Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

32017R0776[1]

A Bizottság (EU) 2017/776 rendelete (2017. május 4.) az anyagok és keverékek osztályozásáról, címkézéséről és csomagolásáról szóló 1272/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a műszaki és tudományos fejlődéshez való hozzáigazítása céljából történő módosításáról

A BIZOTTSÁG (EU) 2017/776 RENDELETE

(2017. május 4.)

az anyagok és keverékek osztályozásáról, címkézéséről és csomagolásáról szóló 1272/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a műszaki és tudományos fejlődéshez való hozzáigazítása céljából történő módosításáról

(EGT-vonatkozású szöveg)

1. cikk

Az 1272/2008/EK rendelet VI. melléklete az e rendelet mellékletében foglaltak szerint módosul.

2. cikk

1. Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

2. Ezt a rendeletet 2018. december 1-jétől kell alkalmazni.

A melléklet 1. pontját, 2. pontját és 3. a), b) és c) pontját 2017. június 1-jétől kell alkalmazni.

3. A (2) bekezdéstől eltérve, az anyagok és keverékek 2018. december 1. előtt is osztályozhatók, címkézhetők és csomagolhatók az e rendelettel módosított 1272/2008/EK rendeletnek megfelelően.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

MELLÉKLET

Az 1272/2008/EK rendelet VI. melléklete a következőképpen módosul:

1. A bevezető szövegrész helyébe a következő szöveg lép:

"E melléklet 1. része bevezetést nyújt a harmonizált osztályozási és címkézési jegyzékhez, ideértve a 3. táblázat besorolási tételeinél felsorolt információkat, valamint a vonatkozó besorolásokat és figyelmeztető mondatokat.

E melléklet 2. része megállapítja az anyagok uniós szintű harmonizált osztályozására és címkézésére irányuló javaslatok benyújtására és indokolására vonatkozó dokumentáció elkészítésének általános elveit.

E melléklet 3. része felsorolja azon veszélyes anyagokat, amelyekre uniós szinten harmonizált osztályozást és címkézést hoztak létre. A 3. táblázatban az osztályba sorolás és a címkézés e rendelet I. mellékletében foglalt kritériumokon alapul."

2. Az 1. rész a következőképpen módosul:

a) az 1.1.2. szakasz címének a helyébe a következő szöveg lép:

A 3. táblázat egyes tételeinek osztályozásához és címkézéséhez kapcsolódó információk";

b) az 1.1.2.3. szakasz helyébe a következő szöveg lép:

"1.1.2.3. Egyedi koncentrációs határértékek, M-tényezők és becsült akut toxicitási értékek (ATE)

Az I. mellékletben megadott általános koncentrációs határértékektől eltérő határértékek esetében az adott kategória tekintetében egyedi koncentrációs határértékek (SCL) vannak megadva külön oszlopban a vonatkozó besorolással együtt, az 1.1.2.1.1. szakaszban meghatározottakkal azonos kódok alkalmazásával. Emellett a harmonizált becsült akut toxicitási értékek a 3. táblázatnak ugyanabban az oszlopában vannak felsorolva. Az ezt az anyagot tartalmazó keverékek besorolásához a gyártóknak, importőröknek vagy továbbfelhasználóknak az egyedi koncentrációs határértékeket és a harmonizált becsült akut toxicitási értékeket kell használniuk. A becsült akut toxicitási értékek alkalmazása esetén az I. melléklet 3.1.3.6. szakaszában leírt összegző képletet kell használni. Amennyiben ebben a mellékletben egy adott kategóriára egyedi koncentrációs határérték nincs megadva, az I. mellékletben megadott általános koncentrációs határértékeket kell alkalmazni a szennyező anyagokat, adalékokat vagy önálló alkotórészeket tartalmazó, illetve keverékekbe szánt anyagokra. Ha nem állnak rendelkezésre harmonizált becsült akut toxicitási értékek, a helyes értéket a rendelkezésre álló adatok használatával kell megállapítani.

Ellenkező értelmű rendelkezés hiányában a koncentrációs határértékek az anyagnak a keverék teljes tömegére vonatkoztatott tömegszázalékában vannak feltüntetve.

