Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

11/1979. (VII. 17.) MÉM rendelet

a személyi tulajdonban levő, illetőleg bérelt személygépkocsik belföldi hivatalos kiküldetés (külszolgálat) céljára történő használatának egyes kérdéseiről

A 33/1951. (I. 31.) MT számú rendeletben (R) kapott felhatalmazás alapján az érdekelt miniszterekkel, a Minisztertanács Tanácsi Hivatala elnökével és a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

E rendelet hatálya a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) felügyelete alá tartozó állami gazdálkodó szervezetekre, költségvetési intézetekre és intézményekre, egyesületekre, az egyesületek vállalataira (a továbbiakban: vállalat), továbbá a mezőgazdasági, a halászati termelőszövetkezetekre, a mezőgazdasági szakszövetkezetekre, a mezőgazdasági és élelmezésügyi ágazatba sorolt gazdasági társulásokra (a továbbiakban: szövetkezet) terjed ki.

2. §

(1) A személyi tulajdonban levő személygépkocsik belföldi hivatalos kiküldetés (külszolgálat) céljára történő használatáért, valamint a bérelt vagy fuvarozás céljából igénybe vett személygépkocsikért az 1979. évben kifizethető díjak (térítések) felső határa az 1978. évre engedélyezett, illetőleg bérlet vagy fuvarozás esetében a ténylegesen igénybe vett kilométermérték és a hatályos díjtételek szorzatával azonos (a továbbiakban: éves keret). Az 1980-tól irányadó kereteket a minisztérium állapítja meg.

(2) A megállapított éves keretről és a kifizetett térítési díjakról folyamatos nyilvántartást kell vezetni.

(3) A személyi tulajdonú személygépkocsik hivatalos használatáért, valamint a bérelt vagy a fuvarozás céljából igénybe vett személygépkocsikért járó térítési díjakat költségvetési szervnél csak a jóváhagyott éves kiadási előirányzaton belül lehet kifizetni. Ilyen célra többletelőirányzat nem igényelhető.

(4) A termelés folyamatossága érdekében vagy más fontos érdekből, kérelem alapján a minisztérium az (1) bekezdésben előírtaktól eltérést engedélyezhet, illetőleg a megállapított keretet módosíthatja. A szövetkezetek kérelmét a megyei tanács végrehajtó bizottságának mezőgazdasági és élelmezésügyi feladatokat ellátó szakigazgatási szerve (a továbbiakban: megyei mezőgazdasági osztály) útján kell benyújtani.

3. §

(1) Vállalat alapítása vagy szövetkezet alakulása, illetőleg működő vállalat megosztása vagy szövetkezet szétválása esetében a megtervezett éves keretet a minisztérium hagyja jóvá.

(2) Vállalatok összevonása, beolvasztása, illetőleg szövetkezetek egyesülése esetében az éves kereteket össze kell vonni.

4. §

(1) Az átalány meghatározásánál [R. 20/A. § (3) bekezdés] 1500 km utazást vehetnek figyelembe azok a vállalatok és szövetkezetek, amelyek

a) termelési rendszerszervezőként működnek, vagy

b) központi telephelyről irányított szakágazaton belül a termelést több termelőegységben (üzem, telephely, részleg stb.) folytatják, és két termelőegység között a közúton mért legkisebb távolság a 40 km-t meghaladja.

(2) Az (1) bekezdés szerinti felső határ csak azoknak a dolgozóknak engedélyezhető, akik a termelési rendszer irányításával, szervezésével vagy működésével összefüggésben operatív tennivalókat látnak el (szaktanácsadó, szervező, szakmérnök, szervizmérnök, jogtanácsos stb.), illetőleg a szakágazatokat közvetlenül irányítják, ellenőrzik és feladatuk ellátása rendszeres kiküldetést igényel.

(3) Az átalánynál figyelembe vehető kilométer korlátozás alól indokolt kérelem esetében vállalatok részére a minisztérium, szövetkezetek részére pedig a megyei mezőgazdasági osztály felmentést adhat.

5. §

(1) Közös foglalkoztatás esetében az átalány felső határának megállapítása szempontjából a foglalkoztatásban részt vevő szövetkezeteket egy gazdasági egységnek kell tekinteni.

(2) A foglalkoztató mezőgazdasági szövetkezet székhelye és a foglalkoztatásban részt vevő mezőgazdasági szövetkezetek székhelye között szükséges utazást az érdekelt szövetkezetek hozzájárulásával és arányos költségviselésével a belterületi használatra megállapított szabályok szerint kell megtéríteni.

6. §

(1) Az e rendeletben nem szabályozott kérdésekre a 33/1951. (I. 31.) MT számú rendeletnek a személyi tulajdonban levő személygépkocsik belföldi hivatalos kiküldetés (külszolgálat) céljára történő használatának szabályait kell alkalmazni.

(2) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Egyidejűleg a 26/1976. (VII. 15.) MÉM számú rendelet hatályát veszti.

Dr. Romány Pál s. k.,

mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter