Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

32012D0246[1]

2012/246/EU: A Bizottság végrehajtási határozata ( 2012. május 2. ) az Atlanti-óceán keleti része és a Földközi-tenger kékúszójútonhal-állományának helyreállításával kapcsolatos egyedi ellenőrzési és vizsgálati program létrehozásáról szóló 2011/207/EU határozat módosításáról (az értesítés a C(2012) 2800. számú dokumentummal történt)

A BIZOTTSÁG VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA

(2012. május 2.)

az Atlanti-óceán keleti része és a Földközi-tenger kékúszójútonhal-állományának helyreállításával kapcsolatos egyedi ellenőrzési és vizsgálati program létrehozásáról szóló 2011/207/EU határozat módosításáról

(az értesítés a C(2012) 2800. számú dokumentummal történt)

(2012/246/EU)

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító közösségi ellenőrző rendszer létrehozásáról szóló, 2009. november 20-i 1224/2009/EK tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 95. cikkére,

mivel:

(1) Az Atlanti Tonhal Védelmére Létrehozott Nemzetközi Bizottság (ICCAT) 2006-ban többéves helyreállítási tervet fogadott el az Atlanti-óceán keleti része és a Földközi-tenger kékúszójútonhal-állományára vonatkozóan. 2008-as éves ülésén az ICCAT módosította az említett többéves helyreállítási tervet. A módosított tervet a kékúszójú tonhalra vonatkozóan az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren alkalmazandó többéves helyreállítási tervről szóló, 2009. április 6-i 302/2009/EK tanácsi rendelet (2) ültette át az uniós jogba. A szóban forgó tervet a 10-04 sz. ICCAT-ajánlás (3) révén tovább módosították, majd elfogadták az ICCAT 2010-es éves ülésén.

(2) A módosított többéves terv sikeres végrehajtása érdekében a 2009/296/EK bizottsági határozat (4) egy kétéves, 2009. március 15-től2011. március 15-ig tartó időszakra szóló egyedi ellenőrzési és vizsgálati programot hozott létre.

(3) A 2011/207/EU bizottsági határozattal (5) létrehozott, az Atlanti-óceán keleti része és a Földközi-tenger kékúszójútonhal-állományának helyreállításával kapcsolatos egyedi ellenőrzési és vizsgálati programot a 2009/296/EK határozattal létrehozott program folytonosságának biztosítása és a 10-04 számú ICCAT-ajánlásban szereplő egyes - különösen az előírt halászati és vizsgálati tervek korai benyújtására vonatkozó - rendelkezések azonnali végrehajtása érdekében fogadták el. A 2011/207/EU határozat a 2011. március 15. és 2014. március 15. közötti időszakra vonatkozik.

(4) Figyelemmel az ICCAT 2011-es éves ülésén folytatott megbeszélésekre, illetve az ICCAT által előírt rendelkezések maradéktalan végrehajtása érdekében, helyénvaló végrehajtani az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengerben élő kékúszójútonhal-állományra vonatkozó többéves helyreállítási terv létrehozásáról szóló 10-04 számú ICCAT-ajánlás 87. pontjában a mintavételi és kísérleti műveletek tekintetében meghatározott követelményeket.

(5) Ezenkívül indokolt aktualizálni, illetve helyesbíteni a 2011/207/EU határozatban szereplő egyes elavult vagy helytelen hivatkozásokat.

(6) A 2011/207/EU határozatot ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(7) Az e határozatban előírt intézkedések összhangban vannak a halászati és akvakultúra-ágazati bizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

A 2011/207/EU határozat az alábbiak szerint módosul:

1. A cím helyébe a következő szöveg lép:

2. A 3. cikk 2. pontja helyébe a következő szöveg lép:

"2. valamennyi fogási, kirakodási, áthelyezési, átrakási és ketrecbehelyezési művelet, beleértve a mintavételi programokat és a kísérleti tanulmányokat is;".

3. A 4. cikk a következő 9. és 10. ponttal egészül ki:

"9. kísérleti tanulmányok megvalósítása arról, hogy a fogás helyszínén miként becsülhető meg pontosabban a kékúszójútonhal-egyedek száma és tömege;

10. a ketrecbe helyezés időpontjában mintavételi programok és/vagy alternatív programok végrehajtása annak érdekében, hogy a ketrecbe helyezett halak egyedszámának és tömegének becslésére szolgáló eljárások pontosabbá váljanak."

4. A 9. cikkben a (1) bekezdés helyébe a következő szöveg lép:

"(1) Az a tagállam, amely közös alkalmazási terv keretében egy másik tagállam joghatósága alá tartozó vizeken felügyeleti tevékenységet kíván végezni és halászhajókat kíván megvizsgálni, szándékáról értesíti az érintett parti tagállam által kijelölt, az 1224/2009/EK rendelet 80. cikkének (5) bekezdésében említett kapcsolattartási pontot és az Európai Halászati Ellenőrző Hivatalt (EFCA)."

5. A 10. cikk helyébe a következő szöveg lép:

"10. cikk

A jogsértésekre vonatkozó információk

Azok a tagállamok, amelyek tisztviselői a 3. cikkben felsorolt tevékenységek vizsgálatakor bármilyen jogsértést tárnak fel, haladéktalanul értesítik a Bizottságot a vizsgálat időpontjáról és a jogsértés részleteiről."

6. A 14. cikkben "a Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatal (CFCA)" szavak helyébe "az EFCA" szavak lépnek.

7. A 15. cikk a következőképpen módosul:

a) az (1) bekezdésben "a CFCA-nak" szavak helyébe "az EFCA-nak" szavak lépnek;

b) a (3) bekezdés első mondata helyébe a következő szöveg lép:

"(3) A szóban forgó jelentésnek - a IV. mellékletben szereplő táblázattal összhangban - tartalmaznia kell az alábbiakra vonatkozó információkat:".

8. Az I. és a II. melléklet helyébe e határozat mellékletének szövege lép.

2. cikk

Ennek a határozatnak a tagállamok a címzettjei.

Kelt Brüsszelben, 2012. május 2-án.

a Bizottság részéről

Maria DAMANAKI

a Bizottság tagja

(1) HL L 343., 2009.12.22., 1. o.

(2) HL L 96., 2009.4.15., 1. o.

(3) A kékúszójú tonhalra vonatkozóan az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren alkalmazandó többéves helyreállítási terv létrehozására vonatkozó ICCAT-ajánlás módosításáról szóló ICCAT-ajánlás.

(4) HL L 80., 2009.3.26., 18. o.

(5) HL L 87., 2011.4.2., 9. o.

MELLÉKLET

I. MELLÉKLET

REFERENCIAÉRTÉKEK

Az e mellékletben megállapított referenciamutatókat úgy kell alkalmazni, hogy biztosítható legyen különösen:

a) az uniós vizeken végrehajtott ketrecbehelyezési műveletek teljes körű megfigyelése;

b) az áthelyezési műveletek teljes körű megfigyelése;

c) a közös halászati műveletek teljes körű megfigyelése;

d) a kékúszójú tonhalra vonatkozó jogszabályok által megkövetelt valamennyi okmány ellenőrzése, különös tekintettel a rögzített adatok megbízhatóságának ellenőrzésére.

