Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

32006D0648[1]

2006/648/EK: A Bizottság határozata ( 2006. szeptember 22. ) a Vízuminformációs Rendszer kifejlesztésével kapcsolatos biometrikus jellemzőkre vonatkozó szabványokról szóló műszaki előírások megállapításáról (az értesítés a C(2006) 3699. számú dokumentummal történt)

A BIZOTTSÁG HATÁROZATA

(2006. szeptember 22.)

a Vízuminformációs Rendszer kifejlesztésével kapcsolatos biometrikus jellemzőkre vonatkozó szabványokról szóló műszaki előírások megállapításáról

(az értesítés a C(2006) 3699. számú dokumentummal történt)

(csak az angol, cseh, észt, finn, francia, görög, holland, lengyel, lett, litván, magyar, német, olasz, portugál, spanyol, svéd, szlovák és szlovén nyelvű változat hiteles)

(2006/648/EK)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel a Vízuminformációs Rendszer létrehozásáról szóló, 2004. június 8-i 2004/512/EK tanácsi határozatra (1) és különösen annak 4. cikkére,

mivel:

(1) A 2004/512/EK határozat létrehozta a VIS-t, a vízummal kapcsolatos adatok tagállamok közötti cseréjét kezelő rendszert, és azzal a feladattal bízta meg a Bizottságot, hogy fejlessze ki a Központi Vízuminformációs Rendszerből, tagállamonként egy nemzeti interfészből, valamint a Központi Vízuminformációs Rendszer és a nemzeti interfészek közötti kommunikációs infrastruktúrából álló VIS-t.

(2) Helyénvaló, hogy a VIS kifejlesztése előkészítő intézkedéseket tartalmazzon az egy későbbi fázisban bevezetendő biometrikus jellemzőkre vonatkozóan.

(3) A Vízuminformációs Rendszer (VIS) kifejlesztéséről szóló, 2004. február 19-20-i tanácsi következtetések előírták, hogy a biometrikus azonosítóknak összhangban kell lenniük a központi vízuminformációs rendszerrel.

(4) A biometrikus adatoknak vízumokban és tartózkodási engedélyekben való alkalmazásáról szóló, 2005. február 17-i tanácsi következtetések felszólítják a Bizottságot, hogy tegye meg a szükséges lépéseket arra, hogy 2006-ra aktiválja a biometrikus azonosítókat a VIS központi részének kifejlesztésében.

(5) Meg kell állapítani a VIS kifejlesztéséhez használt biometrikus jellemzőkre vonatkozó műszaki előírásokat, hogy a tagállamok elő tudják készíteni nemzeti rendszereiknek a központi vízuminformációs rendszerhez történő kapcsolását.

(6) A legfontosabb a biometrikus azonosítók minősége és megbízhatósága. Ezért meg kell határozni azokat a technikai szabványokat, amelyek lehetővé teszik e minőségi és megbízhatósági követelményeknek való megfelelést. Ez a tagállamokra nézve súlyos pénzügyi és technikai következményekkel jár.

(7) E határozat nem hoz létre új szabványokat; hanem megfelel az ICAO-szabványoknak.

(8) A Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának a schengeni vívmányok egyes rendelkezéseinek alkalmazásában való részvételére vonatkozó kéréséről szóló, 2000. május 29-i 2000/365/EK tanácsi határozattal (2) összhangban Nagy-Britannia nem vett részt a 2004/512/EK határozat elfogadásában, így az rá nézve nem kötelező és nem alkalmazható, mivel a rendelet a schengeni vívmányok rendelkezéseinek továbbfejlesztését jelenti. Az Egyesült Királyság ebből következően nem címzettje e határozatnak.

(9) Írországnak a schengeni vívmányok egyes rendelkezései alkalmazásában való részvételére vonatkozó kéréséről szóló, 2002. február 28-i 2002/192/EK tanácsi határozattal (3) összhangban Írország nem vett részt a 2004/512/EK határozat elfogadásában, így az rá nézve nem kötelező és nem alkalmazható, mivel a határozat a schengeni vívmányok rendelkezéseinek továbbfejlesztését jelenti. Írország ebből következően nem címzettje e határozatnak.

(10) Az Európai Unióról szóló szerződéshez és az Európai Közösséget létrehozó szerződéshez mellékelt, Dánia helyzetéről szóló jegyzőkönyv 5. cikke értelmében Dánia 2004. augusztus 13-án úgy határozott, hogy a 2004/512/EK határozatot végrehajtja a dán jogban. A 2004/512/EK határozat tehát Dániára nézve nemzetközi jogi értelemben kötelező.

(11) Izland és Norvégia tekintetében a 2004/512/EK határozat az Európai Unió Tanácsa, valamint az Izlandi Köztársaság és a Norvég Királyság között megkötött, az utóbbiaknak a schengeni vívmányok végrehajtására, alkalmazására és fejlesztésére irányuló társulásáról szóló társulási megállapodás (4) értelmében a schengeni vívmányok azon rendelkezéseinek továbbfejlesztését jelenti, amelyek az Európai Unió Tanácsa, valamint az Izlandi Köztársaság és a Norvég Királyság között, e két államnak a schengeni vívmányok végrehajtására, alkalmazására és fejlesztésére irányuló társulásáról kötött megállapodás alkalmazását szolgáló egyes szabályokról szóló, 1999. május 17-i 1999/437/EK tanácsi határozat (5) 1. cikkének B pontjában említett területhez tartoznak.

