Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

34/1971. (XI. 3.) Korm. rendelet

a középfokú oktatási intézményekről szóló egyes jogszabályok módosításáról

Az egyes művelődésügyi intézmények működésének átmeneti szabályozására való felhatalmazásról szóló 1971. évi 27. számú törvényerejű rendeletben kapott felhatalmazás alapján a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány az alábbiakat rendeli:

1. §

Az 1965. évi 24. számú törvényerejű rendelettel szabályozott gimnázium és szakközépiskola létesítéséhez, megszüntetéséhez és szüneteltetéséhez, valamint a szakközépiskola szakmai jellegének megváltoztatásához szükséges előzetes jóváhagyást a művelődésügyi miniszter, gimnázium esetében az Országos Tervhivatal elnökével, szakközépiskola esetében pedig a képzés szakiránya szerint illetékes miniszterrel, a munkaügyi miniszterrel és az Országos Tervhivatal elnökével egyetértésben adja meg. Ha a szakközépiskola létesítését, megszüntetését, szüneteltetését vagy szakmai jellegének megváltoztatását az illetékes miniszter vagy országos hatáskörű szerv vezetője (a továbbiakban: miniszter) kezdeményezi, a művelődésügyi miniszter előzetesen meghallgatja erre vonatkozóan a megyei (fővárosi) tanács elnökének véleményét.

2. §

(1) Kollégiumot (diákotthont) a tanácsok és a szakközépiskolákat fenntartó miniszterek létesíthetnek és szüntethetnek meg.

(2) A kollégium (diákotthon), tanulószoba és menza működését, továbbá a megállapított kereteken belül a juttatások és a térítés feltételeit a művelődésügyi miniszter szabályozza.

3. §

(1) A művelődésügyi miniszter a más miniszter által fenntartott és irányított szakközépiskola szakfelügyeletét - a 27/1965. (XII. 1.) Korm. rendelet 3. §-ának (4) bekezdésében meghatározott kivétellel - a tanács végrehajtó bizottságának művelődésügyi (oktatási) feladatokat ellátó szakigazgatási szerve útján gyakorolja; a felügyelet módját a művelődésügyi miniszter szabályozza.

(2) A szakmai előkészítő tantárgyak szakfelügyeletét a művelődésügyi miniszter közvetlenül szervezi meg és irányítja; egyes szakmai előkészítő tantárgyak szakfelügyeletét a tanács végrehajtó bizottságának művelődésügyi (oktatási) feladatokat ellátó szakigazgatási szervére ruházhatja.

4. §

A szakosított tantervű gimnáziumi osztályok szervezésének módját és feltételeit a művelődésügyi miniszter szabályozza.

5. §

(1) A gimnáziumi oktató-nevelő munka keretében gondoskodni kell a tanulók munkára neveléséről. A gimnáziumi műszaki-technikai oktatás iskolai és központi műhelyekben, laboratóriumban, iskolai gyakorlóterületen, illetőleg üzemi tanműhelyben vagy egyéb munkahelyen folyhat. A műszaki-technikai oktatás eredményességét az iskolával együttműködő üzem (vállalat, intézmény stb.) segítheti elő.

(2) A műszaki-technikai oktatással kapcsolatos bérjellegű kiadásokat mind az iskolai, mind az üzemi tanműhelyi oktatás esetében - a tanulókkal a termelő munka során foglalkozó szakmunkások bérének kivételével - az iskola viseli.

(3) A szakközépiskola és a bázisüzem együttműködésének általános alapelveit a Kormány szabályozza.

6. §

Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba, ezzel egyidejűleg az 1965. évi 24. számú törvényerejű rendelet 6. §-ának (2) bekezdését, 12. §-át, 15. §-ának (1) bekezdését, 16. §-át és 17. §-ának (2) bekezdését további rendelkezésig nem kell alkalmazni, a 27/1965. (XII. 1.) Korm. rendelet 1. §-a, 3. §-ának (1) bekezdése, 4. §-ának (3) bekezdése, 5. §-ának (1) bekezdése, 13. §-ának (2) bekezdése, 14. §-a, továbbá 30-32. §-ai hatályukat vesztik.

Fock Jenő s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke