eötvös Loránd Elismerő Oklevél;
h) Nemzeti Kiválóság Díj.
i)[3] Kőrösi Csoma Sándor Nagydíj;
j)[4] Kőrösi Csoma Sándor Életműdíj;
k)[5] Kőrösi Csoma Sándor Talentum-díj
l)[6] Klauzál Gábor Elismerő Oklevél.
[az i)-k) pont a továbbiakban együtt: Kőrösi Csoma Sándor díj].
3. § (1) Miniszteri elismerő oklevél és a 2. § (2) bekezdés a)-g) pontja szerinti díjak adományozását
a) a miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) államtitkára, a miniszter kabinetfőnöke vagy
b) a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami tulajdonú gazdasági társaság vezető tisztségviselője, illetve részvénytársaság esetén vezérigazgatója vagy vezérigazgató-helyettese, korlátolt felelősségű társaság esetén ügyvezetője vagy az ügyvezető helyettesítésére jogosult vezetője
kezdeményezheti a miniszternél az adományozási alkalmat legalább 30 nappal megelőzően, a jelölt életútjának és szakmai tevékenységének rövid ismertetését is tartalmazó, indokolással ellátott javaslattal.
(1a)[7] Kőrösi Csoma Sándor díj adományozását a Magyar Turisztikai Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: MTÜ) vezérigazgatója, valamint a turisztikai és vendéglátóipari szakmai szervezetek (a továbbiakban: jelölő szervezet) a 15/A. § (7) bekezdése szerinti adományozási alkalmat megelőző 30. napig kezdeményezhetik a miniszternél, a jelölt életútjának és szakmai tevékenységének rövid ismertetését is tartalmazó, indokolással ellátott javaslattal. A miniszter az MTÜ vezérigazgatóját, valamint a jelölő szervezetet a javaslattételi határidőről a díj átadásának napját megelőző 90 nappal korábban értesíti.
(1b)[8] Klauzál Gábor Elismerő Oklevél adományozását a 3. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek, valamint kereskedelmi szakmai szervezetek a 15/B. § (3) bekezdése szerinti adományozási alkalmat megelőző 30. napig kezdeményezhetik a miniszternél, a jelölt életútjának és szakmai tevékenységének rövid ismertetését is tartalmazó, indokolással ellátott javaslattal. A miniszter a kereskedelmi szakmai szervezeteket a javaslattételi határidőről a díj átadásának napját megelőző 90 nappal korábban értesíti.
(2) A javaslat tartalmi és formai követelményeit az 1. melléklet tartalmazza.
(3)[9] Miniszteri elismerő oklevél és a 2. § (2) bekezdés a)-g) és i)-l) pontja szerinti díjak adományozására vonatkozó javaslatokat a miniszter által felkért személyekből álló, három fős Kitüntetési Bizottság a javaslatban foglalt indokok, valamint a jelölt életútja, szakmai tevékenysége alapján rangsorolja és terjeszti fel a miniszter részére. A miniszter a Kitüntetési Bizottság javaslatainak figyelembevételével dönt a miniszteri elismerő oklevél és a 2. § (2) bekezdés a)-g) és i)-l) pontja szerinti díjak adományozásáról, és dönthet - a 2. § (2) bekezdés g) és i)-l) pontja szerinti díj kivételével - pénzjutalom ezzel egyidejű nyújtásáról.
4. § (1)[10] Miniszteri elismerő oklevélre és a 2. § (2) bekezdés a)-g) és i)-l) pontja szerinti díjra jelölt az adományozásról szóló kezdeményezés miniszteri döntésre való felterjesztését megelőzően tett, személyes adatai kezeléséhez hozzájáruló nyilatkozata hiányában miniszteri elismerő oklevélben és a 2. § (2) bekezdés a)-g) és i)-l) pontja szerinti díjban nem részesíthető.
(2) Az (1) bekezdés szerinti nyilatkozat formanyomtatványát a 2. melléklet tartalmazza.
(3) Nem lehet díjban és miniszteri elismerő oklevélben részesíteni azt a személyt,
a) akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen elítéltek, és a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor még nem mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól;
b) aki a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor jogerős fegyelmi büntetés hatálya alatt áll;
c) aki a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Kit.) alapján a lemondási vagy felmentési idejét tölti, kivéve a kormányzati szolgálati jogviszonynak a Kit. 107. § (1) bekezdés e) pontjában foglalt felmentési okból történő megszüntetését;
d) aki a munka törvénykönyvéről szóló törvény alapján felmondási idejét tölti, kivéve, ha a felmondás azért következik be, mert a munkavállaló nyugdíjasnak minősül;
e) aki legkésőbb a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor az (1) bekezdés szerinti hozzájárulást nem adja meg.