Ha a harmonizálás eredményeként M-tényező lett megállapítva a vízi környezetre veszélyesként besorolt anyagokra az »Aquatic Acute 1« (Vízi akut 1) vagy »Aquatic Chronic 1« (Vízi krónikus 1) kategóriában, akkor ez az M-tényező a 3. táblázatban, ugyanabban az oszlopban jelenik meg, mint az egyedi koncentrációs határértékek. Ha a harmonizálás eredményeként M-tényező lett megállapítva az »Aquatic Acute 1« (Vízi akut 1) vagy »Aquatic Chronic 1« (Vízi krónikus 1) kategóriában, akkor az egyes M-tényezőket a vonatkozó felosztásnak megfelelő sorban kell feltüntetni. Amennyiben a 3. táblázatban egyetlen M-tényező van megadva és az anyagot az »Aquatic Acute 1« (Vízi akut 1) és az »Aquatic Chronic 1« (Vízi krónikus 1) kategóriába sorolták, az anyagot tartalmazó keverék akut és hosszú távú vízi veszélyek szempontjából történő besorolásához a gyártónak, importőrnek vagy továbbfelhasználónak ezt az M-tényezőt kell használnia az összegzéses módszer alkalmazása során. Amennyiben a 3. táblázatban M-tényezőt nem adtak meg, a gyártónak, importőrnek vagy továbbfelhasználónak kell meghatároznia az M-tényező(ke)t az anyagról rendelkezésre álló adatok alapján. Az M-tényezők meghatározására lásd az I. melléklet 4.1.3.5.5.5. szakaszát.";

c) az 1.1.3.1. szakasz a következőképpen módosul:

i. az E. megjegyzést el kell hagyni;

ii. a K. megjegyzés helyébe a következő szöveg lép:

"K. megjegyzés:

A rákkeltőként vagy mutagénként való besorolást nem kell alkalmazni, ha kimutatható, hogy az anyag 0,1 tömegszázaléknál kevesebb 1,3-butadiént (EINECS-szám: 203-450-8) tartalmaz. Ha az anyag nincs rákkeltőként vagy mutagénként besorolva, akkor legalább a (P102-)P210-P403 óvintézkedésre vonatkozó mondatokat szerepeltetni kell. Ez a megjegyzés csak a 3. részben szereplő bizonyos összetett kőolajszármazékokra vonatkozik.";

iii. a P. megjegyzés helyébe a következő szöveg lép:

"P. megjegyzés:

A rákkeltőként vagy mutagénként való besorolást nem kell alkalmazni, ha kimutatható, hogy az anyag 0,1 tömegszázaléknál kevesebb benzolt (EINECS-szám: 200-753-7) tartalmaz.

Ha az anyag nincs rákkeltőként besorolva, akkor legalább a (P102-)P260-P262-P301 + P310-P331 óvintézkedésre vonatkozó mondatokat szerepeltetni kell.

Ez a megjegyzés csak a 3. részben szereplő bizonyos összetett kőolajszármazékokra vonatkozik.";

iv. az S. megjegyzés helyébe a következő szöveg lép:

"S. megjegyzés:

Lehetséges, hogy ezt az anyagot nem szükséges a 17. cikknek megfelelő címkével ellátni (lásd az I. melléklet 1.3. szakaszát) (3. táblázat).";

v. az U. megjegyzésben a cím helyébe a következő szöveg lép:

"U. megjegyzés (3. táblázat):";

d) az 1.1.3.2. szakasz a következőképpen módosul:

i. az 1. megjegyzés helyébe a következő szöveg lép:

"1. megjegyzés:

A feltüntetett koncentráció vagy - ilyen koncentrációértékek hiányában - az e rendelet szerinti általános koncentrációk egyenlők a fémelemek tömegszázalékával, amelyet a keverék teljes tömege alapján számítanak ki.";

ii. a szakasz a következő 8. megjegyzéssel egészül ki:

"8. megjegyzés:

A rákkeltőként való besorolást nem kell alkalmazni, ha kimutatható, hogy a forgalomba hozott keverékben a felszabaduló formaldehid elméleti legnagyobb koncentrációja (a forrástól függetlenül) nem éri el a 0,1 %-ot."

iii. a szakasz a következő 9. megjegyzéssel egészül ki:

"9. megjegyzés:

A mutagénként való besorolást nem kell alkalmazni, ha kimutatható, hogy a forgalomba hozott keverékben a felszabaduló formaldehid elméleti legnagyobb koncentrációja (a forrástól függetlenül) nem éri el az 1 %-ot."

e) az 1.1.4. szakaszt el kell hagyni;

f) az 1.2. szakasz címének helyébe a következő szöveg lép:

A 3. táblázatban szereplő, a 67/548/EGK irányelv I. mellékletében felsorolt osztályozások megfeleltetéséből eredő osztályozások és figyelmeztető mondatok"

g) az 1.2.1. szakasz helyébe a következő szöveg lép:

"1.2.1. Minimumbesorolás

Egyes veszélyességi osztályok esetében (beleértve az akut toxicitást és a célszervi toxicitást (STOT) - ismétlődő expozíciót) a 67/548/EGK irányelv kritériumai szerinti besorolás nem felel meg közvetlenül az e rendelet szerinti veszélyességi osztályokban és kategóriákban foglalt besorolásnak. Ilyen esetekben az e mellékletben foglalt besorolást minimumbesorolásnak kell tekinteni. Ezt a besorolást kell alkalmazni, ha az alábbi feltételek egyike sem teljesül:

- a gyártó vagy importőr hozzáféréssel rendelkezik az I. melléklet 1. részében meghatározott adatokhoz vagy egyéb információkhoz, amelyek a minimumbesoroláshoz képest szigorúbb besorolást eredményeztek. Tehát egy szigorúbb besorolási kategóriát kell alkalmazni,

- a minimumbesorolás tovább finomítható a VII. mellékletben található megfeleltetési táblázat alapján, ha a gyártó vagy importőr számára ismert a belélegzéssel történő akut toxicitási vizsgálathoz használt anyag fizikai állapota. A VII. melléklet szerinti besorolás ezt követően helyettesíti az e mellékletben jelzett minimumbesorolást, amennyiben eltérnek egymástól.

Egy kategória minimumbesorolását a 3. táblázatban a »Besorolás« oszlopban * jelzi.

A * jelzés megtalálható a »Egyedi koncentrációs határértékek, M-tényezők és becsült akut toxicitási értékek (ATE)« oszlopban is, mely esetben azt jelzi, hogy az adott bejegyzésre az akut toxicitás tekintetében a 67/548/EGK irányelvnek megfelelően egyedi koncentrációs határértékek vonatkoznak. Ezek a koncentrációs határértékek nem feleltethetők meg az e rendelet szerinti koncentrációs határértékeknek, különösen, ha minimumbesorolás történt. Azonban a * jelzés feltüntetésekor a besorolási tétel akut toxicitás tekintetében történő besorolása külön aggodalomra adhat okot.";

h) az 1.2.2. szakasz helyébe a következő szöveg lép:

"1.2.2. Expozíciós útvonal nem zárható ki

Egyes veszélyességi osztályok tekintetében (például STOT) az expozíciós útvonalat csak akkor kell feltüntetni a figyelmeztető mondatban, ha meggyőző bizonyíték van arra, hogy semmilyen más expozíciós útvonal nem okozhatja az adott veszélyt, az I. mellékletben megállapított kritériumokkal összhangban. A 67/548/EGK irányelv értelmében az expozíciós útvonalat abban az esetben tüntették fel, ha adatok igazolták ezen expozíciós útvonal R48-as besorolását. A 67/548/EGK irányelv szerinti, az expozíciós útvonalat jelző besorolást átültették e rendelet értelmében a megfelelő osztályba és kategóriába, de az általános figyelmeztető mondattal, amely - a szükséges információk hiányában - nem határozza meg az expozíciós útvonalat.

