Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

1964. évi 6. törvényerejű rendelet

a társadalombiztosítás szervezetének egységesítéséről

A szocializmus építésében és a szocialista demokrácia kibontakozásában jelentős eredményeket értünk el. Ezek az eredmények, valamint a szakszervezeteknek a társadalombiztosítás terén végzett eredményes munkája indokolttá teszik további társadalombiztosítási feladatoknak a szakszervezetek hatáskörébe utalását. Ez egyben előmozdítja a társadalombiztosítás egységes irányítását, felügyeletét és ügyintézését, valamint lehetőséget ad a társadalombiztosítás további fejlesztésére

Ezért a Népköztársaság Elnöki Tanácsa a következő törvényerejű rendeletet alkotja:

1. § (1) A Magyar Népköztársaság a társadalombiztosítás irányítását, felügyeletét és - ellenőrzését teljes egészében a Szakszervezetek Országos Tanácsa útján látja el és gondoskodik arról, hogy a társadalombiztosítás ellátásához szükséges anyagi eszközök a Szakszervezetek Országos Tanácsának rendelkezésére álljanak.

(2) A Szakszervezetek Országos Tanácsa társadalombiztosítási feladatkörében:

a) foglalkozik a társadalombiztosítás továbbfejlesztésével;

b) elkészíti a társadalombiztosításra vonatkozó törvények, törvényerejű rendeletek, kormányrendeletek, illetőleg kormányhatározatok tervezeteit és azokat a Minisztertanács elé terjeszti;

c) szabályzattal rendezi a hatáskörébe utalt társadalombiztosítási kérdéseket;

d) elkészíti a társadalombiztosítás országos költségvetését, valamint a költségvetési beszámolót és azokat a pénzügyminiszter útján a Minisztertanács elé terjeszti;

e) megszervezi a 2-3. §-ok rendelkezéseinek figyelembevételével a társadalombiztosítási feladatokat végző szakszervezeti és ügyviteli szerveket, megállapítja azok feladatkörét;

f) ellenőrzi a társadalombiztosítási feladatokat végző szervek munkáját és felügyel működésükre.

2. § (1)[1] A társadalombiztosítási feladatokat a szakszervezeti szervek, valamint a szövetkezeteknek a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben kijelölt szervei végzik.".

(2) A társadalombiztosítás igazgatási és ügyviteli feladatainak ellátására létre kell hozni a Szakszervezetek Országos Tanácsa Társadalombiztosítási Főigazgatóságát.

(3) A társadalombiztosítás egyes ügyviteli feladatainak végzésével a munkáltatókat és a szövetkezeteket is meg kell bízni.

3. § Azokban a társadalombiztosítási feladatokat végző szakszervezeti szervekben, amelyek szakszervezetbe nem tartozó biztosítottakkal kapcsolatos feladatokat is végeznek, képviselethez kell juttatni e biztosítottak érdekképviseleti szerveit.

4. § (1) A Szakszervezetek Országos Tanácsa társadalombiztosítási tanácsadó szerveként meg kell alakítani az Országos Társadalombiztosítási Tanácsot. Az Országos Társadalombiztosítási Tanácsban a szakszervezetek, az állami szervek és a szakszervezetbe nem tartozó biztosítottak érdekképviseleti szerveinek megbízottai vesznek részt.

(2) Az Országos Társadalombiztosítási Tanács összetételét és létszámát a Minisztertanács, feladatkörét és működésének szabályait pedig a Szakszervezetek Országos Tanácsának Elnöksége állapítja meg.

5. § A Szakszervezetek Országos Tanácsának a társadalombiztosítással kapcsolatos működése felett a főfelügyeletet a Minisztertanács - egyik tagja útján - gyakorolja.

6. § (1) A Szakszervezeti Társadalombiztosítási Központ, az Újságírók Szanatórium Egyesülete és az Országos Nyugdíjintézet megszűnik. Ezeknek, valamint a megszűnő Kisipari Szövetkezeti Kölcsönös Biztosító Intézet társadalombiztosítási feladatkörét a Szakszervezetek Országos Tanácsa Társadalombiztosítási Főigazgatósága veszi át.

(2) A Minisztertanács rendelettel állapítja meg, hogy az (1) bekezdésben említett társadalombiztosítási intézmények egyéb feladatkörét mely szervek veszik át.

7. § Minden olyan esetben, amikor korábbi jogszabály társadalombiztosítási kérdésben a munkaügyi minisztert említi, helyette a Szakszervezetek Országos Tanácsát kell érteni.

8. § A fegyveres erők, továbbá a fegyveres és rendészeti testületek tagjainak, valamint a Magyar Államvasutak dolgozóinak társadalombiztosítására vonatkozó rendelkezések - a 7. § rendelkezésének figyelembevételével - hatályban maradnak.

9. §[2]

10. § (1) Ez a törvényerejű rendelet az 1965. évi január hó 1. napján lép hatályba. Az 1955. évi 39. számú törvényerejű rendelet 24. §-a, valamint mindazok a rendelkezések, amelyek e törvényerejű rendelettel nem egyeztethetők össze, hatályukat vesztik.

(2) A Minisztertanács felhatalmazást kap arra, hogy e törvényerejű rendelet végrehajtására vonatkozó részletes és átmeneti rendelkezéseket a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben rendelettel megállapítsa.

(3) A Minisztertanács, illetőleg a hatáskörébe tartozó kérdésekben a Szakszervezetek Országos

Tanácsa e törvényerejű rendelet végrehajtására vonatkozó egyes rendelkezéseket az 1965. évi január hó 1. napja előtt is életbeléptetheti.

Dobi István s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke

Kiss Károly s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának titkára

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította az 1968. évi 20. törvényerejű rendelet 1. §-a. Hatályos 1968.07.01.

[2] Hatályon kívül helyezte az 1975. évi II. törvény 125. § (2) bekezdése. Hatálytalan 1975.07.01.