13/2023. (II. 3.) BVOP utasítás
egyes biztonsági tárgyú BVOP utasítások módosításáról
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján kiadom a következő utasítást:
I. A BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI SZERVEK TERÜLETÉRE TÖRTÉNŐ BE- ÉS KILÉPÉS, VALAMINT A BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI SZERVEK TERÜLETÉN TARTÓZKODÁS RÉSZLETES SZABÁLYAIRÓL SZÓLÓ 42/2020. (VII. 31.) BVOP UTASÍTÁS MÓDOSÍTÁSA
1. A büntetés-végrehajtási szervek területére történő be- és kilépés, valamint a büntetés-végrehajtási szervek területén tartózkodás részletes szabályairól szóló 42/2020. (VII. 31.) BVOP utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 22. pont f) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A bv. szerv területére a nap bármely szakában, időkorlátozás nélkül beléphet)
"f) a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka, helyettese és az ellenőrzési, valamint a felderítési feladattal megbízott munkatársa, az illetékes agglomerációs központ vezetője, annak helyettese, illetve az agglomerációs központ vezetője által ellenőrzési feladattal megbízottak,"
2. Az Utasítás 22. pontja a következő k) alponttal egészül ki:
(A bv. szerv területére a nap bármely szakában, időkorlátozás nélkül beléphet)
"k) az egyes agglomerációban működő bv. szervek esetében a bekövetkezett rendkívüli eseményt követően az országos parancsnok, a biztonsági és fogvatartási helyettes, illetve az illetékes agglomerációs központ vezetője által elrendelt helyszíni bizottsági kivizsgálást végző személyek."
II. A BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI SZERVEK KÉSZENLÉTBE HELYEZÉSÉRŐL, KÜLÖNLEGES JOGRENDI MŰKÖDÉSÉNEK SZABÁLYAIRÓL ÉS AZ ELLENŐRZÉS RENDJÉRŐL SZÓLÓ 54/2020. (XI. 5.) BVOP UTASÍTÁS MÓDOSÍTÁSA
3. A büntetés-végrehajtási szervek készenlétbe helyezéséről, különleges jogrendi működésének szabályairól és az ellenőrzés rendjéről szóló 54/2020. (XI. 5.) BVOP utasítás 22. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"22. Készenlétbe-helyezési Tervvel kell rendelkeznie a bv. szerv vezetőjének, Intézkedési Tervvel az osztályvezetőnek és az ügyvezetőnek, Végrehajtási Tervvel a biztonsági tisztnek, az élelmezés vezetőnek, a főápolónak és a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezetőnek."
III. A BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI SZERVEZET BIZTONSÁGI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 72/2020. (XII. 23.) BVOP UTASÍTÁS MÓDOSÍTÁSA
4. A büntetés-végrehajtási szervezet Biztonsági Szabályzatáról szóló 72/2020. (XII. 23.) BVOP utasítás (a továbbiakban: Biztonsági Szabályzat) 28. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"28. A szállítás az a biztonsági tevékenység, amely során a fogvatartottak mozgatása meghatározott útvonalon, szolgálati gépjárművel vagy mentőautóval (indokolt esetben mentőhelikopterrel) történik. A fogvatartottak munkaterületre történő szállítása során végrehajtandó biztonsági szaktevékenység eltérő rendelkezéseit a Szabályzat külön fejezetben taglalja."
5. A Biztonsági Szabályzat 50. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"50. A szolgálati alkalmazás a fogvatartás elősegítésére (a továbbiakban: SAFE) elnevezésű rendszer az a szolgálati alkalmazás, amely a fogvatartotti információk és adatok gyors, elektronikus lekérdezését teszi lehetővé, továbbá alkalmas alapvető intézkedések végrehajtásának rögzítésére."
6. A Biztonsági Szabályzat a következő 50/A-50/B. ponttal egészül ki:
"50/A. Az Előállítási Tevékenységet Támogató Rendszer (a továbbiakban: ETTR) az a szolgálati alkalmazás, amelynek célja az előállítási tevékenység szoftveres támogatása, és a szakfeladattal kapcsolatos egyes intézkedések rögzítésének biztosítása, valamint az előállításra kerülő fogvatartottról információk gyors, elektronikus rendelkezésre állásának biztosítása.
