Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

7/1958. (VI. 28.) MüM rendelet

a házfelügyelők munkaviszonyának és munkafeltételeinek szabályozásáról

A Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány 34/1958. (V. 21.) Korm. számú rendeletének 1. §-ában kapott felhatalmazás alapján a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben az alábbi rendeletet adom ki:

1. § A lakóépületek házfelügyelőinek munkaviszonyára az 1953. évi 25. számú törvényerejű rendelettel módosított 1951. évi 7. számú törvényerejű rendelet (a továbbiakban: Mt.) és a végrehajtásáról rendelkező 53/1953. (XI. 28.) MT számú rendelet (a továbbiakban: Mt. V.) rendelkezéseit kell alkalmazni a jelen rendeletben foglalt kiegészítésekkel, illetőleg módosításokkal,

2. § A házfelügyelők munkaviszonyának felmondással történő megszüntetése esetén a Mt. V. 42. §-ában foglaltakat alkalmazni nem kell, hanem a munkáltató állal közölt felmondás esetén is a Mt. V. 43. §-ában foglaltaknak megfelelően lehet eljárni. Ha a munkáltató a házfelügyelőt a felmondási idő alatt a munkavégzés alól nem menti fel, a munkaviszony megszűnésekor köteles a házfelügyelő részére a felmondási időre járó munkabéren felül a felmondási idő alatt végzett munkáért járó bért is megfizetni.

3. § (1) Ha a dolgozó szünteti meg felmondással a munkaviszonyt és a munkakörrel kapcsolatos szolgálati lakást a felmondási idő leteltéig nem üríti ki, a munkáltató hozzájárulásával a felmondást visszavontnak kell tekinteni.

(2) Ha a munkaviszonyt a munkáltató szünteti meg felmondással, a felmondást olyan időpontban kell közölni, hogy a felmondási idő leteltével egyidejűleg a házfelügyelő részére cserelakás legyen biztosítható.

(3) Ha a munkaviszony fegyelmi határozat alapján szűnik meg, a fegyelmi határozat végrehajtását fel lehet függeszteni addig az időpontig, amíg a házfelügyelői munkakörrel kapcsolatos szolgálati lakás kiürítését nem biztosították. A fegyelmi eljárásban a Mt. V. 184. § (3) bekezdését nem kell alkalmazni.

4. § A házfelügyelő munkaideje a házfelügyelői feladatok ellátásához igazodik.

5. § (1) A házfelügyelőt is megilleti az évi rendes szabadság. A házfelügyelő szabadságának ideje alatt köteles helyetteséről gondoskodni. A helyettesítést a házfelügyelő hozzátartozója is elláthatja.

(2) A helyettesítést végző dolgozó a házfelügyelő 6. § szerint megállapított évi alapbérének 4%-át kapja. Ezt az összeget a helyettesítés megszűnésekor kell a munkáltatónak egy összegben a helyettesítő részére kifizetnie.

(3) Ha a munkaviszony évközben szűnik meg és a házfelügyelő évi szabadságából már többet vett igénybe, mint amennyi abban az évben a házfelügyelői munkakörében eltöltött idővel arányos volna, az ennek megfelelő időre a helyettes díjazása címén kifizetett többlet összeget a munkabéréből (felmondási járandóságából) le kell vonni.

6. § (1) A házfelügyelő munkabére a munkaszerződésben meghatározott lakóépületekben lévő szobák száma szerinti alapbérből és természetbeni szolgáltatásból áll.

