Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

1620/1948. (II. 10.) Korm. rendelet

a Közérdekű Vizsgálatok Nyilvántartójának szervezése tárgyában

A magyar köztársaság kormánya az 1946. XVI. tc. 1. §-ában foglalt és legutóbb az 1947. XXVI. törvénycikkel meghosszabbított felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. § (1) A többszörös ellenőrzés elkerülése céljából a jogszabály álapján vizsgálat tartására jogosult hatóságok, hivatalok és intézetek (a továbbiakban: hatóságok) ilyenirányú tevékenységét össze kell egyeztetni. Ehhez képest az egyes vállalatok belső ügykezelésére és üzletvitelére vonatkozóan foganatosított vizsgálatok és az arról készített jelentések anyagának központosított kezelésére és irattározására, valamint a különböző hatóságok állal ugyanabban a tárgyban elrendelt felülvizsgálatok foganatosításának időrendi összeegyeztetése céljából központi szervet kell létesíteni. A központi szerv elnevezése: "Közérdekű Vizsgálatok Nyilvántartója" (a továbbiakban: Nyilvántartó).

2. A Nyilvántartó felett a felügyeletet a miniszterelnök a Gazdasági Főtanács főtitkára útján gyakorolja.

(3) A Nyilvántartó szervezetét és ügyrendjét a Gazdasági Főtanács állapítja meg.

2. § (1) A Nyilvántartó mindazokról a vizsgálatokról, amelyeket az 1946. évi augusztus hó 1. napja óla a vállalatoknál a hatóságok végeztek, nyilvántartási vezet. Ebből a célból az 1946. évi augusztus hó 1. napjától a jelen rendelet hatálybalépéséig beterjeszteti szakértői jelentéseket a hatálybalépéstől számított harminc nap alatt a lehetőség szerint, a jövőben pedig közvetlenül a szakértői jelentés bemutatásával egyidejűen a vizsgálatot lefolytató hatóságok kötelesek egy példányban a Nyilvántartó rendelkezésére bocsátani.

(2) A vizsgálati jelentéseket bizalmasan kell kezelni:

(3) Az a hatóság, amely jogszabály alapján valamely vállalatnál vizsgálatot kíván tartani, a vizsgálat megkezdése elölt köteles megállapítani hogy a Nyilvántartónál megfelelő vizsgálati anyag áll-e rendelkezésre. Amennyiben megfelelő vizsgálati anyag rendelkezésre áll, az új vizsgálatnak lehetőség szerint csak az előzőleg lefolytatott vizsgálat eredményének kiegészítésére kell szorítkoznia. Abban az esetben, ha a vizsgálat eredményről oly rövid idő alatt kell jelentési tenni, hogy az előzetes tájékozódásra nincs lehetőség, a vizsgálat foganatosítható, de annak megkezdéséről a hatóság köteles a Nyilvántartót haladéktalanul írásban értesíteni.

(4) Az (1) és (3) bekezdésben foglalt rendelkezések nem terjednek ki azokra a vizsgálatokra illetőleg azokról a vizsgálatokról készített jelentésekre, amelyeket a pénzügyi hatóságok a köztartozások lerovásának ellenőrzése és behajlása érdekében végzett vizsgálataikról; a Magyar Nemzeti Bank, a Pénzintézeti Központ és az Országos Tervhivatal pedig a pénzintézetekre vonatkozóan tartott vizsgálatokról készítettek, továbbá azokra a vizsgálati jelentésekre, amelyeket a 3. §-ban említett állandó bizottság bemutatás alól mentesít. Ugyancsak kivétetnek e rendelkezés hatálya alól az államrendőrség és a bíróságok által az eljárás során foganatosított vizsgálatok anyagára vonatkozó jelentések.

3. § (1) A vizsgálatok összhangbahozatala, az együttműködés biztosítása, illetőleg az azonos munkák észszerű megosztása végett állandó bizottságot kell alakítani.

(2) Az állandó bizottság tagjai: a Legfőbb Állami Számvevőszék, a pénzügy-, kereskedelem és szövetkezetügyi, az iparügyi, a földmívelésügyi miniszter, Gazdasági Főtanács főtitkára, az Országos Közellátási Hivatal, az Anyag- és Árhivatal, az Országos Tervhivatal, a Jóvátételi Hivatal a Közérdekeltségek Felügyelő Hatósága, a Magyar Nemzeti Bank, a Pénzintézeti Központ, a Szakszervezeti Tanács, a Magánalkalmazottak Szabad Szakszervezete, a Mérnök Szakszervezet és a Hites Könyvvizsgálók Országos Szövetsége, valamint a Nyilvántartó egy-egy kiküldöttje.

(3) Az állandó bizottság személyi és dologi kiadásainak fedezéséről a Nyilvántartó gondoskodik.

4. § Ez a rendelet kihirdetésének napján lép hatályba, végrehajtásáról a miniszterelnök a Gazdasági főtanács főtitkára útján gondoskodik.

Budapest, 1948. évi február hó 6-án.

A miniszterelnök helyett:

Dr. Bojta Béla s. k.,

államtitkár