Ezeket a figyelmeztető mondatokat a 3. táblázatban ** jelzi.";

i. az 1.2.3. szakasz helyébe a következő szöveg lép:

"1.2.3. A reprodukciós toxicitást jelző figyelmeztető mondatok

A H360 és a H361 figyelmeztető mondatok általános aggályokat jeleznek a termékenységre és/vagy a fejlődésre gyakorolt hatások tekintetében: »Károsíthatja/feltehetően károsítja a termékenységet és a születendő gyermeket«. A kritériumoknak megfelelően az általános figyelmeztető mondatot felválthatja az 1.1.2.1.2. szakasz szerinti, az aggályra okot adó konkrét hatásra vonatkozó figyelmeztető mondat. Amennyiben a másik megkülönböztetett lehetséges aggály nem kerül említésre, annak az az oka, hogy bizonyíték van arra, hogy nincs ilyen hatás, vagy az adatok nem meggyőzőek, vagy nincsenek adatok, és ebben az esetben az említett másik megkülönböztetett lehetséges aggályra a 4. cikk (3) bekezdésében előírt kötelezettségek vonatkoznak.

Annak érdekében, hogy ne vesszenek el termékenységgel és fejlődési hatásokkal kapcsolatos, a 67/548/EGK irányelv szerinti harmonizált osztályozásból származó információk, a besorolások csak az említett irányelv szerint besorolt hatások tekintetében vannak átültetve.

Ezeket a figyelmeztető mondatokat a 3. táblázatban *** jelzi."

j) az 1.2.4. szakasz helyébe a következő szöveg lép:

"1.2.4. A fizikai veszélyek helyes besorolását nem lehetett megállapítani

Néhány besorolási tétel esetében a fizikai veszélyek helytálló megfeleltetését nem lehetett megállapítani, mivel nem áll rendelkezésre elegendő adat az e rendeletben szereplő osztályozási kritériumok alkalmazására. Előfordulhat, hogy a bejegyzés a feltüntetetten kívül más (még magasabb) kategóriába vagy más veszélyességi osztályba sorolható be. A helytálló besorolást vizsgálattal kell megerősíteni.

A vizsgálattal megerősítendő, fizikai veszélyeket hordozó bejegyzéseket **** jelöli a 3. táblázatban."

3. A 3. rész a következőképpen módosul:

a) A 3. rész címének helyébe a következő szöveg lép:

3. RÉSZ: HARMONIZÁLT OSZTÁLYOZÁSI ÉS CÍMKÉZÉSI TÁBLÁZAT"

b) a bevezető bekezdéseket el kell hagyni;

c) a 3.1. táblázat címének helyébe a következő szöveg lép:

"3. táblázat

Veszélyes anyagok harmonizált osztályozási és címkézési jegyzéke";

d) a 3. táblázat a következőképpen módosul:

i. az utolsó előtti oszlop címének helyébe a következő szöveg lép: "Egyedi koncentrációs határértékek, M-tényezők és becsült akut toxicitási értékek (ATE)";

ii. A 006-046-00-8, 604-057-00-8, 605-023-00-5, 606-041-00-6, 607-123-00-4, 608-055-00-8, 612-150-00-X, 613-318-00-5, 614-001-00-4, 615-013-00-2, 616-006-00-7, 616-094-00-7 és 650-032-00-X indexszámokhoz tartozó bejegyzések helyébe az alábbi megfelelő bejegyzések lépnek:

