Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

1/1966. (III. 5.) IM rendelet

a költségmentességnek, az illetékmentességnek, valamint az illetékfeljegyzési jognak a bírósági eljárásban való alkalmazásáról szóló 2/1958. (II. 16.) IM rendelet egyes rendelkezéseinek módosításáról

A polgári perrendtartás (Pp.) 84. §-ának (3) bekezdésében és 88. §-ában foglalt felhatalmazás alapján a pénzügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem:

1. § A 3/1961. (XI. 25.) IM rendelettel módosított 2/1958. (II. 16.) IM rendelet (a továbbiakban: R.) 27. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"27. § A végrehajtási eljárás során le nem rótt illetékek és az állam által előlegezett költségek összegét a végrehajtó az ügy iratborítékán levő költségjegyzéken jegyzi fel."

2. § A R. 28. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"28. § (1) A végrehajtási eljárás során le nem rótt illetékek és az állam által előlegezett költségek összegét a bírósági végrehajtó hajtja be.

(2) A végrehajtó az (1) bekezdés alapján behajtott összeget a BGH bevételi számlájára utalja át. Az átutalt összeget és az átutalás keltét az iratboríték költségjegyzékén feljegyzi.

(3) Ha a végrehajtással felmerült illetékek, a költségek vagy azok egy része nem hajtható be, erről a BGH-t nem kell értesíteni.

(4) A költségjegyzékbe felvett, de egyelőre be nem hajtható illeték- és költségkövetelés behajtása iránt a végrehajtó csak akkor intézkedik, ha a végrehajtást kérő a szünetelő végrehajtás folytatását kérte. Az ennek során behajtott összegekkel kapcsolatban a (2) bekezdés szerint kell eljárni."

3. § A R. 29. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"29. § (1) Közvetlen letiltás esetében a bíróság (közjegyző) a letiltó végzésben a munkáltatót arra hívja fel, hogy az adós munkabéréből elsősorban a le nem rótt illeték fejében járó összeget vonja le, és az így levont összeget utalja át (fizesse be) a BGH bevételi számlájára.

(2) A bíróság letiltó végzését meghozatala után nyomban, a közjegyző letiltó végzését pedig csak jogerőre emelkedése után kell a BGH-hoz megküldeni. A BGH további eljárásáról külön történik intézkedés.

(3) A bírósági végrehajtó az általa kibocsátott letiltást a BGH-nak nem küldi meg akkor sem, ha a letiltás szerint az adós járandóságát folyósító szerv a végrehajtási kérelem illetékét és a helyszíni eljárási költségátalányt a BGH számlájára köteles megfizetni."

4. § (1) A R-nek a 3/1961. (XI. 25.) I M rendelet 18. §-ával megállapított 33. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Ha a jogosult a polgári jogi igényt a büntető eljárásban érvényesíti, a feleket a költségmentesség, az illetékmentesség és az illetékfeljegyzési jog tekintetében - a (2) bekezdésben foglalt kedvezményen kívül - ugyanazok a kedvezmények illetik meg, mint hasonló igény polgári eljárásban való érvényesítése esetében."

(2) A R-nek a 3/1961. (XI. 25.) IM rendelet 18. §-ával megállapított 33. §-a (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A bíróság a társadalmi tulajdon sérelmére elkövetett bűncselekmény miatt indult büntető eljárást befejező határozatában - ha a polgári jogi igénynek helyt ad, és a terheltet az (1) bekezdés alapján kedvezmények nem illetik meg - a terheltet a terhére megítélt összeg alapján marasztalja a polgári jogi igény érvényesítéséért járó illeték megfizetésére. Fellebbezés esetében az illetéket az után a többlet után kell számítani, amellyel a másodfokú bíróság által megítélt összeg az elsőfokú bíróság által megítélt összeget meghaladja. A megítélt összegnek a másodfokú bíróság által való megváltoztatása esetén az elsőfokú bíróság által megállapított illetékösszeget is módosítani kell."

5. § (1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; egyidejűleg a 3/1961. (XI. 25.) IM rendelet 16. és 17. §-a hatályát veszti.

(2) A rendelet rendelkezéseit a folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.

Dr. Markója Imre s. k.,

igazságügyminiszterhelyettes