Vizsgálat helyeReferenciaérték
Ketrecbehelyezési műveletekA halgazdaságban történő valamennyi ketrecbehelyezési művelet előtt, a szóban forgó műveletről szóló információ benyújtását követő 48 órán belül be kell szerezni a halászhajó(k) és/vagy – adott esetben – a halcsapda lobogó szerinti tagállamának engedélyét.
A kékúszójú tonhal minden ketrecbe helyezése során elő kell készíteni az ICCAT által megkövetelt pontos, teljes és validált dokumentumokat (beleértve a 10-04 számú ICCAT-ajánlásban előírt dokumentumokat is).
A halgazdálkodás helye szerinti tagállam illetékes hatóságainak minden egyes ketrecbehelyezési műveletet meg kell vizsgálniuk. A vizsgálatnak a ketrecbehelyezési művelet egészére ki kell terjednie.
A ketrecbe helyezés helyszínén mintavételi programokat kell végrehajtani annak kiderítésére, hogy miként becsülhető meg pontosabban a kékúszójútonhal-egyedek száma és tömege.
Minden ketrecbehelyezési műveletet víz alatti kamerával rögzíteni kell (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 86. pontjában előírtak szerint).
A halakat július 31. előtt kell ketrecbe helyezni, kivéve, ha a halakat fogadó halgazdaság helye szerinti tagállam alapos okokat ad meg, a vis maiort is ide értve, amelyeket a ketrecbehelyezési jelentés benyújtásakor fel kell tüntetni a jelentésben.
Lehalászási műveletekValamennyi lehalászási műveletet pontos, teljes és validált dokumentumoknak kell kísérniük (beleértve a 10-04 számú ICCAT-ajánlásban előírt dokumentumokat is).
A ketrecek minden lehalászása során jelen kell lennie egy regionális ICCAT-megfigyelőnek.
Tengeren végzett vizsgálatA referenciamutatót az egyes területeken végzett halászati tevékenységek részletes elemzését követően kell meghatározni.
A tengeren végzett vizsgálattal kapcsolatos referenciamutatók a tengeren eltöltött őrjárati napok számára vonatkoznak. Ezen belül meg kell adni, hogy az említett őrjárati napokon mely halászidény és halászat képezte ellenőrzés tárgyát.
Áthelyezési műveletekMinden áthelyezési művelet a lobogó szerinti állam által az áthelyezésre vonatkozó előzetes értesítés alapján kiállított engedélyhez kötött (a 10-04 számú ICCAT-ajánlásban előírtak szerint).
Minden áthelyezési művelethez engedélyezési számot kell rendelni (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 76. pontjában előírtak szerint).
Az áthelyezést az áthelyezésről szóló előzetes értesítés megküldésétől számított 48 órán belül engedélyezni kell (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 76. pontjában előírtak szerint).
Az áthelyezési művelet befejezésekor a lobogó szerinti tagállam részére meg kell küldeni az ICCAT áthelyezési nyilatkozatát (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 77. pontjában előírtak szerint).
Minden áthelyezési műveletet víz alatti kamerával rögzíteni kell (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 79. pontjában előírtak szerint).
Kísérleti tanulmányokat kell készíteni arról, hogy a fogás helyszínén – többek között sztereoszkópikus rendszerek igénybevételével – miként becsülhető meg pontosabban a kékúszójútonhal-egyedek száma és tömege.
ÁtrakásÉrkezéskor, az átrakási művelet megkezdése előtt valamennyi hajót át kell vizsgálni, az átrakási műveletet követően a kikötő elhagyása előtt a vizsgálatot meg kell ismételni. A nem kijelölt kikötőkben szúrópróbaszerű ellenőrzéseket kell végezni.
Az átrakási nyilatkozatot a lobogó szerinti államok részére legkésőbb a kikötői átrakás napját követő 48 órán belül kell megküldeni (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 69. pontjában előírtak szerint).
Közös halászati műveletekValamennyi közös halászati művelet a lobogó szerinti állam és a Bizottság engedélyéhez kötött; az engedélyezett közös halászati műveletekről a Bizottság tájékoztatja az ICCAT-ot. Az engedélyezett közös halászati műveletek jegyzékét közzéteszik az ICCAT weboldalán.
Légi felügyeletRugalmas referenciamutató, amely az egyes területeken folytatott halászati tevékenység részletes elemzését követően, az adott tagállam rendelkezésre álló forrásainak figyelembevételével kerül meghatározásra.
KirakodásA kékúszójútonhal-fogás kirakodása céljából a kijelölt kikötőkbe behajózó valamennyi hajót vizsgálatnak kell alávetni. A nem kijelölt kikötőkben szúrópróbaszerű ellenőrzéseket kell végezni.
Az illetékes hatóság a halászhajó lobogója szerinti tagállami hatóságnak a kirakodás végétől számított 48 órán belül megküldi a kirakodási adatokat (a 10-04 számú ICCAT-ajánlás 68. pontjában előírtak szerint).
ForgalmazásRugalmas referenciamutató, amely a megvalósuló forgalmazási tevékenység részletes elemzését követően kerül meghatározásra.
Sporthorgászat és szabadidős horgászatRugalmas referenciamutató, amely a megvalósuló sporthorgászati és szabadidős horgászati tevékenység részletes elemzését követően kerül meghatározásra.
CsapdákA csapdákkal végzett valamennyi műveletet – beleértve az áthelyezést és a lehalászást is – tagállami megfigyelők jelenlétében meg kell vizsgálni.