50/B. A SAFE és az ETTR üzemeltetésének, működtetésének és alkalmazásának részletszabályait módszertani útmutatók tartalmazzák. A vonatkozó szakfeladatok ellátása során a SAFE és ETTR szolgálati alkalmazásokat a módszertani útmutatókban foglalt részletszabályokra figyelemmel kell alkalmazni."
7. A Biztonsági Szabályzat 57. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"57. A bv. gazdasági társaságnál megvalósuló biztonsági tevékenység szakmai felügyeletét a bv. intézet parancsnoka gyakorolja, melynek keretében:
a) a bv. intézet biztonsági rendszerének megfelelően irányítja a bv. gazdasági társaságnál a foglalkoztatást, továbbá az őrzés, felügyelet vagy ellenőrzés végrehajtását,
b) irányítja és rendszeresen beszámoltatja a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezetőt és a biztonsági tevékenység közvetlen irányításával megbízott munkáltatási egységek vezetőit,
c) ellenőrzi a biztonsággal összefüggő feladatok végrehajtását, intézkedik a rendkívüli esemény megelőzésére, halasztást nem tűrő esetben annak megszakítására, felszámolására,
d) a gazdasági társaság vezetője által kezdeményezett új munkahely létesítése, a foglalkoztatás jellegének megváltoztatása esetén dönt a biztonsági kérdésekben,
e) az átfogó biztonsági vizsgálat végrehajtására felállított munkacsoport tevékenységébe - amennyiben az a bv. gazdasági társaságot is vizsgálja - bevonja a bv. gazdasági társaság vezetőjét."
8. A Biztonsági Szabályzat 58. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"58. A bv. gazdasági társaság biztonsági tevékenységgel kapcsolatos feladatait a bv. intézet vezetője irányítja, az 57. pont a) és c) alpontjában meghatározott feladatköröket a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető, vagy a biztonsági vagy biztonsági és fogvatartási ügyek osztályvezetője (a továbbiakban: biztonsági osztályvezető) útján is gyakorolhatja."
9. A Biztonsági Szabályzat 60. pont b) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép: (A biztonsági osztályvezető)
"b) feladatait távollétében a biztonsági alosztály vezetője, annak hiányában a bv. intézet vezetője által kijelölt biztonsági tiszt látja el."
10. A Biztonsági Szabályzat 61-62. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"61. A biztonsági osztályvezető elöljárója a biztonsági alosztály(ok) állományának, továbbá a biztonsági feladatok ellátására más osztálytól igénybe vett beosztottaknak, a rendkívüli esemény megelőzésére, megszakítására és a következmények felszámolására igénybe vett állománynak.
62. A biztonsági osztályvezető utasításait az alárendeltségébe tartozók kötelesek végrehajtani, más szakterületen dolgozók részére a biztonsággal összefüggő utasítást közvetlen veszély elhárítása, rendkívüli esemény megszakítása, felszámolása, a bv. szerv biztonságának fenntartása érdekében adhat. Észrevételeiről, tapasztalatairól és intézkedéseiről az érintett osztályvezetőt tájékoztatja, továbbá az elöljárójának jelentést tesz."
11. A Biztonsági Szabályzat 63. pontja a következő h)-i) alponttal egészül ki:
(A biztonsági osztályvezető feladatai:)
"h) elkészíti a biztonsági osztály állományába tartozó személyi állomány őr- és szolgálati utasítását,
i) jóváhagyja a biztonsági alosztályvezető(k) és a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető havi ellenőrzési tervét."
12. A Biztonsági Szabályzat 64. pont c) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A biztonsági osztályvezető oktatással kapcsolatos feladatai:)
"c) elrendeli a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető részére, valamint részt vesz a foglalkoztatási felügyelők és művezetők biztonsági szempontú felkészítésében, eligazításában,"
13. A Biztonsági Szabályzat 64. pont e) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A biztonsági osztályvezető oktatással kapcsolatos feladatai:)
"e) a körlet-főfelügyelők részére félévenként eligazítást tart."
14. A Biztonsági Szabályzat 65. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"65. A biztonsági alosztályvezető a biztonsági osztályvezető távollétében vagy akadályoztatása esetén hatáskörében ellátja a bv. intézet biztonsági tevékenységének irányítását."
