Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1620/1949. (II. 20.) Korm. rendelet

a 6.660/1948. Korm. rendelet rendelkezéseinek a közszolgálat körében való alkalmazása tárgyában

(Közigazgatási rendszám: 0.069.)

A magyar köztársaság kormánya az 1946. XVI. tc. 1. §-ában foglalt és legutóbb az 1948. LVI. tc. 1. §-ával meghosszabbított felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. § (1) Ha a közszolgálati alkalmazott terhére a 6660/1948. Korm. rendelet (Magyar Közlöny - Rendeletek Tára 134. szám) 1. §-ának a)-h) pontjaiban meghatározott valamely cselekmény elkövetése állapítható meg, az illetékes miniszter az alkalmazott állásától összes illetményeinek beszűntetése mellett és élelmezési illetmény mellőzésével írásbeli határozatban azonnali hatállyal felfüggeszti.

(2) A belügyminiszter az előző bekezdésben meghatározott jogának gyakorlását más szervre, önkormányzati alkalmazott esetében a törvényhatóság első tisztviselőjére átruházhatja.

(3) Ha az (1) vagy (2) bekezdés értelmében felfüggesztett közszolgálati alkalmazott a felfüggesztő határozat kézhezvételétől számított nyolc nap alatt a miniszterhez, illetőleg a (2) bekezdés alapján eljáró szervhez (törvényhatóság első tisztviselőjéhez) intézett beadvánnyal maga ellen a fegyelmi eljárás megindítását kéri, a felfüggesztés alapjául szolgáló cselekmények miatt ellene a reá egyébként irányadó szabályok szerint a fegyelmi eljárást haladéktalanul le kell folytatni és ügyében a fegyelmi eljárásban hozott jogerős határozat értelmében kell véglegesen intézkedni. A felfüggesztést kimondó és az illetményeket megvonó határozatot a fegyelmi eljárás jogerős befejezéséig csak az illetékes miniszter változtathatja meg vagy helyezheti hatályon kívül.

(4) Ha az alkalmazott a jelen § alapján történt felfüggesztés esetében a (3) bekezdésben megszabott határidő alatt a fegyelmi eljárás megindítását maga ellen nem kérte, őt úgy kell tekinteni, mint a felfüggesztő határozat keltének napján jogerős fegyelmi határozattal mindennemű ellátási vagy a szolgálati viszony alapján támasztható egyéb igény kizárása mellett állásvesztésre ítéltetett.

(5) A jelen § rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell a honvédségnek tényleges szolgálatban álló hivatásos állományú tagjára is akként azonban, hogy mindaddig, amíg a honvédség tagjaira vonatkozó fegyelmi jog szabályozást nem nyer, a fent említett fegyelmi eljárás és fegyelmi határozat helyett a honvédelmi miniszter által szabályozott külön eljárást és az ennek során hozott határozatot kell érteni.

2. § (1) Ha az olyan szerződéses közszolgálati alkalmazott terhére, akivel szemben szolgálati vétség esetén fegyelmi eljárásnak nincs helye, a 6660/1948. Korm. rendelet 1. §-ának a)-h) pontjaiban meghatározott cselekmény elkövetése állapítható meg, az illetékes miniszter, illetőleg az 1. § (2) bekezdése alapján erre felhatalmazott szerv vagy a törvényhatóság első tisztviselője az alkalmazottat írásbeli határozattal állásából felmondási illetmény, végkielégítés, nyugdíj, vagy a szolgálat alapján támasztható bármely egyéb igény kizárása mellett azonnali hatállyal elbocsátja.

(2) A határozat ellen jogorvoslatnak helye nincs, amennyiben azonban az (1) bekezdés alapján elbocsátott szerződéses közszolgálati alkalmazott a határozatot sérelmesnek tartja, felmondási és végkielégítési járandóságra, valamint nyugdíjra irányuló igényét a bírói út kizárásával a határozat kézhezvételétől számított 30 nap alatt a 11300/1948. Korm. rendelet (Magyar Közlöny - Rendeletek Tára 246. szám) 1. §-ának (1) bekezdése alapján szervezett bizottság előtt érvényesítheti. Az eljárásra a 11300/1948. Korm. rendelet 1. §-ának rendelkezései irányadók.

3. § A jelen rendelet kihirdetésének napján lép hatályba: rendelkezéseit az 1948. évi június hó 16. napján vagy ezt követően rendelkezési állományba helyezett vagy elbocsátott közszolgálati alkalmazott tekintetében is alkalmazni kell.

Budapest, 1949. évi február hó 11-én.

Dobi István s. k.

miniszterelnök

Tartalomjegyzék