Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

12/1969. (VIII. 23.) BkM rendelet

egyes kereskedelmi létesítmények megvalósításának pályázati rendjéről

A Minisztertanács Tanácsszervek Osztályával, valamint az építésügyi és városfejlesztési miniszterrel egyetértésben a következőket rendelem.

1. §

(1) A belkereskedelmi tevékenységet folytató vállalat, szövetkezet, más gazdálkodó szerv, társadalmi szervezet és magánkereskedő (a továbbiakban együtt: vállalat) a középtávú hálózatszükségleti terv fejlesztési célkitűzései közül

a) a városok (városi kerületek), járási székhelyek üzleti negyedeiben, közlekedési főútvonalain, az állami és szövetkezeti erőből épített lakótelepeken 300 m2-nél nagyobb alapterületű kiskereskedelmi (vendéglátóipari) létesítményt, üzletközpontot (az abban elhelyezésre kerülő létesítmények alapterületének nagyságától függetlenül), továbbá

b) 20 vagy ennél több férőhelyet magába foglaló közhasználatú szálláshelyet,

c) olyan létesítményt, amelynek megvalósításához - a területhasználati díj, telekhasználati díj, kommunális adó mérséklésével, vagy elengedésével, tanácsi fejlesztési alap juttatásával - kedvezményt nyújtanak,

csak az általa elnyert pályázat alapján létesíthet.

(2) Pályázati felhívást lehet közzétenni az (1) bekezdésben meg nem határozott egyéb kereskedelmi létesítmény megvalósítására is.

(3) Szanált kereskedelmi létesítmény pótlását (helyreállítását) szolgáló létesítmény megvalósítására nem kell pályázatot hirdetni. Ilyen esetben a nem lakás jellegű létesítmények lakóépületekkel kapcsolatos szanálásáról szóló 1027/1968. (XII. 31.) Korm. számú határozat, valamint a közületi szervek elhelyezéséről szóló 2/1969. (I. 23.) Korm. rendelet és az annak végrehajtásáról kiadott 4/1969. (I. 23.) ÉVM rendelet rendelkezései szerint kell eljárni.

2. §

(1) Az 1. § (1)-(2) bekezdéseiben meghatározott létesítmény megvalósítására pályázati felhívást kell közzétenni. A pályázati felhívást a létesítmény helye szerint

a) a fővárosban, a fővárosi, megyei jogú városban a megyei jogú városi tanács végrehajtó bizottságának kereskedelmi osztálya (főosztálya),

b) járási jogú városban és járási székhelyen a városi, illetve járási tanács végrehajtó bizottságának elnöke

teszi közzé.

(2) A pályázati felhívást hivatalos közleményként kell közzétenni. Ezen felül a felhívás a Kereskedelmi Értesítőben is közzétehető, vagy az érdekeltnek tartott vállalatoknak közvetlenül is megküldhető.

(3) A pályázati felhívásban a rendelet mellékletében foglaltak szerint tájékoztatást kell adni a tervezett kereskedelmi létesítmény (létesítmények) főbb adatairól és a megvalósítás módjáról,

3. §

(1) A pályázati felhívásban meghatározott létesítmény megvalósítására bármely vállalat ajánlatot tehet, ha a tervezett kereskedelmi tevékenység gyakorlására az alapító határozatában (iparigazolványában) foglaltak szerint jogosult. Egy-egy létesítmény együttes megvalósítása céljából több vállalat is pályázhat.

(2) A pályázaton való részvétel írásbeli ajánlattétellel a pályázó kötelezettséget vállal arra, hogy a pályázat elnyerése esetén a létesítményt az ajánlatban meghatározott feltételek szerint megvalósítja.

(3) A pályázaton olyan magánszemély is részt vehet, akinek a 6/1968. (VI. 8.) BkM rendelet 19. §-a értelmében magánkereskedői iparigazolvány adható.

(4) Az ajánlatnak a rendelet mellékletében foglalt adatokat kell tartalmaznia.

(5) Ha valamely létesítmény megvalósítására több vállalat tesz ajánlatot, a 4. § (1) bekezdés a) és b) pontjaiban meghatározott tanácsi szerv nyilvános versenytárgyalást tart. A versenytárgyaláson - a beérkezett pályázatok ismeretében - a pályázók a korábban tett írásbeli ajánlatukat módosíthatják.

(6) A tervezett létesítményt az a vállalat valósítja meg, amely a legelőnyösebb ajánlatot teszi. Ennek elbírálása során előnyben kell részesíteni azt a pályázót, amely

a) a tervezett létesítményt a pályázati felhívásban részletezett követelményekkel egyezően, vagy leginkább egyezően valósítja meg,

b) a létesítmény üzembehelyezését a versenytársainál nagyobb mértékben saját alapjaiból, illetve korábbi időpontra vállalja,

c) kereskedelmi hálózattal ellátatlan, vagy rosszul ellátott peremkerület, külterületi lakott helyek hálózatának fejlesztéséből is részt vállal.

(7) Két, vagy több egyenértékű ajánlat esetén a kereskedelmi vállalat (fogyasztási szövetkezet), a kereskedelmi vállalatok egyenértékű ajánlata esetén, a tervezett létesítmény telephelye szerinti városban (városi kerületben, községben) alapvető ellátási feladatot teljesítő szakvállalat (fogyasztási szövetkezet) ajánlatát kell előnyben részesíteni.

(8) A pályázók közül kizárható az a vállalat, amely korábban meghirdetett pályázat elnyerése folytán keletkezett kötelezettségének nem, vagy nem megfelelően tett eleget.

4. §

(1) A vállalatok ajánlatainak elbírálása

a) a fővárosban a fővárosi, megyei jogú városban a megyei jogú városi tanács végrehajtó bizottsága kereskedelmi osztályának (főosztályának),

b) járási jogú városban és járási székhelyen a városi, illetve járási tanács végrehajtó bizottsága elnökének

hatáskörébe tartozik.

(2) A döntésnek tartalmaznia kell a pályázatot elnyert vállalat megnevezését is, hogy a pályázat meghirdetője a létesítmény megvalósítására vonatkozó ajánlatot milyen - kölcsönös egyetértéssel megállapított - feltételek és határidők mellett fogadta el.

(3) A döntést a versenytárgyaláson résztvevő valamennyi vállalatnak meg kell küldeni.

(4) Ha a vállalat a létesítmény megvalósítására - a (2) bekezdés szerint - meghatározott kötelezettségeit nem, vagy nem a vállalt feltételek szerint, illetve határidőben teljesíti, a pályázat meghirdetője felhívja kötelezettségeinek az eredeti feltételek szerint történő teljesítésére, indokolt esetben újabb határidő kitűzése mellett.

(5) A felhívás eredménytelensége esetén a pályázat meghirdetője a megállapodástól elállhat és jogosult a létesítmény megvalósítására újabb pályázatot hirdetni, vagy anélkül a korábbi pályázók közül más vállalattal megállapodni.

(6) Szerződésszegés esetén a vállalat kötbért köteles fizetni (Ptk. 246. §), amelynek mértékét a pályázati felhívásban kell meghatározni.

5. §

(1) Idegenforgalmi szempontból jelentős szállodai létesítmény beruházójának kijelölésére - az illetékes megyei (megyei jogú városi), fővárosi tanács végrehajtó bizottsága elnökével egyetértésben - a Belkereskedelmi Minisztérium hirdet pályázatot.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott létesítmény beruházója - az illetékes tanács végrehajtó bizottságának elnökével egyetértésben - a pályázati felhívás nélkül is kijelölhető.

6. §

Pályázati felhívás közzététele esetén a létesítmény a 2/1969. (I. 23.) Korm. rendelet 3. § (4) bekezdése a) pontjának hatálya alá esik. Az ilyen létesítmény beruházójának a pályázatot meghirdető kereskedelmi szakigazgatási szervet kell tekinteni, amely a hivatkozott rendelet 4. § (1) bekezdése értelmében - az elhelyező hatóság engedélyével - jogosult a létesítményt a pályázat nyertesének határidő nélküli használatra átengedni.

7. §

Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; rendelkezéseit nem kell alkalmazni a már folyamatban levő, valamint a műszaki-gazdasági előkészítés alatt álló beruházásokra.

Sebes Sándor s. k.,

a belkereskedelmi miniszter első helyettese

Melléklet a 12/1969. (VIII. 23.) BkM rendelethez

A rendelet 1. § (1) bekezdésében meghatározott fejlesztési célkitűzések megvalósítására közzétett pályázati felhívásnak tartalmaznia kell:

- a létesítmény telepítési helyét,

- üzletkörét,

- teljes alapterületét, a műszaki megoldással kapcsolatos igényt,

- az ellátandó terület lakosságának becsült számát,

- az egyszeri telek-igénybevételi díj és telekhasználati díj összegét,

- a várható szanálási és kártalanítási kötelezettségeket,

- a létesítmény megvalósításával kapcsolatos hatósági előírásokat,

- a kivitelezés kezdetének és befejezésének időpontját,

- a vállalati ajánlat benyújtásának határidejét,

- az esetleges egyéb feltételeket (kedvezményeket stb.),

- a szerződésszegés esetén fizetendő kötbér mértékét.

A vállalati ajánlatnak tartalmaznia kell:

- a tervezett létesítmény üzletkörét,

- teljes alapterületét,

- a kiszolgálás formáját,

- az egység tervezett fejlesztési költségét, I álló- és forgóeszköz-bontásban,

- a műszaki megoldás vázlatos ismertetését,

- a rendelkezésre álló pénzügyi fedezet forrásának és összegének megjelölését,

- a kivitelezés kezdetének és befejezésének időpontját,

- a vállalat által kért preferenciákat és azok összegét,

- az esetleges egyéb ajánlatokat.

Tartalomjegyzék