(12) Svájc tekintetében a 2004/512/EK határozat az Európai Unió, az Európai Közösség és a Svájci Államszövetség által aláírt, ez utóbbinak a schengeni vívmányok végrehajtásához, alkalmazásához és fejlesztéséhez való társulásáról szóló megállapodás értelmében a schengeni vívmányok azon rendelkezéseinek továbbfejlesztését jelenti, amelyek az e megállapodásnak az Európai Közösség nevében történő aláírásáról és bizonyos rendelkezéseinek ideiglenes alkalmazásáról szóló tanácsi rendelet 4. cikkének (1) bekezdésében említett területet érintik.

(13) Az e határozatban foglalt rendelkezések összhangban vannak a Schengeni Információs Rendszer második generációjának (SIS II) kifejlesztéséről szóló, 2001. december 6-i 2424/2001/EK tanácsi rendelet (6) 5. cikkének (1), bekezdésével felállított bizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

A vízuminformációs rendszer kifejlesztéséhez kapcsolódó biometrikus jellemzőkre vonatkozó szabványok műszaki előírásait e határozat melléklete állapítja meg.

2. cikk

E határozat címzettjei a Belga Királyság, a Cseh Köztársaság, a Németországi Szövetségi Köztársaság, az Észt Köztársaság, a Görög Köztársaság, a Spanyol Királyság, a Francia Köztársaság, az Olasz Köztársaság, a Ciprusi Köztársaság, a Lett Köztársaság, a Litván Köztársaság, a Luxemburgi Nagyhercegség, a Magyar Köztársaság, a Máltai Köztársaság, a Holland Királyság, az Osztrák Köztársaság, a Lengyel Köztársaság, a Portugál Köztársaság, a Szlovén Köztársaság, a Szlovák Köztársaság, a Finn Köztársaság, valamint a Svéd Királyság.

Kelt Brüsszelben, 2006. szeptember 22-én.

a Bizottság részéről

Franco FRATTINI

alelnök

(1) HL L 213., 2004.6.15., 5. o.

(2) HL L 131., 2000.6.1., 43. o.

(3) HL L 64., 2002.3.7., 20. o.

(4) HL L 176., 1999.7.10., 36. o.

(5) HL L 176.,1999.7.10., 31. o.

(6) HL L 328., 2001.12.13., 4. o.

MELLÉKLET

1. Célkitűzés

E melléklet minimumkövetelményeket ír elő a CS-VIS-be történő adatrögzítéskor vagy -továbbításkor betartandó szabványokat és input formátumokat illetően. Egy későbbi időpontban - amint meghatározták a jövőbeni a biometrikus adatok egyeztetésére szolgáló rendszer (BMS) részletes technikai előírásait - további előírásokat fejlesztenek ki.

2. Fájl és tömörítési formátum

Az alfanumerikus adatok és az ujjlenyomatok input formátuma megfelel az ANSI/NIST-ITL 1 - 2000 meghatározott formátumnak. E formátum legutóbbi meghatározását az Interpol AFIS szakértői csoportja fejlesztette ki 2005 októberében (4.22b változat). A használandó tömörítési formátum a WSQ.

3. Eszközök

A CS-VIS-nek összeférhetőnek kell lennie és jól kell működnie a nemzeti szinten alkalmazott élő szkennerekkel, amelyek képesek maximum tíz sík egyéni ujjlenyomat rögzítésére és felosztására.

3.1. Felbontás

A minimális elfogadható felbontás 500dpi, 256 szürkeárnyalat.

4. Követelmények

Az élő szkennerek alkalmazása tekintetében az alábbi követelményeket kell betartani.

4.1. Minőség

A CS-VIS-t az NS-VIS-ből továbbított ujjlenyomatok elfogadására alkalmazott minőségküszöbökkel fejlesztik ki. Az ujjlenyomatok CS-VIS-be történő továbbítása előtt a helyszínen minőségellenőrzést kell végezni, mely megfelel a meghatározandó előírásoknak. A CS-VIS által meghatározott minőségi küszöböt el nem érő ujjlenyomatokat nem fogadják el. A minőségi küszöb idővel módosítható.

4.2. Szegmentálás (felosztás)

A szegmentálás az a folyamat, amikor minden egyes többujjas képet több egyujjas képpé osztanak fel. A szegmentálást nemzeti szinten kell elvégezni a minőségellenőrzés előtt, mivel a minőségellenőrzéseket csak egyujjas ujjlenyomatképeken lehet elvégezni.

A CS-VIS-t úgy fejlesztik ki, hogy csak felosztott ujjlenyomatképeket fogadjon el.

4.3. Szekventálás

A szekventálás az a folyamat, amikor minden egyes sík ujjlenyomatot adott ujjakkal azonosítanak a megfelelő azonosítás és szekventálás biztosításhoz. A CS-VIS-t úgy fejlesztik ki, hogy az tárolja a felosztott és szekventált ujjlenyomatok továbbítási rendjét.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32006D0648 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32006D0648&locale=hu

Tartalomjegyzék