Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

3220/1949. (IV. 9.) Korm. rendelet

a mezőgazdasági termelőszövetkezeti csoportok tagjainak betegség esetére szóló ellátása tárgyában

(Közigazgatási rendszám: 3.500.)

A magyar köztársaság kormánya az 1946. XVI. tc. 1. §-ában foglalt és legutóbb az 1948. LVI. tc. 1. §-ával meghosszabbított felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. § (1) A földbérlőszövetkezetek és a földmívesszövetkezetek a 14000/1948. Korm. rendelet 12. §-ában megjelölt módon gazdálkodó (III. típusú) termelőszövetkezeti csoportjaik (a továbbiakban: termelőszövetkezeti csoport) tagjainak és ezek családtagjainak betegség esetére szóló ellátása céljából az Országos Társadalombiztosító Intézettel (a továbbiakban: OTI) a jelen rendelettel megállapított módon és feltételekkel megállapodást létesíthetnek.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt rendelkezés alapján betegség esetére szóló ellátás (a továbbiakban röviden: ellátás) céljából megállapodást csak egy-egy termelőszövetkezeti csoport valamennyi tagjára kiterjedő érvénnyel lehet létesíteni.

2. § (1) Ellátás céljából megállapodást általában október hó 1. napjával kezdődő egy-egy évre szólóan lehet létesíteni.

(2) A jelen rendelet hatálybalépését követően alakult termelőszövetkezeti csoportok tagjainak betegség esetére szóló ellátása céljából a termelőszövetkezeti csoport megalakulásától szeptember hó 30. napjáig terjedő időre is lehet megállapodást létesíteni:

(3) A földbérlőszövetkezetek, illetőleg a földmívesszövetkezetek termelőszövetkezeti csoportjai, amennyiben erre irányuló szándékukat a jelen rendelet hatálybalépésétől számított negyvenöt nap alatt az OTI-nél bejelentik, első ízben az 1949. év szeptember hó 30. napjáig terjedő időre is létesíthetnek megállapodást.

3. § (1) Az 1. §-ban megjelölt megállapodás létesítésének kérdésében a termelőszövetkezeti csoport tagjai csoportértekezleten egyszerű szótöbbséggel határoznak.

(2) A csoportértekezletnek a megállapodás létesítése tárgyában hozott határozatát jegyzőkönyvbe kell foglalni.

4. § (1) A megállapodás létesítésére irányuló szándékot az OTI központjához kell bejelenteni. A bejelentést cégszerűen kell jegyezni és azt a csoport intézőbizottsági elnökének is alá kell írnia. A bejelentéshez mellékelni kell a termelőszövetkezeti csoport tagjainak névjegyzékét és a csoportértekezletről készült jegyzőkönyvnek a megállapodás létesítése kérdésében hozott határozatot tartalmazó kivonatát.

(2) Az OTI a bejelentés elfogadásáról a szövetkezetet értesíteni köteles. A bejelentést elfogadottnak kell tekinteni akkor is, ha az OTI annak beérkezésétől számított nyolc napon belül nem nyilatkozik.

(3) A megállapodás a bejelentés napját követő hónap első napján lép hatályba.

5. § (1) Az ellátás céljából létesített megállapodás keretében az OTI a termelőszövetkezeti csoportok tagjai és ezek családtagjai részére orvosi gyógykezelést, gyógyszert, gyógyvizet és kórházi ápolást nyújt.

(2) A jelen rendelet alkalmazásában családtagok azok a személyek, akik az 1927. XXI. tc., valamint az e törvénycikkét kiegészítő és módosító jogszabályok értelmében családtagnak minősülnek.

6. § (1) A jelen rendeleten alapuló betegség esetére szóló ellátás keretében a szolgáltatások csak a megállapodás hatályának időtartama alatt járnak. Egyebekben a szolgáltatások feltételei, mértéke és időtartama tekintetében az 1927. XXI. törvénycikknek és az e törvénycikket kiegészítő és módosító jogszabályoknak az ugyan e segélyek nyújtására vonatkozó rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni, mégpedig olyan képen hogy a jelen rendeleten alapuló ellátás céljából létesített megállapodás hatálya alatt eltöltött időt a szolgáltatásokra igényjogosultság tekintetében a hivatkozott törvénycikken alapuló biztosítási jogviszonyban eltöltött időként kell tekinteni.

(2) Az ellátási jogosultság a termelőszövetkezeti csoport tagság megszűnésével megszűnik.

7. § Az ellátás keretében a betegségi ellátásra jogosult személy a szolgáltatások igénybevételével kapcsolatosan sem élelmezési és szállásköltség, sem útiköltség megtérítésre nem tarthat igényt.

8. § (1) A termelőszövetkezeti csoportnak minden ellátásra jogosult tagja után az ellátás fejében évi 72.- Ft (illetőleg havi 6.- Ft) díjat kell fizetnie. Ha a házastársak mindketten egy termelőszövetkezeti csoport tagjai, ellátás fejében csak egyszeres díjat kell fizetni. A díj teljes egészében az ellátásra jogosult termelőszövetkezeti csoport tagot terheli.

(2) A díj előre esedékes és azt a megállapodásban foglaltak szerint vagy havonkint, vagy a megállapodás egész tartamára előre kell megfizetni. Az esedékesség időpontjára a megállapodás irányadó.

9. § Az ellátás fejében a 8. §-ban foglalt rendelkezés alapján fizetendő díjak esedékesség szerint megfizetésének elmulasztása esetében az OTI a megállapodást - jogai érvényesítésének épségben tartásával - egyoldalúan, azonnali hatállyal felbontja.

10. § A jelen rendeleten alapuló betegség esetére szóló ellátás igénybevételének részletes szabályait a népjóléti miniszter jóváhagyásával az OTI állapítja meg. E szabályokat a megállapodás szövegébe bele kell foglalni.

11. § A jelen rendelet alapján létesített megállapodásból folyó jogok és kötelezettségek tekintetében támadt jogviták egyeztető bizottsági eljárás útjára tartoznak. Az egyeztető bizottság szervezetét és az eljárás szabályait a népjóléti miniszter állapítja meg.

12. § A jelen rendelet kihirdetésének napján lép hatályba.

Budapest, 1949. évi április hó 8-án.

Dobi István s. k.

miniszterelnök

Tartalomjegyzék