Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

8/2024. (III. 14.) BVOP utasítás

egyes BVOP utasítások módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján kiadom a következő utasítást:

1. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága belső rendjéről szóló 18/2021. (III. 31.) BVOP utasítás módosítása

1. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága belső rendjéről szóló 18/2021. (III. 31.) BVOP utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 1. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. Az utasítás személyi hatálya kiterjed a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (a továbbiakban: BVOP) teljes személyi állományára, valamint a bv. szervezet személyi állományának a BVOP épületébe belépő tagjaira. Területi hatálya kiterjed a BVOP 1054 Budapest, Steindl Imre u. 8-10., 1063 Budapest, Szív utca 60., valamint 1064 Budapest, Rózsa utca 75-79. alatti épületeire."

2. Az Utasítás 21. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"21. A BVOP épületébe be-, illetve onnan kilépésre jogosultak:

21.1. Az RFID kártya használatát követően a BVOP állományába tartozók.

21.2. Kíséret nélkül:

a) a szerződés alapján a büntetés-végrehajtási szervezet számára szakmai munkát végzők, amennyiben a munkavégzésük helyéül a BVOP épületét jelölték ki,

b) az orvosi ellátást végzők és asszisztenseik,

c) az NVSZ állományába tartozók,

d) a büntetés-végrehajtási szervezet (a továbbiakban: bv. szervezet) felett irányítási, felügyeleti jogot gyakorló szervek képviselői,

e) a védett személyek és a védelmüket ellátók,

f) az alapvető jogok biztosa és helyettesei, valamint az általuk megbízott személyek,

g) a büntetés-végrehajtási szervek személyi állománya,

h) a bv. szervezet nyugállományú vagy szolgálati járandóságban részesülő tagjai,

i) a szerződés alapján rendszeres időközönkénti, folyamatos munkát végző személyek (pl. takarítók, fűtési rendszert üzemeltetők, fénymásoló berendezéseket javítók, karbantartók stb.),

j) a BVOP-n működtetett étterem, büfé alkalmazottai,

k) a futárszolgálatot teljesítő rendvédelmi szerv dolgozója.

21.3. Kísérettel:

a) a 21.2. pontban nem szereplő hivatalos vagy szolgálati ügyben érkező személyek,

b) a kül- vagy belföldről érkező delegációk tagjai,

c) azok, akiket az országos parancsnok és helyettesei vagy a szervezeti egységek vezetői fogadni kívánnak,

d) az NVSZ állományába tartozókhoz érkező személyek.

21.4. A biztonsági felügyelő folyamatos figyelemmel kísérése mellett:

a) az ételfutár-szolgálatok alkalmazottai,

b) a csomagküldő szolgálatok, valamint egyéb kézbesítőszolgálatok alkalmazottai."

3. Az Utasítás 23. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"23. A büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 3/2024. (I. 30.) BM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 2. § 7. pont d) alpontjában felsorolt személyek beléptetése kizárólag az országos parancsnok tájékoztatása mellett kerülhet végrehajtásra."

4. Az Utasítás 25. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"25. Amennyiben a Rendelet 2. § 7. pont d) alpontjában felsorolt személyek beléptetését a média felvétel és/vagy élő adás formájában közvetíti, abban az esetben a média képviselőinek beléptetése kizárólag az előzetes engedélyezési eljárásrend szerint történhet."

5. Az Utasítás 28. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"28. A Rózsa utca 75-79., valamint a Szív utca 60. szám alatt található épületekbe történő belépés a személybejárati kapun keresztül engedélyezett. Kivételt képez ez alól, ha a személyi állomány tagja az udvari parkolóban, illetve garázsban elhelyezett szolgálati gépjárművel - vagy a tartós magáncélú használatra kiadott gépjárművel - érkezik vagy azzal távozik, továbbá a rendkívüli események, amikor a bent lévő személyek a kilépéshez, kimeneküléshez - életük, testi épségük megóvása érdekében - a személybejárati kapu igénybevétele nem lehetséges. A saját gépjárművek esetleges benti parkolását a Biztonsági Szolgálat vezetője egyedi elbírálás alapján engedélyezi. Ennek érdekében az engedélyeztetést írásban kell végrehajtani."

6. Az Utasítás 30. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"30. A be- és kilépési jogosultság ellenőrzése a biztonsági felügyelő, fegyveres biztonsági őr, rendvédelmi igazgatási szolgálati jogviszonyban álló, távollétében a recepciós tevékenységet ellátó munkavállaló (a továbbiakban: recepciós) joga és kötelessége a büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasítás vonatkozó pontjai szerint."

7. Az Utasítás

a) 24. pontjában az "az országgyűlési képviselő" szövegrész helyébe az "a Rendelet 2. § 7. pont d) alpontjában felsorolt személy" szöveg,

b) 26. pontjában az "az országgyűlési képviselők" szövegrész helyébe az "a Rendelet 2. § 7. pont d) alpontjában felsorolt személyek" szöveg,

c) 86. pontjában a "végrehajtási fokozatát, biztonsági kockázati besorolását" szövegrész helyébe a "kategóriabesorolását" szöveg

lép.

8. Az Utasítás 3. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

9. Hatályát veszti az Utasítás

a) 38. pontjában az " , a BVOP épületében kizárólag kísérettel közlekedhető" szövegrész,

b) 45. pontja,

c) 56. pontjában az "a szolgálatvezető-helyettes," szövegrész,

d) 85. pontjában az "A kérelem mellé - szerződés alapján megvalósuló (rendszeres) munkavégzés esetén - a dolgozók 30 napnál nem régebben kiállított hatósági erkölcsi bizonyítványait is csatolni kell." szövegrész.

2. A büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasítás módosítása

10. A büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasítás (a továbbiakban: Utasítás 2) 5. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"5. A beléptetést végző személy - a büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 3/2024. (I. 30.) BM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 9., 12. és 13. §-ában meghatározott személyek kivételével - a bv. szerv területére belépő személy személyazonosságának és a belépés indokának megállapítása céljából személyazonosításra alkalmas hatósági igazolványát, belépésre jogosító igazolványát ellenőrzi."

11. Az Utasítás 2 9. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"9. A Rendelet 4. § (2) bekezdésében meghatározott közbiztonságra, valamint egyéb, a bv. szerv rendjére és a fogvatartás biztonságára veszélyes tárgynak minősül a robbanóanyag, biztonságra veszélyes gyúlékony anyag, lúg, sav, maró hatású anyag, sugárzó anyag, gáz- és riasztófegyver, hidegfegyver, hegyes végű vagy éles szélű tárgy, bódító- és pszichoaktív szer."

12. Az Utasítás 2 10. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"10. A Rendelet 4. § (3) bekezdése szerinti, a bv. szerv vezetője által engedélyezhető infokommunikációs eszköznek minősül különösen a laptop, a tablet, valamint az egyéb külső és beépíthető adattároló, adathordozó."

13. Az Utasítás 2 24. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"24. A Rendelet 2. § 7. pont d) alpontjában felsorolt személyek részére a bv. szerv biztonsági területére és a fegyverszobába történő belépést, valamint a minősített adatokat tartalmazó iratokba történő betekintést kizárólag a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka engedélyezheti."

14. Az Utasítás 2 26. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"26. A fogvatartott képviseletében eljáró személy érkezése esetén, amennyiben büntetés-végrehajtási okból nem biztosítható az előre egyeztetett időpontban a kapcsolattartás, a bv. szerv tájékoztatást nyújt a látogatás pótlásának módjáról és a kapcsolatfelvétel egyéb lehetőségeiről."

15. Az Utasítás 2

a) 1. pontjában a "gazdasági társaságokra" szövegrész helyébe a "gazdasági társaságokra, költségvetési szervekre" szöveg,

b) II. fejezet címében az "A HIVATALOS VAGY SZOLGÁLATI ÜGYBEN ELJÁRÓ SZEMÉLYEKRE" szövegrész helyébe az "A SZEMÉLYI ÁLLOMÁNYRA, VALAMINT A HIVATALOS VAGY SZOLGÁLATI ÜGYBEN ELJÁRÓ SZEMÉLYEKRE" szöveg,

c) 31. pontjában az "az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese" szövegrész helyébe az "a BVOP Biztonsági Szolgálat vezetője" szöveg

lép.

16. Az Utasítás 2 Melléklete helyébe a 2. melléklet lép.

17. Hatályát veszti az Utasítás 2

a) 22. pontja,

b) 23. pontja,

c) 27. pontja.

18. Ez az utasítás a közzétételét követő 8. napon lép hatályba.

Dr. Tóth Tamás bv. altábornagy s. k.,

országos parancsnok

1. melléklet a 8/2024. (III. 14.) BVOP utasításhoz

"3. melléklet a 18/2021. (III. 31.) BVOP utasításhoz

TÁJÉKOZTATÓ

a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága területére belépő személyek részére a be- és kiléptetés, illetve a benntartózkodás szabályairól

Tisztelt Hölgyem, Uram!

Ön a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságára (a továbbiakban: Országos Parancsnokság) mint bv. szerv területére kíván belépni. A be- és kiléptetésre, továbbá a bv. szerv területén történő mozgásra, a bv. szerv rendjére és biztonságára a büntetés-végrehajtási szervezetről szóló 1995. évi CVII. törvény (a továbbiakban: törvény) 14. §-ában, továbbá a büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetésvégrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 3/2024. (I. 30.) BM rendeletben és a büntetésvégrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a bv. szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasításban meghatározott szabályok vonatkoznak.

1. Az Országos Parancsnokság területére belépni szándékozó személy a személyazonosságának és a belépés indokának megállapítása céljából köteles magát igazolni, melyhez az alábbi okmányok fogadhatók el:

a) érvényes SZEMÉLYAZONOSÍTÓ IGAZOLVÁNY,

b) érvényes VEZETŐI ENGEDÉLY,

c) érvényes ÚTLEVÉL,

d) a bv. szervezet állományába tartozótól SZOLGÁLATI IGAZOLVÁNY,

e) a rendészeti szervek tagjaitól, a szervezetük által biztosított SZOLGÁLATI IGAZOLVÁNY.

2. Az Országos Parancsnokság területére TILOS bevinni az alábbi tárgyakat vagy eszközöket:

a) lőfegyver, lőszer, robbanószer, robbanóanyag;

b) biztonságra veszélyes gyúlékony anyag, lúg, sav, maró hatású anyag;

c) sugárzó anyag;

d) gáz- és riasztófegyver, hidegfegyver (például íj, nyílpuska stb.);

e) szúró- vagy vágóeszköz, hegyes végű vagy éles szélű tárgy;

f) alkohol, kábító-, bódító- és pszichoaktív szer.

3. A 2. pontban megjelölt, jogszerűen birtokolt eszközöket a belépni szándékozó személy a belépés előtt önként köteles a megőrzésre kijelölt helyre elzárni.

4. Fenti jogszabályok értelmében az Országos Parancsnokság területére belépő személy ruházata, csomagja szemrevételezéssel és technikai eszközzel is ellenőrizhető.

5. Az Országos Parancsnokság területére ittas, bódult vagy láthatóan zavart állapotban lévő személy nem léphet be. Amennyiben a személybejárati őrhelyen szolgálatot teljesítő biztonsági felügyelő a beléptetés során arra utaló jelet tapasztal, az alkoholos befolyásoltság ellenőrzésére szolgáló eszközt (alkoholszondát) alkalmazhat.

6. Abban az esetben, ha a belépni szándékozó személy a fentiekben foglalt kötelezettségeinek nem tesz eleget, a beléptetést meg kell tagadni, az Országos Parancsnokság területének elhagyására fel kell szólítani. Ellenállása esetén az Országos Parancsnokság épületéből - indokolt esetben a rendőrség segítségével - el kell távolítani.

7. Amennyiben a belépő személy olyan magatartást tanúsít, amellyel az Országos Parancsnokság rendjét és biztonságát sérti vagy veszélyezteti, az Országos Parancsnokság, illetve a személyi állomány tagja ellen támad, a személyi állomány tagját a feladatának ellátásában akadályoz vagy intézkedésre kényszerít, az Országos Parancsnokság vagyonát rongálja, és felszólításra sem hagyja abba, vele szemben a törvényben meghatározott módon kényszerítőeszköz alkalmazható.

8. Az Országos Parancsnokság területén - amennyiben arra vonatkozóan külön engedéllyel nem rendelkezik - csak a fogadó személy kíséretében mozoghat.

9. Az Országos Parancsnokság területén a dohányzás csak az arra kijelölt helyen engedélyezett.

10. Tájékoztatom, hogy az Országos Parancsnokság külső falán és területén adatrögzítést végző kamerarendszer működik, továbbá az Országos Parancsnokság jogszabályban meghatározott feladatai ellátása során személyes adatokat érintő adatkezelést végez. Valamennyi adatkezelésről részletesen tájékozódhat a www.bv.gov.hu honlap közérdekű adatok menüpontja alatt.

