Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

22/1974. (X. 10.) MÉM rendelet

az élelmiszer- és fagazdasági szakmunkásképzésről

A szakmunkásképzésről szóló 1969. évi VI. törvény végrehajtása tárgyában kiadott 13/1969. (XII. 30.) MüM számú rendelet (a továbbiakban: Sztv.) 119. §-ának (1) bekezdésében foglaltak alapján, a munkaügyi miniszterrel, a pénzügyminiszterrel, a Minisztertanács Tanácsi Hivatala elnökével, a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával és az érdekelt szakszervezetekkel egyetértésben az alábbiakat rendelem.

1. §

E rendelet hatálya kiterjed mindazokra a szakmákra, amelyekben az Országos Szakmunkásképzési Jegyzék (OSZJ) a képzés főhatósági felügyeletét ellátó szervként a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztériumot jelöli meg. E szakmák felsorolását az 1. számú és a 2. számú függelék* tartalmazza.

(Az Sztv. 2. §-ához)

2. §

(1) Az oktatást végző intézményeknél (a továbbiakban: iskola) a "Mezőgazdasági", "Erdőgazdasági", illetőleg "Élelmiszeripari" szakirányt megjelölve, egységes elnevezést kell használni. Az iskolák egységes megjelölésére vonatkozó részletes szabályokat az 1. számú melléklet* tartalmazza.

(2) E rendelet rendelkezéseit kell alkalmazni a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium

(MÉM) felügyelete alá tartozó szakmunkásképző és munkástovábbképző intézetek szakmunkásképzése tekintetében is.

(Az Sztv. 4. §-ához)

3. §

Az 1. és 2. számú függelékben felsorolt szakmák tekintetében egyes, a képzés főhatósági felügyeleti jogköréből adódó, nem közvetlenül a minisztérium által ellátott feladatokat a 3. számú függelék* tartalmazza.

(Az Sztv. 10. §-ához)

4. §

(1) Kihelyezett osztályok működését a tanácsi irányítás alatt álló iskolák tekintetében a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága művelődésügyi feladatokat ellátó szakigazgatási szerve, a mezőgazdasági szakmunkásképző és munkástovábbképző intézetek tekintetében a MÉM engedélyezi, illetve fenntartásáról gondoskodik.

(2) A gyakorlati oktatást:

- az I. osztályban - a (3) és (4) bekezdés szerinti kivételekkel - iskolai tanműhelyben,

- a II. osztályban iskolai tanműhelyben és kijelölt tanüzemben, illetve vállalati tanműhelyben,

- a III. osztályban pedig vállalatnál, illetve amennyiben ennek feltételei nem biztosíthatók, iskolai tanműhelyben

kell folytatni.

(3) Ha az iskolai tanműhely a szakma vagy egyes tananyagrészek gyakorlati oktatására nem alkalmas, a gyakorlati oktatás tanüzemben, illetőleg vállalatnál is folytatható.

(4) A gyakorlati oktatás teljes egészében megszervezhető a vállalatnál, ha a vállalat a tanműhelyi és tanüzemi képzés feltételeiről a tantervi követelményeknek megfelelően gondoskodik.

(5) A tanulók elméleti és gyakorlati oktatása - az (1) bekezdésben feltüntetett szervek engedélye alapján - folyamatosan vagy turnusos rendszerben szervezhető.

(Az Sztv. 15. §-ához)

5. §

(1) A szakma elsajátításához szükséges alapozó gyakorlatokat iskolai tanműhelyben, szükséges esetben pedig a 4. § (3)-(4) bekezdésében foglaltak szerint kell megtartani.

(2) Iskolai tanműhelynek kell tekinteni: a fém-és famegmunkáló, a gépszerkezettani, a technológiai (műveleti) és szervízműhelyeket, a bemutató és gyakorló termeket, a laboratóriumokat, a tanistállókat, a fajtabemutató telepeket, a nevelő- és növényházakat, gépjárművezetési tanpályákat, továbbá a tancélt szolgáló gépparkot és a technikai begyakorló tanterületeket.

