9/1974. (IV. 14.) MüM rendelet

a továbbképzésben résztvevő munkások és középfokú végzettségű szakemberek egységes nyilvántartásának szabályozásáról

1. §

A munkások és a középfokú végzettségű szakemberek továbbképzéséről a rendelet melléklete szerinti egységes nyilvántartást kell vezetni.

2. §

A rendelet hatálya, a magánmunkáltatók kivételével, kiterjed az Mt. V. 125. § (2) bekezdés c) pontja szerinti vállalatoknál a 6/1972. (IV. 21.) és az 1/1973. (I. 26.) MüM rendeletek szerint szervezett valamennyi továbbképzésre.

3. §

Ez a rendelet 1974. június 1. napján lép hatályba. Az ekkor már működő tanfolyamokra a továbbképzési nyilvántartást pótlólag el kell készíteni.

Karakas László s. k.,

munkaügyi miniszter

Melléklet a 9/1974. (IV. 14.) MüM számú rendelethez

I.

A továbbképzés nyilvántartásának módja

1. A munkások és középfokú végzettségű szakemberek továbbképzésének nyilvántartására az A. 9034-1. számú Továbbképző tanfolyami naplót (a továbbiakban: napló) kell vezetni.

2. A napló haladási, statisztikai és anyakönyvi nyilvántartási részből áll és azokat az adatokat tartalmazza, amelyek alapját képezik a "Jelentés a tanfolyamok befejezéséről" című KSH által elrendelt (engedélyszám: 270656/73.) tanfolyami kérdőívek kitöltésének.

3. A napló lehetővé teszi a tanfolyam keretében tanított témák rögzítését, illetve az előrehaladás ellenőrzését. Emellett a naplóban feltüntetett adatok szolgálnak alapul

a) az óradíjak elszámolásához,

b) a továbbképzésben való részvétel igazolásához, valamint

c) a központi szervek, illetőleg a vállalat részére történő adatszolgáltatáshoz.

4. A napló beszerezhető a Nyomtatványellátó Vállalattól.

5. A napló selejtezési határideje 30 év.

6. A naplón kívül a vállalat saját nyilvántartást is vezethet olyan adatokról, amelyeket a napló nem tartalmaz, de a vállalatnak, illetve a felügyeleti hatóságnak szükséges.

7. Amennyiben a továbbképző tanfolyam központilag (intézetnél, más vállalatnál, stb.) kerül megszervezésre, vagy a dolgozók nem tanfolyami keretek között vesznek részt a továbbképzésben, a résztvevőkről a küldő, illetve a továbbképzést elrendelő vállalatnak egyénenkénti nyilvántartást kell vezetnie. Ez tartalmazza:

- a dolgozó személyi, munkaköri, szakképzettségi adatait,

- a továbbképzés típusát, amelyben a dolgozó résztvesz,

- a továbbképzés időtartama alatti munkaidőkedvezményt, valamint

- a tanfolyami igazolás minősítését, keltét és számát.

II.

A napló vezetése

8. A továbbképző tanfolyam kezdetekor tanfolyamonként külön-külön naplót kell nyitni. Erről, valamint a napló folyamatos vezetéséről a tanfolyam vezetője, vagy a vállalati oktatási felelős (továbbiakban: tanfolyamvezető) köteles gondoskodni, a tanfolyamot szervező vállalat oktatási részlegének ellenőrzése mellett.

9. A naplót az alábbiak figyelembevételével kell vezetni:

a) A tanfolyamvezető gondoskodik

- a tanfolyamra, annak időpontjára, óratervére, stb. vonatkozó, valamint az anyakönyvi, illetve a statisztikai nyilvántartási alapadatok bevezetéséről,

- a hiányzások összesítéséről,

- a haladási rész időszakonkénti ellenőrzéséről, továbbá

- a napló zárásáról.

b) A tanfolyami előadók kötelessége

- a napló haladási részének (a foglalkozás kelte, a tantárgy megnevezése, stb.) kitöltése és

- a hiányzások bejegyzése.

10. A napló egyes rovatainak kitöltése a naplóban található részletes utasítás szerint történik.

11. A továbbképzésben egyéni felkészüléssel résztvevőkről az anyakönyvi és a statisztikai nyilvántartási rész minden rovatát ki kell tölteni.

III.

A napló megőrzése

12. A napló megőrzéséért és megfelelő helyen történő tárolásáért a tanfolyamot szervező vállalat oktatási (szervezési) részlege a felelős.

13. Amennyiben a tanfolyamok szervezésének és a "Jelentés a tanfolyamok befejezéséről" című KSH kérdőív kitöltésének helye nem egyezik meg (pl. a tanfolyam gyáregységnél, vagy iskolában van, a kérdőívet a vezérigazgatóság, illetve a vállalat tölti ki), akkor a naplót ott kell megőrizni, ahol a KSH kérdőívet kitöltik.

Tartalomjegyzék