15. A Biztonsági Szabályzat 80. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"80. A fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető:
a) közvetlenül a biztonsági osztályvezetőnek van alárendelve,
b) ellátja azokat a biztonsági feladatokat, amelyeket a bv. intézet vezetője a hatáskörébe utal."
16. A Biztonsági Szabályzat 81. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"81. A fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető feladatai:
a) elkészíti a bv. gazdasági társaság vonatkozásában a munkáltatás biztonságával kapcsolatos intézkedéseket,
b) érvényesíti a hatáskörébe utalt területen a munkáltatás biztonságával kapcsolatos rendelkezéseket,
c) ha olyan körülményt észlel, amelynek megváltoztatása, megszüntetése azonnali intézkedést igényel, a biztonsági tevékenységet ellátó személynek közvetlenül utasítást adhat, a tett intézkedéséről haladéktalanul jelent a biztonsági osztályvezető részére,
d) elkészíti a bv. gazdasági társaság biztonsági feladatot ellátó személyi állománya őrutasításának, szolgálati utasításának, a munkaköri leírás biztonsági mellékletének tervezetét,
e) intézkedik az üzemképtelenné vált biztonsági berendezések, technikai eszközök megjavítására, pótlására, javaslatot tesz a technikai rendszer fejlesztésére,
f) ellenőrzi a napi biztonsági feladatok végrehajtását,
g) a hatáskörébe tartozó területen vezeti a biztonsági szemlét és dokumentálja annak végrehajtását, a biztonsági osztályvezetővel együttműködve szervezi a biztonsági vizsgálatot."
17. A Biztonsági Szabályzat a következő 97/A. ponttal egészül ki:
"97/A. A 97. pont a), c), d), e) és f) alpontjaiban foglalt biztonsági szakfeladatok tekintetében kötelező a napi első eligazítás megtartása."
18. A Biztonsági Szabályzat a következő 120/A. ponttal egészül ki:
"120/A. A fogvatartotti elhelyezési részlegeken szolgálatot teljesítő felügyelői állomány váltása során a fogvatartottak által nem, vagy csak ideiglenes jelleggel használt helyiségek ellenőrzése a szolgálat köztes időszakában is végrehajtható, az ellenőrzés tapasztalatait annak végrehajtása után közvetlenül dokumentálni szükséges."
19. A Biztonsági Szabályzat a következő 141/A. ponttal egészül ki:
"141/A. Amennyiben - egyébként társas elhelyezésben lévő - fogvatartott bármilyen okból kifolyólag harminc percet meghaladóan egyedül marad a zárkában/lakóhelyiségben, úgy az ellenőrzés gyakoriságát növelni szükséges az egyedüllét időtartama alatt. Az egyedül maradt fogvatartott két egymást követő ellenőrzése között hatvan percnél több idő nem telhet el."
20. A Biztonsági Szabályzat a következő 142/A. ponttal egészül ki:
"142/A. A személyi állomány 142. pont f) alpontja szerinti folyamatos jelenlét elhagyható, ha a szabad levegőn tartózkodásra kijelölt teljes terület elektronikus megfigyelési eszközzel, holttérmentesen lefedett, illetve a terület statikus biztonsági elemei a biztosítás e módszerének végrehajtását minimális biztonsági kockázattal szavatolják. Ebben az esetben a technikai rendszert kezelő személyi állományi tag értesítése kötelező, aki a fogvatartottak tevékenységét köteles figyelemmel kísérni. Nem lehet az élőerő alkalmazásától eltekinteni abban az esetben, ha a szabad levegőn tartózkodás végrehajtására kijelölt terület közterülettel határos, és a jogosultságot magas biztonsági kockázatba sorolt vagy egyéni kezelési utasítással rendelkező fogvatartott veszi igénybe."
21. A Biztonsági Szabályzat 178. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"178. Az elektronikus távfelügyeleti eszköz alkalmazásának elrendelése esetén, az elítélt bv. intézeten kívüli mozgásának és tartózkodásának nyomon követését az agglomerációs központ vezetője által irányított bv. intézet (a továbbiakban: távfelügyeletet ellátó bv. intézet) végzi. Amennyiben az elítélt az alkalmazásra vonatkozó szabályokat megszegi, a szükséges tájékoztatást a távfelügyeletet ellátó bv. intézet teszi meg, majd a területileg illetékes, a kihelyezést végrehajtó bv. intézet soron kívül végrehajtja a szükséges intézkedéseket."
