Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

32004D0006[1]

A Bizottság határozata (2003. november 5.) a biztosítás és a foglalkoztatói nyugdíjak európai felügyeleti bizottságának létrehozásáról

A Bizottság határozata

(2003. november 5.)

a biztosítás és a foglalkoztatói nyugdíjak európai felügyeleti bizottságának létrehozásáról

(EGT vonatkozású szöveg)

(2004/6/EK)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

mivel:

(1) A Bizottság 2001. júniusában elfogadta az Európai értékpapír-piaci szabályozók bizottságának létrehozásáról szóló 2001/527/EK [1], valamint az európai értékpapír-bizottság létrehozásáról szóló 2001/528/EK [2] határozatot.

(2) A 2002. február 5-i és november 21-i állásfoglalásában az Európai Parlament jóváhagyta a bölcsek bizottságának jelentésében javasolt négyszintű szabályozási keretet és kérte, hogy e megközelítés bizonyos vonatkozásait terjesszék ki a banki és a biztosítási ágazatra is, mindezt azzal a feltétellel, hogy a Tanács egyértelműen elkötelezi magát a megfelelő intézményi egyensúly biztosítására.

(3) A Tanács 2002. december 3-án felkérte a Bizottságot, hogy ilyen megállapodásokat és a lehető legsürgősebben új tanácsadó bizottságokat hozzon létre a banki műveletek, a biztosítás és a foglalkoztatói nyugdíjrendszerek terén.

(4) Létre kell hozni a biztosítás és a foglalkoztatói nyugdíjak európai felügyeleteinek bizottságát (a továbbiakban: a bizottság), hogy az a megfontolás, a véleménycsere, valamint a Bizottság számára a biztosítás, viszontbiztosítás és foglalkoztatói nyugdíjrendszerek terén a tanácsadás független szerveként szolgáljon. A foglalkoztatói nyugdíjrendszereket illetően azonban a bizottság csak a szabályozási és felügyeleti kérdésekkel foglalkozik, és tevékenysége nem érinti az olyan munkajogi és szociális jogi szempontokat, mint például a foglalkoztatói nyugdíjrendszerek szervezete, beleértve a kötelező tagsággal (belépéssel) kapcsolatos kérdéseket is, vagy a kollektív szerződések rendelkezései.

(5) A bizottságnak ezenkívül hozzá kell járulnia a közösségi jogszabályok tagállamokban történő következetes és időben történő végrehajtásához a nemzeti felügyeleti hatóságok közötti hatékonyabb együttműködés biztosításával, kölcsönös szakértői értékelések megvalósításával és a már bevált gyakorlatok támogatásával.

(6) A bizottság megállapítja működési rendjét, melynek során figyelembe veszi különösen a vonatkozó illetékes nemzeti hatóságok jellemzőit, és szoros operatív kapcsolatot tart fenn a Bizottsággal, valamint az európai biztosítási és foglalkoztatóinyugdíj-bizottság létrehozásáról szóló, 2003. november 5-i 2004/9/EK bizottsági határozattal [3] létrehozott bizottsággal. A bizottság tagjai közül választja elnökét.

(7) A bizottság már korai fázisban mindenre kiterjedő, nyitott és átlátható konzultációkat folytat a piaci résztvevőkkel, fogyasztókkal és végfelhasználókkal.

(8) A bizottság kidolgozza saját eljárási szabályzatát, és teljes mértékben tiszteletben tartja az intézmények előjogait, valamint a Szerződés által meghatározott intézményi egyensúlyt,

A KÖVETKEZŐKÉPPEN HATÁROZOTT:

1. cikk

"A biztosítás és a foglalkoztatói nyugdíjak európai felügyeleteinek bizottsága" (a továbbiakban: a bizottság) néven létrejön egy, a Közösségben a biztosítási kérdésekkel és a foglalkoztatói nyugdíjügyekkel foglalkozó független tanácsadó csoport.

2. cikk

A bizottság feladata, hogy a Bizottság kérésére - az ügy sürgősségére tekintettel ez utóbbi által adott esetben megszabott határidőn belül - vagy saját kezdeményezésére tanácsokat adjon a Bizottságnak, különös tekintettel a biztosítás, viszontbiztosítás és foglalkoztatói nyugdíjrendszerek terén a végrehajtási intézkedések tervezeteinek kidolgozására.

A bizottság hozzájárul a közösségi irányelvek következetes végrehajtásához és a tagállamok felügyeleti gyakorlatának összehangolásához a Közösség egészében.

A bizottság emellett a felügyeleti együttműködés, valamint a felügyelt intézményekkel kapcsolatos információcsere fórumául is szolgál.

3. cikk

A bizottság a biztosítás, viszontbiztosítás és foglalkoztatói nyugdíjrendszerek felügyeletének terén illetékes nemzeti hatóságok magas szintű képviselőiből áll. Minden tagállam kijelöli illetékes hatóságaitól azon magas szintű képviselőket, akik részt vesznek a bizottság ülésein.

A Bizottság képviselteti magát a bizottság ülésein és kijelöl egy magas szintű képviselőt, aki a bizottság valamennyi tanácskozásán részt vesz.

Amennyiben valamely napirendi pont tárgyalása valamely felügyelt intézményre vonatkozó bizalmas információ cseréjét is magában foglalja, úgy az ilyen pontok tárgyalásában való részvétel a közvetlenül érintett felügyeleti hatóságokra korlátozható.

A bizottság tagjai közül választja meg elnökét.

A bizottság szakértőket és megfigyelőket hívhat meg az ülésein való részvételre.

A bizottság nem foglalkozik munkajogi és szociális jogi kérdésekkel, mint például a foglalkoztatói nyugdíjrendszerek szervezése, különös tekintettel a kötelező tagságra, valamint a kollektív szerződések rendelkezései.

4. cikk

A bizottság szoros operatív kapcsolatokat tart fenn a Bizottsággal, és a 2004/9/EK határozattal létrehozott bizottsággal.

A bizottság munkacsoportokat hozhat létre. A Bizottságot megfigyelőként meg kell hívni a munkacsoportok üléseire.

5. cikk

A bizottság, mielőtt véleményét megküldené a Bizottságnak, már korai szakaszban mindenre kiterjedő, nyitott és átlátható konzultációkat folytat a piaci résztvevőkkel, a fogyasztókkal és a végfelhasználókkal.

6. cikk

A bizottság a Bizottságnak éves jelentést terjeszt be.

7. cikk

A bizottság elfogadja saját eljárási szabályzatát és megállapítja működési rendjét.

8. cikk

A bizottság 2003. november 24-én kezdi meg működését.

Kelt Brüsszelben, 2003. november 5-én.

a Bizottság részéről

Frederik Bolkestein

a Bizottság tagja

[1] HL L 191., 2001.7.13., 43. o.

[2] HL L 191., 2001.7.13., 45. o.

[3] HL L 3., 2004.1.7., 34. o.

--------------------------------------------------

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32004D0006 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32004D0006&locale=hu