Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

18/1971. (IX. 19.) MüM rendelet

a munkaviszonyra vonatkozó rendelkezések kiegészítéséről

A Munka Törvénykönyve végrehajtásáról szóló 34/1967. (X. 8.) Korm. rendelet 72. §-ában, valamint 126. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a pénzügyminiszterrel és a Szakszervezetek Országos Tanácsával, az 1. § tekintetében az érdekelt miniszterekkel is egyetértésben - a következőket rendelem:

1. §

(1) A munkaviszonnyal kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 5/1967. (X. 8.) MüM rendelet 6. §-ának - a 11/1971. (IV. 29.) MüM rendelet 1. §-ával beiktatott - (2) bekezdése a következő szöveggel egészül ki:

"A költségvetési szerv ezt a kifizetést a jutalmazási célra rendelkezésre álló előirányzat és bérmegtakarítás terhére teljesítheti."

(2) A munkaviszonnyal kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 5/1967. (X. 8.) MüM rendelet a következő 18/C. §-sal egészül ki:

"(Mt. V. 94. §-ához)

A fegyelmi büntetésnek az új munkahelyen történő végrehajtása

18/C. § (1) Ha a dolgozó munkaviszonya a jogerős fegyelmi büntetés, illetőleg a fegyelmi eljárás mellőzésével kiszabott büntetés végrehajtása előtt, vagy annak végrehajtása közben megszűnik, a büntetést az új munkahelyen kell végrehajtani. A munkaviszony megszűnése miatt végre nem hajtott, jogerősen megállapított büntetést a "munkavállalói igazolási lap" 4. b) rovatában fel kell tüntetni. Ha a büntetés a munkaviszony megszűnését követően válik jogerőssé, erről az új munkahelyet értesíteni kell.

(2) A munkaviszonynak a dolgozó által történt megszüntetése miatt az Mt. V. 94. §-ának (1) bekezdése szerint végrehajthatóvá vált, de végre nem hajtott büntetést a "munkavállalói igazolási lap" 4. b) rovatában fel kell tüntetni.

(3) Az új munkahely a fegyelmi büntetés és a fegyelmi eljárás mellőzésével kiszabott büntetés végrehajtásáról értesíteni köteles azt a vállalatot, amely a határozatot hozta."

2. §

Egyes szociális-kulturális juttatásokról szóló 8/1967. (X. 8.) MüM rendelet a következő 15/A. §-sal egészül ki:

"Segély - előleg

15/A. § (1) A dolgozó részére segélyt, illetőleg előleget a kollektív szerződésben meghatározott keret terhére a szakszervezet vállalati szerve adhat. Az előleg sem a bérköltség, sem a részesedési alap terhére nem számolható el. Az előleget legkésőbb hat hónap alatt kell visszafizetni.

(2) A segélykeretet a részesedési alap terhére kell megállapítani. Az előlegkeret mértéke a vállalat dolgozói átlagos állományi létszámának alapulvételével dolgozónként és havonként hét forintot nem haladhat meg."

3. §

(1) A munkaügyi viták eldöntéséről szóló 9/1967. (X. 8.) MüM rendelet 3. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(3) A fővárosi kerületi tanácsnál, a városi tanácsnál, a megyei tanács végrehajtó bizottsága járási hivatalánál és a megyei városi tanács végrehajtó bizottsága kerületi hivatalánál közös munkaügyi döntőbizottságot kell alakítani. Ez jár el - a (4) bekezdésben, a 4. § (2) bekezdésében és a 6. §-ban szabályozott esetek kivételével - a mezőgazdasági és kisipari termelőszövetkezeteknél, a magánmunkáltatóknál, valamint az olyan vállalatoknál felmerült munkaügyi vitákban, amelyeknél munkaügyi döntőbizottság nem alakítható.

(4) A nagyközségi tanács végrehajtó bizottsága közvetlen felügyelete alatt álló, munkaügyi döntőbizottsággal nem rendelkező vállalatok, költségvetési üzemek és intézmények dolgozói munkaügyi vitáiban a nagyközségi tanács végrehajtó bizottsága hivatali munkaügyi döntőbizottsága jár el."

(2) A 9/1967. (X. 8.) MüM rendelet 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"A községi, valamint a munkaügyi döntőbizottsággal nem rendelkező nagyközségi tanács végrehajtó bizottsága hivatali szervezete dolgozói munkaügyi vitáiban a járási hivatal hivatali munkaügyi döntőbizottsága jár el."

(3) A 9/1967. (X. 8.) MüM rendelet 8. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) A közös munkaügyi döntőbizottság elnökét és helyetteseit a területi munkaügyi döntőbizottság elnöke bízza meg a szakszervezetek megyei tanácsa és

- a fővárosi kerületi és városi tanácsnál a tanács végrehajtó bizottsága,

- a járási hivatalnál a megyei tanács végrehajtó bizottsága,

- a kerületi hivatalnál a megyei városi tanács végrehajtó bizottsága együttes javaslata alapján.

(3) A közös munkaügyi döntőbizottság állandó elnökének s végrehajtó bizottság, illetve a járási vagy kerületi hivatal hivatali szervezete egyik dolgozóját, helyettesnek pedig legalább négy személyt kell jelölni akként, hogy a döntőbizottsághoz tartozó leggyakoribb szakmák, illetőleg foglalkozási ágak (pl. pedagógusok, szövetkezeti, egészségügyi dolgozók) ezáltal is képviselve legyenek. A közös munkaügyi döntőbizottság tagjait ugyanezen elvek szerint azonos arányban az előző bekezdésben megjelölt tanács végrehajtó bizottsága, illetve szakszervezeti bizottsága jelöli ki."

4. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2) A közös munkaügyi döntőbizottságnak e rendelet hatálybalépése előtt megbízott tisztségviselői e tisztségüket mindaddig megtartják, amíg megbízásuk a 9/1967. (X. 8.) MüM rendelet 9. § (3) bekezdésében foglaltak alapján meg nem szűnik.

Lázár György s. k.,

munkaügyi miniszter