Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

17/1958. (II. 21.) Korm. rendelet

a munka-, védő- és egyenruhajuttatás rendezéséről

1. § A jelen rendelet értelmében munkaruha

a) a nagymértékű szennyeződésre és nagyfokú ruhaelhasználódásra való tekintettel adott ruha;

b) a formaruha (áruházi elárusítók, színházi jegyszedők, utcaseprők, portások és hasonló munkakört betöltők részére adott ruhák);

c) az időjárás elleni védekezésül adott ruhák közül azok, amelyeket a munkaügyi miniszter munkaruhának minősít.

2. § (1) A miniszter a szakszervezettel egyetértésben köteles a felügyelete alatt álló területre- a munkaruhajuttatásra vonatkozó iránymunkaköri jegyzéket készíteni. A jegyzéknek tartalmaznia kell a munkaruhajuttatás idejét is, hónapokban meghatározva.

(2) Az iránymunkaköri jegyzék figyelembevételével az üzemi tanács - ahol üzemi tanács nincs, a vállalat igazgatója az üzemi bizottsággal egyetértésben - készíti el azoknak a munkaköröknek a jegyzékét, amelyekben a dolgozóknak munkaruhát kell adni. A vállalat a jegyzékben köteles meghatározni az adandó munkaruha juttatási idejét is.

(3) A vállalat a munkaruhajuttatásban részesítendő munkakörök jegyzékét a felügyeleti szervek által megadott pénzügyi kereten belül köteles elkészíteni.

3. § (1) Az újonnan belépő dolgozónak - abban az esetben, ha olyan munkakörbe lép, melyben a vállalatnál a dolgozók munkaruhajuttatásban részesülnek - az első hat hónapban csak használt munkaruhaféleségeket lehet kiadni. A hat hónap eltelte után új munkaruhát adni csak abban az esetben lehet, ha a kiadott használt munkaruha-; féleség juttatási ideje már lejárt.

(2) Ha a munkaviszony a munkaruha jutattási idejének letelte előtt szűnik meg, a dolgozó részére kiadott munkaruhát a juttatási idő hátralévő hányadának megfelelő összegben megvásárolhatja.

(3) A dolgozó által megvásárolható ruhaféleségeket a munkaügyi miniszter a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben határozza meg.

4. § (1) Védőöltözet az egészségi (munkaköri) ártalmak elhárítására, valamint közegészségügyi érdekből adott ruhaféleség.

(2) Azokat az egészségi (munkaköri) ártalmakat, amelyek elhárítására, továbbá azokat a területeket, ahol közegészségügyi érdekből védőöltözetet kell adni, valamint a védőöltözet fajtákat a munkaügyi miniszter az egészségügyi miniszterrel, a pénzügyminiszterrel és a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben szabályozza.

(3) A szabályozás alapján a minisztériumok az illetékes szakszervezetekkel egyetértésben határozzák meg a felügyeletük alá tartozó területeken azokat a munkaköröket, amelyekben a dolgozók részére védőöltözetet kell adni.

(4) A nehézipari miniszter a munkaügyi miniszterrel és az egészségügyi miniszterrel és az illetékes szakszervezettel egyetértésben egyes vegyipari vállalatok tekintetében vállalati védőruha munkaköri jegyzék kiadását is engedélyezheti, amely a minisztériumi munkaköri jegyzéktől eltérő munkakörökben is engedélyezhet védőruhajuttatást.

5. § A dolgozó munkaviszonyának megszűnése esetén a részére kiadott munkaruha, védőruha, vagy az egyéni védőeszközök elvesztése, illetve megrongálása miatt még nem jogerősen kirótt kártérítésnek megfelelő összeget munkabéréből - ideértve a felmondási illetményt is - a jogerős döntésig vissza lehet tartani.

6. § A vállalat a szolgálat rendjének és fegyelmének fenntartása érdekében a miniszter által a munkaügyi miniszterrel és a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben meghatározott munkakörökben egyenruhát köteles adni.

7. § (1) A munka-, védő- és egyenruha juttatásra megállapított keretek túllépéséért és a szabálytalan munka-, védő- és egyenruhajuttatásokért az igazgató és más vezető a Mt. 121-123. §-ai szerint anyagi felelősséggel tartozik.

(2) Azt az összeget, amellyel a vállalat a munka-, védő és egyenruhajuttatásra fordítható kereteket túllépi, a vállalati felosztható nyereségrészesedésből, illetve a többletnyeremény után járó igazgatói alapból le kell vonni.

8. § Jelen rendelet rendelkezéseit 1958. évi január hó 1. napjától kell alkalmazni, a végrehajtásáról a munkaügyi miniszter gondoskodik. Egyidejűleg hatályukat vesztik az 53/1953. (XI. 28.) MT számú rendelet 156. §-ának (2) és (3) bekezdései és a 157. §-ának (1) bekezdése és a 2.213/68/1952. számú minisztertanácsi határozat.

Apró Antal s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány első elnökhelyettese