IndexszámNemzetközi vegyianyag-azonosításEK-számCAS-számBesorolásCímkézésEgyedi koncentrációs határértékek, M-tényezők és becsült akut toxicitási értékek (ATE)Megjegyzések
Veszélyességi osztályok és kategóriák kódjaiFigyelmeztető mondatok kódjaiVeszélyt jelző piktogramok, figyelmeztetések kódjaiFigyelmeztető mondatok kódjaiKiegészítő figyelmeztető mondatok kódjai
„006-046-00-8bendiokarb (ISO);
2,2-dimetil-1,3-benzodioxol-4-il-N-metilkarbamát;
2,2-dimetil-1,3-benzodioxol-4-il metilkarbamát
245-216-822781-23-3Acute Tox. 3
Acute Tox. 3
Acute Tox. 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H331
H311
H300
H400
H410
GHS06
GHS09
Dgr
H331
H311
H300
H410
M = 10
M = 100”
„604-057-00-8a 2-(2H-benzotriazol-2-il)-4-metil-(n)-dodecilfenol izomereinek, a 2-(2H-benzotriazol-2-il)-4-metil-(n)-tetrakozilfenol izomereinek és a 2-(2H-benzotriazol-2-il)-4-metil-5,6-didodecilfenol izomereinek reakciótömege, n = 5 vagy 6401-680-5Aquatic Chronic 4H413H413”
„605-023-00-55-klór-2-(4-klórfenoxi)fenol;
[DCPP]
429-290-03380-30-1Eye Dam. 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H318
H400
H410
GHS05
GHS09
Dgr
H318
H410
M = 10
M = 10”
„606-041-00-62-metil-1-(4-metiltiofenil)-2-morfolinopropán-1-on400-600-671868-10-5Repr. 1B
Acute Tox. 4 *
Aquatic Chronic 2
H360FD
H302
H411
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H360FD
H302
H411”
„607-123-00-42,3-epoxipropil- metakrilát;
glicidil-metakrilát
203-441-9106-91-2Carc. 1B
Muta. 2
Repr. 1B
Acute Tox. 3
Acute Tox. 4
STOT SE 3
STOT RE 1
Eye Dam. 1
Skin Corr. 1C
Skin Sens. 1
H350
H341
H360F
H311
H302
H335
H372 (légutak) (belélegzés)
H318
H314
H317
GHS08
GHS06
GHS05
Dgr
H350
H341
H360F
H311
H302
H335
H372 (légutak) (belélegzés)
H314
H317
D”
„608-055-00-8fipronil (ISO);
(±)-5-amino-1-(2,6-diklór-α,α,α-trifluor-para-tolil)-4-trifluormetilszulfinil-pirazol-3-karbonitril
424-610-5120068-37-3Acute Tox. 3*
Acute Tox. 3*
Acute Tox. 3*
STOT RE 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H301
H311
H331
H372*
H400
H410
GHS06
GHS08
GHS09
Dgr
H301
H311
H331
H372*
H410
M = 1 000
M = 10 000 ”
„612-150-00-Xspiroxamin (ISO);
8-terc-butil-1,4-dioxaspiro[4.5]dekán-2-ilmetil(etil)(propil)amin
118134-30-8Repr. 2
Acute Tox. 4
Acute Tox. 4
Acute Tox. 4
STOT RE 2
Skin Irrit. 2
Skin Sens. 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H361d
H332
H312
H302
H373 (szem)
H315
H317
H400
H410
GHS08
GHS07
GHS09
Wng
H361d
H332
H312
H302
H373 (szem)
H315
H317
H410
M = 100
M = 100”
„613-318-00-5fenpirazamin (ISO);
S-allil-5-amino-2,3-dihidro-2-izopropil-3-oxo-4-(o-tolil)pirazol-1-karbotioát;
S-allil-5-amino-2-izopropil-4-(2-metilfenil)-3-oxo-2,3-dihidropirazol-1-karbotioát
473798-59-3Aquatic Acute 1 Aquatic Chronic 1H400
H410
GHS09
Wng
H410M = 10
M = 1”
„614-001-00-4nikotin (ISO);
3-[(2S)-1-metilpirrolidin-2-il]piridin
200-193-354-11-5Acute Tox. 2
Acute Tox. 2
Acute Tox. 2
Aquatic Chronic 2
H330
H310
H300
H411
GHS06
GHS09
Dgr
H330
H310
H300
H411
belélegzés:
ATE = 0,19 mg/L (por vagy köd)
bőrön át:
ATE = 70 mg/kg
szájon át:
ATE (*1) = 5 mg/kg”
„615-013-00-2ciánamid;
karbamonitril
206-992-3420-04-2Carc. 2
Repr. 2
Acute Tox. 3
Acute Tox. 3
STOT RE 2
Skin Corr. 1
Skin Sens. 1
Eye Dam. 1
Aquatic Chronic 3
H351
H361fd
H311
H301
H373 (pajzsmirigy)
H314
H317
H318
H412
GHS08
GHS06
GHS05
Dgr
H351
H361fd
H311
H301
H373 (pajzsmirigy)
H314
H317
H412”
„616-006-00-7diklofluanid (ISO);
N-[(diklórfluormetil)tio]-N′,N′-dimetil-N-fenilszulfamid
214-118-71085-98-9Acute Tox. 4
Eye Irrit. 2
Skin Sens. 1
Aquatic Acute 1
H332
H319
H317
H400
GHS07
GHS09
Wng
H332
H319
H317
H400
M = 10”
„616-094-00-73,3′-diciklohexil-1,1′-metilénbisz(4,1-fenilén)dikarbamid406-370-358890-25-8Aquatic Chronic 4H413H413”
„650-032-00-Xciprokonazol (ISO); (2RS,3RS;2RS,3SR)-2-(4-klórfenil)-3-ciklopropil-1-(1H-1,2,4-triazol-1-il)bután-2-ol94361-06-5Repr. 1B
Acute Tox. 3
STOT RE 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H360D
H301
H373 (máj)
H400
H410
GHS08
GHS06
GHS09
Dgr
H360D
H301
H373 (máj)
H410
M = 10
M = 1”
(*1) Átváltással kapott becsült akut toxicitási érték az I. melléklet 3.1.2. táblázata szerint.