(4) Méltatlanná válik a miniszter által adományozott díjra az a személy, akit szándékos bűncselekmény miatt jogerősen szabadságvesztésre ítéltek, jogerős bírói ítélettel a közügyektől vagy - ha az elismerésben a foglalkozással összefüggő tevékenységére tekintettel részesült - a foglalkozásától eltiltottak. A méltatlanná vált személytől a miniszter - a méltatlanság okának fennállásáról történő tudomásszerzést követően haladéktalanul - a díjat visszavonja.
5. § (1) A miniszteri elismerést ünnepélyes keretek között a miniszter, vagy az általa megbízott személy adja át. A miniszter által megbízott személy az adományozást nem delegálhatja tovább.
(2)[11] A miniszter döntése esetén a miniszteri elismerő oklevél és a 2. § (2) bekezdés a)-g) és i)-l) pontja szerinti díj átadására az e rendeletben meghatározott időponttól eltérő időpontban is sor kerülhet.
6. § A miniszteri elismerések adományozásáról és a díjak visszavonásáról szóló miniszteri közleményt a Hivatalos Értesítőben, valamint a minisztérium honlapján közzé kell tenni.
7. § (1) A (2) bekezdésben foglaltak kivételével a miniszter által adományozható elismerésekkel összefüggő kiadások fedezetét a minisztérium igazgatási költségvetésében kell megtervezni.
(2) A miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami tulajdonú gazdasági társaság vezető tisztségviselője, illetve részvénytársaság esetén vezérigazgatója vagy vezérigazgató-helyettese, korlátolt felelősségű társaság esetén ügyvezetője vagy az ügyvezető helyettesítésére jogosult vezetője által miniszteri elismerésre jelölt személy jutalmazásának fedezetét az a gazdasági társaság biztosítja, amelynek vezetője a jutalmazást kezdeményezi.
2. Egyes elismerésekre vonatkozó rendelkezések
8. § (1) Lánczy Leó-díj a hosszú időn át kimagasló szakmai munkát végző vagy valamely kiemelt fontosságú szakmai feladat végrehajtásában közreműködő személynek, továbbá kiemelkedő életmű elismeréséért adományozható.
(2) Évente legfeljebb két Lánczy Leó-díj adományozható a minisztérium politikai szolgálati, biztosi, kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(3) Évente legfeljebb további két Lánczy Leó-díj adományozható
a) a miniszter irányítása vagy felügyelete alá tartozó szerv kormányzati szolgálati jogviszonyban vagy munkaviszonyban, illetve
b) a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami tulajdonú gazdasági társaság munkaviszonyban
álló munkatársai részére.
(4) A Lánczy Leó-díj átadására a március 15-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(5) A Lánczy Leó-díj díszdobozban elhelyezett ezüstérem, amelyhez az adományozást igazoló oklevél kapcsolódik. Az ezüstérem átmérője 65 mm, vastagsága 3 mm. Előlapján középen a névadó mellképe látható, amely körül a díj elnevezése szerepel, hátlapján Magyarország címere és az adományozás éve helyezkedik el.
(6) A Lánczy Leó-díjhoz legfeljebb nettó 2 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
9. §[12] (1) A Magyar Vállalkozói Nagydíj a gazdaság érdekében végzett kimagasló, példamutató tevékenység elismeréseként olyan gazdasági szakembernek adományozható, akinek a gazdasági és közéleti szerepvállalása, társadalmi felelősségvállalása, valamint vállalkozói és üzletemberi tevékenysége példaképül állítható a gazdaság többi szereplője számára.
(2) Évente legfeljebb egy Magyar Vállalkozói Nagydíj adományozható belföldi székhelyű gazdálkodó szervezet tulajdonosa vagy a szervezettel munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban álló munkatárs részére.
(3) A Magyar Vállalkozói Nagydíj adományozására december első péntekén, a Magyar Vállalkozók Napja alkalmából kerül sor.
(4) A Magyar Vállalkozói Nagydíjjal oklevél jár, továbbá legfeljebb nettó 1 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
10. § (1) Szlávy József-díj a foglalkoztatáspolitika területén hosszú időn át kimagasló szakmai munkát végző vagy valamely kiemelt fontosságú szakmai feladat végrehajtásában közreműködő személynek, továbbá kiemelkedő életmű elismeréséért adományozható.
(2) Évente legfeljebb négy Szlávy József-díj adományozható a minisztérium és a miniszter szakmai irányítása alá tartozó szervezet kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(3) A Szlávy József-díj átadására a március 15-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(4) A Szlávy József-díj díszdobozban elhelyezett ezüstérem, amelyhez az adományozást igazoló oklevél kapcsolódik. Az ezüstérem átmérője 65 mm, vastagsága 3 mm. Előlapján középen a névadó mellképe látható, mely körül a díj elnevezése szerepel, hátlapján Magyarország címere és az adományozás éve helyezkedik el.
(5) A Szlávy József-díjhoz legfeljebb nettó 2 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
11. § (1) Állami Vagyongazdálkodásért Érdemérem (e § alkalmazásában a továbbiakban: Érdemérem) annak a személynek adományozható, aki a díjazást megelőző időszakban kiemelkedő teljesítményt nyújtott az állami vagyongazdálkodási területen.
(2) Évente legfeljebb tizenkét Érdemérem adományozható a minisztérium politikai szolgálati, biztosi, kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(3) Évente legfeljebb további tizenkét Érdemérem adományozható a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami tulajdonú gazdasági társaság munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(4) Az Érdemérem átadására a március 15-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(5) Az Érdemérem díszdobozban elhelyezett ezüstérem, melyhez az adományozást igazoló oklevél kapcsolódik. Az ezüstérem átmérője 65 mm, vastagsága 3 mm. Előlapján középen az "Állami Vagyongazdálkodásért Érdemérem" felirat, felette Magyarország címere, alatta az adományozás éve, hátlapján az állami vagyongazdálkodást szimbolizáló ábra látható.
(6) Az Érdeméremhez legfeljebb nettó 1 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
12. § (1) Foglalkoztatáspolitikáért Érdemérem (e § alkalmazásában a továbbiakban: Érdemérem) annak a személynek adományozható, aki a díjazást megelőző időszakban kiemelkedő teljesítményt nyújtott a foglalkoztatáspolitika területén.
(2) Évente legfeljebb tizenkét Érdemérem adományozható a minisztérium kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(3) Évente legfeljebb további tizenkét Érdemérem adományozható az állami foglalkoztatási szervek kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(4) Az Érdemérem átadására a március 15-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(5) Az Érdemérem díszdobozban elhelyezett ezüstérem, amelyhez az adományozást igazoló oklevél kapcsolódik. Az ezüstérem átmérője 65 mm, vastagsága 3 mm. Előlapján középen a "Foglalkoztatáspolitikáért Érdemérem" felirat, felette Magyarország címere, alatta az adományozás éve, hátlapján a foglalkoztatáspolitikát szimbolizáló ábra látható.
(6) Az Érdeméremhez legfeljebb nettó 1 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
13. § (1) Magyar Prosperitásért Érdemérem (e § alkalmazásában a továbbiakban: Érdemérem) a minisztérium működésének javításával, hatékonyságának növelésével kapcsolatos eredményes szakmai munka, tudományos teljesítmény, illetve sikeres fejlesztés elismeréséért adományozható.
(2) Évente legfeljebb tizenöt Érdemérem adományozható a minisztérium kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló munkatársai részére.
(3)[13] Az Érdemérem díszdobozban elhelyezett, ezüstből készült, "proof" kivitelű, átmérője 42,5 mm, vastagsága 3 mm. Előlapján a Parlament kupolájának képe és a "Magyar Prosperitásért" felirat látható. Hátoldalán Magyarország címere helyezkedik el, amelyet a "NEMZETGAZDASÁGI MINISZTER" felirat övez.
(4) Az Érdemérem adományozására a március 15-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(5) Az Érdeméremhez legfeljebb nettó 1 000 000 forint összegű pénzjutalom adható.
14. § (1) Eötvös Loránd Elismerő Oklevél az ipar, ezen belül elsősorban a megfelelőségértékelés, szabványosítás, mérésügy, minőségügy, műszaki biztonság, akkreditálás, piacfelügyelet érdekében végzett kimagasló tevékenység elismeréséért adományozható.
(2) Évente legfeljebb öt Eötvös Loránd Elismerő Oklevél adományozható
a) a miniszter irányítása vagy felügyelete alá tartozó szerv kormányzati szolgálati jogviszonyban vagy munkaviszonyban, illetve
b) a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami tulajdonú gazdasági társasággal munkaviszonyban
álló munkatársai részére.
(3) Az Eötvös Loránd Elismerő Oklevél adományozására a május 10-i Magyar Műszaki Értelmiség napja alkalmából kerül sor.
15. § (1) Nemzeti Kiválóság Díj a vezetés minőség iránti elkötelezettsége, a humánerőforrás-gazdálkodás, a szervezeti célkitűzések és stratégiák, az alkalmazott értékteremtő folyamatok irányítása, a fenntarthatósági szempontok és üzleti eredmények területén kiemelkedő teljesítmény és eredmény elismeréséért adományozható.
(2) A Nemzeti Kiválóság Díj tekintetében azok a belföldi székhelyű gazdálkodó szervezetek és egyéb közigazgatási, közszolgálati, oktatási, egészségügyi vagy szociális szolgáltatás területén működő szervezetek vagy nonprofit szervezetek pályázhatnak, amelyek megfelelnek a pályázati kiírásban rögzített követelményeknek.
(3) Évente legfeljebb öt Nemzeti Kiválóság Díj adományozható, a pályázati kiírásban rögzített kategóriában.
(4) A Nemzeti Kiválóság Díj díszdobozban elhelyezett, "NEMZETI KIVÁLÓSÁG DÍJ" felirattal ellátott dísztárgy.
(5) A Nemzeti Kiválóság Díj átadására minden év májusában, egy kiemelkedő szakmai rendezvény, esemény, évforduló alkalmából, vagy a miniszter által kijelölt időpontban kerülhet sor.
(6) A Nemzeti Kiválóság Díjhoz nem jár pénzjutalom.
15/A. §[14] (1) Kőrösi Csoma Sándor Nagydíj (a továbbiakban: Nagydíj) a turisztikai tevékenység irányításában, tervezésében, szervezésében, a nemzetközi turisztikai kapcsolatok, valamint a társadalmi felelősségvállalás terén végzett példamutató és kiemelkedő tevékenység elismeréseként adományozható.
(2) Kőrösi Csoma Sándor Életműdíj (a továbbiakban: Életműdíj) a turisztikai tevékenység irányításában, tervezésében, szervezésében, a nemzetközi turisztikai kapcsolatok terén az életútját meghatározó ideig végzett kiemelkedő teljesítmény elismeréseként annak a személynek adományozható, aki az adományozás évében a 60. életévét már betöltötte, és legalább 20 éve szolgálja tevékenyen a turizmus ágazatot.
(3) Kőrösi Csoma Sándor Talentum-díj (a továbbiakban: Talentum-díj) az elismerés adományozását megelőző egy évben a turizmus fejlődésében meghatározó jelentőségű kreatív ötlet, innovatív fejlesztés vagy találmány létrehozásában közreműködő, az adományozás évében 30 év alatti személy teljesítményének elismeréseként adományozható.
(4) Évente legfeljebb
a) hat Nagydíj,
b) egy Életműdíj és
c) egy Talentum-díj
adományozható.
(5) Ugyanaz a személy vagy szervezet egy alkalommal részesíthető Nagydíjban és Talentum-díjban. Életműdíj adományozható annak is, aki korábban Nagydíjban vagy Talentum-díjban részesült.
(6) Kőrösi Csoma Sándor díj adományozható annak is, aki korábban Pro Turismo-díj elismerésben már részesült.
(7) Kőrösi Csoma Sándor díj adományozására az MTÜ által évente megrendezésre kerülő turisztikai gálaesemény alkalmából kerül sor.
(8) A Kőrösi Csoma Sándor díjjal adományozó okirat jár.
(9) Kőrösi Csoma Sándor díj posztumusz is adományozható. Posztumusz elismerés esetében a 2. melléklet szerinti nyilatkozat megtételére és az adományozó okirat átvételére a díjazott özvegye vagy örököse jogosult.
15/B. §[15] (1) Klauzál Gábor Elismerő Oklevél (e § alkalmazásában a továbbiakban: Elismerő Oklevél) a kereskedelem érdekében végzett kimagasló, példamutató tevékenység vagy életmű elismeréséért adományozható.
(2) Évente legfeljebb 10 Elismerő Oklevél adományozható.
(3) Az Elismerő Oklevél adományozására az európai kereskedelem napja alkalmából kerülhet sor.
(4) Az Elismerő Oklevélhez adományozó okirat jár.
(5) Az Elismerő Oklevélhez nem jár pénzjutalom.
16. § (1) Miniszteri elismerő oklevél a miniszter feladat- és hatáskörébe tartozó szakterületen eredményes, példamutató tevékenységet végző személy részére adományozható.