II. MELLÉKLET

A TISZTVISELŐK ÁLTAL KÖVETENDŐ ELJÁRÁSOK

1. Vizsgálati feladatok

1.1. Általános vizsgálati feladatok

Valamennyi ellenőrzésről és vizsgálatról ellenőrzési jelentés készül e melléklet 2. részében szereplő mintának megfelelően. A tisztviselők minden esetben megvizsgálják és jelentésükben feljegyzik:

1. a vizsgált tevékenységekben részt vevő felelős személyek, hajók és halgazdasági személyzet stb. azonosítására szolgáló adatokat;

2. az engedélyeket, a jogosítványokat és a halászati engedélyeket;

3. a releváns hajóokmányokat, mint például a hajónaplót, az áthelyezési és átrakási nyilatkozatokat, a kékúszójútonhal-fogásokra vonatkozó ICCAT-dokumentumokat, az újrakivitellel kapcsolatos dokumentumokat és egyéb, az ellenőrzés és vizsgálat céljából megvizsgált dokumentumokat, a 10-04 számú ICCAT ajánlásban előírtak szerint;

4. a helyreállítási terv rendelkezéseinek való megfelelés összefüggésében a kihalászott, halcsapdával fogott, átszállított, átrakott, kirakodott, szállított, ketrecbe helyezett, tenyésztett, feldolgozott és forgalmazott kékúszójútonhal-egyedek méretére vonatkozó részletes észrevételeket. Ketrecbe helyezés esetén össze kell vetni a ketrecbe helyezésről készített nyilatkozatot, a videofelvételeket, valamint a mintavételi programok és a kísérleti tanulmányok eredményeit;

5. a kékúszójú tonhalra aktívan nem halászó hajók fedélzetén lévő, százalékban kifejezett járulékos kékúszójútonhal-fogásokat.

A vizsgálati jelentésekben fel kell tüntetni a tengeren, légi felügyelet segítségével, a kikötőkben, a halcsapdáknál, a halgazdaságokban vagy más érintett vállalkozásoknál végzett ellenőrzések releváns eredményeire vonatkozó információkat. Az ICCAT közös nemzetközi vizsgálati rendszerének keretében végzett vizsgálatok esetében a tisztviselőnek rögzítenie kell az elvégzett vizsgálatokat és a hajónaplóban feltárt bármely jogsértést.

Ezeket az eredményeket össze kell vetni azokkal az információkkal, amelyeket más illetékes hatóságok tettek hozzáférhetővé a tisztviselők számára, beleértve a hajómegfigyelési rendszerből (VMS) származó információkat és az engedéllyel rendelkező hajók jegyzékét, valamint a megfigyelői jelentéseket, a videofelvételeket és a halászati tevékenységhez kapcsolódó valamennyi dokumentumot.

1.2. A légi felügyelettel kapcsolatos vizsgálati feladatok

A tisztviselők összevetési vizsgálatok céljából jelentést tesznek a felügyeleti adatokról, és a halászati tevékenységben részt vevő hajók megfigyelése során gyűjtött adatokat összevetik különösen a VMS-rendszerből származó információkkal és az engedéllyel rendelkező hajók jegyzékével.

A tisztviselők feltárják a jogellenes, nem bejelentett és szabályozatlan halászati tevékenységeket, és jelentést tesznek azokról, csakúgy, mint a felderítő repülőgépek és helikopterek használatáról.

Különös figyelmet kell fordítani a halászati tilalom hatálya alá tartozó területekre, a halászidény egyes időszakaira, valamint az eltérés hatálya alatt álló flottatevékenységekre.

1.3. Tengeren végzett vizsgálatok

1.3.1. Általános vizsgálati feladatok

Amennyiben valamely halászhajó, feldolgozóhajó vagy szállítóhajó elpusztult halakat szállít fedélzetén, a tisztviselők megvizsgálják a fedélzeten tárolt halmennyiségeket, majd azokat összevetik a releváns okmányokba bejegyzett mennyiségekkel.

Élő halak áthelyezése esetén a tisztviselőknek a kísérleti tanulmányok eredményeinek figyelembevételével kell megállapítaniuk azt a módszert, amelyet a felek az áthelyezett élő kékúszójú tonhalak mennyiségeinek becsléséhez alkalmaznak. A tisztviselőknek hozzáférést kell biztosítani azokhoz a videofelvételekhez, amelyek segítségével igazolják az áthelyezett mennyiségeket.

A tagállami búvár ellenőrök több helyszíni ellenőrzést tartanak a vontatott ketrecekben, amelyek során megvizsgálják, hogy a kifogott vagy áthelyezett halak száma és becsült tömege megfelel-e a vontatóhajók fedélzetén lévő áthelyezési ICCAT-nyilatkozatban szereplő adatoknak. A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. rendelkeznek-e a halászati tevékenységben részt vevő hajók működési engedéllyel (jelölések, azonosítás, jogosítvány, halászati engedély és ICCAT-listák);

2. a hajódokumentációs követelményeknek való megfelelést;

3. fel vannak-e szerelve a halászati tevékenységben részt vevő hajók működő hajómegfigyelési rendszerrel (VMS), és eleget tesznek-e a VMS-szel történő adatküldési követelményeknek;

4. a halászati tevékenységben részt vevő hajók nem halászati tilalom hatálya alá tartozó területen belül végzik-e a halászati műveleteket, és betartják-e a halászidény tilalmi időszakait;

5. a hajódokumentációs követelményeknek való megfelelést;

6. a kvóták és/vagy a járulékos fogásokra vonatkozó korlátozások betartását;

7. a fedélzeten lévő olyan fogások méret szerinti összetételét, amelyekre alkalmazandók a legkisebb kifogható halméretre vonatkozó szabályok;

8. a fedélzeten lévő valamennyi faj fizikai mennyiségeit és feldolgozási formáit;

9. a fedélzeten lévő halászeszközöket;

10. van-e jelen megfigyelő, amennyiben ez releváns.

A tisztviselők feltárják a jogellenes, nem bejelentett és szabályozatlan halászati tevékenységeket, és azokról jelentést tesznek csakúgy, mint a felderítő repülőgépek és helikopterek használatáról.

1.3.2. Az áthelyezési műveletek során végzett ellenőrzési feladatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. az áthelyezésre vonatkozó előzetes értesítéssel kapcsolatos követelmények betartását;

2. az áthelyezésre vonatkozó előzetes értesítés megküldését követő 48 órán belül rendelt-e a lobogó szerinti állam minden egyes áthelyezési művelethez engedélyezési számot, és azt megküldte-e - az adott esetnek megfelelően - a halászhajó parancsnoka, a csapda vagy a halgazdaság részére;

3. az ICCAT által az áthelyezésre vonatkozóan megállapított nyilatkozattételi követelmények betartását;

4. aláírta-e a halászhajó fedélzetén tartózkodó regionális ICCAT-megfigyelő az áthelyezési nyilatkozatot, és azt továbbították-e a vontatóhajó parancsnokának;

5. a videofelvétel rögzítésére vonatkozó követelmények betartását;

6. a fogás helyszínén a kísérleti tanulmányok keretében - többek között sztereoszkópikus kamerák segítségével - miként becsülték meg a kékúszójútonhal-egyedek számát és tömegét.

1.3.3. A közös halászati műveletek során végzett ellenőrzési feladatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. a közös halászati műveletek összefüggésében a halászati naplóba bejegyzendő információkra vonatkozó követelmények betartását;

2. rendelkeznek-e a halászati tevékenységben részt vevő hajók a közös halászati művelet végzésére a lobogójuk szerinti tagállam hatóságai által, a 302/2009/EK rendelet V. mellékletében szereplő mintának megfelelően kiállított engedéllyel;

3. van-e jelen megfigyelő a közös halászati művelet során.

1.4. A kirakodás során végzett vizsgálatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. rendelkeznek-e a halászati tevékenységben részt vevő hajók működési engedéllyel (adott esetben jelölések, azonosítás, jogosítvány, halászati engedély és ICCAT-listák);

2. megkapták-e az illetékes hatóságok a kirakodási célú behajózásról szóló előzetes értesítést;

3. megküldte-e az illetékes hatóság a halászhajó lobogó szerinti tagállamának a kirakodási adatokat a kirakodást követő 48 órán belül;

4. fel vannak-e szerelve a halászati tevékenységben részt vevő hajók működő hajómegfigyelési rendszerrel (VMS), és eleget tesznek-e a VMS-szel történő adatküldési követelményeknek;

5. a hajódokumentációs követelmények betartását;

6. a kifogott halak fedélzeten lévő fizikai mennyiségei és feldolgozási formájuk;

7. a fedélzeten lévő összes fogás összetételét a járulékos fogásokra vonatkozó szabályok betartásának ellenőrzése érdekében;

8. a fedélzeten lévő halak méret szerinti összetételét a legkisebb kifogható halméretre vonatkozó szabályok betartásának ellenőrzése érdekében;

9. a fedélzeten lévő halászeszközöket;

10. feldolgozott termékek kirakodása esetén a feldolgozott kékúszójú tonhal kerekített tömegegyenértékének kiszámítására szolgáló ICCAT átváltási együtthatók alkalmazását;

11. ellátták-e megfelelően farokcímkével az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren csalival halászó, horogsoros, kézi horogsoros vagy pergetett horogsoros hajókról kirakodott kékúszójú tonhalakat.

1.5. Az átrakás során végzett vizsgálati feladatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. rendelkeznek-e a halászati tevékenységben részt vevő hajók működési engedéllyel (jelölések, azonosítás, jogosítvány, halászati engedély és ICCAT-listák);

2. elküldték-e a behajózásról szóló előzetes értesítést, és az az átrakás tekintetében helyes információt tartalmaz-e;

3. kaptak-e előzetes engedélyt a rakományukat átrakni kívánó halászhajók a szóban forgó műveletre a lobogójuk szerinti államtól;

4. ellenőrzik-e az átrakni tervezett, előzetesen bejelentett mennyiségeket;

5. megküldték-e a lobogó szerinti államoknak az átrakási nyilatkozatot a kikötői átrakás napját követő 48 órán belül;

6. a fedélzeten vannak-e a releváns okmányok és azokat megfelelően kitöltötték-e, beleértve az átrakási nyilatkozatokat, valamint a kékúszójútonhal-fogásokra vonatkozó releváns ICCAT-dokumentumokat és az újrakivitellel kapcsolatos dokumentumokat;

7. feldolgozott termékek esetében a feldolgozott kékúszójú tonhal kerekített tömeg-egyenértékének kiszámítására szolgáló ICCAT átváltási együtthatók alkalmazását.