iii. a következő bejegyzéseket a 3. táblázatban szereplő bejegyzések sorrendjével összhangban be kell illeszteni:

IndexszámNemzetközi vegyianyag-azonosításEK-számCAS-számBesorolásCímkézésEgyedi koncentrációs határértékek, M-tényezők és becsült akut toxicitási értékek (ATE)Megjegyzések
Veszélyességi osztályok és kategóriák kódjaiFigyelmeztető mondatok kódjaiVeszélyt jelző piktogramok, figyelmeztetések kódjaiFigyelmeztető mondatok kódjaiKiegészítő figyelmeztető mondatok kódjai
„047-003-00-3ezüst cink zeolit (zeolit, LTA típusú, felülete ezüst- és cinkionokkal módosítva)
(Ez a besorolási tétel az LTA [Linde A] típusú zeolitra vonatkozik, amelynek a felületét mind ezüst-, mind cinkionokkal [Ag+ 0,5–6 %, Zn2 + 5–16 %] és esetleg a következőkkel módosították: foszfor, NH4+, Mg2+ és/vagy Ca2+, mindegyik esetében < 3 %.)
130328-20-0Repr. 2
Skin Irrit. 2
Eye Dam. 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H361d
H315
H318
H400
H410
GHS08
GHS05
GHS09
Dgr
H361d
H315
H318
H410
M = 100
M = 100”
„048-012-00-5kadmium-karbonát208-168-9513-78-0Carc. 1B
Muta. 1B
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
STOT RE 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H400
H410
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H410
A1”
„048-013-00-0kadmium-hidroxid;
kadmium-dihidroxid
244-168-521041-95-2Carc. 1B
Muta. 1B
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
STOT RE 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H400
H410
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H410
A1”
„048-014-00-6kadmium-nitrát;
kadmium-dinitrát
233-710-610325-94-7Carc. 1B
Muta. 1B
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
Acute Tox. 4 *
STOT RE 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H400
H410
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H350
H340
H332
H312
H302
H372 (vese, csont)
H410
Carc. 1B; H350:
C ≥ 0,01 %
A1”
„050-030-00-3dibutiltin dilaurát; dibutil[bisz(dodekanoiloxi)]sztannán201-039-877-58-7Muta. 2
Repr. 1B
STOT RE 1
H341
H360FD
H372 (immunrendszer)
GHS08
Dgr
H341
H360FD
H372 (immunrendszer)”
„603-235-00-2linalool; 3,7-dimetil-1,6-oktadién-3-ol; dl-linalool; [1]
koriandrol; (S)-3,7-dimetil-1,6-oktadién-3-ol; d-linalool; [2]
likareol; (R)-3,7-dimetil-1,6-oktadién-3-ol; l-linalool [3]
201-134-4 [1]
204-810-7 [2]
204-811-2 [3]
78-70-6 [1]
126-90-9 [2]
126-91-0 [3]
Skin Sens. 1BH317GHS07
Wng
H317”
„604-093-00-4klorofén;
klorofén;
2-benzil-4-klórfenol
204-385-8120-32-1Carc. 2
Repr. 2
Acute Tox. 4
Skin Irrit. 2
Skin Sens. 1
Eye Dam. 1
STOT RE 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H351
H361f
H332
H315
H317
H318
H373 (vese)
H400
H410
GHS08
GHS05
GHS07
GHS09