(3) Az iskolai tanműhely üzemeltetéséről az iskola költségvetésében kell gondoskodni.

6. §

(1) A szakma gyakorlásához szükséges munkafogások elsajátításáról a 2. számú mellékletben* felsorolt szakmákban az iskola mellé e célra kijelölt tanüzemben kell gondoskodni.

(2) Tanüzemnek a gyakorlati képzés céljára kijelölt állami mezőgazdasági üzemeket, erdő- és fafeldolgozó gazdaságokat vagy termelőszövetkezeteket, illetve ezek egységeit kell tekinteni.

(3) Tanüzemmé történő kijelölésre az iskola igazgatója az érdekelt vállalat vezetőjével egyetértésben tesz javaslatot az iskolát fenntartó szervnek. A kijelölés, visszavonását az iskola, illetőleg a vállalat vezetője kezdeményezheti.

(4) Az iskolának és a tanüzemnek együttműködésük alapelveit hosszabb időre - legalább 3-5 évre - szóló szerződésben kell meghatározniuk. A gyakorlati oktatás megvalósításának részleteire is legalább egy évre szóló megállapodást kell kötni a költségvetés tervezési időszakában.

(5) A tanüzem gondoskodik:

- a tantervben meghatározott gyakorlati oktatás feltételeiről,

- a termelőmunkában foglalkoztatott tanulók szakmai irányításáról és ellenőrzéséről, az iskola által meghatározott irányelvek alapján,

- a tanulók tanüzemen belüli szállításáról,

- a tanulók védőfelszereléssel való ellátásáról,

- a tanulók étkeztetéséről a felnőtt dolgozókkal azonos nyersanyagértékben.

- a tanulók üzemorvosi ellátásáról.

- atanulók elhelyezésével kapcsolatos szolgáltatásokról (szállás, takarítás, fűtés, világítás, fehérnemű és munkaruha mosása), amennyiben azokat a tanüzem nyújtja.

(6) A tanüzemben a gyakorlati oktatást az iskola állományába tartozó szakoktató irányítja.

7. §

(1) A tanüzemet a következő térítések illetik meg:

- a tantervben meghatározott begyakorló munkához szükséges szolgáltatásokért - amennyiben a munkavégzés, nem hasznos termelési tevékenység - a tényleges felhasználásnak megfelelő költségtérítés,

- a tanulók étkeztetéséért a vállalatnál megállapított nyersanyag és rezsiköltség.

- a tanulók elhelyezéséért és ezzel kapcsolatos szolgáltatásokért, tanulónként és havonta 180.- Ft.

(2) A tanüzemben folytatott gyakorlati oktatás költségeit az iskola költségvetésében kell előirányozni.

(3) A tanüzem vezetőiét (igazgató, elnök) az oktatási feladat ellátásáért 300-1000.- Ft-ig terjedő havi tiszteletdíjban kell részesíteni.

(4) A tanüzemnek a gyakorlati oktatás szervezésében, irányításában és ellátásában közvetlenül résztvevő részlegvezetőit - a többletmunkájuk díjaként - személyenként legfeljebb havi 800,- Ft tiszteletdíj illeti meg.

(5) A (3)-(4) bekezdésben, valamint az Sztv. 20. § (4) bekezdésében a szakmunkások részére megállapítható tiszteletdíj, illetve különdíjazás mértékét tanüzemben - az oktatás érdekében végzett munka alapján - az iskola igazgatója határozza meg és közvetlen az érdekeltnek fizeti ki.

(6) Ha a tanüzem az oktatott szakma teljes gyakorlati képzési igényét nem tudja kielégíteni, az iskola egyes részfeladat ellátására más vállalattal is szerződést köthet. Ennél a vállalatnál azonban csak a gyakorlati oktatást közvetlenül végző dolgozót lehet a tényleges igénybevétel időtartamára oktatási pótlékban részesíteni.

