Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

64/1982. (XI. 16.) PM-KkM együttes rendelet

a vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM számú együttes rendelet módosításáról

A Vám- és Pénzügyőrségről, valamint a vámjog szabályozásáról szóló 1966. évi 2. számú törvényerejű rendelet végrehajtásáról rendelkező 9/1966. (II. 5.) Korm. számú rendeletben foglalt felhatalmazás alapján az érdekelt miniszterekkel egyetértésben a következőket rendeljük:

1. §

A vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM számú együttes rendeletnek (a továbbiakban: R.) a 15/1980. (VI. 26.) PM-KkM számú együttes rendelettel módosított 9-12. §-ai helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"9. § (1) A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (a továbbiakban: országos parancsnokság) a Külkereskedelmi Minisztériummal, a Belügyminisztériummal és a Közlekedés- és Postaügyi Minisztériummal egyetértésben belföldi jogi személy (a továbbiakban: üzemeltető) tulajdonában, kezelésében vagy használatában levő területet az üzemeltető kérelmére vámszabadterületté nyilváníthat. A vámszabadterületet az üzemeltető legalább 3 méter magas kerítéssel köteles körülzárni.

(2) A vámszabadterület a vám-, deviza- és - amennyiben jogszabály kivételt nem tesz - a külkereskedelmi jogszabályok alkalmazása szempontjából külföldnek minősül. A vámszabadterületre belépők és onnan kilépők a devizajogszabályok szempontjából az államhatáron át kilépő és belépő utasokkal azonos elbírálás alá esnek, az államhatáron át be- és kilépő utasok által engedélymentesen behozható és kivihető forintösszegek mértékére vonatkozó jogszabály azonban reájuk nem alkalmazható.

(3) Az Utas Vámtarifát és végrehajtási szabályait nem lehet alkalmazni a vámszabadterületről az ország többi részére (a továbbiakban: belföld) kilépőkre és a belföldről a vámszabadterületre belépőkre.

(4) A vámszabadterület, valamint az e területtel lebonyolódó személyi és áruforgalom a területileg illetékes vámhivatal ellenőrzése alatt áll.

(5) A vámszabadterület létesítményeit lakás céljára felhasználni és a vámszabadterületen kiskereskedelmi tevékenységet folytatni nem szabad. E tilalom alól - indokolt esetben - Budapesten a Vám- és Pénzügyőrség Fővárosi Parancsnoksága (továbbiakban: fővárosi parancsnokság), más területeken pedig az illetékes megyei parancsnokság felmentést adhat. Ez a felmentés csak a vámszabadterületen tartózkodók helybeli fogyasztását szolgáló áruk árusítására terjedhet ki.

(6) A vámszabadterületen üzem létesítéséhez, üzemi tevékenység folytatásához - az egyéb hatósági engedélyeken kívül - a Pénzügyminisztérium és a Külkereskedelmi Minisztérium engedélye szükséges.

(7) A (6) bekezdés alkalmazása szempontjából üzemi tevékenység az áruval kapcsolatos minden olyan művelet, amely nem minősül e rendelet 44. § (1) bekezdésében meghatározott raktárműveletnek, pl. feldolgozás, megmunkálás, összeszerelés, beépítés, kiszerelés stb.

(8) A vámszabadterületre beraktározott árukkal állagváltozást nem eredményező raktárműveletet külön engedély nélkül lehet végezni.

10. § (1) A vámszabadterületre az egyes áruk forgalmát korlátozó vagy tiltó rendelkezések, valamint a (2) bekezdésben foglaltak figyelembevételével - akár közvetlenül külföldről, akár belföldről - szabad árut bevinni és onnan kivinni.

(2) A vámszabadterületre nem szabad bevinni azokat az árukat, amelyek

a) az üzem tevékenységéhez nem kapcsolódnak;

b) a vámszabadterületen történő raktározásra nem alkalmasak;

c) bevitelét az üzemeltető megtiltotta.

(3) A vámszabadterületen termelt, összeszerelt vagy ott bármiféle állagváltozáson átment árukra magyarországi származást igazoló bizonyítványt az ilyen bizonyítványok kiadására vonatkozó általános rendelkezésekben foglalt feltételek fennállása esetén lehet adni.

(4) A vámszabadterületről belföldre behozott áru olyan elbírálás alá esik, mintha az közvetlenül külföldről (a származási országból) került volna behozatalra.

(5) Belföldről vámszabadterületre kivitt áru olyan elbírálás alá esik, mintha azt közvetlenül külföldre vitték volna ki. Ha az ilyen áru vámszabadterületen állagváltozáson ment át és azt belföldre visszahozzák, a kiviteli előjegyzésből visszahozott árukra vonatkozó szabályokat kell a vámkezeléskor alkalmazni.

(6) A vámszabadterületen raktározott vagy ott állagváltozáson átment árukon, illetőleg azok burkolatán "Punto Franco", illetőleg a vámszabadterület székhelyére utaló jelzést kell alkalmazni.

11. § (1) A vámszabadterületre be- és az onnan kivitt áruk vámkezelésére - a (2)-(4) bekezdésben foglaltak kivételével - a vámjogszabály általános rendelkezései az irányadók.

(2) A vámszabadterületen az áruk raktározási ideje nincs korlátozva. A vámszabadterületre közvetlenül külföldről bevitt vámáruknál az átviteli, belföldről a vámszabadterületre kivitt áruknál pedig a kiviteli korlátozásokat kell alkalmazni.

(3) Külföldről raktárművelet, illetve üzemi tevékenység folytatása céljából vámszabadterületre bevitt áruk, valamint a vámszabadterületen létesített üzemek működéséhez szükséges termelő- és állóeszközök után nem kell vámot fizetni. A vámszabadterületen más célból felhasznált vagy elfogyasztott vámáru vámfizetési kötelezettség alá esik.

(4) Vámszabadterületre bevitt, valamint vámszabadterületről kivitt árukról az üzemeltető vagy raktárbérlő szállítmányonként külön-külön a példányban kiállított "Beraktározási rendelkezés"-t, illetve "Kiraktározási rendelkezés"-t, a 9. § (7) bekezdésben meghatározott műveletek esetén "Kezelési rendelkezés"-t köteles a vámhivatalnak átadni.

12. § (1) A vámszabadterületről árut csak az üzemeltető engedélyével és a vámhivatal ellenőrzése mellett szabad kiszállítani.

(2) A vámszabadterületen raktározott árukat a vámhivatal készletfelvétel útján évenként ellenőrizni köteles.

(3) A véletlen körülmény vagy elemi csapás következtében megsemmisült árukat a raktárbérlő - az üzemeltetővel együtt - köteles a vámhivatalnak írásban bejelenteni. A vámhivatal ezeket az árukat - megfelelő ellenőrzés után - a nyilvántartásból törli.

(4) Az üzemeltető az illetékes megyei (fővárosi) parancsnokság megkeresésére köteles azoknak a raktárbérlőknek a raktárengedélyét megvonni, illetőleg a raktár bérletét megszüntetni, akik a vámszabadterületre vonatkozó vámügyi rendtartás rendelkezéseit nem tartják meg."

2. §

Az R. 51. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A 48. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott célból előjegyzett vámáru visszaviteli határideje 12 hónap. Ezt a határidőt a megyei (fővárosi) parancsnokság legfeljebb 12 hónappal hosszabbíthatja meg."

3. §

Az R. 103. §-ának (8) bekezdése utolsó sorában az "1%" kamat "l,5%"-ra módosul.

4. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Hetényi István s. k.,

pénzügyminiszter

Veress Péter s. k,

külkereskedelmi miniszter