1.6. Halgazdasági létesítményekben végzett vizsgálati feladatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. rendelkezésre állnak-e a releváns dokumentumok, azokat megfelelően kitöltötték-e és benyújtották-e (a kékúszójútonhal-fogásokra vonatkozó ICCAT-dokumentumok, újrakivitellel kapcsolatos dokumentumok, áthelyezési nyilatkozat, átrakási nyilatkozat);

2. adtak-e a halászhajó és/vagy a csapda és a halgazdaság helye szerinti tagállam hatóságai engedélyt a ketrecbehelyezési műveletre;

3. regionális ICCAT-megfigyelő jelenlétében történt-e a kékúszójú tonhal ketrecbe helyezése és lehalászása, és érvényesítette-e a megfigyelő a ketrecbehelyezési nyilatkozatokat;

4. víz alatti videokamera révén állandó felügyelet alatt áll-e a ketrecből a halgazdaságba történő áthelyezés;

5. a tenyésztés helye szerinti tagállam nem engedélyezi a kékúszójú tonhalak ketrecbe helyezését olyan esetben, ha a halak egyedszámban vagy tömegben kifejezett mennyisége meghaladja a lobogó szerinti tagállamnak a ketrecbe helyezésre vonatkozóan engedélyezett mennyiséget;

6. történt-e mintavétel az egyes ketrecbehelyezési műveletek során, ide értve azt is a műveletet is, amikor a halakat a csapdát képező ketrecből áthelyezik a hizlalóketrecbe.

A tagállami búvár ellenőrök több helyszíni ellenőrzést tartanak a tenyésztő ketrecekben a ketrecbe helyezett halak mennyiségének ellenőrzésére. Ezt a műveletet búvárok hajtják végre, akik a tagállamok egyikében sztereoszkópikus kamerát is használnak.

1.7. A szállítással és forgalmazással kapcsolatos vizsgálati feladatok

A tisztviselők rendszeresen ellenőrzik a következőket:

1. a szállítással összefüggésben ellenőrzik különösen a releváns kísérő okmányokat, valamint azokat összevetik a szállított fizikai mennyiségekkel;

2. a forgalmazással összefüggésben ellenőrzik, hogy rendelkezésre állnak-e a releváns okmányok és megfelelően kitöltötték-e azokat, beleértve a vonatkozó kékúszójútonhal-fogásokra vonatkozó ICCAT-dokumentumokat és az újrakivitellel kapcsolatos dokumentumokat.

2. Vizsgálati jelentések

1. Az ICCAT közös nemzetközi vizsgálati rendszere keretében elvégzett vizsgálatok céljára a tisztviselők az e melléklet 1. függelékében szereplő formanyomtatványt használják.

2. A tisztviselők más vizsgálatok céljára saját nemzeti formanyomtatványaikat használják, amelyeket a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító közösségi ellenőrző rendszer létrehozásáról szóló 1224/2009/EK tanácsi rendelet végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, 2011. április 8-i 404/2011/EU bizottsági végrehajtási rendelet (1) 100. cikkének és XXVII. mellékletének megfelelően kell kitölteni.

1. függelék

A(Z) ... SZÁMÚ VIZSGÁLATRA VONATKOZÓ ICCAT-JELENTÉS

ÉSZLELT SÚLYOS JOGSÉRTÉSEK

(1) HL L 112., 2011.4.30., 1. o.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32012D0246 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32012D0246&locale=hu

Tartalomjegyzék