22. A Biztonsági Szabályzat 179. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"179. Az elektronikus távfelügyeleti eszköz alkalmazásával kapcsolatos feladatokat (elrendelés esetei, alkalmazási lehetőségek, személyi állomány azzal kapcsolatos feladatai, felügyeleti tevékenység, ellenőrzési rend, eseményhez kapcsolódó intézkedések, jelentési rend, rendőrséggel való együttműködés szabályai, elítélt tájékoztatásának módja stb.) az agglomerációs központ vezetője agglomerációs intézkedésben köteles szabályozni."
23. A Biztonsági Szabályzat 180. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"180. A távfelügyeletet ellátó bv. intézet érintett személyi állománya részére az eszköz alkalmazását, a felügyeleti program kezelését rendszeresen oktatni kell."
24. A Biztonsági Szabályzat 183. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"183. Amennyiben az elítélt a végtagjára felhelyezett eszközt eltávolítja, haladéktalanul gondoskodni kell az elítélt felkutatásáról, a kihelyező bv. intézetbe történő visszaszállításáról. Az eredményes végrehajtás érdekében a rendőrség együttműködését kell kérni, amelyért a távfelügyeletet ellátó bv. intézet a felelős."
25. A Biztonsági Szabályzat 188. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"188. Az elektronikus megfigyelési eszköz elhelyezéséről a bv. intézet vezetője dönt."
26. A Biztonsági Szabályzat 194. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"194. Az elektronikus megfigyelési eszközök telepítése és működtetése során figyelembe kell venni a technikai rendszerkezelő feladatainak meghatározása és a kameraképek megfigyelésének optimalizálása érdekében kiadott BVOP utasításban foglaltakat."
27. A Biztonsági Szabályzat 203. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"203. A biztonsági ellenőrzést naponta legalább egyszer végre kell hajtani. Azt a fogvatartottak munkáltatására szolgáló helyiségek vonatkozásában a munkakezdés előtt és annak befejezése után, a bv. szerv vezetőjének rendelkezése szerint kell elvégezni. Fokozott figyelemmel és körültekintéssel kell a biztonsági ellenőrzést végrehajtani a magas biztonsági kockázatú fogvatartottak körletrészén, zárkáiban és munkahelyein. Amennyiben az ellenőrzéssel érintett zárka/lakóhelyiség bejárata elektronikus megfigyelési eszközzel lefedett/megfigyelt, és a felvétel a jogszabályi előírások szerinti időtartamban rögzítésre kerül, abban az esetben a végrehajtott ellenőrzés tényét dokumentálni nem szükséges."
28. A Biztonsági Szabályzat 208. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"208. A biztonsági szemlét - figyelemmel a jogszabályban meghatározott időtartamra, a végrehajtási fokozathoz és a rezsimhez igazodóan - a bv. szerv vezetője által meghatározott időpontban és létszámmal kell végrehajtani. A szemle előkészítésével, vezetésével, a dokumentumok összeállításával kapcsolatos feladatokat a biztonsági osztályvezető látja el."
29. A Biztonsági Szabályzat 209. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"209. A biztonsági szemle végrehajtásáról és tapasztalatairól jegyzőkönyvet kell felvenni, amennyiben a feltárt hiányosságok a bv. szerv biztonságát veszélyeztetik, azok megszüntetését előirányzó intézkedési tervet is készíteni kell. Jóváhagyásáról az agglomerációs központ vezetője rendelkezik. A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az előző szemle során feltárt, de még meg nem szüntetett hiányosságokat és azok okait is."
30. A Biztonsági Szabályzat 211. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"211. Az átfogó biztonsági vizsgálat előkészítéséért a biztonsági osztályvezető, vezetéséért a bv. szerv vezetője a felelős. A vizsgálat vezetése alárendeltre nem ruházható át."
