Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1/1984. (VI. 29.) ME rendelet

a társadalombiztosítás szervezetének és irányításának egyes kérdéseiről

A Minisztertanácstól kapott felhatalmazás alapján a Szakszervezetek Országos Tanácsával, továbbá az érintett állami és érdekképviseleti szervek vezetőivel egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

(1) A megyei társadalombiztosítási tanács a megyeszékhelyeken, a fővárosi társadalombiztosítási tanács Budapesten működik. A megyei társadalombiztosítási tanács illetékessége a megyei társadalombiztosítási igazgatóság illetékességi területére, a Pest megyei Társadalombiztosítási Tanács illetékessége a főváros kivételével a Budapesti és Pest megyei Társadalombiztosítási Igazgatóság illetékességi területére, a Fővárosi Társadalombiztosítási Tanács illetékessége pedig Budapest területére terjed ki.

(2) A megyei és a fővárosi társadalombiztosítási tanács (a továbbiakban együtt: mtt.) tagjává történő jelölést az mtt. titkárához kell intézni, aki gondoskodik az alakuló ülés összehívásáról. A jelölés személyre szól, másra át nem ruházható.

(3) Az mtt. albizottságának titkára a megyei társadalombiztosítási igazgatóság kirendeltségének a vezetője.

2. §

(1) Az mtt. (albizottság) feladatainak folyamatos ellátása érdekében 3-7 tagú szakbizottságokat létesíthet. A szakbizottságnak az mtt. által meghatározott ügyekben határozathozatali joga van. Jogorvoslati eljárásban a határozat meghozatalában kizárólag mtt-tag vesz részt. A szakbizottság határozatképességére és eljárására az mtt-re vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

(2) A Fővárosi Társadalombiztosítási Tanács a Magyar Néphadsereg polgári alkalmazottjának a munkáltatónál működő társadalombiztosítási tanács határozatai ellen benyújtott fellebbezése elbírálására szakbizottságot hozhat létre.

3. §

(1) A Vasutas Társadalombiztosítási Tanács (a továbbiakban: VTT) huszonöt főből áll.

Ebből:

a) a Vasutasok Szakszervezete tizenöt,

b) a Kommunista Ifjúsági Szövetségnek a Magyar Államvasutaknál, a Győr-Sopron-Ébenfurti Vasútnál (a továbbiakban GYSEV) és az Utasellátó Vállalatnál működő bizottságai egy-egy,

c) a közlekedési miniszter egy,

d) a MÁV Vezérigazgatóság kettő,

e) a MÁV Nyugdíjhivatala egy,

f) a GYSEV egy,

g) az Utasellátó Vállalat egy,

h) a Vasútegészségügyi Igazgatóság egy

személyt jelöl.

(2) A VTT szervezeti és működési szabályzatot alkot, amelyet az Országos Társadalombiztosítási Tanács (a továbbiakban: OTT) hagy jóvá. A VTT tisztségviselőit az OTT erősíti meg tisztségükben.

(3) Az mtt. hatáskörére vonatkozó rendelkezéseket a VTT-re is megfelelően alkalmazni kell. A VTT hatáskörét a Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság, a MÁV Nyugdíjhivatala és a GYSEVvonatkozásában gyakorolja.

(4) A VTT titkára a Vasutas Társadalombiztosítási Igazgatóság vezetője.

4. §

(1) A VTT létrehozza nyugdíjügyi szakbizottságát, amely öt főből áll. Ebből a közlekedési miniszter egy, az Országos Társadalombiztosítási Főigazgatóság (a továbbiakban: Főigazgatóság) vezetője egy, a Vasutasok Szakszervezete három főt jelöl. A jelölést a VTT titkárához kell intézni. A nyugdíjügyi szakbizottság a 17/1975. (VI. 14.) MT számú rendelet 252. §-a d) pontjában megjelölt bizottság hatáskörét veszi át [1009/1984. (III. 31.) Mt. h. számú határozat 22. pont].

(2) A VTT területi szerveiként a vasútigazgatóságok, a GYSEV és az Utasellátó Vállalat illetékességi területén vasutas társadalombiztosítási bizottságok (szakbizottságok) működnek, amelyek hatáskörét a VTT szervezeti és működési szabályzata határozza meg.

5. §

Az mtt. (VTT) jogosult a szociális támogatás céljaira megállapított társadalombiztosítási előirányzatok terhére segélyek engedélyezésére, betegellátással kapcsolatos költségek vállalására, illetőleg rendkívüli anyagi támogatás engedélyezésére.

6. §

Ha az mtt., a VTT, illetőleg bizottságaik egyedi ügyben hozott határozata jogsértő, az OTT titkárának kezdeményezésére a határozatot hozó szerv köteles az ügyet újra tárgyalni.

7. §

A tanácsi költségvetési elszámoló hivatalhoz, mint társadalombiztosítási kifizetőhelyhez tartozó dolgozók szakszervezeti szervei közös társadalombiztosítási tanácsot hozhatnak létre, amelynek hatáskörébe a tanácsi költségvetési elszámoló hivatal - mint társadalombiztosítási kifizetőhely - által hozott határozat elleni felszólalás elbírálása tartozik.

8. §

A társadalombiztosítási igazgatási szervek szervezetéről, működéséről, részletes feladataikról a Főigazgatóság vezetője utasításban rendelkezik.

9. §

E rendelet 1984. július hó 1-én lép hatályba.

Faluvégi Lajos s. k.,

a Minisztertanács elnökhelyettese