Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

13/1968. (XI. 12.) BkM rendelet

a dohányipari termékek fogyasztói forgalmáról

A dohány termeléséről, feldolgozásáról, forgalombahozataláról és jövedéki ellenőrzéséről szóló 16/1968. (IV. 9.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 5. § (1) és (2), valamint a 8. § (1) bekezdéseiben foglaltak alapján - a R. 7. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében a pénzügyminiszterrel egyetértésben - következőket rendelem.

1. §

A R. 5. § (1) bekezdésében meghatározott belföldi és külföldi dohányipari termékek fogyasztói forgalombahozatalára jogosult:

a R. 2. §-a szerint kijelölt vállalat szak- és mintaboltja, az állami és szövetkezeti kiskereskedelmi vállalat, szerv vagy mezőgazdasági üzem boltja, vendéglátó üzlete, termelői borkimérése, ha a működési, illetve termelői borkimérési engedélyében az arra illetékes hatóság a dohányárusítást engedélyezte;

a magándohányárus, a fűszer-, csemege-, élelmiszer- vegyeskereskedő és a magánvendéglátó - a pecsenye- stb. sütő kivételével - az illetékes I. fokú kereskedelmi szakigazgatási szerv által kiállított iparigazolvány alapján (a továbbiakban: forgalombahozó).

2. §

A dohánygyártmányok árusítására jogosító működési engedély, illetve a dohányárus iparigazolvány kiadásáról az I. fokú hatóságnak az illetékes vám- és pénzügyőri szakaszt értesítenie kell.

3. §

A forgalombahozó a bel- és külföldi dohánygyártmányokat a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter által kijelölt vállalattól (továbbiakban: kijelölt vállalat), továbbá külföldi dohánygyártmányokat attól a belkereskedelmi vállalattól szerezheti be, amely erre a belkereskedelmi minisztertől engedélyt kapott.

4. §

(1) A külkereskedelmi áruforgalomban külföldről behozott dohányipari terméket belföldön csak akkor lehet forgalombahozni, ha a termék kisforgalmi csomagolásán az importáló vállalatra utaló jelzést alkalmaztak.

(2) Ha az utas, illetve az ajándékozott az érvényes vámszabályok megtartásával utas- vagy ajándékforgalomban behozott külföldi dohányipari terméket értékesíteni kívánja, vagy a vámszabályok szerint erre kötelezve van, azt csak a kijelölt vállalatnak adhatja el. Ha a devizakülföldi természetes vagy jogi személy (1950. évi 30. számú tvr. 3. §) külföldi dohányipari terméket forintfizetés ellenében kíván eladni, az értékesítéshez a Magyar Nemzeti Bank engedélye szükséges.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott dohányipari termék átvételét - ha az fogyasztói forgalomra alkalmas - a kijelölt vállalat nem tagadhatja meg. A kijelölt vállalat a dohányipari terméket megállapodásos áron vásárolja meg. Ha az eladó a vám megfizetését nem igazolja, a kijelölt vállalat köteles a vételárat a fizetendő vámmal csökkenteni és a vámot esetenként megfizetni.

(4) A kijelölt vállalat a (2) és (3) bekezdésben foglaltak szerint megszerzett külföldi dohányipari terméket - a forgalombahozók részére történő átadás előtt - a kezelésre utaló azonossági jellel köteles ellátni.

(5) A magándohányárus jogosult magyar állampolgártól - utóbbi által a KONZUMTURIST boltban valutáért vásárolt és az (1) bekezdésben foglaltak szerinti jelzéssel ellátott és számlával igazolt külföldi dohányipari terméket fogyasztók részére forgalombahozatal céljára átvenni és azt mindenkor az állami és szövetkezeti kereskedelemben érvényesített fogyasztói árral azonos áron forgalomba hozni.

5. §

A forgalombahozónak

a) a dohánygyártmány eladására szolgáló helyiséget a dohánygyártmány árusítását kifejező külső megjelöléssel kell ellátni, továbbá a működési engedélyt, illetve iparigazolványt és az általa forgalomba hozott külföldi eredetű dohányipari termékek árjegyzékét az üzletben ki kell függeszteni;

b) a dohányipari terméket az árszabályban megállapított áron, a szivarka és pipadohányokat, valamint a külföldi dohánygyártmányokat változatlan súlyban és állapotban kell forgalomba hozni;

c) az árusítóhelyiségben a dohányipari termékeket úgy kell raktározni, hogy azok minősége változást ne szenvedjen.

6. §

(1) A dohányipari terméket forgalombahozóknál az Állami Kereskedelmi Felügyelet, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség szervei jogosultak ellenőrzést tartani.

(2) A forgalombahozó az ellenőrzésre jogosultakat hivatalos eljárásukban köteles segíteni, a kívánt felvilágosítást megadni, az ellenőrzés alapjául szolgáló iratokat megőrizni és azokat felhívásra felmutatni.

7. §

(1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba, egyidejűleg a 3.486-1/1952. PM (PK 8.) utasítás, valamint az 1.013/1952. (KÉ 4.) BkM utasítás hatályát veszti.

(2) A forgalombahozó a 4. §-ban előírtaknak meg nem felelő külföldi származású dohányipari termékkészletét 1969. évi március hó 30. napjáig árusíthatja,

Sebes Sándor s. k.,

a belkereskedelmi miniszter első helyettese