31. A Biztonsági Szabályzat 264. pont g)-h) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Egyéni kezelési utasítást kell kiadni, ha a fogvatartott)
"g) a fogvatartása alatt az elmúlt három évben fogolyszökés bűntette kísérletét követte el, vagy megszökött, vagy a befogadása előtti három évben a rendőrség őrizetéből megszökött,
h) az elmúlt három évben tettlegesen, egyenes szándékkal követett el olyan hivatalos személy elleni erőszakos bűncselekményt az aktuális fogvatartása alatt, amely sérülést okozott,"
32. A Biztonsági Szabályzat 264. pont j) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Egyéni kezelési utasítást kell kiadni, ha a fogvatartott)
"j) más fogvatartottat bántalmazott, ami halált vagy maradandó sérülést okozott,"
33. A Biztonsági Szabályzat 284. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"284. A bv. intézet vezetője és a biztonsági osztályvezető, továbbá a biztonsági alosztályvezető(k), valamint a bv. gazdasági társaság által működtetett őrhelyek tekintetében fentiek mellett a bv. gazdasági társaság vezetője és a fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető az őrhelyen szolgálatot teljesítő biztonsági felügyelő vagy FBŐ ellenőrzésére a szolgálatban lévő biztonsági tiszt jelenléte nélkül is jogosultak."
34. A Biztonsági Szabályzat 285. pontjának c) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A személybejárati biztonsági felügyelő vagy FBŐ feladatai:)
"c) a be- és kiléptetések végrehajtása, arról elektronikus nyilvántartás vezetése, a belépési engedélyek kiállítása, ajtók működtetésére alkalmas belépőkártyák, kulcsok, kitűzők és személyi riasztók kiadása-visszavétele,"
35. A Biztonsági Szabályzat a következő 286/A. ponttal egészül ki:
"286/A. A kilépő személyi állományi tag ruházatának átvizsgálásától a kapukeretes fémkereső alacsony intenzitású jelzése esetén el lehet tekinteni a kiléptetési folyamat egyszerűsítése érdekében, azonban a csomagvizsgáló berendezés alkalmazása minden kilépő személyiállomány-tag csomagjának vonatkozásában kötelező."
36. A Biztonsági Szabályzat 295. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"295. A biztonság fenntartása érdekében a bv. objektumban jelző-, riasztó technikai eszközöket, -rendszereket és elektronikus megfigyelési eszközöket lehet alkalmazni. A bv. szerv biztonságtechnikai rendszerelemei működésének periodikus ellenőrzésére ütemtervet kell összeállítani. Az egyes elemek ellenőrzését az általuk védett terület veszélyességi fokához igazítva kell végrehajtani úgy, hogy két ellenőrzés között négy hétnél hosszabb idő nem telhet el. A biztonságtechnikai rendszerelemek vizsgálatát minden esetben kiemelkedő körültekintéssel, a hibafeltáró jelleget szem előtt tartva kell végrehajtani, hiba észlelése esetén a megfelelő működés helyreállítására soron kívül intézkedni kell."
37. A Biztonsági Szabályzat 309. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"309. A bástyafal, valamint a kerítés belső oldala mellett, amennyiben az építészeti sajátosságok lehetővé teszik, legalább 1 méter szélességben, a kétsoros kerítés között teljes szélességben - kivéve, ha a járőrútvonal ott van kijelölve - nyomsávot kell kialakítani. A nyomsáv talaját nyomképzésre alkalmas állapotban kell tartani, amiért az érintett bv. intézet parancsnoka a felelős."
38. A Biztonsági Szabályzat 380. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"380. Előállítás alkalmával a biztonsági feladatok végrehajtásáról, így különösen az előállító felügyelők létszámáról, kijelöléséről - a bv. intézet vezetője által meghatározott esetek kivételével - a biztonsági osztályvezető, akadályoztatása esetén a biztonsági alosztályvezető vagy a szolgálatban lévő biztonsági tiszt dönt."
39. A Biztonsági Szabályzat XI. fejezete a következő 16.7. alcímmel egészül ki:
"16.7. A fogvatartottak bv. szerv területeire, foglalkoztatás céljából történő szállítása
499/A. A szállítás végrehajtása során szállítmányvezető kijelölése kötelező, azonban a kijelölt személy a szállító biztonsági felügyelő(k) feladatait is elláthatja, ebben az esetben a szállítás során a szállítótérben tartózkodik.
499/B. A szállítójárműbe történő beszállást megelőzően a szállítmányvezető köteles a fogvatartottakat azonosítani. Ehhez nem szükséges a mutatókarton rendelkezésre állása, a kivonulólista és a fogvatartottak adataival kiegészített fényképek vagy SAFE-készülék adatai alapján végrehajtható a feladat.