8. §

(1) A tanüzem feladatát részben, vagy egészben az iskolai tanműhely is elláthatja.

(2) A tanműhely - tevékenységével összefüggő - javítási, karbantartás-, termesztés- vagy tenyésztés-technológiai, továbbá minőségvizsgálati szolgáltatásokat is végezhet.

(3) A tanműhelv szolgáltató tevékenységével kapcsolatos pénzügyi és könyvviteli előírásokat külön rendelkezés tartalmazza.

(Az Sztv. 16. §-ához)

9. §

(1) A munkafolyamatok üzemszerű begyakoroltatását elsősorban e célra az iskolával megállapodást kötő vállalatnál kell megvalósítani.

(2) Vállalati gyakorlati oktatásra a tanulót az iskola osztja be a vállalattal előzetesen írásban kötött megállapodás alapján

(Az Sztv. 20. §-ához)

10. §

Vállalatnál folyó nem csoportos gyakorlati oktatás esetén is a képzés személyi feltételeiről (oktatóról, segédszemélyzetről-, oktatásért felelős személyről) a vállalat köteles gondoskodni.

(Az Sztv. 42. §-ához)

11. §

A mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter főhatósági felügyelete alá tartozó szakmák tanulóinak ösztöndíját a 3. számú melléklet szerint kell megállapítani.

(Az Sztv. 47. §-ához)

12. §

A növénytermesztési és állattenyésztési szakmákban, valamint a sütő. élelmiszertartósító a húsipari termékgyártó és a molnár szakmákban a tanulók a képzési idő utolsó évében - a vállalati gyakorlati oktatás időszakában - ösztöndíj helyett szakmunkásbérben foglalkoztathatók.

(Az Sztv. 55. §-ához)

13. §

A tanulók kedvezményes étkeztetéséről a vállalati gyakorlati oktatás időszakában a vállalat, egyébként az iskola gondoskodik.

(Az Sztv. 62. §-ához)

14. §

A tanulók a tankönyveket a kereskedelmi forgalomban közvetlenül megvásárolhatják. A vállalat a tankönyvek árát a tanuló részére megtérítheti.

(Az Sztv. 63. §-ához)

15. §

(1) A tanulóknak az oktatás érdekét szolgáló utazásáról, illetve szállításáról - a vállalati és. tanüzemi gyakorlati oktatás időszaka alatt, üzemen belüli szállítás kivételével - költségvetése terhére az iskola gondoskodik.

(2) A vállalati és tanüzemi oktatás időszakában az oktatással kapcsolatos szállítás költségei a vállalatot, illetőleg tanüzemet terhelik.

(Az Sztv. 87. §-ához)

16. §

(1) Állami költségvetés terhére - legalább 30 fő létszámmal - megyei vagy központi tanfolyam szervezhető, ha a képzés hatóságilag elrendelt feladat végrehajtását szolgálja.

(2) Egyéb tanfolyamot (a továbbiakban: vállalati tanfolyam) egy vagy több vállalat közösen is fenntarthat.

(3) A tanfolyam egésznapos (nappali), illetve munkaidőn kívüli foglalkozással szervezhető. A nappali tanfolyamok bejárásos vagy bentlakásos formában működhetnek.

(4) A tanfolyam oktatási és fenntartási költségeit:

- vállalati tanfolyam esetében a vállalat, illetve vállalatok,

- megyei tanfolyam esetében a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága élelmiszer- és fagazdasági feladatot ellátó szakigazgatási szerve (a továbbiakban: megyei mezőgazdasági és élelmezésügyi osztály) a jóváhagyott költségvetés terhére,

- központi tanfolyam esetében a MÉM tervezi meg és. viseli.

(5) A tanfolyamok fenntartási költségeiben kell megtervezni a szakfelügyelet költségeit is.