Dgr
H351
H361f
H332
H315
H317
H318
H373 (vese)
H410
M = 1
M = 100”
„606-150-00-9kletodim (ISO); (5RS)-2-{(1EZ)-1-[(2E)-3-klóralliloxiimino]propil}-5-[(2RS)-2-(etiltio)propil]-3-hidroxiciklohex-2-én-1-on99129-21-2Acute Tox. 4
Skin Sens. 1
Aquatic Chronic 3
H302
H317
H412
GHS07
Wng
H302
H317
H412
EUH066”
„606-151-00-4antrakinon201-549-084-65-1Carc. 1BH350GHS08
Dgr
H350”
„607-720-00-Xnonadekafluordekán sav; [1]
ammónium-nonadekafluordekanoát; [2]
nátrium-nonadekafluordekanoát [3]
206-400-3 [1] 221-470-5 [2]
[3]
335-76-2 [1] 3108-42-7 [2]
3830-45-3 [3]
Carc. 2
Repr. 1B
Lact.
H351
H360Df
H362
GHS08
Dgr
H351
H360Df
H362”
„607-721-00-5N,N′-metiléndimorfolin;
N,N′-metilénbiszmorfolin;
(N,N′-metilénbiszmorfolinból felszabaduló formaldehid);
[MBM]
227-062-35625-90-1Carc. 1B
Muta. 2
Acute Tox. 4
Acute Tox. 4
Acute Tox. 4
STOT RE 2
Skin Corr. 1B
Skin Sens. 1
Eye Dam.1
H350
H341
H332
H312
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H317
H318
GHS08
GHS07
GHS05
Dgr
H350
H341
H332
H312
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H317
EUH0718
9”
„607-722-00-02,3,5,6-tetrafluor-4-(metoximetil)benzil (Z)-(1R,3R)-3-(2-ciánprop-1-enil)-2,2-dimetilciklopropánkarboxilát;
epszilon-momfluortrin
1065124-65-3Acute Tox. 4
STOT SE 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H302
H371 (idegrendszer)
H400
H410
GHS07
GHS08
GHS09
Wng
H302
H371 (idegrendszer)
H410
M = 100
M = 100”
„607-723-00-6teflutrin (ISO);
2,3,5,6-tetrafluor-4-metilbenzil (1RS,3RS)-3-[(Z)-2-klór-3,3,3-trifluorprop-1-enil]-2,2-dimetilciklopropánkarboxilát
79538-32-2Acute Tox. 1
Acute Tox. 2
Acute Tox. 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H330
H310
H300
H400
H410
GHS06
GHS09
Dgr
H330
H310
H300
H410
M = 10 000
M = 10 000 ”
„612-290-00-1paraformaldehid és 2-hidroxipropilamin reakciótermékei (3:2 arányban);
[3,3′-metilénbisz[5-metiloxazolidin]-ből felszabaduló formaldehid];
oxazolidinből felszabaduló formaldehid];
[MBO]
Carc. 1B
Muta. 2
Acute Tox. 4
Acute Tox. 3
Acute Tox. 4
STOT RE 2
Skin Corr. 1B
Eye Dam. 1
Skin Sens. 1 A
Aquatic Chronic 2
H350
H341
H332
H311
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H318
H317
H411
GHS08
GHS06
GHS05
GHS09
Dgr
H350
H341
H332
H311
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H317
H411
EUH0718
9”
„612-291-00-7paraformaldehid és 2-hidroxipropilamin reakciótermékei (1:1 arányban);
[α,α,α-trimetil-1,3,5-triazin-1,3,5(2H,4H,6H)-trietanolból felszabaduló formaldehid];
[HPT]
Carc. 1B
Muta. 2
Acute Tox. 4
Acute Tox. 4
STOT RE 2
Skin Corr. 1C
Eye Dam. 1
Skin Sens. 1 A
Aquatic Chronic 2
H350
H341
H332
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H318
H317
H411
GHS08
GHS07
GHS05
GHS09
Dgr
H350