11. Amennyiben Ön a beléptetése, illetve benntartózkodása során alkalmazott intézkedéseink valamelyikét sérelmesnek tartja, joga van az intézkedéssel kapcsolatosan panaszt tenni a büntetés-végrehajtás országos parancsnokánál, a belügyminiszternél (1051 Budapest, József Attila utca 2-4.), valamint a törvényességi felügyeletet gyakorló Legfőbb Ügyészségnél (1055 Budapest, Markó u. 16.), továbbá az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalánál (1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.)."

2. melléklet a 8/2024. (III. 14.) BVOP utasításhoz

"Melléklet a 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasításhoz

TÁJÉKOZTATÓ

a büntetés-végrehajtási szerv területére belépő személyek részére a be- és kilépés, valamint a benntartózkodás szabályairól

Tisztelt Hölgyem, Uram!

1. Ön büntetés-végrehajtási szerv (a továbbiakban: bv. szerv) területére kíván belépni, ezért megkérem, hogy figyelmesen olvassa el az alábbi tájékoztatót, ismerje meg a bv. szerv rendjét!

2. A bv. szerv területére történő be- és kiléptetésre, az ott-tartózkodásra vonatkozó szabályokat a büntetésvégrehajtási szervezetről szóló 1995. évi CVII. törvény 14. §-a és 17. § (2) bekezdése, továbbá a büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 3/2024. (I. 30.) BM rendelet határozza meg. A fogvatartottak látogatóinak fogadásával kapcsolatos további biztonsági szempontú rendelkezéseket tartalmaz a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról szóló 2013. évi CCXL. törvény.

3. Annak érdekében, hogy beléptetése és későbbi benntartózkodása idején ne kerüljön kellemetlen helyzetbe, a tájékozatlanságból eredően ne kerüljön sor Önnel szemben intézkedés megtételére, működjön együtt a személyi állománnyal, kövesse, tartsa be a biztonsági előírásokra vonatkozó iránymutatásaikat.

4. Ön a bv. szerv területére történő belépése előtt a személyazonosságának és a belépés indokának a megállapítása céljából köteles magát igazolni, melyhez

a) érvényes személyazonosító igazolvány,

b) érvényes vezetői engedély vagy

c) érvényes útlevél

fogadható el, továbbá a belépési jogosultság igazolására alkalmas dokumentum (pl. látogatási engedély) vagy igazolvány (pl. szolgálati igazolvány) bemutatása kérhető.

5. Amennyiben Ön szívritmus mesterséges fenntartására szolgáló készüléket visel, és azt hivatalos irattal igazolni tudja, arról a beléptetést végző személyt a személyazonosságának megállapításakor szíveskedjen tájékoztatni. Ugyancsak tájékoztassa a személyi állományt, ha Önnek - orvos által igazoltan - egészségi állapota miatt életmentő gyógyszer tartására van szüksége. Ebben az esetben a szükséges mennyiségű gyógyszert magánál tarthatja, azonban a belépéskor nyilatkoznia kell a gyógyszer felhasználási formájáról, és annak ellenőrzését lehetővé kell tennie a személyi állomány részére.

6. A bv. szerv a belépés jogcímére utaló jelzést (kitűzőkártyát) biztosít, Ön azt benntartózkodása ideje alatt jól látható módon, a felsőruházaton köteles viselni.

7. A bv. szerv területére TILOS bevinni az alábbi tárgyakat vagy eszközöket:

a) lőfegyver, lőszer, robbanószer, robbanóanyag;

b) biztonságra veszélyes gyúlékony anyag, lúg, sav, maró hatású anyag;

c) sugárzó anyag;

d) gáz- és riasztófegyver, hidegfegyver (például íj, nyílpuska stb.);

e) szúró- vagy vágóeszköz, hegyes végű vagy éles szélű tárgy;

f) alkohol, kábító-, bódító- és pszichoaktív szer.

8. Kizárólag ENGEDÉLLYEL vihetőek be a bv. szerv területére az alábbi készülékek:

a) adó-vevő készülék, telefon;

b) fényképezőgép, továbbá hang, kép vagy hang és kép rögzítésére alkalmas más készülék;

c) tolmácsgép;

d) infokommunikációs eszköz (például laptop, notebook, tablet, egyéb külső és beépíthető adattároló, adathordozó stb.).

9. Amennyiben a beléptetés során ittas vagy bódult állapotra utaló jelet tapasztal a személyi állomány tagja, az alkoholos befolyásoltság ellenőrzésére alkalmas eszközt (alkoholtesztert) alkalmaz. A bv. szerv területére ittas vagy bódult állapotban lévő személy nem léphet be.

10. A 7-8. pontban felsorolt eszközöket önként vagy a beléptetést végrehajtó személyi állomány tagjának felszólítására köteles a megőrzésre kijelölt helyen leadni, vagy saját kezűleg elzárni. Amennyiben Ön a felszólítást követően nem gondoskodik az eszközök elhelyezéséről, leadásáról, és a beléptetése során végrehajtott ellenőrzése alkalmával a személyi állomány a be nem vihető eszközöket Önnél előtalálja, akkor a bv. szerv területére nem léphet be.

11. Beléptetése során az Ön ruházatát, csomagját szemrevételezéssel és technikai eszközzel (pl. kapukeretes és kézi fémkeresővel, csomagvizsgáló berendezéssel) ellenőrizni kell, melyhez szükség szerint szolgálati kutya is igénybe vehető. Indokolt esetben a személyi állomány Önnel azonos nemű tagja a ruházatát külön átvizsgáló helyiségben közvetlenül is átvizsgálhatja. A ruházat közvetlen átvizsgálása során Ön a fejfedője, ruházata (nadrág/szoknya, ing/blúz kivételével), valamint a lábbelije levételére kötelezhető. Gyermekkorú látogató esetében, amennyiben a beléptetés során a technikai eszköz jelzést generál (ruházatban, pelenkában), abban az esetben a vele érkező hozzátartozó vagy törvényes képviselő figyelme ismételten felhívásra kerül a be nem vihető tárgyak körére, valamint arra, hogy a technikai eszköz jelzéséig vagy a körülmény tisztázásáig a beléptetés nem hajtható végre.

12. Felhívom figyelmét, hogy a bv. szerv területén kísérettel mozoghat. Amennyiben a személyazonosságának igazolásában, a ruházata és csomagja átvizsgálásában nem működik közre, a fenti intézkedések során nem működik együtt a személyi állomány tagjaival, figyelemfelhívásaiknak nem tesz eleget, és olyan magatartást tanúsít, amellyel a fogvatartás rendjét és biztonságát megsérti, a beléptetést megtagadjuk, a bv. szerv területének elhagyására szólítjuk fel. Ellenállása esetén - eltávolítása céljából - Önnel szemben akár a meghatározott kényszerítő eszközök is alkalmazhatóak a személyi állomány részéről, továbbá rendőri intézkedés is kezdeményezhető.

13. Amennyiben a beléptetést követően tanúsít olyan magatartást, amellyel a fogvatartás rendjét és biztonságát megsérti - különösen tiltott tárgy bejuttatása, átadás-átvétele, továbbítása esetén -, Önnel szemben a 12. pontban leírtak szerint járunk el.

14. Látogatóként a látogatóhelyiségbe készpénzt vagy azt helyettesítő eszközt nem vihet magával. Látogatása félbeszakítható, ha Ön a látogatás rendjét megsérti, és azt figyelmeztetés ellenére sem hagyja abba. A látogatását - a szükséges intézkedések megtétele mellett - megszakítjuk, ha az Ön magatartása a bv. intézet rendjét, a fogvatartás biztonságát közvetlenül sérti vagy veszélyezteti. Tájékoztatom továbbá, hogy a későbbi látogatásból ki kell zárni azt, akinek a magatartása a bv. intézet, valamint a fogvatartás biztonságára veszélyt jelent.

15. Tájékoztatom, hogy a bv. szerv külső falain, kapujánál és területén adatrögzítést végző kamerarendszer működik, továbbá a bv. szerv jogszabályban meghatározott feladatai ellátása során személyes adatokat érintő adatkezelést végez. A bv. szerv valamennyi adatkezeléséről részletesen tájékozódhat a bv. szerv honlapjának közérdekű adatok menüpontja alatt.

16. Ha a beléptetése során alkalmazott intézkedéseink valamelyikét sérelmesnek tartja, joga van az intézkedéssel kapcsolatosan panaszt tenni a bv. szerv vezetőjénél, a büntetés-végrehajtás országos parancsnokánál, a belügyminiszternél, a legfőbb ügyésznél vagy az alapvető jogok biztosánál.

büntetés-végrehajtási szerv vezetője"

Tartalomjegyzék