(2) A miniszteri elismerő oklevél átadására a március 15-i, az augusztus 20-i és az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából kerül sor.
(3) A miniszteri elismerő oklevélhez legfeljebb a díjazott másfél havi illetményének megfelelő összegű pénzjutalom adható.
17. § (1) Miniszteri dicséret adható a minisztérium és a miniszter irányítása alá tartozó szervezet politikai szolgálati, biztosi, kormányzati szolgálati jogviszonyban, valamint munkaviszonyban álló azon munkatársa részére, aki kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtott.
(2) Miniszteri dicséret átadására kéthavonta kerülhet sor.
(3) A miniszteri dicséret átadását a minisztérium államtitkára és a miniszter kabinetfőnöke kezdeményezheti a miniszternél a jelölt kiemelkedő szakmai teljesítményének rövid ismertetését tartalmazó indokolással.
(4) Miniszteri dicséretben a jelölt akkor részesíthető, ha hozzájárul ahhoz, hogy a miniszteri dicséret adományozásáról szóló miniszteri közlemény a minisztérium honlapján, valamint a Hivatalos Értesítőben közzétételre kerüljön.
(5) A miniszteri dicsérethez legfeljebb a díjazott egyhavi illetményének megfelelő összegű pénzjutalom adható.
3. Záró rendelkezések
18. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.
19. §[16] A 2024. évben a gazdaságfejlesztési miniszter által adományozható elismerésekről szóló 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelet módosításáról szóló 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelettel (a továbbiakban: Elismerési rendelet) megállapított 15/B. § szerinti díj tekintetében az Elismerési rendelet 3. § (1b) bekezdésében meghatározott kezdeményezési és értesítési határidőre vonatkozó rendelkezéseket nem kell alkalmazni.
Nagy Márton István s. k.,
gazdaságfejlesztési miniszter
1. melléklet a 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelethez
Javaslat díj, miniszteri elismerő oklevél adományozására | |
1. A gazdaságfejlesztési miniszter által adományozható elismerésekről szóló 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelet alapján a javasolt miniszteri elismerés megnevezése1: a) Lánczy Leó-díj; b) Magyar Vállalkozói Nagydíj; c) Szlávy József-díj; d) Állami Vagyongazdálkodásért Érdemérem; e) Foglalkoztatáspolitikáért Érdemérem; f) Magyar Prosperitás Érdemérem; g) Eötvös Loránd Elismerő Oklevél; h) Miniszteri elismerő oklevél, i) Kőrösi Csoma Sándor Nagydíj; j) Kőrösi Csoma Sándor Életműdíj; k) Kőrösi Csoma Sándor Talentum-díj. l) Klauzál Gábor Elismerő Oklevél. 2. a) Az 1. pont szerinti elismerésre jelölt (természetes személy esetén) aa) neve: ab) születési neve: ac) születési helye: ad) születési ideje (év, hó, nap): ae) anyja neve: af) iskolai végzettsége: ag) jelenlegi munkahelye: ah) feladatköre, munkavállaló esetében munkaköre: ai) lakcíme: aj) értesítési telefonszáma: ak) e-mail-címe: b) Az 1. pont szerinti elismerésre jelölt (nem természetes személy esetén) ba) neve: bb) székhelye/telephelye vagy bejegyzett címe: bc) elérhetősége (telefonszám és e-mail): bd) képviselője: 3. A jelölt korábban kapott elismerései (állami, miniszteri és szakmai elismerés): 4. Az átadás javasolt időpontja: 5. A javaslat indokolása (legalább 3-5 mondatban): 6. A jelölt életútjának és szakmai tevékenységének ismertetése (melléklet) 7. A javaslattevő a) neve: b) munkahelye: c) elérhetősége (telefonszám és e-mail-cím): | |
Dátum:....................................... | |
…………………………. javaslattevő aláírása | |
1 A javasolt elismerés aláhúzandó. |
2. melléklet a 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelethez
NYILATKOZAT (természetes személy esetén) | |
Alulírott,............................................................, 1. hozzájárulok a miniszteri elismerés adományozását előkészítő eljárásban a természetes személyazonosító adataim (név, születési hely, születés dátuma, anyja neve), valamint az adományozásra irányuló javaslat megalapozásához szükséges, a gazdaságfejlesztési miniszter által adományozható elismerésekről szóló 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 1. melléklete szerinti további személyes adataim2 kezeléséhez, valamint az elismerésben részesültek nyilvántartásában a természetes személyazonosító adataim, a bankszámlaszámom és az adóazonosító jelem kezeléséhez. 2. Kijelentem, hogy velem szemben a Rendelet 4. § (3) bekezdésében meghatározott kizáró ok3 nem áll fenn. 3. Elismerésben részesítésem esetére hozzájárulok az elismerés adományozásáról szóló miniszteri közleménynek a Hivatalos Értesítőben, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján való közzétételéhez. | |
Dátum:....................................... | |
…………………………….. elismerésre jelölt aláírása | |
NYILATKOZAT (nem természetes személy esetén) | |
1. Alulírott, mint a(z) ....................................................................................... képviselője/vezetője, kijelentem, hogy hozzájárulok a miniszteri elismerés adományozását előkészítő eljárásban az általam képviselt ........................................................................................ (nem természetes személy) azonosító adatainak (név, székhely, telephely vagy bejegyzett cím, elérhetőség, képviselő neve) kezeléséhez, valamint az elismerésben részesültek nyilvántartásában az általam képviselt ............................................................................................... (nem természetes személy) azonosító adatainak és bankszámlaszámának kezeléséhez. 2. Kijelentem továbbá, hogy velem szemben a gazdaságfejlesztési miniszter által adományozható elismerésekről szóló 9/2023. (VI. 5.) GFM rendelet 4. § (3) bekezdés e) pontjában meghatározott kizáró ok nem áll fenn. 3. Az általam képviselt szervezet elismerésben részesítése esetére hozzájárulok az elismerés adományozásáról szóló miniszteri közleménynek a Hivatalos Értesítőben, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján való közzétételéhez. | |
Dátum:....................................... | |
…………………………….. nyilatkozatot tevő aláírása | |
2 Iskolai végzettség, jelenlegi munkahely, feladatkör, munkavállaló esetében munkakör, lakcím, értesítési telefonszám, e-mail-cím, a jelölt korábban kapott elismerései (állami, miniszteri és szakmai elismerés). 3 Nem lehet díjban és miniszteri elismerő oklevélben részesíteni azt a személyt, a) akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen elítéltek, és a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor még nem mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól; b) aki a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor jogerős fegyelmi büntetés hatálya alatt áll; c) aki a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Kit.) alapján a lemondási vagy felmentési idejét tölti, kivéve a kormányzati szolgálati jogviszonynak a Kit. 107. § (1) bekezdés e) pontjában foglalt felmentési okból történő megszüntetését; d) aki a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény alapján felmondási idejét tölti, kivéve, ha a felmentés oka azért következik be, mert a munkavállaló nyugdíjasnak minősül; e) aki legkésőbb a díjra vagy a miniszteri elismerő oklevélre történő felterjesztéskor a Rendelet 4. § (1) bekezdése szerinti hozzájárulást nem adja meg. |
Lábjegyzetek:
[1] Módosította a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 5. § a) pontja. Hatályos 2024.07.19.
[2] Megállapította a 30/2023. (XI. 29.) GFM rendelet 1. §-a. Hatályos 2023.11.30.
[3] Beiktatta a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 1. §-a. Hatályos 2024.07.19.
[4] Beiktatta a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 1. §-a. Hatályos 2024.07.19.
[5] Beiktatta a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 1. §-a. Hatályos 2024.07.19.
[6] Beiktatta a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 1. §-a. Hatályos 2024.10.01.
[7] Beiktatta a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 2. §-a. Hatályos 2024.07.19.
[8] Beiktatta a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 2. §-a. Hatályos 2024.10.01.
[9] Módosította a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 6. § a)-b) pontja. Hatályos 2024.10.01.
[10] Módosította a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 6. § a) pontja. Hatályos 2024.10.01.
[11] Módosította a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 6. § c) pontja. Hatályos 2024.10.01.
[12] Megállapította a 30/2023. (XI. 29.) GFM rendelet 2. §-a. Hatályos 2023.11.30.
[13] Módosította a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 5. § e) pontja. Hatályos 2024.07.19.
[14] Beiktatta a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 3. §-a. Hatályos 2024.07.19.
[15] Beiktatta a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 3. §-a. Hatályos 2024.10.01.
[16] Beiktatta a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 4. §-a. Hatályos 2024.10.01.
[17] Módosította a 37/2024. (IX. 30.) NGM rendelet 5. §-a (lásd: 1. melléklet). Hatályos 2024.10.01.
[18] Módosította a 24/2024. (VII. 18.) NGM rendelet 5. § f) pontja. Hatályos 2024.07.19.