H341
H332
H302
H373 (gyomor-bél rendszer, légutak)
H314
H317
H411
EUH0718
9”
„612-292-00-2metilhidrazin200-471-460-34-4Carc. 1BH350GHS08
Dgr
H350”
„613-321-00-1(RS)-4-[1-(2,3-dimetilfenil)etil]-1H-imidazol;
medetomidin
86347-14-0Acute Tox. 2
Acute Tox. 2
STOT SE 3
1 STOT egy.
STOT RE 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H330
H300
H336
H370 (szem)
H372
H400
H410
GHS06
GHS08
GHS09
Dgr
H330
H300
H336
H370 (szem)
H372
H410
M = 1
M = 100”
„613-322-00-7triadimenol (ISO); (1RS,2RS;1RS,2SR)-1-(4-klórfenoxi)-3,3-dimetil-1-(1H-1,2,4-triazol-1-il)bután-2-ol;
α-terc-butil-β-(4-klórfenoxi)-1H-1,2,4-triazol-1-etanol
259-537-655219-65-3Repr. 1B
Lact.
Acute Tox. 4
Aquatic Chronic 2
H360
H362
H302
H411
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H360
H362
H302
H411”
„613-323-00-2terbutilazin (ISO);
N-terc-butil-6-klór-N′-etil-1,3,5-triazin-2,4-diamin
227-637-95915-41-3Acute Tox. 4
STOT RE 2
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H302
H373
H400
H410
GHS07
GHS08
GHS09
Wng
H302
H373
H410
M = 10
M = 10”
„613-324-00-8kinolin-8-ol;
8-hidroxikinolin
205-711-1148-24-3Repr. 1B
Acute Tox. 3
Eye Dam. 1
Skin Sens. 1
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H360D
H301
H318
H317
H400
H410
GHS08
GHS06
GHS05
GHS09
Dgr
H360D
H301
H318
H317
H410
M = 1
M = 1”
„613-325-00-3tiakloprid (ISO);
(Z)-3-(6-klór-3-piridilmetil)-1,3-tiazolidin-2-ilidénciánamid;
{(2Z)-3-[(6-klórpiridin-3-il)metil]-1,3-tiazolidin-2-ilidén}ciánamid
111988-49-9Carc. 2
Repr. 1B
Acute Tox. 4
Acute Tox. 3
STOT SE 3
Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H351
H360FD
H332
H301
H336
H400
H410
GHS08 GHS06
GHS09
Dgr
H351
H360FD
H332
H301
H336
H410
M = 100
M = 100”
„616-221-00-6hexaflumuron (ISO);
1-(3,5-diklór-4-(1,1,2,2-tetrafluoretoxi)fenil)-3-(2,6-difluorbenzoil)karbamid
401-400-186479-06-3Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H400
H410
GHS09
Wng
H410M = 1 000
M = 10 000 ”
„616-222-00-1pentiopirad (ISO);
(RS)-N-[2-(1,3-dimetilbutil)-3-tienil]-1-metil-3-(trifluormetil)pirazol-4-karboxamid
183675-82-3Aquatic Acute 1
Aquatic Chronic 1
H400
H410
GHS09
Wng
H410M = 1
M = 1”
„616-223-00-7karbetamid (ISO);
(R)-1-(etilkarbamoil)etilkarbanilát;
(2R)-1-(etilamin)-1-oxopropán-2-il fenilkarbamát
240-286-616118-49-3Carc. 2
Repr. 1B
Acute Tox. 4
Aquatic Chronic 2
H351
H360D
H302
H411
GHS08
GHS07
GHS09
Dgr
H351
H360D
H302
H411”

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32017R0776 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32017R0776&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02017R0776-20181025 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02017R0776-20181025&locale=hu

Tartalomjegyzék