(6) A megyei és központi tanfolyam oktatási és fenntartási költségeit a résztvevő hallgatók arányában az érdekelt vállalatokkal meg lehet téríttetni.

(7) Több vállalat által együttesen szervezett vállalati tanfolyam költségeit az egyes vállalatoknak a résztvevő hallgatók számának arányában kell viselniük és a tanfolyamot lebonyolító vállalat, illetve iskola számlájára a tanfolyam megkezdése előtt át kell utalni. A vállalati tanfolyamok költségei címén befizetett összegből fel nem használt maradványt a befizetőknek arányosan vissza kell fizetni. Az iskolai tanfolyamok pénzmaradványainak felhasználását külön rendelkezés szabályozza.

17. §

(1) A felnőttkorúak számára szervezhető gyorsított szakmunkásképzés tekintetében a 104/1973. (2) MüM számú utasításban foglaltakat kell alkalmazni.

(2) Vállalati tanfolyam szervezését a kijelölt iskola véleményének meghallgatásával:

- állami vállalatok tekintetében a vállalat közvetlen felügyeleti szerve;

- tanácsa vállalatok és mezőgazdasági termelőszövetkezetek tekintetében a megyei mezőgazdasági és élelmezésügyi osztály

engedélyezi.

(3) Termelőszövetkezetekben engedélyezett tanfolyamokról a megyei mezőgazdasági és élelmezésügyi osztály tájékoztatja a termelőszövetkezetek illetékes területi szövetségét.

(4) Iskolai tanfolyam szervezését az iskola és a vállalat vagy az érdekelt vállalatok felügyeleti szervének javaslatára az iskola közvetlen felügyeleti szerve engedélyezi.

18. §

(1) A vállalat keretében szervezett tanfolyami képzés közvetlen szakmai és pedagógiai irányítását, továbbá a képzésben résztvevők nyilvántartását, vizsgáztatását és anyakönyvezését, a MÉM által szakmák szerint kijelölt iskolák (a továbbiakban: kijelölt iskola) végzik.

(2) Tanfolyam tartásával a vállalat vagy több vállalat együttesen - az iskola általános felügyeletet ellátó szerv egyetértésével - a kijelölt iskolát is megbízhatja.

(Az Sztv. 89. §-ához)

19. §

Elméleti és gyakorlati oktatást is magába foglaló 600 tanítási órát meghaladó tanulmányi idejű tanfolyamot két időszakra (évre) - alapozó és szakosított részre - osztva kell szervezni. A két időszak a tanfolyami költségek és díjak szempontjából külön-külön önálló tanfolyamnak minősül.

(Az Sztv. 90. §-ához)

20. §

(1) A vállalati tanfolyam vezetőjét a kijelölt iskola igazgatójának egyetértésével a tanfolyamot lebonyolító vállalat (gazdaság, termelőszövetkezet) vezetője írásban bízza meg.

(2) Iskolai tanfolyam vezetőjét az iskola igazgatója írásban bízza meg. Az iskola igazgatójának tanfolyamvezetőként való működését a felügyeleti szerv engedélyezi.

(3) A tanfolyamvezető feladatait, továbbá a tanfolyam működésének részletes szabályait a szakmunkásképző tanfolyamokra kiadott Szervezeti és Működési Szabályzat tartalmazza.

(4) A tanfolyam ellenőrzésére és szakmai felügyeletére külön jogszabály rendelkezéseit kell alkalmazni.

(Az Sztv. 94. §-ához)

21. §

(1) A hallgató a tanfolyam ideje alatt annak megfelelően részesül társadalombiztosítási szolgáltatásokban, hogy a tanfolyamon munkaviszonyban álló dolgozóként vagy termelőszövetkezeti tagként vesz részt.

(2) A társadalombiztosítási járulékot az átlagkeresetnek megfelelő keresettérítés után a munkáltató, a termelőszövetkezeti tagok után az általános szabályoknak megfelelően a termelőszövetkezet, a nyugdíjjárulékot a hallgató fizeti.