499/C. A fogvatartottak szállítás alatti mozgáskorlátozását egyéni kockázatértékelés alapján kell végrehajtani úgy, hogy a 457. pontban meghatározottaktól nem lehet eltérni, azonban a mozgáskorlátozó eszköz lehet a rendszeresített műanyag gyorsbilincs is. Az esetlegesen elrendelt mozgáskorlátozást fogvatartottanként - a 6 főt meghaladó létszám esetén - az ülésrendben rögzíteni kell, ebben az esetben a műanyag gyorsbilincs nem alkalmazható.
499/D. A személymotozások végrehajtása során - a nagyobb létszámú fogvatartotti csoportok (legalább 20 fő) tekintetében - el lehet térni a teljes vetkőztetéses módszertől, ebben az esetben viszont az intézkedés alá vont fogvatartottak a rotációs elv alapján kerüljenek kijelölésre a 30%-os arányszám meghatározásával, így maximum 4 napos időtartam alatt valamennyi munkáltatott át kell, hogy essen vetkőztetéses személymotozáson a ki- és bevonultatás alatt egyaránt. A végrehajtott biztonsági intézkedés során minden esetben alkalmazni kell a rendelkezésre álló technikai eszközöket. A fogvatartottak személymotozása a gépjárműbe történő beszállítások előtt és az onnan történő kiszállítások után minden esetben kötelező.
499/E. A fogvatartottak által a szállítótérbe felvihető tárgyak köre bővíthető, azonban a 458. pontban megfogalmazott rendelkezés kötelező. A tárgyak körének bővítése esetén azok tételes megnevezését helyi intézkedésben szükséges rögzíteni."
40. A Biztonsági Szabályzat a következő 518/A. ponttal egészül ki:
"518/A. Az 518. pont a) alpontjában meghatározott ellenőrzési intervallum az elektronikus megfigyelési eszközzel ellátott munkaterületek tekintetében - alapos mérlegelést követően - két órára kitolható, azonban ennek feltétele, hogy a munkaterület egésze lefedett legyen az elektronikus megfigyelési eszközök által, a munkaterület zárható legyen, és ott kizárólag alacsony és közepes biztonsági kockázattal rendelkező fogvatartottak foglalkoztatása folyhat."
41. A Biztonsági Szabályzat
a) 10., 204. és 532. pontjában a "munkáltatás-biztonsági vezető" szövegrész helyébe a "fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető" szöveg,
b) 76. pontjában a "bv. gazdasági társaság munkáltatás-biztonsági vezetője" szövegrész helyébe a "fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezetője" szöveg,
c) 77. pont felvezető szövegrészében az "A büntetés-végrehajtási osztályvezető" szövegrész helyébe az "A fogvatartási ügyek osztályvezető vagy a fogvatartási ügyek alosztályvezető" szöveg,
d) 78. pont felvezető szövegrészében az "A büntetés-végrehajtási osztályvezető feladatai a hatáskörébe utalt területen" szövegrész helyébe az "A fogvatartási ügyek osztályvezető vagy a fogvatartási ügyek alosztályvezető feladatai a hatáskörébe utalt területen" szöveg,
e) 79. pont felvezető szövegrészében az "A büntetés-végrehajtási osztályvezető oktatással kapcsolatos feladatai:" szövegrész helyébe az "A fogvatartási ügyek osztályvezetőjének vagy a fogvatartási ügyek alosztályvezetőjének oktatással kapcsolatos feladatai:" szöveg,
f) 82. pont felvezető szövegrészében a "munkáltatás-biztonsági vezető" szövegrész helyébe a "fogvatartotti foglalkoztatás-biztonsági alosztályvezető" szöveg
lép.
42. Hatályát veszti a Biztonsági Szabályzat
a) 54. pont i) alpontja,
b) 77. pont c) alpontja,
c) 78. pont a) alpontja,
d) 79. pont a) és b) alpontja,
e) 95. pontja,
f) 120. pont c) alpont cg) pontja,
g) 123. pontja,
h) 264. pont c) alpontja.
IV. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
43. Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
Dr. Tóth Tamás bv. altábornagy s. k.,
országos parancsnok