Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

49/1984. (XI. 21.) MT rendelet

a sokszorosítógépekről

1. §

E rendelet alkalmazása szempontjából

a) sokszorosítógép minden olyan eszköz, berendezés, amely alkalmas sokszorosítási eljárással nyomdaipari termék előállítására, kivéve az írógépét,

b) sokszorosító eljárás a nyomtató így a magas, ofszet, mély, szita és nem mechanikus, továbbá minden olyan többszöröző eljárás, amely során szövegnek vagy ábrának azzal megegyező másolata állítható elő,

c) nyomdaipari termék a műszaki vagy vegyi úton sokszorosított irat, rajzolt szöveg, ábra vagy zenemű, kivéve a szitanyomással előállított, nem papírra készült terméket és a rézkarcnyomatot,

d) beszerzés a sokszorosítógép vásárlása, behozatala, ajándékozása, bérlete, illetőleg használatra történő egyéb átengedése,

e) a fénymásológép sokszorosítógép.

2. §

(1) Sokszorosítógépet a (2)-(3) bekezdésben meghatározott kivétellel jogi személy gyárthat, hozhat forgalomba, szerezhet be, vihet ki az ország területéről, használhat, javíthat, selejtezhet.

(2) Nyomdaipari árutermelést főtevékenységként végző állami vállalat által üzemben tartott sokszorosítógép használatára - az állami vállalatnál megrendelt nyomdaipari termék előállítása céljából - a vállalat mellett működő vállalati gazdasági munkaközösség is jogosult.

(3) Fénymásológép használatára szövetkezeti szakcsoport, beszerzésére és használatára gazdasági munkaközösség, valamint kisteljesítményű fénymásológép esetében más magánszemély is jogosult.

3. §

(1) A jogi személy az általa gyártott, forgalomba hozott, beszerzett, javított és selejtezett sokszorosítógépekről nyilvántartást köteles vezetni.

(2) A sokszorosítógép biztonságos tárolásáért, rendeltetésszerű használatáért, továbbá a sokszorosítógép bejelentésével és nyilvántartásával kapcsolatos kötelezettség teljesítéséért az üzemben tartó jogi személy vezetője, és az e feladatot munkaköri kötelezettségként ellátó dolgozója a felelős.

(3) A 2. § (2) bekezdésében meghatározott vállalati gazdasági munkaközösség megalakulásához csak akkor adható hozzájárulás, ha a vállalat részéről biztosított a használatra átengedett sokszorosítógép rendeltetésszerű használatának, biztonságos tárolásának ellenőrzése.

4. §

A jogi személy a sokszorosítógép gyártásának, forgalomba hozatalának, javításának - kivéve a sokszorosítógép működési helyén végzett javítást - selejtezésének megkezdését, a sokszorosítógép beszerzését és használatba vételét, illetve a használat megszűnését telephelye, ha pedig a sokszorosítógép nem ott működik a gép működtetési helye szerint területileg illetékes rendőrkapitányságnak írásban köteles bejelenteni.

5. §

A 2. § (3) bekezdésében meghatározott fénymásológép bejelentéséért, nyilvántartásáért, rendeltetésszerű használatáért, biztonságos tárolásáért a szövetkezeti szakcsoport, gazdasági munkaközösség esetén az ezzel megbízott személy, illetőleg a más magánszemély - a polgári jogi társaság ezzel megbízott tagja - a felelős.

6. §

(1) A sokszorosítógép biztonságos tárolását, rendeltetésszerű használatát és a 3. § (1) bekezdésében meghatározott nyilvántartást rendészeti szempontból a rendőrség ellenőrzi.

(2) A sokszorosítógépek biztonságos tárolásával, nyilvántartásával és az ellenőrzésével kapcsolatos rendészeti szabályokat a belügyminiszter állapítja meg.

(3) A fénymásológépek és ezen belül a kisteljesítményű fénymásológépek körét az ipari miniszter határozza meg.

7. §

A sokszorosítógépet működtető a nyomdaipari termék előállítása során köteles a sajtó igazgatási rendelkezéseket megtartani.

8. §

Az egyes szabálysértésekről szóló 17/1968. (IV. 14.) Korm. számú rendelet 9. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Aki a sokszorosítógép beszerzésére, gyártására, forgalomba hozatalára, használatára, javítására, selejtezésére, tárolására, bejelentésére vagy nyilvántartására vonatkozó rendelkezéseket megszegi, tízezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható."

9. §

(1) Ez a rendelet 1985. január 1-én lép hatályba, egyidejűleg a 11/1966. (III. 5.) Korm. számú rendelet, valamint az 1/1966. (VII. 31.) KGM számú és az ezt módosító 1/1969. (IV. 27.) KGM számú rendelet a hatályát veszti.

(2) Aki e rendelet hatályba lépésekor a 2. §-ban meghatározott tevékenységet folytat, illetőleg sokszorosítógép van a birtokában, köteles azt 30 napon belül az illetékes rendőrkapitányságnak bejelenteni.

(3) Aki e rendelet hatályba lépésekor a 2. §-ban meghatározott tevékenység folytatására nem; jogosult, köteles a sokszorosítógép használatát megszüntetni, a birtokában levő sokszorosítógépet az arra jogosultnak 60 napon belül megvételre felajánlani.

(4) A (2)-(3) bekezdésben, valamint a 4. §-ban és a 6. § (1)-(2) bekezdésében foglaltak nem terjednek ki a fegyveres erők és a fegyveres testületek sokszorosítógépeire.

Lázár György s. k.,

a Minisztertanács elnöke