(3) A hallgatónak a tanfolyami képzés során elszenvedett balesetét üzemi balesetnek kell tekinteni, és a vonatkozó jogszabályok szerint kell eljárni. Az üzemi balesetek bejelentésére, nyilvántartására és kivizsgálására a 3/1967. (VII. 21.) SZOT számú szabályzat és a végrehajtásáról szóló rendelkezések irányadók.

(4) A hallgatókat a szakmára, illetve munkakörre előírt munkaruhával és védőfelszereléssel kell ellátni. A munkaruháról a munkáltató - termelőszövetkezeti tagok és családtagjaik esetében a termelőszövetkezet - köteles gondoskodni. A védőfelszerelésről a 7/1967. (XII. 27.) EüM számú rendelet alapján a tanfolyamot fenntartó szerv köteles gondoskodni.

(5) A tankönyveket a hallgatók kereskedelmi áron vásárolhatják meg.

22. §

A munkaidőn kívüli foglalkozással szervezett tanfolyamokra a 16-21. §-okban foglaltak kivételével külön jogszabály rendelkezéseit kell alkalmazni.

23. §

Az Sztv. 94. § (4) bekezdésében említett egésznapos (nappali) foglalkozással járó tanfolyamokra vonatkozó külön szabályokat a 24-26. §-ok tartalmazzák. Eltérő rendelkezés hiányában a 16-21. §-okban foglalt szabályokat az egésznapos (nappali) tanfolyamokra is alkalmazni kell.

24. §

(1) A tanfolyamokon a hallgatók az Sztv. 94. § (2) bekezdésében meghatározott tandíjat fizetnek. A tandíjat a vállalat részben vagy egészben átvállalhatja.

(2) Bentlakásos tanfolyamokon az elhelyezés önköltsége a hallgatókkal megtéríttethető.

(3) A tanfolyamon résztvevő hallgatók az általuk igénybe vett étkezésért az étkezési nyersanyag-költséget kötelesek fizetni.

(4) A munkáltató által a tanfolyamra küldött dolgozót a 23/1974. (IX. 4.) MüM számú rendeletben előírt kedvezményekben kell részesíteni.

(5) A tanfolyamon a vezetőség engedélyével résztvevő termelőszövetkezeti tagok és a közös munkában rendszeresen résztvevő családtagok részére az 1967. évi III. törvény végrehajtására kiadott rendeletekben a továbbtanuló termelőszövetkezeti tagokra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

25. §

(1) A tanfolyam irányításával, ellenőrzésével, elszámolásával vagy az oktatási feltételek biztosításával kapcsolatban végzett munkájuk után tiszteletdíjban részesíthetők:

- a tanfolyamvezető;

- a nem iskolában szervezett tanfolyamok esetében a kijelölt iskola vezetői az ellenőrző tevékenységükért (igazgató, igazgatóhelyettes, gyakorlati oktatás vezető):

- a tanfolyam pénzügyi elszámolója és

- annak a vállalatnak a vezetője (igazgatója, elnöke), valamint az általa kijelölt részleg- (üzem-ág, üzemrész) vezető, aki legalább 50 százalékban más vállalatok dolgozói képzését biztosítja (a továbbiakban: bázisüzem).

(2) A tanfolyam vezetőjének tiszteletdíja a tanfolyam óraszámától függően a teljes tanfolyamért összesen:

(3) A tanfolyamvezetői díj 50 százalékát a tervezett időtartammal arányosan elosztott részletekben havonta, a fennmaradó 50 százalékot a tanfolyam sikeres befejezésekor kell kifizetni.

(4) Iskolai tanfolyam esetében, ha a tanfolyamvezető a feladatát részben munkaköri kötelezettség keretében látja el, a tiszteletdíjat a többletfeladattal arányosan kell megállapítani.

(5) A kijelölt iskola vezetőinek tiszteletdíja tanfolyamonként 100-100,- Ft, melyért 1-1 ellenőrzést kötelesek végezni.

(6) A tanfolyamvezetőt, valamint a szakfelügyelőt, ha feladatát nem munka- vagy lakóhelyén látja el, a tiszteletdíjon felül utazási és amennyiben a lakóhelyre aznap visszatérni nem tud, szállásköltség is megilleti.

(7) A pénzügyi feladatokat ellátó dolgozók tiszteletdíja tanfolyamonként 300,- Ft.

(8) A bázisüzem vezetőit - legfeljebb 3 fő - tanfolyamonként 400-400,- Ft tiszteletdíj illeti meg.

(9) Azonos szakmában több tanulócsoportos oktatás 30 fős csoportonként önálló tanfolyamnak minősül.

(10) A tanfolyamon oktatóként közreműködők részére - a vonatkozó külön jogszabály szerint - óradíjat kell fizetni.

(11) Az oktatót - amennyiben nem munka-, vagy lakóhelyén oktat - a vonatkozó rendelkezések szerinti utazási költség és kivételes esetben szállásköltség illeti meg.

26. §

A tanfolyam oktatási és fenntartási költségeit az alábbi kiadások fedezésére kell megtervezni:

- tiszteletdíj, óradíj, utazási, szállás-, étkezési, elhelyezési és ügyviteli költségek;

- a felhasznált anyagok, eszközök, védőfelszerelés beszerzési, karbantartási költségei;

- tangépek karbantartási és üzemanyag költségei;

- a szemléltető anyagok, eszközök beszerzési, kölcsönzési költségei, továbbá

- a nyomtatványok és az oktatók kézikönyveinek ára.

(Az Sztv. 101. §-ához)

27. §

A szakmunkásvizsgát a munkaviszonyban állók részére szervezett tanfolyam befejezésekor, vizsgaidőszakon kívül is meg lehet szervezni.

(Az Sztv. 107. §-ához)

28. §

A vizsgabizottsági tagok és kérdező tanárok részére kifizethető díjakat a 4. számú melléklet* tartalmazza.

29. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba. Ezzel egyidejűleg a 11/1970. (IV. 12.) MÉM számú rendelet - a 19. § (1) bekezdésének, a 22. § (3) bekezdésének és a 26. § (5) bekezdésének kivételével - hatályát veszti. A mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter a szakelméleti tárgyak és a gyakorlati oktatás szakfelügyeletét továbbra is a MÉM Szakoktatási Felügyelősége útján látja el.

Dr. Dimény Imre s. k.,

mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter

3. számú melléklet a 22/1974. (X. 10.) MÉM számú rendelethez

A Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium képzési főhatósági felügyeleti hatáskörébe tartozó szakmák ösztöndíjkategóriába sorolása.

Az Sztv. 3. számú mellékletében megállapított ösztöndíj táblázatot az alábbi szakmai kategória besorolással kell alkalmazni:

2. Kategória

Erdőművelő-fakitermelő, növénytermesztő-gépész, állattenyésztő (juhtenyésztő, lótenyésztő, sertéstenyésztő, szarvasmarha-tenyésztő), halász, sütő szakmák.

3. Kategória

Kertész (gyümölcstermesztő, szőlőtermesztő, zöldségtermesztő), cukorgyártó, dohányfeldolgozó, élelmiszer-tartósító (hűtőipari termékgyártó, konzervgyártó) húsipari termékgyártó (baromfi húsfeldolgozó, húsfeldolgozó), molnár, növényolaj- és mosószergyártó, sörgyártó, szesz- és likőrgyártó, tejtermékgyártó szakmák.

4. Kategória

Dísznövény-kertész, kisállattenyésztő (baromfitenyésztő, laboratóriumi kisállattenyésztő), vadászvadtenyésztő, borász, édesipari termékgyártó szakmák.

Tartalomjegyzék