(2) A házfelügyelő havi munkabérét

a) 1- 50 lakószobáig - 50-400 Ft

b) 51-100 lakószobáig

egy házfelügyelő alkalmazása esetén - 300-850 Ft

két házfelügyelő alkalmazása esetén

az I. házfelügyelőnek - 130-350 Ft

a II. házfelügyelőnek - 170-500 Ft

c) 101-150 lakószobáig

egy házfelügyelő alkalmazása esetén - 500-950 Ft

két házfelügyelő alkalmazása esetén

az I. házfelügyelőnek - 200-400 Ft

a II. házfelügyelőnek - 300-550 Ft

d) 151-200 lakószobáig

egy házfelügyelő alkalmazása esetén - 700-1150 Ft

két házfelügyelő alkalmazása esetén

az I. házfelügyelőnek - 300-500 Ft

a II. házfelügyelőnek - 400-650 Ft

e) 201 lakószobától

egy házfelügyelő alkalmazása esetén - 800-1300 Ft

két házfelügyelő alkalmazása esetén

az I. házfelügyelőnek - 350-600 Ft

a II. házfelügyelőnek - 450-700 Ft

összegben kell megállapítani. Az egyes bércsoportokon belül a munkabér megállapításánál elsősorban a fizikai munkát (például takarítás, szemétszedés stb.) igénylő feladatokra, lakószobák számára, de emellett a házfelügyelő rátermettségére, szorgalmára, az egyéb feladatok nagyságára, valamint a munkakörrel kapcsolatos szolgálati lakás bérértékére is tekintettel kell lenni.

(3) A lakószobák számának megállapításánál a nem lakásként hasznosított bérlemények helyiségeit (például iroda, műhely, üzlet, raktár) lakószobának kell tekinteni. Az 50 m2-nél nagyobb alapterületű helyiség minden 50 m2-e külön szobának számít. A mellékhelyiségek (előtér, hall, háztartási alkalmazott szobája, folyosó, mosdó, W. C., öltöző stb.) alapterülete nem vehető figyelembe.

(4) A munkáltató a házfelügyelő bérét a szakszervezeti bizottsággal egyetértésben állapítja meg. A házfelügyelő bérét a szakszervezeti bizottsággal egyetértésben a lakószobaszám szerinti bércsoporttól eltérően eggyel magasabb vagy alacsonyabb csoport szerinti munkabérben is meghatározhatják. Ilyen esetben az e) bércsoport szerinti legmagasabb munkabér legfeljebb 1.450.-Ft-ban határozható meg.

(5) A jelen rendelet alapján történő munkabérmegállapítás következtében a házfelügyelő munkabére nem csökkenhet.

7. § A házfelügyelőt megillető természetbeni szolgáltatás a munkakörrel kapcsolatos szolgálati lakásból, valamint 10 kwó. elektromos áramtérítésből áll. Két házfelügyelő alkalmazása esetén a havi 10 kwó. elektromosáram térítési díja csak az I. házfelügyelőt illeti meg.

8. § A 6. §-ban meghatározott munkabér a készenléti szolgálatért, a munkaközi szünetért, a heti pihenőnapon és fizetett munkaszüneti napon végzett munkáért, az esetleges túlmunkáért járó díjazást, valamint az egyéb kiegészítő fizetést és bérpótlékokat is magában foglalja.

9. § (1) A központi fűtő- és melegvízszolgáltató, valamint a felvonóberendezés kezeléséért, továbbá a kapunyitásért járó szolgáltatást a mindenkor érvényben lévő jogszabályok határozzák meg.

(2) Az SZTK. járulékalap megállapításánál a kapupénz jövedelmet lakásbérleményenként havi 3,- Ft átalányösszeggel, míg a felvonókezelés után járó jövedelmet a munkáltatóval történő elszámolás alapján kell számításba venni.

10. § A lakóépület takarítására alkalmazott házi takarítónak 4-6 Ft órabér jár.

11. § (1) A jelen rendelet 1958. évi július hó 1. napján lép hatályba, egyidejűleg hatályát vesztik a házfelügyelők kollektív szerződésének még hatályban lévő rendelkezései. A rendelet végrehajtásáról a fővárosi, megyei, illetőleg megyei jogú városi tanácsok végrehajtó bizottságai, a fővárosban a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezetének elnökségével, a megyékben és a megyei jogú városokban a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezetének megyei bizottságaival egyetértésben gondoskodnak.

(2) A fővárosi, megyei, illetőleg megyei jogú városi tanácsok erre vonatkozó rendeletei irányadók a tanács működési területén valamennyi lakóházban foglalkoztatott házfelügyelő munkaviszonyára.

Kisházi Ödön s. k.,

munkaügyi miniszter