Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

5/1969. (VIII. 23.) MüM-MÉM együttes rendelet

a termelőszövetkezeti munkaerő foglalkoztatásának egyes kérdéseiről

Az 1025/1969. (VII. 1.) Korm. számú határozat 5. pontjában foglaltak végrehajtására - a Szakszervezetek Országos Tanácsával és a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben - az alábbiakat rendeljük:

1. §

E rendelet hatálya a mezőgazdasági termelőszövetkezetre, halászati termelőszövetkezetre, mezőgazdasági szakszövetkezetre és ezek társulására (a továbbiakban: termelőszövetkezet), valamint a vállalatra [Mt. V. 125. § (2) bek. c) pontja] terjed ki,

2. §

(1) A termelőszövetkezet a 35/1957. (X. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 105. §-ában foglalt kötelezettsége alapján a beosztás nélkül maradt, továbbá a közös munkában előreláthatóan huzamosabb időn át nélkülözhető tagok munkavégzési lehetőségét - határozott időre adott írásbeli hozzájárulással - biztosíthatja:

a) a vállalat részére meghatározott időre szóló átengedéssel (R. 91. §), továbbá

b) ideiglenes jellegű munkaviszony létesítésére szóló munkavállalási engedéllyel (R. 102. §); szakszövetkezet a közös munkában rendszeresen nem foglalkoztatható tagja részére határozatlan időre szóló munkaviszony létesítését is engedélyezheti [50/1968. (XII. 31.) Korm. rendelet 26. § (2) bek.].

(2) Az átmenetileg nem foglalkoztatható alkalmazott részére a termelőszövetkezet munkavállalás céljából fizetés nélküli szabadságot engedélyezhet.

(3) A munkavégzési lehetőség biztosításáért a termelőszövetkezet a tagjától vagy alkalmazottjától térítést nem igényelhet. Az (1) bekezdés a) pontja esetében a termelőszövetkezet részére a vállalat költség címén a fizetett munkabér 15 százalékát köteles megtéríteni. Ezenkívül a tag, illetve alkalmazott átengedéséért semmiféle címen a termelőszövetkezet részére térítést nem fizethet; az ettől eltérő megállapodás semmis.

3. §

(1) A termelőszövetkezeti tagok és állandó alkalmazottak foglalkoztatása - a (2) bekezdésben foglalt, valamint a 2. § (1) bekezdés b) pontjában említett szakszövetkezeti tagra vonatkozó kivétellel - a vállalat részéről csak határozott időre történhet. A munkaviszony alapján a dolgozót állományba kell venni és reá a bérszínvonal számításánál, a létszámnyilvántartásnál a vállalatra irányadó szabályokat kell alkalmazni.

(2) Közös vállalkozáshoz (1967. évi III. tv. 55. §) a résztvevő termelőszövetkezet által átengedett tag esetében a 6/1967. (X. 24.) MÉM rendelet (Vhr.) 107. §-ában foglalt rendelkezések az irányadók.

4. §

(1) A termelőszövetkezet tagját és alkalmazottját bérmunkával csak saját telephelyén foglalkoztathatja. Telephely az a község vagy város, amelynek területén a termelőszövetkezet mezőgazdasági tevékenységet, a halászati termelőszövetkezet természetes vízi halászatot vagy tógazdasági haltenyésztést folytat. Társulás telephelyének azoknak a községeknek (városoknak) a területét kell érteni, ahol a társulásban résztvevő termelőszövetkezetek a mezőgazdasági tevékenységeket folytatják.

(2) A vállalat üzemi telepén belül végzendő bérmunkára a termelőszövetkezettel megállapodást akkor sem köthet, ha telephelye a termelőszövetkezetével azonos közigazgatási határon belül van.

(3) Nem vonatkozik az (1) és (2) bekezdésben foglalt korlátozás az élelmiszergazdaság, a fagazdaság, a nádkitermelés és feldolgozás keretében vállalt bérmunkára.

5. §

(1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; egyidejűleg a 2/1968. (III. 17.) MüM-MÉM együttes rendelet és a Vhr. 129. §-ának második mondata hatályát veszti.

(2) A rendelet hatályba lépését megelőzően a munkaerő átengedésére (munkaerő kooperációra), valamint a termelőszövetkezet telephelyén kívüli bérmunkára létesített megállapodásokat 1969. évi szeptember hó 1-ig meg kell szüntetni, kivéve azokat, amelyek e rendelet előírásainak megfelelnek. Ennek végrehajtását a vállalatok felügyeleti szervei és a járási (járási jogú városi, városi kerületi) tanácsok végrehajtó bizottságainak elnökei ellenőrzik.

Veres József s. k.,

munkaügyi miniszter

Dr. Dimény Imre s. k.,

mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter